Zaman: 15 Ağu 2022, 22:08

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Bu başlık kilitlenmiştir mesajlarınızı düzenleyemez veya cevap gönderemezsiniz.  [ 811 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 82  Sonraki
Yazar Mesaj

centrocampista
 Mesaj Başlığı: Re: 24.Hafta | Göztepe - Altay
MesajGönderilme zamanı: 01 Şub 2022, 10:44 
Kullanıcı avatarı

Psycho yazdı:
Yıllardan beri aynı geyik,herşey aynı hiç bir şey değişmiyor.

Bu ülkede çift takımlı diye bir kültür yok tamam,sadece Göztepe nin çift takımlı taraftarı var.
Tamam biz Aliağayiz,siz Üçokspor değilsiniz başka ne vardı?

Göztepe tarihini bildiğini varsayarak soruyorum..
Bizim Üçokspor olmamız ile sizin Doğanspor olmanız arasında nasıl bir fark var?
Aynı dönemde siz farklı iki takımla birleştirilip Doğanspor adını, biz farklı iki takımla birleştirilip Üçokspor adını admadık mı?
Her Aliağa muhabbetinde birileri çıkıp Üçokspor diyor.

O zaman biz hangisini seçelim? Aliağaspor mu, Doğanspor mu?

İşinize geldiği gibi yorumluyorsunuz da kimse saf değil.

Başa Dön
  Bookmark and Share

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 01 Şub 2022, 10:45 
Kullanıcı avatarı

altay19on4 yazdı:

90'larda özellikle Altay tribünü açısından büyük eksiğimiz vardı. İstanbul takım taraftarlarına tribünün çoğunu vermek. Son 10-15 senedir o eksiğimizi kapadık ve bu sene tamamen sıfırladık diye düşünüyorum.

Evet bu sene bu açtığınızı kapattığınız tek sene tebrikler,oda deplasmanin yasak olduğu seneye denk geldi ama neyse :lol:

Başa Dön
  Bookmark and Share

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 01 Şub 2022, 11:00 
Kullanıcı avatarı

altay19on4 yazdı:
Çift takımlılık dersek, bu her tribünde az veya çok var. Sizin övündüğünüz sayıca üstünüz kısmının, dezavantajı çift takımlı sayınız da artıyor. Şu anda şirkette 3 Göztepeli iş arkadaşım var. 1'i Fener , 2'si GS'li. Hepsi kombine alan adamlar. Deplasman yapmışlar. FB'li olan sizin locada FB Maçı izleyen tayfadan.. Yani sayıca çok olunca böyle olumsuz etkileriniz de oluyor. Biz de bu etki daha az.. neden sayıca azız zaten... Herkes birbirini tanıyor. Farklılık dikkat çekiyor... Bunu sizi vurmak için demiyorum, siz daha medyatik ve daha şovmensiniz, bu özelliğinizi iyi kullanıyorsunuz... Gözgöztv, resmen netflix... lakin bu da sizin tribüne çift takımlıları da dolduruyor. Herşeyin bir artısı bir eksisi var.

Ben minimal adamım.. Evimde az ama öz eşyam var. Evde kullanmadığım bir eşyayı direkt atarım/satarım. Tribünde de az ama öz olmayı seviyorum... Kişisel düşüncemdir... Her Altaylı ben gibi düşünmeyebilir..

Sana kısmen katılıyorum ama haklı olmak için birseyler yaratıp ona siginiyorsunuz.
Bende bizim kitleden memnunum yani şu milyonluk şehirde 20 bin civarı stadyumumuz var ve 10 bin ortalamaya oynuyoruz.
Yani bizde bu şehirde her maç 100 bin kişi ile maç oynamıyoruz ki.
Burada sizinle dalga geçilen sizin çok azınlık olmanız.
Yani araştırılması lazım neden böyle diye çünkü nerden baksan bizim avrupa macerasını çık,bu şehirde en başarılı takım Altay dır.
Ama bu şehir sizi benimseyememis veya başka etkenler var bilmiyorum.
Zaten senin de dediğin gibi biz sizden fazlayız sadece,dediğin gibi bizimde milyon taraftarımız yok ki.
Sizin kemik tayfanın 5 bin ise bizimde en fazla 15 bindir.
Biz ve ksk nin taraftar oranı belki normal ama sizinki bu şehrin en başarılı takımı olmanıza rağmen çok az bunu neye bağlıyorsun?

Başa Dön
  Bookmark and Share

attacante
MesajGönderilme zamanı: 01 Şub 2022, 11:13 

Psycho yazdı:
altay19on4 yazdı:

90'larda özellikle Altay tribünü açısından büyük eksiğimiz vardı. İstanbul takım taraftarlarına tribünün çoğunu vermek. Son 10-15 senedir o eksiğimizi kapadık ve bu sene tamamen sıfırladık diye düşünüyorum.

Evet bu sene bu açtığınızı kapattığınız tek sene tebrikler,oda deplasmanin yasak olduğu seneye denk geldi ama neyse :lol:

Hocam tam olarak öyle değil, FB maçında dışarıdan gelecek baya kitle vardı stada, stadın dışında taraftarlar tek tek ayıkladı adamları... Herhalde 150-200 kişi bileti olmasına rağmen evlerine geri döndü. SOsyal medyada da baya olay oldu zaten. Taraftar derneğimizin açıklamaları v.s.

Daha da örnek verebilirim. Geçmiş yılarda da böyle oldu zaten. Şu anda bizim stada, yanınızda tribünde sevilen bir abiniz yoksa, FB BJK GS forması ile giremezsiniz net. (VIP protokol ya da yönetim davetiyesi ile girilen yerler hariç) Mesela TS maçını VIP'den izledim. Yanımda TS'liler de vardı ama formasız idiler ve golde sevinemediler... Tekrar ediyorum bizim tribünde, (Protokol VIP veya Davetiye ile girilen yerler hariç), asla İstanbul takımı formasıyla maça gelemezsiniz.. İnanmayan denesin... Stada yaklaşamazsınız...

Ek olarak locamızda da FB Maçı izlenmez... Daha sayabilirim... Bu konuda maalesef bizden eksiksiniz...

Başa Dön
  Bookmark and Share

attacante
MesajGönderilme zamanı: 01 Şub 2022, 11:24 

Psycho yazdı:
altay19on4 yazdı:
Çift takımlılık dersek, bu her tribünde az veya çok var. Sizin övündüğünüz sayıca üstünüz kısmının, dezavantajı çift takımlı sayınız da artıyor. Şu anda şirkette 3 Göztepeli iş arkadaşım var. 1'i Fener , 2'si GS'li. Hepsi kombine alan adamlar. Deplasman yapmışlar. FB'li olan sizin locada FB Maçı izleyen tayfadan.. Yani sayıca çok olunca böyle olumsuz etkileriniz de oluyor. Biz de bu etki daha az.. neden sayıca azız zaten... Herkes birbirini tanıyor. Farklılık dikkat çekiyor... Bunu sizi vurmak için demiyorum, siz daha medyatik ve daha şovmensiniz, bu özelliğinizi iyi kullanıyorsunuz... Gözgöztv, resmen netflix... lakin bu da sizin tribüne çift takımlıları da dolduruyor. Herşeyin bir artısı bir eksisi var.

Ben minimal adamım.. Evimde az ama öz eşyam var. Evde kullanmadığım bir eşyayı direkt atarım/satarım. Tribünde de az ama öz olmayı seviyorum... Kişisel düşüncemdir... Her Altaylı ben gibi düşünmeyebilir..

Sana kısmen katılıyorum ama haklı olmak için birseyler yaratıp ona siginiyorsunuz.
Bende bizim kitleden memnunum yani şu milyonluk şehirde 20 bin civarı stadyumumuz var ve 10 bin ortalamaya oynuyoruz.
Yani bizde bu şehirde her maç 100 bin kişi ile maç oynamıyoruz ki.
Burada sizinle dalga geçilen sizin çok azınlık olmanız.
Yani araştırılması lazım neden böyle diye çünkü nerden baksan bizim avrupa macerasını çık,bu şehirde en başarılı takım Altay dır.
Ama bu şehir sizi benimseyememis veya başka etkenler var bilmiyorum.
Zaten senin de dediğin gibi biz sizden fazlayız sadece,dediğin gibi bizimde milyon taraftarımız yok ki.
Sizin kemik tayfanın 5 bin ise bizimde en fazla 15 bindir.
Biz ve ksk nin taraftar oranı belki normal ama sizinki bu şehrin en başarılı takımı olmanıza rağmen çok az bunu neye bağlıyorsun?

Bunun bir çok boyutu var. Önce iğneyi kendimize batıralım.

1) Süper ligde tek takımken, bizim yöneticiler hiç çalışmamış. Yani sanki, 100lerce yıl tek takım olacakmış, biz alt lige düşmeyecekmişiz gibi yönetilmişiz.. Sadece taraftar olarak demiyorum, tesisleşme, maddiyat, v.s.

2) En önemli şey heyecan. Süper ligde olmuşuz ama özellikle 90'larda orta sıra takımı olmuşuz. Gençlerbirliği gibi. Taraftar heyecan seviyor. Mesela alt liglerde daha iyi tribün yaptık. (Siz de öyle). 90'ların sonunda (inter toto macerası gibi) biraz iyi ve heyecanlı takım olmaya başladık, 95-99 arasında Alsancak Stadı'nda 8-10 bine oynadık sürekli ama bunu da kitleselleştiremedik.

3) Tribüne gelen adama istediğini veremedik. Bakın hala store da ürün yok bizim. Benim ilk formam, tribündeki 12. yılımda, araya adam koyarak, rüşvetle kulupten forma almak oldu. 2007 yılında.

4) Bir de benim gibi biraz dışarıya kapalı insanların hatası olabilir. Gelenekselciyiz. Kendi içinde dinamiklerimiz var. Bu bazı insanlara garip geliyor. Ben seviyorum mesela azınlık olmayı. Ama tabi herkes ben değil.

Biraz da dışarıya bakalım.

1) Futbol özellikle 90'lardan sonra İstanbul merkezli oldu. 70-80'lerde izmirin etkisi vardı. Ama 90'dan itibaren tamamen İstanbul hegamonyası oldu. İzmir'in herhangi bir anadolu şehrinden farkı kalmadı futbolda.

2) Bu şehir aslında kendi takımlarını benimseyemedi. Buna yönelik çalışmalar yapılmadı. Siz bu senenin başında bomboş (boş demiyorum bakın) tribünlere oynuyordunuz. Semtin içinde stad olmasına sevinen olduğu kadar, üzülen semt sakinleri de var. Kısacası İzmir insanına, İzmir'in istediği futbol/Spor tarzını herhangi bir kulüp sunamadı. Burada izmir sporundaki yöneticilerin hatası var.

Daha sayabilirim. Ama 5bin ya da 15 bin ya da 100 bin.. Fark etmez.. Sayılar önemsiz.. Önemli olan İzmir Futbolu, Türk Futbolundan ne pay alıyor. Futbolun doğduğu şehir burası ama çok çok düşük etkisi var futbola... çok da az pay alıyor.

Başa Dön
  Bookmark and Share

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 01 Şub 2022, 11:35 
Kullanıcı avatarı

funkyhouse yazdı:
Dün TRT’de 81-82 sezonundan bir özet gösterildi, lanet o zamanda varmış Göztepe çok organize atakla güzel bir gol atarken , Altay gelmiş resmen ittire kaktıra golü atmış
40 senede hiç bir şey değişmemiş[emoji16]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bende seyrettim aga yine 86 civarı yedik :lol: 1-1 oldu ve bitti.
Birde Türkiye kupası finali var,son 10 dakikaya 2-0 önde girip maç son 10 dakikada 2-2 bitmiş.
Sonrasindada yazı,tura ile kupayı Altay kazanıyor.

Yani sansizligimizda maziye dayanıyor çok garip :D

Başa Dön
  Bookmark and Share

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 01 Şub 2022, 12:52 
Kullanıcı avatarı

ben şans olayına inanmam. futbol bir beceri oyunuysa, düne kadar gol atabildiğin kaleye bugün gol atamıyorsan onun adı beceriksizliktir. top altı pasında dönüp duruyor, uzaklaştıramıyorsan ve gol yiyorsan bu beceriksizliktir.

ligin ilk yarısında yenildik, neden? çünkü beceriksizdik. o topu defalarca şans gelmesine rağmen 3 direğin arasından geçiremiyorsan beceri problemin vardır, şans değil. ha keza o maçta Altay'ın forveti girince yenileceğimizi anladım. çünkü sahada o topu kaleye sokabilecek beceriye sahip tek topçuydu. girdi, attı bitti.

bugün form durumuna bakınca biz daha becerikli görünüyoruz. hakem oyuna kötü manada müdahale etmez ve her zamanki disiplinle sahada olursak rahat kazanmalıyız.

Başa Dön
  Bookmark and Share

rookie
MesajGönderilme zamanı: 01 Şub 2022, 13:22 
Kullanıcı avatarı

en son ki Milli aradan sonra tepetaklak olmuştuk ,belki de bu ara bize iyi gelmiştir taze kan serkan hocadan aşırı umutluyum. rakibin formda olması bir şey ifade etmez benim nezdimde bizim ne kadar istediğimiz skoru belirleyecektir.

Başa Dön
  Bookmark and Share

attacante
MesajGönderilme zamanı: 01 Şub 2022, 15:48 

Psycho yazdı:
Milat1914 yazdı:
Keşke deplasman yasağı olmasaydı da maça gelebilseydik.Tribündeki atışmalar yüzünden bütün odak saha içinde olmazdı :D

Doğru söylüyorsun pazar günü ilk ve son defa Altay,Gürsel Aksel Stadyumu na gelecek,melesef sizinde stadyumu görebilme imkanınız bundan sonra olmayacak gibi,çok üzüldüm. :cry:

bir sonraki gürsel aksel ziyaretimizde rakip al-muhammadiya fk olacak, mor beyaz renkler yakışır.. bae'lilere satılıyorsunız bu sefer, müjdemi isterim :)

Başa Dön
  Bookmark and Share

attacante
MesajGönderilme zamanı: 01 Şub 2022, 16:29 
Kullanıcı avatarı

BAE liler suan size gelse kafana kına yakarsın kına :)

Başa Dön
  Bookmark and Share
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Bu başlık kilitlenmiştir mesajlarınızı düzenleyemez veya cevap gönderemezsiniz.  [ 811 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 82  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Bhecfbs, Bing [Bot], Bozkurt1903, Google [Bot], Google Adsense [Bot], Larendon, yorgo-ksk

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye