Zaman: 17 Eki 2021, 21:51

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 488 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 49  Sonraki
Yazar Mesaj

diffensore
 Mesaj Başlığı: Re: Altay | 2021-2022
MesajGönderilme zamanı: 30 May 2021, 20:08 

Milat1914 yazdı:
Fotomaç başlamış hemen yalanlara.Aytaç ve Alpaslan'a bütçemiz yetmez.Bu haberin doğruluğuna inanmasam da Arda gibi Donk gibi İstanbul'dan gelen adamlardan mümkün olduğu kadar uzak durmak lazım.Bu adamlar en yükseği gördüğü için gittiği takımı küçümser,kendini takımdan üstün görür.Kazanabileceği herşeyi kazanmış adamlar yerine başarıya aç adamlar almamız lazım.
Bu tarz adamlara yöneleceğimizi sanmıyorum. Belki 1 tane tecrübeli olsun diye alınabilir. Mustafa Hocanın ve ekibinin takip ettiği oyuncular ile anlaşılır diye tahmin ediyorum. Fazla para harcayacağımızı sanmıyorum. 1 aya az biraz bişeyler netleşmeye başlar.

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 30 May 2021, 23:26 
Kullanıcı avatarı

Ulan Arda turan Altay'a gelirse kendi takımımdan soğurum *** yapmayın böyle şeyler.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 31 May 2021, 00:21 

Alpaslan, eşi İstanbul'da diye oraya gitmek istiyor. Gs, Fb falan olmazsa, Kasımpaşa, Karagümrük falan yapar. Bizden ayrılıp size gelme ihtimali 0.01 falan.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 31 May 2021, 11:15 
Kullanıcı avatarı

Hepimiz biliyoruz ki bu haberler gerçeği yansıtmıyor. Her sene bir dünya transfer haberi yapılıyor. Menajerlerin işi heralde. İstanbul'a transfer yapacakken Aytaç ve Alpaslan neden Altay'a gelsin. Hele ki üç kuruş bonservis parası kazandırıp Eskişehir'e giden Aytaç hiç gelmez İstanbul kapısındayken.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 31 May 2021, 11:50 
Kullanıcı avatarı

donk maliyetli bir adam olur, donk maliyetine 2-3 topcu alinir rahatlikla... hoca zaten takim genclesecek dedi, hic olacagini sanmiyorum bu tip transferlerin... aytac ve alparslan da olmaz ikisi de istanbula gitme modunda, belki kucuk ihtimal aytac

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 31 May 2021, 12:37 
Kullanıcı avatarı

Mustafa Denizli takımın yaş ortalamasını düşüreceğiz dedi,sözleşmesi bitmiş genç oyunculara yönelmek mantıklı , Fatih Kurucuk , Atakan Çankaya vs gibi,kaleciyle birlikte geri beşli kesinlikle değişmesi lazım , takımda kalacaklar illa ki olacaktır ama bence hepsi yedek olur bunların bu ligte,çok mantıklı transferler yapılması lazım...

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 31 May 2021, 14:48 

2021-2022 sezonunda neler olabilir? Neler yapılabilir?

O kadar çok olasılık var ki, tahminde bulunmak için çok erken tabi. Gönül ister yurt dışından kimsenin bilmediği 2 afrikalı, 1 kuzey Avrupalı, 2 güney Amerikalı ile aralarında eren ile yer yer kazım’ın da bulunduğu yurt içi/gurbetçi gençlerden oluşan bir futbolcu grubu oluşturulsa bir de üstüne 2. devre Alsancak açılsa ohh hayale bak.

Yukardaki hayal sadece hayal. Bizim özgür kardeşimizde ne bunu yapacak vizyon ne de çevre var. Eğer ki ligin bitimine son 5 hafta kala mahmut özgener/mustafa denizli yapısı olaya el atmasaydı belki yine çıkabilirdik ama çok net bir şekilde menejerlerin elinde tff 1.ligde bile oyuncak olan yönetim süper ligde Bülent uygun nasıl ağzına sıçtı batırdı gitti buca’yı zamanında. Aynen öyle bir duruma düşerdik.

Şimdi mert nobre’nin teknik direktör olduğunu varsayarak konuşursak. Nobre’nin çevresi var tamam, mustafa denizli’nin çevresi var tamam. Ama yazıya başlarken yazdığım yapıyı oluşturacak isimler beklemeyelim bu çevreden. Az çok/yalan yanlış basında isimler dolanmaya başladı. Yine geçen sene küme düşen takımlardan isimler. İstanbul takımlarının ununu eleyip eleğini asması gereken papaz isimler.

Bizden önce Ankaragücü senelerce özlem çekti, denizli öyle. Çıktıkları gibi yine düştüler. Niye ? adam gibi yapılanma yerine her zaman temcit pilavı gibi belli isimlerle oynadılar da ondan.

İşin kötüsü bu beğenmediğimiz papazlar da saçma sapan yüksek ücretlere oynuyorlar. Menejer işi işte. Bizim kulüp olarak 10 lira borcumuz varsa 5 lira bütçemiz varsa 3 liraya kadro kurup 2 lira borç azaltmak mantıklı dursa da her sene ligde kalmayı becerez diye bir kural da yok. O nedenle eren olur, kazım olur ya da yurtdışından ucuza getireceğimiz yabancı olur. Esas bunları 1-2 sene içerisinde parlatıp borcu bitirmek daha mantıklı. O nedenle donk, arda turan, aytaç, ne bileyim böyle isimlerle günü kurtarırsın belki günü bile kurtaramaz düşersin.

Valla 18 sene süper lig görmemişiz açıkçası pek de umrumda değil süpermiş, tff1 miş, tff 2 imiş. Altay’ı seven adam şampiyonluktan, başarıdan önce kulübünün devamını ister. Kulüp devam etmezse zaten şampiyonluğa oynayacak bir takımın olmaz. Bundan sebep mali olarak borçları sıfırlamanın en ama en olası seviyesindeyiz. Özgür başkan’ın futbol aklına da mali aklına da güvenmiyorum açıkçası. Harcana para 100 milyonlarda çünkü zaman içinde. Hadi bunu geç harcanan paranın çoğu menejer ve aganoviç, arnand, pedro vs. vs. gibi isimlerde. Ha mustafa denizli/mahmut özgener yapısının da bu yaştan sonra scouting sistemi kuralım, mali yapılanma yapalım derdinde olduklarına da inanmıyorum. Açıkçası bir mucize bekliyorum bu seneye dair. İnşallah olur. Olmazsa da gerçeğimiz bu deriz kabulleniriz.

Madem altyapında geleceği dönük eren ve kazım harici parlatıp para kazanacağın figürler yok. O zaman yazının başındaki sistemi kurmak altyapıya kısa vadede para harcamaktan daha mantıklı. Ama işte basında çıkan isimler arda turan, donk, aytaç filan. Yazık.

18 sene sonra tüm renktaşlara mutlu geçirecekleri bir sezon diliyorum.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 31 May 2021, 16:10 

rayzi yazdı:
2021-2022 sezonunda neler olabilir? Neler yapılabilir?

O kadar çok olasılık var ki, tahminde bulunmak için çok erken tabi. Gönül ister yurt dışından kimsenin bilmediği 2 afrikalı, 1 kuzey Avrupalı, 2 güney Amerikalı ile aralarında eren ile yer yer kazım’ın da bulunduğu yurt içi/gurbetçi gençlerden oluşan bir futbolcu grubu oluşturulsa bir de üstüne 2. devre Alsancak açılsa ohh hayale bak.

Yukardaki hayal sadece hayal. Bizim özgür kardeşimizde ne bunu yapacak vizyon ne de çevre var. Eğer ki ligin bitimine son 5 hafta kala mahmut özgener/mustafa denizli yapısı olaya el atmasaydı belki yine çıkabilirdik ama çok net bir şekilde menejerlerin elinde tff 1.ligde bile oyuncak olan yönetim süper ligde Bülent uygun nasıl ağzına sıçtı batırdı gitti buca’yı zamanında. Aynen öyle bir duruma düşerdik.

Şimdi mert nobre’nin teknik direktör olduğunu varsayarak konuşursak. Nobre’nin çevresi var tamam, mustafa denizli’nin çevresi var tamam. Ama yazıya başlarken yazdığım yapıyı oluşturacak isimler beklemeyelim bu çevreden. Az çok/yalan yanlış basında isimler dolanmaya başladı. Yine geçen sene küme düşen takımlardan isimler. İstanbul takımlarının ununu eleyip eleğini asması gereken papaz isimler.

Bizden önce Ankaragücü senelerce özlem çekti, denizli öyle. Çıktıkları gibi yine düştüler. Niye ? adam gibi yapılanma yerine her zaman temcit pilavı gibi belli isimlerle oynadılar da ondan.

İşin kötüsü bu beğenmediğimiz papazlar da saçma sapan yüksek ücretlere oynuyorlar. Menejer işi işte. Bizim kulüp olarak 10 lira borcumuz varsa 5 lira bütçemiz varsa 3 liraya kadro kurup 2 lira borç azaltmak mantıklı dursa da her sene ligde kalmayı becerez diye bir kural da yok. O nedenle eren olur, kazım olur ya da yurtdışından ucuza getireceğimiz yabancı olur. Esas bunları 1-2 sene içerisinde parlatıp borcu bitirmek daha mantıklı. O nedenle donk, arda turan, aytaç, ne bileyim böyle isimlerle günü kurtarırsın belki günü bile kurtaramaz düşersin.

Valla 18 sene süper lig görmemişiz açıkçası pek de umrumda değil süpermiş, tff1 miş, tff 2 imiş. Altay’ı seven adam şampiyonluktan, başarıdan önce kulübünün devamını ister. Kulüp devam etmezse zaten şampiyonluğa oynayacak bir takımın olmaz. Bundan sebep mali olarak borçları sıfırlamanın en ama en olası seviyesindeyiz. Özgür başkan’ın futbol aklına da mali aklına da güvenmiyorum açıkçası. Harcana para 100 milyonlarda çünkü zaman içinde. Hadi bunu geç harcanan paranın çoğu menejer ve aganoviç, arnand, pedro vs. vs. gibi isimlerde. Ha mustafa denizli/mahmut özgener yapısının da bu yaştan sonra scouting sistemi kuralım, mali yapılanma yapalım derdinde olduklarına da inanmıyorum. Açıkçası bir mucize bekliyorum bu seneye dair. İnşallah olur. Olmazsa da gerçeğimiz bu deriz kabulleniriz.

Madem altyapında geleceği dönük eren ve kazım harici parlatıp para kazanacağın figürler yok. O zaman yazının başındaki sistemi kurmak altyapıya kısa vadede para harcamaktan daha mantıklı. Ama işte basında çıkan isimler arda turan, donk, aytaç filan. Yazık.

18 sene sonra tüm renktaşlara mutlu geçirecekleri bir sezon diliyorum.

Noktası virgülüne katılıyorum. Basında çıkan haberlerin doğru olmadığını da düşünüyorum. Bir tane Boupendza gibi adam bulduğunda borcun sıfırlanıyor. Biz o adamı bulmak zorundayız. İbrahim Akını çok severiz ama o oyucuyu bulabilecek biri değil.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 31 May 2021, 18:15 
Kullanıcı avatarı

Kalecinin, stoperlerin, beklerin komple değişmesi lazım. Orta alanda Poko bu ligi kaldırabilir, kanatlarda ise Kappel'de iş yapabilecek potansiyel var, hatta geçen sene süper ligden bir takım Kappel için 400-500 bin € bonservis teklif etmişti. İleri hatta Paşamız yer yer 11'de oynayabilir, yaşından dolayı tüm maçlar için yeterli görmüyorum. Epey bir oyuncu almamız gerekecek gibi gözüküyor. İskeleti koruyalım, hatırı sayılır sayıda oyuncu alalım bakış açısıyla yola çıkarsak direkt düşeriz, duygusallığa gerek yok. Süper ligde ün yapmış, ismi olan kaşar topçulardan da uzak durulmalı, İvan İvanov'u hatırlarsınız UEFA mazisi olan bir adamdı ama bize geldiğinde pili çoktan bitmişti, isme dayalı transfer politikası yerine performansa dayalı bir transfer politikası izlemekte fayda olacaktır.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 01 Haz 2021, 15:26 

iskeletsiz çıktık, bunun bedelini ilk 10 hafta ağır ödeyeceğiz. poko ve kappel'den başka bu seviyede oynayabilecek oyuncu yok.

işimiz zor, umudum pek yok ama düşen 3 takımdan biri olmayacağımızı düşünenlerdenim.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 488 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 49  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: 0616, anka06, asalet, asparagas63, bestofgeorge, Bing [Bot], burakerdim, Büyüktür1914, CREATİVE, devrimciTS, fikofik, gecekondu19106, Google [Bot], Google Adsense [Bot], Goztepem, HashHead, Kaanka, KapkaraAşk, Krevchenko, lacivertACAB, ozerctnky, pirlo35, Ressambob, taktikçi, TİMİ88, tribunde, Ujfa

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye