Zaman: 03 Tem 2022, 08:55

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Bu başlık kilitlenmiştir mesajlarınızı düzenleyemez veya cevap gönderemezsiniz.  [ 878 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 88  Sonraki
Yazar Mesaj

attacante
 Mesaj Başlığı: Re: MKE Ankaragücü | 2021-2022
MesajGönderilme zamanı: 26 Haz 2021, 15:11 

0618 yazdı:
Yönetim hoca konusunda yanlış yapmıştı, bence borven konusunda da yanlış yapıyorlar,borven kalitesinde bir adamı şimdi almaya kalksanız maliyeti ne olur onu hesaplamak lazım hedef süper lig ise çagırırsın adamı biraz iyileştirme yaparsın gönlünü alırsın sözleşmesini de uzatır süper lige çıkarsan yeni birisini aramazsın,eger hoca olayından sonra borven giderse bu senemiz kaos içinde geçecektir,anladıgım kadarıyla borvenin sözleşmesi devam ediyor gitmek isterse 1milyon euro yu getirir gider getiremezse mecbur kalacak diyorlar yanlış üstüne yanlış yapıyorlar,burası futbol kulübü buranın dinamikleri farklı işler sahibi oldugunuz şirketler gibi yönetmeye çalısırsanız başarısız olursunuz

Borven kalmak istiyorum ama zam da istiyorum derse verin abi ne olacak? Belki qaradağdan gelen adam bolingi gibi çıkacak. Ama borven gitmek istiyorsa defolsun gitsin.

Başa Dön
  Bookmark and Share

attacante
MesajGönderilme zamanı: 26 Haz 2021, 20:00 

Alıntı:
Asıl sorun Torgeir Borven’de yaşanıyor.

Hakan Bilgin bugün kahvaltılı bir basın toplantısı yapmış…

Hakan Bilgin’in orada anlattıkları ile Borven cephesinden bilgiler pek örtüşmüyor.

Bilgi kirliliği olmasın diye önce Borven’in sözleşmesinin ayrıntılarını vereyim.

Borven ile 2+1 yıllık sözleşmesi var Ankaragücü’nün.

İkinci sezon 20 maçta forma giyerse, artı 1 yıllık opsiyon devreye girecek.

Borven, Ankaragücü’nden 3 şekilde ayrılabiliyor.

Birincisi, bir kulüp 200 bin Euro verirse kiralayabiliyor.

Kiralık gittiği takımda da 20 maç oynarsa artı 1 yıllık opsiyon yine devreye giriyor, Borven bir sonraki sezon yine Ankaragücü’nün oyuncusu oluyor.

Diğer alternatifler Borven’in cebinden 1 milyon Euro vererek ya da bir kulübün 1,5 milyon Euro vererek bonservisini alması.

Hakan Bilgin, “Borven’in kalması için elimizden geleni yapıyoruz” dese de Norveçli oyuncunun cephesinden gelen bilgiler hiç de öyle değil.

mevzu şimdi anlaşıldı.
bi takıma kiralık vermek istiyorlar, hem maaş yükünden kurtulacaklar hem 2 milyon tl para gelecek hem de gittiği takımda çok büyük ihtimal 20 maç oynayacağı için yine dönüp bizim futbolcumuz olacak. o ara da şans falan süper lige çıkarız yine kullanırız diyorlardır.

1 milyon euro kimse vermeyeceğine göre "yönetime göre" en mantıklı senaryo bu diye düşünüyorlar galiba.

gereksiz saçma sapan bi fikir.
yazık ederler böyle bi forvet elden kaçarsa.

Başa Dön
  Bookmark and Share

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 27 Haz 2021, 13:17 
Kullanıcı avatarı

Yani anlamakta zorluk çekiyorum gerçekten. Herkes "Dalcı olmaz!" dedi, getirdiler. Herkes "Börven kalsın, bizi üst lige çıkarır" diyor, tam aksine hareket ediliyor. Parayı sen veriyor olabilirsin de, geçen seneden beri futbol aklımız yok diye ağlayan da sensin.

Hele ki Dalcı'nın egosu yüzünden Owusu alınıp Börven'i kiralık ya da satılık yollamak istiyorsanız işiniz çok zor. İnsan bile bile kredisini neden tüketir ki? Beraberlik değil, kötü oyunla gelen galibiyette bile eleştirilecek Dalcı.

Tüm hevesim kaçıyor bazen.

Not: Rodellaga'ya 400-500 bin Euro verene kadar Börven'e ek 100 bin versen adam seve seve kalacak zaten. Bir de yedek aldığın zaman forvet sorunun kalmayacak. Bunu göremeyecek kadar kör herifler nasıl bu kadar şirket yönetip CEO vs. oluyor onu da anlamıyorum.

Başa Dön
  Bookmark and Share

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 27 Haz 2021, 14:38 

Sadaev yazdı:
Yani anlamakta zorluk çekiyorum gerçekten. Herkes "Dalcı olmaz!" dedi, getirdiler. Herkes "Börven kalsın, bizi üst lige çıkarır" diyor, tam aksine hareket ediliyor. Parayı sen veriyor olabilirsin de, geçen seneden beri futbol aklımız yok diye ağlayan da sensin.

Hele ki Dalcı'nın egosu yüzünden Owusu alınıp Börven'i kiralık ya da satılık yollamak istiyorsanız işiniz çok zor. İnsan bile bile kredisini neden tüketir ki? Beraberlik değil, kötü oyunla gelen galibiyette bile eleştirilecek Dalcı.

Tüm hevesim kaçıyor bazen.

Not: Rodellaga'ya 400-500 bin Euro verene kadar Börven'e ek 100 bin versen adam seve seve kalacak zaten. Bir de yedek aldığın zaman forvet sorunun kalmayacak. Bunu göremeyecek kadar kör herifler nasıl bu kadar şirket yönetip CEO vs. oluyor onu da anlamıyorum.

Borvenden gelen 2 M kira bedeli ve ona senelik ödenmeyecek 4-5 M Tl'nin hesabını yapıyorlar. Bu paranın daha azına Rodallega kapatıp, sene sonu Borveni yine elde tutma hesabı yapıyorlar. Borven cephesinde eli güçlü yönetimin, o yüzden zam yapmaya yanaşmıyorlar anladığım kadarıyla. Borveni alacak takım 2 M bize ödeme yapmak zorunda, işin maaş kısmıyla birlikte 7 milyonu bulur. Ki sonrasında tıpış tıpış da dönecekmiş, kimse böyle bir senaryo için Borvene 1 yıllık 7-7.5 milyon masrafa girmez.

3 yıllık da sözleşme istiyormuş. Uzun süreli sözleşme yapınca başımıza geleni görüyoruz. Kağıt üzerinde Borven için uygulanan fazlasıyla mantıklı. Ki adamın asetabulum sakatlığı doğuştan, o bölgeden ameliyat olmuş, son sakatlığından nasıl dönecek meçhul.

Borven ısrarından vazgeçip, oyuncunun elinin güçlenmesine biz sebep olmamalıyız. 3 yıl 20 Milyonluk sözleşme az mı? Borven-Rodallega terazisinde de Rodallega daha ağır basar, sakatlık riski, süreklilik, teknik, tecrübe gibi artıları var kafadan Rodallega'nın. Tabii ben Rodallega ismini farazi kullanıyorum. Borven gidecekse, ancak bu ayarda bir isim almalılar ki, evet makul bir hamle diyebilelim.

Başa Dön
  Bookmark and Share

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 27 Haz 2021, 15:15 

Alper'e taviz - 20 Milyon
Borven - 20 Milyon
Kitsiou - 10 Milyon
Pinto - 10 Milyon

diye gidiyor liste. Pinto Pinto diye o kadar ısrar ettik, sağolsun sözleşmeyi alınca bir daha o performansı vermedi en basitinden. Alperde belki yerli ve takımı sırtlayabilecek bir profil olduğundan bu riske girilebilir. Ama Kitsiou dahil kimseyle uzun süreli sözleşme imzalanmamalı. Borven 3 senede 20 gol atamazsa ne olacak? Biz böyle her 1 sene iyi oynayanın emeklilik ikramiyesi mi olacağız?

Borvenin sözleşmesi ortada, kötü oynasa da alacaktı o parayı, iyi oynadı diye zam istiyor hem de 3 yıla yayılan bir sözleşme istiyor bana adil gelmiyor bu durum. Eski Ankaragücü olsa, daha iyisini mi bulacağız el mecbur verelim istediği sözleşmeyi der çoktan imzalardık adamın istediğini. Şimdi böyle değilse durum, bence çok güzel bir gelişme. Gerekirse aynı paranın daha üstünü verelim de, her gelen iyi oynadım bana 3 yıllık sözleşme verin tehditinde bulunmasın.

Yönetimdekiler sanki matematik bilen adamlar gibi duruyor. Amaç kulübün zarar etmemesi yaşaması ise, bırakalım adamlar kursunlar bir denge ve yönetsinler kulübü. Hani istediğimiz buydu? Öyle dolmuşçu tayfası gibi, yaz Pinto'ya 600-700 binden 3 yıllık sözleşme demiyorlar en azından. Borvene isteseler zam da yaparlar, yapmamayı daha makul bulmuşlar demek ki. Ben de vardır bir hesapları diyorum.

Oynuyosa oynasın, yoksa yolu açık olsun. Çok sıkmaya başladı bizi küme düşürmüş futbolcuların kendini bu kadar naza çekmesi.. Kardeşim madem o kadar süperdin niye düştük biz? Niye kimse gelip sana 200 bin euro basıp da almıyor. 200 bin euro yahu?

Başa Dön
  Bookmark and Share

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 27 Haz 2021, 17:24 

2 yıl takımı küme düşüren yönetimin başrolü olup 3.sene muhteşem yönetim kurduk diyerek gelip başkan olan adamın abuk subuk hoca tercihinide geçiyorum transferleride muhteşem Korcan muadili kaleci akın,iki yıl önce çıktığımız sene dahi kritik maçlarda saç baş yolduran yusuf abdioğlu,36-37 lik erdem özgenç,31 yaşında tek elle tutulur sezonunu geçen sene Keçiörende geçiren Cem ekinci,bıraksan belki güç bela Balıkesire imza atacak İshak çakmak gönderilen Ali Turan’dan bile vasat Yasin güreler...Bence de Borven’i göndersinler çünkü sırıtır bu kadroda.

Yani şunları x bir başkan yapsa yer gök inler çok acayip günler yaşıyoruz sonu hayrolsun.

Başa Dön
  Bookmark and Share

attacante
MesajGönderilme zamanı: 27 Haz 2021, 17:37 

TATÜ yazdı:
2 yıl takımı küme düşüren yönetimin başrolü olup 3.sene muhteşem yönetim kurduk diyerek gelip başkan olan adamın abuk subuk hoca tercihinide geçiyorum transferleride muhteşem Korcan muadili kaleci akın,iki yıl önce çıktığımız sene dahi kritik maçlarda saç baş yolduran yusuf abdioğlu,36-37 lik erdem özgenç,31 yaşında tek elle tutulur sezonunu geçen sene Keçiörende geçiren Cem ekinci,bıraksan belki güç bela Balıkesire imza atacak İshak çakmak gönderilen Ali Turan’dan bile vasat Yasin güreler...Bence de Borven’i göndersinler çünkü sırıtır bu kadroda.

Yani şunları x bir başkan yapsa yer gök inler çok acayip günler yaşıyoruz sonu hayrolsun.

Tarihin en güçlü yönetimi Borven için Twitter'da karalama kampanyası başlatmış. Kronik sakat falan diyorlar. Borven gibi 20 gol garantili adama gönderecekler. Yerine aldıkları Owusu için de pek güzel yorumlar yok. Ya tutarsa transferi yine... Zaten Koca-Dalcı-Yıldız üçlüsünden bir şey beklemiyorum ben hayırlı işler diliyorum onlara.

Başa Dön
  Bookmark and Share

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 27 Haz 2021, 20:20 
Kullanıcı avatarı

Diyelim ki kronik sakat olsun, yerine gelecek Rodallega 37 yaşında. O emekli ikramiyesi almıyor da Börven mi alacak oluyor? Ya da 37 yaşındaki Rodallega'nın hiç sakatlanmama garantisi mi var? Eldeki kuş - daldaki kuş hikayesine benziyor bu, bana pek inandırıcı gelmedi o yüzden(Rodallega değil de x-y-z kim olursa olsun elindeki her zaman daha iyidir).

Börven olayını geçtim, anlaştık denilen ve anlaşılan isimlerin hepsi kocaman soru işareti. Çıkar çatır çatır topçu alırsın da "La boş ver Börven'i" dersin. Owusu mu yani? Bu ligde atletik ve zenci oyuncu iyiyse Altay'ın Paixao'su nasıl yıllardır gol kralı oluyor? Geçen sene de "Bolingi ve Badji mi olayımız?" dediğimiz de hep gelip "Hele bi durun" dediniz. Dura dura düştük işte.

Orta sahaya adam lazım dedik, kronik sakat diye Canteros'un başını yediler. Adam Arjantin liginde şov yapıyor bu sene. Şimdi de Börven kronik sakat, yersek. Sıradaki kronik kim acaba?

Yönetimin karşısında olmayayım, çok da önyargılı olmayayım diyorum ama Dalcı kararı aklıma geldikçe hiç olumlu olamıyorum. Ha taraftara bakarsan da teneke bağladığı İlhan bizi küme düşürdü, ona da amenna ama 2 sezondur üst üste düşüren yönetimden birisi başkan olunca adam ister istemez karşı tavır alıyor.

Başa Dön
  Bookmark and Share

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 27 Haz 2021, 21:12 

Ne diyeyim, inşallah Borven, Kitsiou, Alper, Endri hepsiyle 20şer milyonluk sözleşme imzalarlar o zaman. Geri kalan bölgelere de benzer profilde oyuncular alsınlar. 2016-2017 model Eskişehir misali bi takım kursunlar. Başına da yine benzer maaliyette bir hoca. Oh mis.

Borvene kronik sakat demiyorum, internet derya deniz açıp okusun isteyen. Ne sakatlığı varmış, neler yapılmış hepsi yazıyor.

Bolingi oynarken dereyi geçiyoduk da durun diyenler o yüzden durun bi diyodu. 10. hafta ne yapalım? Borven bey alışma süreci keyfi yok diye sahada kırıtırken sahada mücadele eden adamı aforoz mu edelim? Ne faydası var?

Gereksiz bir pozisyon aldığımın farkındayım. Bundan sonra burada optimistik olmanın anlamı yok. Hocaya küfür kıyamet, futbolcuya küfür kıyamet, keza yönetime aynı muamele daha kolay. Ve baya baya risksiz. Havalı bi de. Üf!

Başa Dön
  Bookmark and Share

NO POST!
MesajGönderilme zamanı: 27 Haz 2021, 21:48 

Ya topu topçuyu hocayı geçte bende şu muhabbete hastayım sezon başlamadan niye yönetime karşı ön yargı varmış

Hayırdır çatır çatır iki sene küme düşüren yönetimin transferinden hoca seçimine kadar hemen hemen herşeyi belirleyip karar veren lokomotif adamı başkan olmuş yine bildiğini okuyo ona ön yargı olmayacakta kime olacak nerden geliyor bitmez kredisi?

Adamdaki inada bak geçen sene sevdiği adamın altı oyulmuşta içine sinmemişmiş içinde uhde kalmasın diye yeryüzünde hoca bitmiş gibi onu geri getirmiş şu adam eleştirilir mi ayıptır doğru söylüyorsunuz.

Başa Dön
  Bookmark and Share
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Bu başlık kilitlenmiştir mesajlarınızı düzenleyemez veya cevap gönderemezsiniz.  [ 878 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 88  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: adyghe, Bing [Bot], Google [Bot], Semt1919

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye