Zaman: 25 Tem 2021, 16:23

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 221 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 19, 20, 21, 22, 23

Kim Kazanır?
Galatasaray 46%  46%  [ 30 ]
Berabere Biter 20%  20%  [ 13 ]
Fenerbahçe 34%  34%  [ 22 ]
Toplam oy : 65
Yazar Mesaj

diffensore
 Mesaj Başlığı: Re: 6. Hafta | Galatasaray 0 - Fenerbahçe 0
MesajGönderilme zamanı: 01 Eki 2019, 01:42 

Bu konuda şöyle bir şey var; İngiltere'yi ve ihtişamlı dönemin Real Madrid - Barcelona maçlarını bir kenara ayıracak olursak ben gerçekten "ulan ne tempolu maç oldu, ayıldık bayıldık ekran başında be" dediğimiz büyük derbi hatırlamıyorum son zamanlarda. Ha illa olmuştur ama mütemadiyen böyle oluyor diyebileceğimiz bir durum yok.

Boca - River, Celtic - Rangers, Milan - Inter, Juventus - Inter, Roma - Lazio, Atletico Madrid - Real Madrid... Tamam genellikle bizim eşleşmeden daha iyi maçlar çıkıyordur ama bakıldığı zaman şurada saydığım hiç bir takımın en keyifli ve tempolu maçları bu yazdığım maçlar olmuyor bence (dünya genelinde derbileri mümkün mertebe izleyen biriyim, izlemeden ezbere konuşmuyorum not düşeyim). Özellikle Milan - Inter ve Atletico - Real maçlarını 7-8 senedir düzenli olarak izleyen varsa helal olsun derim, çekilecek gibi değil çünkü ve bizim kadar mazeretleri de yok.

Hele şu Atletico - Real var ya; geçen sene hangisiydi hatırlamıyorum bir EPL derbisinin arkasına denk geldi, izledim, bir daha izlersem ne olayım dedim; cumartesi bizim maçın ardına denk geldi, lafımı yiyip seyrettim, yine dedim ki bir daha izlersem üç olsun... Dersimi aldım daha da izlemem zaten. Ve ayrıca bu ikisinin hiç bahanesi yok abi; iğneyi sallasan toprağa değmeyecek düzgünlükte zeminler, en büyük sponsorlar + bizim 10 katımız kadro değerleri ile bu işi böyle yapıyorlar.

Burada bir tek İngiltere'yi ayırıyorum, e onu da ayıralım zaten bir zahmet. Bir Arsenal - Tottenham maçı izledik keyiften anırdım yani evde, halen daha tadı damağımda. Ama yok yani başka ligde çıkmıyor o kadarı. Stresten, gerilimden bir şekilde temposu düşüyor ve tadı kaçıyor maçların. Derbiler üzerinde keyifli futbol aramayı bırakıp, her ligde kendine zevk verecek uygunlukta takımlar belirlemeli bence herkes kendine. Bournemouth benim için böyle mesela çıktığından beri, ne bileyim geçen sene Wolves böyleydi. İtalya'da Fiorentina ve Atalanta genelde keyifli maçlar çıkarıyor, bol gollü oluyor. Bundesliga'da her maç zaten ayrı serüven, negatif futbol oynayanı dövüyorlar. Fakat iyi futbol bol gol diye bağırılan ülkede kimse Bundesliga takip etmiyor o da benim garibime gidiyor.

Ezcümle, diyeceğim o ki; evet katılıyorum özellikle son 6-7 sezondur berbat maçlar oluyor bizim maçlarımız genelde. Fakat bizim eşleşmenin alamet-i farikası zaten hiç bir zaman iyi ve tempolu futbol olmadı ki? Nasıl bu beklenti oluştu sizde, bunu nasıl arar oldunuz onu bilmiyorum. Tepki göstermek manasında söylemiyorum; bir işi bu kadar kötü buluyorsanız, hele ki yataktan kalkmadan Hollanda 2. ligine kadar yayın bulabildiğimiz şu dönemde, o işle neden halen daha ilgileniyorsunuz anlayamıyorum.

Yarın FA Cup'ta West Ham United - Millwall eşleşse, keyiften dört köşe olurum. Dünya derbisi olduğu için değil, iyi futbol beklediğim için de değil. Geçer karşısına uzatırım ayaklarımı ve izlerim. Yerel eşleşme bu, adı üstünde. Dünya derbisi etiketi, medya üzerinden sizin kulağınıza ve gözünüze yansıyan, kaale alıp almama konusunda sonsuz özgürlüğe sahip olduğunuz bir durum. İspanya veya İngiltere gibi bunu satabilecek konumda olsak belki kulübüme ekstra getirisi olur diye takardım da, şahsen ben zerre takmıyorum. Benim için yerel olduğundan, vakti zamanında tribünde BİRDEN FAZLA BRANŞTA bir çok karşılığı olduğundan özel bu rekabet.

Belki de işin bu kısmını atlıyorsunuz. Dünyada bu kadar farklı branşta, bu kadar karşı karşıya gelen ve sürekli yarışan iki camia çok fazla yoktur. Tribünü futbol + 3-4 branşta aktif kovaladığım yıllara bakıyorum; futbol haricinde yılda belki 10-15 tane Galatasaray maçına gittiğimiz oluyordu, el insaf. Bizim için önemi ve büyüklüğü biraz bununla da ilgili; sizden bunu hissetmenizi beklemiyorum fakat laf çakacağım derken dikkate alırsanız bence yapıcı olur.

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 221 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 19, 20, 21, 22, 23

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Bing [Bot], burakerdim, cubot, Google [Bot], Google Adsense [Bot], gorkemKSK, kasadaparayok, Rhcp16

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye