Zaman: 28 May 2022, 07:48

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 84 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sonraki
Yazar Mesaj

centrocampista
 Mesaj Başlığı: Re: TFF 2. Lig Kırmızı Grup
MesajGönderilme zamanı: 27 Kas 2021, 16:31 
Kullanıcı avatarı

İlk yarı bitene kadar kayıpsız gitmemiz gerek. 2 3 nokta transferle playoff stresi yaşamadan kurtulalım artık şu ligden

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

attacante
MesajGönderilme zamanı: 07 Ara 2021, 18:59 
Kullanıcı avatarı

Sakaryaspor kıl payı şampiyon olur. hekimoğlu'nun fikstürü bayağı sıkıntılı güçlü takımlarla peş peşe oynuyor. ligin ikinci yarısı sakaryaspor için bu çok büyük avantaj olur.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 27 Ara 2021, 02:01 

Sezon başında, daha ligler bile başlamamışken benim şampiyonluk adayım Sakaryaspor'du. Kurulan kadro geçen sezonki Eyüp ve Manisa FK gibi bu ligin çok üstünde bir kadro değildi ama tam bu ligin dinamiklerine uygun bir şampiyonluk kadrosuydu ve yıllardır süregelen şanssızlığı bu defa yenme motivasyonu, maçların seyirciye açılması, güçlü bir şehir takımı olması gibi etkenlerle yarıştaki diğer rakiplerine göre ön plana çıkıyorlardı. Ben ligin 2.yarısında aradaki farkın daha da açılmasını bekliyorum.

Yeni adıyla 1461 Trabzon FK ise aslında şampiyonluk hedefiyle bir takım kurmadı. Takımdaki yüksek maliyetli "kaşar" oyuncuları göndererek gençleşmeye gittiler. Bence doğru da yaptılar. İlk yarı gösterdikleri performans ve topladıkları puanla geçen sezon çok daha fazla harcama yaparak kurdukları takımdan daha başarılı oldular. Ben şampiyonlukta Sakaryaspor'u zorlayabileceklerini düşünmemekle birlikte play-off dışına çıkmayacaklarını düşünüyorum.

Sakarya'yı şampiyonlukta en fazla zorlayabilecek takım şu anda Afyonspor. Ama onlar da Cem Kavçak öncesi dönemde çok fazla gereksiz puan kaybetmenin ceremesini çekiyorlar. Aslında Mustafa Çapanoğlu benim beğendiğim bir hocadır ve başarılı olmasını da bekliyordum sezon başı ama nedense kimya tutmadı Afyonla. Afyonspor grup şampiyonu olamasa bile play-off şampiyonluğunun, diğer gruptaki takımlarla birlikte düşünüldüğünde en büyük adayı. Gelmelerini de isterim, bir şehir takımı ve 2.Lig'de bile çok kalabalık tribünlere oynuyorlar. Belki futbol geçmişi olarak bir Kocaeli, Sakarya, Bursa değiller ama şehir-takım bütünleşmesi bakımından üst lige renk katacak camialardan biri.

Çorum FK fena karıştı. Bu kulüp 3 sezondur bu ligde mücadele ediyor, her sezon güzel paralar harcıyorlar ama olmuyor olmuyor. Başkan Fatih Özcan her defasında bir öncekinden biraz daha fazla harcıyor, yine olmuyor. En sonunda severim yapacağınız işi diyerek çekti gitti. Futbolu bilen insanlarla çalışmayıp sadece parayı veren düdüğü çalar zihniyetinin iflasıdır geldikleri nokta. Şampiyonluk hedefiyle kurulmuş kadro için bugün kesin şekilde play-off'a kalırlar bile diyemiyorum.

Bayburt Özel İdare ilk yarının başarılı takımlarından biri. Sivas Belediyespor ile Vanspor da beklentimin üstündeydiler. Ama bence ilk yarının en başarılı 2 takımı f/p bakımından Somaspor ile Serik Belediyespor oldular. Bir dünya transfer yapan Diyarbekir ile Adıyaman'ın durumuna bakılırsa mütevazı takımlarla harikalar yarattılar. Soma'da Yasin Abdioğlu ilk yarıya damgasını vurdu. ​İnegöl, Etimesgut gibi ligin kemik takımları yine standartlarını bozmadılar.

Bodrumspor için sezon başında birileri ligin en iyi kadrosu, şampiyonluğun 1 numaralı favorisi gibi iddialı laflar ediyordu. Ben Sarıyer'ı İstanbul'da yendikleri ve benim de statta canlı seyrettiğim maçtan sonra da görüşümü yazmıştım şampiyon olacak takım değil, bir esprileri yok diye. Ankaraspor için de benzer şeyler söyleniyordu ama kadrolarına isim isim baktığımda üst lig tecrübeli birkaç futbolcu dışında öyle çok kariyerli, göze batan oyuncu görmedim. Bence hak ettikleri yerdeler.

Düşecek 3 takım belli. Niğde, Maraş, Ergene. Son takım için Sarıyer ile Adıyaman arasında bir yarış olur 2.yarı. Hatta Turgutlu bile o bölgeye yaklaşabilir tekrardan. Adıyaman maddi açıdan rahat, devre arası takviye yaparlar. Yapboz gibi sürekli hoca değiştirdikten sonra en sonunda turnayı da vurdular, Cüneyt Dumlupınar tuttu. Bir de sezon başı çok kötüydüler, geriden gelip öne geçmenin de bir motivasyonu var üstlerinde. Sarıyer'e bir sihirli değnek şart. Artık şirketleşirler mi, Yemek Sepeti eski Ceo'sunu mu getirirler bilemem ama mevcut yönetimle bu iş yürümez.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 15 Oca 2022, 15:10 
Kullanıcı avatarı

Trabzon da kaybetti yarın yendiğimiz takdirde puan farkı 8 olacak bu skor harika oldu bizim için :D

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 17 Oca 2022, 08:44 
Kullanıcı avatarı

Rakiplerin kaybettiği hafta da kazanarak psikolojik üstünlüğü de ele almış olduk :D Böyle devammmm

Başa Dön

Power MOD
MesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2022, 13:31 

Bodrum-Sakarya maçını izliyorum Bodrum tribünleri her maç böylemi yoksa bu maçmı dolu kutu gibi stad gerçekten hoşuma gitti

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 08 Şub 2022, 01:27 

1461 Trabzon FK yani önceki adıyla Hekimoğlu Trabzon'a bazı tepkiler var. Ne gereksiz takım, ligde ne işi var böyle bir takımın, proje takımı işte gibi eleştiriler geliyor. Ben bu konuda tersini düşünüyorum. Anadolu'daki şehir takımı taraftarları profesyonel liglerdeki İstanbul takımı sayısının fazlalığından şikayet ederler sıklıkla. Evet doğrudur, hangi lige baksan cümbür cemaat İstanbul semt takımlarının işgali altında. Hele son yıllarda üst liglere de yığılmaya başladılar. Hâl böyleyken Anadolu şehirleri yalnızca şehrin tek takımıyla var olmak yerine içlerinden başka başka takımlar da çıkarmalı, onlara da destekler vermeli. Bugün Antalya şehrini, şehrin takımı Antalyasporla birlikte Alanyaspor da Süper Lig'de temsil ediyor, ayrıca Serik de 2.Lig'de oynuyor. Manisa şehrini yıllarca Süper Lig'de bir ilçe takımı olan Akhisarspor başarıyla temsil etti. Muğla'da şehir takımı amatöre düşerken ilçe takımı Bodrumspor 1.Lig mücadelesi veriyor. Balıkesir'de Bandırma, Bursa'da İnegöl, Karacabey, Yıldırım gibi takımlar zaman zaman güzel işler yapıyorlar. O açıdan Trabzon gibi futbolla yatıp futbolla kalkan, gerçek bir futbol kültürüne sahip şehirden Trabzonspor'a eşlik eden böyle bir takımın ortaya çıkması yadırganmamalı. Kaldı ki Trabzonspor taraftarı içerisinden bu takımın maçlarına gidip destek veren bir kitle mevcut. Hatta daha ileri gideyim Sivaslıların Sivas Belediyespor'a, Konyalıların da 1922 Konyaspor'a sahip çıkıp bu takımları desteklemeleri gerektiğini düşünüyorum. İstanbul neredeyse her ilçesiyle ülke futbolunda derebeylik kurmuşken Anadolu'nun da nüfusu, büyüklüğü nazarında birkaç takımı daha yukarılara taşıması gerekir kanımca.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 08 Şub 2022, 18:44 

2.LİG KIRMIZI GRUP 24.HAFTANIN DEĞERLENDİRİLMESİ
https://www.youtube.com/watch?v=GZNhUZli_yk

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 15 Şub 2022, 15:13 

2.LİG KIRMIZI GRUP 25.HAFTANIN DEĞERLENDİRİLMESİ
https://www.youtube.com/watch?v=0RR5JUAzEU0

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 21 Şub 2022, 14:23 

2.LİG KIRMIZI GRUP 26.HAFTA DEĞERLENDİRMESİ
https://www.youtube.com/watch?v=irS9apqY728

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 84 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot], KS-41

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye