Zaman: 23 Oca 2022, 05:19

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 37 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4
Yazar Mesaj

attacante
 Mesaj Başlığı: Re: AL 5.Hafta | Galatasaray 4 - Olympique Marseille 2
MesajGönderilme zamanı: 26 Kas 2021, 13:04 
Kullanıcı avatarı

dünkü maç 10 tane fener yenilgisine bedel bir galibiyetti açık net. sen fransız takımı deviriyorsun ülkede spor takip eden 30 milyon insan +fransa + avrupa basını vs.. hitap ettiği kulvar açısından herdaim avrupa maçı derim..

bu kulvarda artık gelecek senelerde ÇL hariç bu uefa ve konferans liglerinin gediklisi olmalıyız.. yukarıyı artık düşünmemiz imkansız. hollanda futbolu sıralamalarda portekizide geçer ve 10 yıl sağlam kalırlar adamlar temelleri attılar altyapılara..

sokakta okulda heryerde bu maç konuşuluyor. derbiler yeni nesil için 90 lılardaki gibi 6 7 ay konuşulan hatta sezon boyu yaa bu sene ne yendik derbide muhabbetleri dönmüyor eskisi gibi.

güzel bir kura ile devamm.

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 26 Kas 2021, 13:15 

Zmajevi yazdı:
Dün Lazio kazandığı için Galatasaray isterse 10-0 kazansın yine liderliği garantileyemeyecekti çünkü arada 3 puan var ve ikili averaja bakılıyor.

Maç 4-0 bitseydi de hiçbir fark olmayacaktı. Lazio’nun dün aldığı 3-0’lık skordan sonra sadece 5 farklı kazanmak son maçta tek farklı mağlubiyetin liderlik için yeterli olması anlamına geliyordu. Dolayısıyla hakemin grubun kaderiyle oynadığını söylemek güç.

Şimdi sen yazınca kontrol ettim, evet ikili averaj geçerliymiş.
Elemelerde deplasman golü avantajı kalkmıştı. Bu pilot uygulama olarak uygulanmış elemelerde. Şuan geçerliliği yokmuş.
İkili averaj uygulaması tamamen kaldırıldı diye yanlış bir bilgi kalmış. Hemen herkes bunu böyle biliyor. Ben de öyle biliyordum.
Şuan geçerli olan sistem yine ikili averaj, akabinde eşitlik varsa genel averaj.

Sadece şu olmuş oldu, genel averaja önde olsaydık, 1-0 yenilmemiz durumunda biz çıkıyorduk. Şimdi lazio çıkıyor.
Ama 2-1,3-2 gibi mağlubiyetlerde biz çıkıyoruz

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 26 Kas 2021, 13:20 
Kullanıcı avatarı

Sahadaki oyuncusuyla, tribündeki taraftarıyla, hocasıyla ve kenar yönetimiyle beraber harika bir galibiyet aldık. Uzun zamandır Avrupa'da böyle oynamaya, böyle skorlar almaya hasret kalmıştık. Bu sezon belki ligde ah vah ettiğimiz çok oluyor fakat Avrupa'daki maçlarda tam anlamıyla mest oluyoruz. İnşallah şu 5 maça yakışır bir final yapıp, lider tamamlayabiliriz grubu.

Maç ile ilgili bir Diagne'ye, bir de Marcao'ya parantez açmak lazım. Uzun zamandır en beğendiğim Diagne performansı oldu. Gol de atabilse, üstüne kaymağı olacaktı ama kısmet değilmiş. Marcao ise savunmadaki liderliği, takımı geriden hücuma çıkartması, Babel'e asisti tek kelimeyle harikaydı. Abartısız olarak söylüyorum ( unuttuklarım olabilir ) Bülent ve Popescu'dan sonraki en iyi stoperimiz.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 26 Kas 2021, 14:23 

ilrimed yazdı:
İkili averaj uygulaması tamamen kaldırıldı diye yanlış bir bilgi kalmış. Hemen herkes bunu böyle biliyor. Ben de öyle biliyordum.

Bunun böyle biliniyor olma nedeni sanırım Türkiye'nin Dünya Kupası elemelerinde yapılan hesapların yakın zamanda hafızaya etki etmesi.

Dün spiker bile genel averaj muhabbetine girdi hatta.

O yüzden kısa bir ipucu vereyim. FIFA organizasyonlarında halen genel averaj geçerli, UEFA organizasyonların her zaman ikili averaj öncelikli.

Dortmund ile Sporting arasındaki hesaplamada da Sporting ikili averajı kapınca son maça kalmadan rakibini eledi mesela.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 26 Kas 2021, 14:41 

Ikili averaj hesabinda deplasman golu kurali bu grup asamasinda kaldirildimi yoksa gecerlimi henüz .? yukardaki arkadaş 1.0 yenilmemiz halinde lazio 2.1 3.2 yenilmemiz halinde biz lider cikiyoruz demis o yuzden kafam karisti yoksa deplasman holu gecersiz diye biliyorum ben

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 27 Kas 2021, 02:05 
Kullanıcı avatarı

1.dakikadan 90.dakikaya kadar müthiş keyif verdin Cimbomum eyvallah..

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 27 Kas 2021, 09:36 

hak ettik. teşekkürler imparator ve evlatları.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 37 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot], hsm35, VioBJK

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye