Zaman: 19 Kas 2017, 11:49

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 23 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj

centrocampista
 Mesaj Başlığı: Karagümrük 2017-2018
MesajGönderilme zamanı: 26 May 2017, 13:30 

2016-2017 sezonuna şanssız başlamıştık. Sakatlıklar-cezalar belimizi büktü. Kaptanımız Halil Uysal 5 ay sahalardan uzak kaldı. Daha sonra bizi 2.lige çıkartan Ercüment Coşkundere hocamızla anlaştık ve özellikle son haftalarda iyi bir çıkış yakalayarak ligde kaldık. Yeni sezonda taraflar olarak beklentimiz üst lig olacak. Ercüment hoca ile nikah tazeledik. iç transferde sözleşmesi 31.05.2017 te bitecek 3 oyuncumuzla Ocak ayında nikah tazelemiştik. o yüzden iç transferde sıkıntımız yok. Kaleci olmak üzere birkaç takviye ile üst sıraları zorlarız diye düşünüyorum.

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

attacante
 Mesaj Başlığı: Re: Karagümrük 2017-2018
MesajGönderilme zamanı: 26 May 2017, 14:30 
Kullanıcı avatarı

umarım aynı gruba düşeriz karagümrük deplasmanı keyifli olur. başarılar.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 26 May 2017, 17:17 
Kullanıcı avatarı

Geçen seneki takıma iyi takviyeler gelmezse yine sıkıntı yaşanır.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 09 Haz 2017, 01:38 

Karagümrüğe yeni stadyum konusunda Cengiz Günaydın Fatih Bld.sine baskı yapmalı yeni stadyum için alan müsait .Transferde doğru tercihler yapılırsa sezon sonu 1 . Lig olur

Süper ligde karşılaşacağız İnşallah , Bir Gün Mutlaka

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 09 Haz 2017, 12:59 
Kullanıcı avatarı

Yeni sezonda sonsuz başarılar , herşey gönlünüzce olsun.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 14 Haz 2017, 23:01 

Mıntıkaa yazdı:
Karagümrüğe yeni stadyum konusunda Cengiz Günaydın Fatih Bld.sine baskı yapmalı yeni stadyum için alan müsait .Transferde doğru tercihler yapılırsa sezon sonu 1 . Lig olur

Süper ligde karşılaşacağız İnşallah , Bir Gün Mutlaka

Kapalı tribünün çatısının davası 13 sene sürdü. Çatının yıkım kararı çıktı temyize gidildi vs. olası bir stad yenilenmesinde inşaatın durdurulması vss düşünmek bile istemiyorum. Sözkonusu Karagümrük olunca herkes bir taş koyuyor nedense. Keçileri staddan def ettikten sonra kapalı salonun yıkılması ile birlikte tribünün kaleye yaklaştırışmak sureti ile yenilenir diye ümidim vardı. Fakat stad yenileneceğine keçilerden boşalan binada tadilata gidildi ve orası baştan aşağıya yenilendi. bu nedenle orayada dokunulacağını sanmıyorum uzun bir süre. Tek isteğim stadın isminin değiştirilerek iade-i itibar yapılması. Başka ihsan istemez. Tabiki bunlar şahsi düşüncelerim.

Süper Ligde karşılacağız temennine ise inşallah diyerek katılıyorum. Zaten üst liglerde Karagümrük-Kasımpaşa-Bayrampaşa kaldı. Zeytinburnu,beykoz,gaziosmanpaşa,Bakırköy,Kartal hepsinin yerinde yeller esiyor.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 14 Haz 2017, 23:31 
Kullanıcı avatarı

Karagümrük vefa stadını boyatıp kendi stadı yapmadı mı?
Neden yeni stad istiyorsunuz ki mevcut stadı geliştirmek varken.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 14 Haz 2017, 23:58 

millwallbrick yazdı:

Stad zaten bizimdi. 1942 yılında elimizden alınarak ismi Vefa olarak değiştirildi. Fakat hersene kendi imkanlarımızda stadı siyah-Kırmızı boyamaktayız. Yukarıdada belirttiğim gibi yeni stad istemiyoruz. Mevcut stadın yerinde geliştirilip uefa standartlarına getirilmesini istiyoruz. Fakat ben geliştirme projesinin dahi yarım kalabileceğini düşündüğümden bu noktadada endişeliyim.
Stadın tarihi ile ilgili kısa bir bilgi aşağıda paylaşıyorum.

Fatih İlçesi, Karagümrük Fevzi Paşa Caddesinde bulunan stadyumumuz ülkemizde en eski stadlardan biridir.
Burasının Bizans döneminde Aetios Sarnıcı olduğu bilinir. Osmanlı döneminde kullanılmayan bu açık sarnıç çevresindeki duvarların çöküp göçmesiyle metruk bir alan haline gelmiş, sonraları da bostan olarak kullanılmıştır. Çukurda bulunmasından ötürü ‘‘Çukurbostan’’ adıyla da anılmıştır. 1926'da Karagümrük Spor Kulübü'nün kurulmasından sonra kulüp mensupları burayı kendi elleriyle düzenleyip ‘‘Çukurbostan Sahası’’ haline getirmişlerdi. Bunu başarabilmek hayli zor olmuştu. Özellikle bugün merdivenlerin bulunduğu alandaki bostan kuyusunu doldurabilmek için hayli emek harcamışlardı. Burada meydana gelen ‘‘Çukurbostan Sahası’’nda Karagümrük futbol takımı uzun yıllar maçlar oynamıştı. Bu arada 1932'de bu sahada karşılaştıkları Selanik Karması'nı 2-1 yenmişlerdi.

Vefa Lisesi'nden yetişen Hasan Ali Yücel, milli eğitim bakanı iken bu sahayı Vefa Spor Kulübü'ne kiralatmış ve bu yüzden Karagümrüklüler, semtleriyle ilgisi bulunmayan bir kulübe, ellerindeki sahanın verilmesine hayli gücenmişlerdi. Bu yılda Karagümrük Spor Kulübü tarafından futbol sahası olarak kullanılan arazi 1942'de Karagümrük'ün elinden adeta gasp edilerek alınmış; Vefa Spor Kulübü'ne zamanın Milli Eğitim Bakanı Hasan Ali Yücel tarafından verilmiştir. Önceleri Karagümrük olan stadın adı kağıt üzerinde "Vefa" adını almıştır.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 15 Haz 2017, 00:06 
Kullanıcı avatarı

birkarasevda yazdı:
millwallbrick yazdı:

Stad zaten bizimdi. 1942 yılında elimizden alınarak ismi Vefa olarak değiştirildi. Fakat hersene kendi imkanlarımızda stadı siyah-Kırmızı boyamaktayız. Yukarıdada belirttiğim gibi yeni stad istemiyoruz. Mevcut stadın yerinde geliştirilip uefa standartlarına getirilmesini istiyoruz. Fakat ben geliştirme projesinin dahi yarım kalabileceğini düşündüğümden bu noktadada endişeliyim.
Stadın tarihi ile ilgili kısa bir bilgi aşağıda paylaşıyorum.

Fatih İlçesi, Karagümrük Fevzi Paşa Caddesinde bulunan stadyumumuz ülkemizde en eski stadlardan biridir.
Burasının Bizans döneminde Aetios Sarnıcı olduğu bilinir. Osmanlı döneminde kullanılmayan bu açık sarnıç çevresindeki duvarların çöküp göçmesiyle metruk bir alan haline gelmiş, sonraları da bostan olarak kullanılmıştır. Çukurda bulunmasından ötürü ‘‘Çukurbostan’’ adıyla da anılmıştır. 1926'da Karagümrük Spor Kulübü'nün kurulmasından sonra kulüp mensupları burayı kendi elleriyle düzenleyip ‘‘Çukurbostan Sahası’’ haline getirmişlerdi. Bunu başarabilmek hayli zor olmuştu. Özellikle bugün merdivenlerin bulunduğu alandaki bostan kuyusunu doldurabilmek için hayli emek harcamışlardı. Burada meydana gelen ‘‘Çukurbostan Sahası’’nda Karagümrük futbol takımı uzun yıllar maçlar oynamıştı. Bu arada 1932'de bu sahada karşılaştıkları Selanik Karması'nı 2-1 yenmişlerdi.

Vefa Lisesi'nden yetişen Hasan Ali Yücel, milli eğitim bakanı iken bu sahayı Vefa Spor Kulübü'ne kiralatmış ve bu yüzden Karagümrüklüler, semtleriyle ilgisi bulunmayan bir kulübe, ellerindeki sahanın verilmesine hayli gücenmişlerdi. Bu yılda Karagümrük Spor Kulübü tarafından futbol sahası olarak kullanılan arazi 1942'de Karagümrük'ün elinden adeta gasp edilerek alınmış; Vefa Spor Kulübü'ne zamanın Milli Eğitim Bakanı Hasan Ali Yücel tarafından verilmiştir. Önceleri Karagümrük olan stadın adı kağıt üzerinde "Vefa" adını almıştır.

Stadın eski olduğunu biliyordum ama bu kadar güzel bir hikayesinin olduğu aklıma dahi gelmezdi.
Severim o stadı, hatta arada kaçak girerim, (birkaç gece orada piizlendiğim de oldu) :)

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 17 Haz 2017, 13:04 
Kullanıcı avatarı

Statda kapsamlı değişiklik zor sit alanı ancak iyileştirme yapılıp Karagümrüğe yakışır bir hale getirilebilir herkesin beklentiside bu.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 23 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: asparagas63, Bing [Bot], Bozkurt1903, BüyükAltay1914, catoni, darkbluewhite, deniztarafı, gabari, Google [Bot], KAPALITUNALI06, LostForest, montevideo, Moskov1925, PMB10ALTI, Pringles, protokol, Pusula, seabiscuit, umud, Yahoo [Bot]

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network Site Meter

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye