Zaman: 18 Nis 2021, 03:02

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 102 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Sonraki
Yazar Mesaj

attacante
 Mesaj Başlığı: Bitcoin
MesajGönderilme zamanı: 17 Kas 2017, 00:39 
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar şimdi ben şu adresten https://www.btcturk.com/ üyelik oluşturdum.
1000 TL yatırmam için Kimlik Fotoğrafı,imzalı kağıt falan istediler.
Sorularım şunlar;
1-Verdiğim adres orjinal mi,çakma dolandırıcı adresi mi?
2-Kimlik fotoğrafını ve imzalı kağıt fotoğrafını yollarsam sıkıntıya düşer miyim?
3-Konuya oldukça yabancıyım.Sistem nasıl işliyor,nasıl kazanılıyor hiç bilmiyorum.Mesela 1000 liralık bitcoın alarak dolar,altın gibi artmasını mı bekliyoruz?
Siteye Telefondan giriş yapıyorum pc yok.

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

attacante
 Mesaj Başlığı: Bitcoın
MesajGönderilme zamanı: 17 Kas 2017, 11:34 
Kullanıcı avatarı

nostrum1914 yazdı:
ben cex.io'dan alıyorum. ingilizcen varsa cex.io'yu tavsiye ederim, bence güvenilir bir site. btcturk'ü pek bilmiyorum ama ordan alım satım yapan arkadaşlarım var bi sıkıntı yaşamadılar. alt-coin işlerindeki temel problem aracı sitelerden alım yaparken aldığın coin'in gerçek olup olmadığını test etmen lazım. adam çünkü bende coin var diyip onun türevi üzerinden işlem yapıyor olabilir. bunun için de bir trezor bitcoin wallet'ı oluşturup siteden o wallet'a aktarım yapmalısın. eğer siteden cüzdanına (wallet) aktarım yapamıyorsan ben olsam o siteye güvenmem.

Dostum İngilizcem yok.Anladığım kadarıyla bedava coın almak için pc başında uzun vakit geçirmek gerekiyor yada parasını verip alıyorsun.Ben parasını ver durumuna yönelecem.Diğer türlüsüne kafam basmaz hiç anlayamayacağım ve vakit ayıramayacağım bir durum.

Admine not:Başlığı Soru-Cevap yerine buraya açmışım yanlışlıkla o tarafa taşınırsa burayıda işgal etmemiş oluruz.

Başa Dön

centrocampista
 Mesaj Başlığı: Re: Bitcoın
MesajGönderilme zamanı: 17 Kas 2017, 13:15 

bence de önüne çıkan her siteye güvenme. bugün paranı öder yarın ne yapacağı belli olmaz.

google den araştırma yap bence en güvenilir siteler hangileri olabilir diye.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 22 Kas 2017, 12:21 

Paribuyu tavsiye ederim, bir problem yasatmadilar su ana kadar. Ben paribu uzerinden aliyorum, altcoin alicaksamda satin aldigim bitcoini bittrexe atip oradan devam ediyorum.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 22 Kas 2017, 19:57 
Kullanıcı avatarı

Geçen gün ben de bu alt-coin al sat işine bir göz atayım dedim ama epey karışık geldi. Ana mantık hisse senedi gibi düşünce al, yükselince sat.

İşlerden anlayan bir arkadaş yeni girecekler için basit mantık bilgilendirme yapsa çok yardımcı olmuş olur.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 23 Kas 2017, 09:41 

matizkafalar yazdı:
Geçen gün ben de bu alt-coin al sat işine bir göz atayım dedim ama epey karışık geldi. Ana mantık hisse senedi gibi düşünce al, yükselince sat.

İşlerden anlayan bir arkadaş yeni girecekler için basit mantık bilgilendirme yapsa çok yardımcı olmuş olur.

Ayni borsa gibi, birileri kazanirken birileri kaybediyor sadece inanilmaz bir volatilite mevcut. Yeri geliyor sabah kalktiginizda tahmin edemeyeceginiz kadar para kaldiriyorsunuz, yeri geliyor o kaldirdiginiz paralar yoklari oynuyor. Bu yilin ilk 6 ayi herhangi bir altcoine giren rahat x10 yapmistir, haziran ayindan sonra altcoine giren adamda en kotu bir x5 zarar yapmistir. Hocam benim tavsiye verebilecegim tek konu , kaybetmeyi goze aldiginiz kadar yatirin, asiri yukselen ve bicak gibi dusen bir altcoine kesinlikle girmeyin ve mumkunse ilk 50 icerisindeki altcoinlerden disari cikmayin.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2017, 15:41 

paraları btc veya diğer altcoinleri aldığımız yerde tutmaktansa bize ait wallet (cüzdanlarda) tutmak önemli, işlem yaptığımız siteler güvenli değil, belirli bir güvenlik tabiki var ama ekstrem durumlarda paramıza ulaşamayız. walletlar bize ait olduğu için (online veya değil) herhangibir kayıp olmaz. tabiki sürekli oynamak için bir miktar borsalarda dursa bile yatırım amaçlı aldığımız miktar bence walletlarda durmalı.

Başa Dön

BANNED
MesajGönderilme zamanı: 04 Ara 2017, 11:11 
Kullanıcı avatarı

On bin dolara çıktı sonra sekize düştü.
Daha bir ay önce 3500 4000 dolar civarında hareket ediyordu :shock:

Başa Dön

attacante
 Mesaj Başlığı: Bitcoın
MesajGönderilme zamanı: 04 Ara 2017, 18:17 
Kullanıcı avatarı

Kısa sürede bu kadar yükselmesi bence spekülasyon ve manipilasyonlardan dolayı.Japonya ve çinin kendi sanal para birimini yaratma projesi var.Eğer gerçekleşirse yerle bir olması muhtemel.Fakat şuan kısa vadede kazanan güzel kazandı ve kazanmaya devam ediyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 04 Ara 2017, 19:45 

Spanksk yazdı:
Kısa sürede bu kadar yükselmesi bence spekülasyon ve manipilasyonlardan dolayı.Japonya ve çinin kendi sanal para birimini yaratma projesi var.Eğer gerçekleşirse yerle bir olması muhtemel.Fakat şuan kısa vadede kazanan güzel kazandı ve kazanmaya devam ediyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

eninde sonunda zaten yerle bir olacak büyük ihtimallede cin veya japonya sanal para birimi yaratsa nolur? bunun herhangi bir etkisi olmazki. bitcoinun degeri herhangi bir devlet tarafindan piyasaya sürülmüs olmamasi. Japon merkez bankasinin piyasaya sürdügü sanal para biriminin Japon yeninden ne gibi bir farki kaliyor? hali hazirda zaten 1300 civari sanal para birimi mevcut.

Bitcoin icin en büyük tehlike devletlerin para birimini kontrol altina almak istemeleri olacaktir. bugün normal para birimlerinde oldugu gibi bitcoinlardada tüm havalelerde vs kisilerin kimlik bilgilerini belirtmesi gerektigi gün büyük sIkInti yasayacaktir bitcoin. sonucta para biriminin tek katma degeri tamamen anonim bir sekilde ödemeler yapilabiliyor olmasi baskada pek bi özelligi yok. öte yandan block chain teknolojisi zamanla finans dünyasini baya degistirecektir o ayri konu.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 102 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Bing [Bot], faris87, Google [Bot], kei, moshee41

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye