Zaman: 22 Eyl 2019, 20:33

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 66 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sonraki
Yazar Mesaj

centrocampista
 Mesaj Başlığı: Fenerbahçe | 2019-2020
MesajGönderilme zamanı: 29 May 2019, 09:37 
Kullanıcı avatarı

Kötü bir sezonu geride bıraktık. Geçen sezonu bırakıp önümüze bakmamız lazım. Geçmişten dersler alındığını düşünüyorum.

Bismillah

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

TD Editör
 Mesaj Başlığı: Re: Fenerbahçe | 2019-2020
MesajGönderilme zamanı: 29 May 2019, 16:48 
Kullanıcı avatarı

Adı Fenerbahçe ile anılan Kostas Fortounis, yarınki Türkiye x Yunanistan maçı için milli takım kadrosunda yer alıyor. Antalya'daki maçta sahaya çıkacak.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 29 May 2019, 17:40 
Kullanıcı avatarı

İsmi gündemde olan oyunculara bakılırsa FB'de değişen bir şey yok.

Baştan yazalım. Ersun Yanal ile devam ederek FB gelecek sezonu da çöpe atıyor. Hele Volkan kalacak Emre gelecek haberlerine gülüp geçiyorum. Futbol çok değişti artık ve takıma eski oyuncuları katarak o eski ruhu yakalayamazsın. Futbol artık ruhla ilerlemiyor. O ruh, muh işleri eskide kaldı. Artık atletizm, fizik, teknik, hız futbol bu özelliklere bakıyor.

FB'de elle tutulur bir tek oyuncu var. Oda Elif. Onun dışında hiç bir oyuncu vazgeçilmez değil, FB'nin TS gibi bir gençleşmeye ihtiyacı var. Parayı öde öde hazıra dağ dayanmaz. FB piyasaya oyuncu sunan bir kulüp olmalı. Mevcut işleyiş FB'ye hiç bir başarı kazandırmaz. FB İtalya'nın Milan'ı olma yolunda ilerliyor. Halbuki Portekiz'den bir Benfica modeli örnek alınmalı.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 29 May 2019, 23:55 

Matthaus yazdı:
İsmi gündemde olan oyunculara bakılırsa FB'de değişen bir şey yok.

Baştan yazalım. Ersun Yanal ile devam ederek FB gelecek sezonu da çöpe atıyor. Hele Volkan kalacak Emre gelecek haberlerine gülüp geçiyorum. Futbol çok değişti artık ve takıma eski oyuncuları katarak o eski ruhu yakalayamazsın. Futbol artık ruhla ilerlemiyor. O ruh, muh işleri eskide kaldı. Artık atletizm, fizik, teknik, hız futbol bu özelliklere bakıyor.

FB'de elle tutulur bir tek oyuncu var. Oda Elif. Onun dışında hiç bir oyuncu vazgeçilmez değil, FB'nin TS gibi bir gençleşmeye ihtiyacı var. Parayı öde öde hazıra dağ dayanmaz. FB piyasaya oyuncu sunan bir kulüp olmalı. Mevcut işleyiş FB'ye hiç bir başarı kazandırmaz. FB İtalya'nın Milan'ı olma yolunda ilerliyor. Halbuki Portekiz'den bir Benfica modeli örnek alınmalı.

Kadro planlaması hakkında dediklerin doğru ama oyuncu ihraç eden bir kulüp olmak için de genç yetenekleri toplamak için bir hedef veya motivasyon gerekiyor. Bu sene Avrupa yok , eskiden Avrupa piyasasının çok üstüne çıkıp oyuncu getirebiliyordun artık o da yok. Elin kolun bağlı gibi bir şey.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 30 May 2019, 02:31 

Bu genel ve büyük değişim havası her transfer sezonu öncesi çöküyor üzerimize ama şuna bakmak lazım esasında: Bu sene de 10/10+ transfer yaparsak (ki bence maalesef yapmak zorundayız), son 5 senede muhtemelen 45-50 transferi geçmiş olacağız. Bu gerçekten inanılmaz bir rakam ve içinde bulunduğumuz durumun da bir bakıma özeti.

Nihat Özdemir'in 6 + 2 + 2 talimatını açıklamasına paralel şöyle bir düşünecek olursak, elde olan yabancılar şu şekilde:

Kameni (2020 - satacak kimseyi bulamadığımızı varsayarak ekliyorum)

Skrtel (1 sene daha uzatıldığını varsayarak ekliyorum)

Reyes (2020 - satacak kimseyi bulamadığımızı varsayarak ekliyorum)

Isla (2020)

Jailson (2022)

Elif (2022 - bu çocuğun nasıl Türk pasaportu olmaz mnk)

Dirar (2020)

Zajc (2023)

Moses (2020)

Frey (2022)

(Allahyar'ı bu hesapların neresine koyayım bilemedim, o yüzden kolaya kaçıp hiç koymuyorum)

Etti size 10. Biraz iyimser düşünüp Reyes ve Kameni'yi gönderebildiğimizi varsaysak, kaldı 8. Yani tüm bunlara mukabil alacağımız/almaya çalışacağımız yabancı sayısı 5-6 olacaktır gibime geliyor. Yerlilerden ise artık en önce İsmail olmak üzere Şener, Alper, Mehmet Topal, Volkan ve Erten ile yollar net olarak ayrılmalı. Homo Sapiens tarihçesinin en kapsamlı sağlık sigortasına sahip kişisi Tolga Ciğerci'nin de bence bu takımda zerre işi yok fakat onunla uzattı sanırım yönetim.

Bence şu an takımın ihtiyacı, net 10 tane transfer. 1 kaleci, 2 stoper, 1 sol bek, 1 sağ bek, 1 merkez orta saha, 1 sol ön, 2'si net santrafor özellikli olmak üzere 3 ön alan oyuncusu (Ozan ve Barış'tan ciddi fayda sağlama ihtimalimiz??).

Gelelim kaynak durumuna... Elif'i 20'ye okutur muyuz? Öyle bir teklif varsa hemen okutalım ama uzak ihtimal olarak görüyorum. Elif haricinde belki Jailson'un biraz piyasası olabilir, emin değilim; fakat zaten alternatifin Mehmet Topal olduğu yerde bizim Jailson'u tutmamız ve mümkünse geliştirmemiz lazım.

O halde "approach to sign" butonuna basmamız gerekiyor. El mecbur. Geçen sene neredeyse 15'te 15 karavana atan bir futbol aklı da, bu sene hiç hata payı olmadığı gerçeğine işaret ediyor. İşimiz zor. Skov, Mandzukic, Dzeko, Visca gibi haberlere zaten gülüyorum; fakat Kabore, Kruse ve Brahimi gibi oyuncuların da bonservisleri ellerinde olmasına rağmen burayı tercih etmesini pek olası görmüyorum.

Jailson ve Zajc gibi medyaya düşmeyen ya da ismini bilmediğimiz çocukların gelmesi artık bizi batırır mı çıkarır mı karar veremiyorum. 2-3 sene önce, 90'lardaki 7 senelik şampiyonluksuz dönemin bir benzerine yaklaştığımızı hissetmiştim. Şu anda bu hissim, 2024'te değişecek statünün de etkisiyle, bir daha Şampiyonlar Ligi göremeyeceğimiz ve şampiyonluksuz geçen yılların 10 seneyi dahi aşabileceği düşüncesine evrildi.

Kendimizi Liverpool gibi, Milan gibi güncel şartlara adapte etmek durumunda kalırsak ne yaparız? Hiç bir fikrim yok. Kesin olan şu ki, biz o tip bir buhranı çok daha sert geçiririz.

Siyasette olsun sporda olsun tek adamlığa ve alternatifsizliğe, körü körüne desteğe, sevdiğin adamı sorgulamamaya hep karşı oldum. Ali Koç'u da Ersun Yanal'ı da seviyorum fakat seçilme süreçlerinde "keşke kendimizi bu denli komple teslim eder gibi olmasak" diye düşünmüştüm fakat tabii işin içinde 20 yılın delirmişliği de vardı, kolay değildi. Bu noktada ise bence artık şu gerçeğe geldik: 2. kez böyle bir sezon geçirirsek, olağanüstü kongre kararını almalıdır bu camia. Dün Aziz'e tapanlara karşıydım, bugün ve yarın da X'e Y'ye tapanlara karşıyım ve karşı olacağım. Esas zihniyet devrimi bu olur işte camiada.

Son lafım ise şu: Allahını kitabını seven, gidip diğer İstanbul takımlarından oyuncu filan almasın bu takıma. Bu bizim işimiz değil. Elin vasatlarını ve sakatlarını şu takıma dolduracağımıza; çıkalım Ahmethan Köse ile, Ferdi ile (sahi, ne oldu bu oğlana), Samed Karakoç ile, Oğuz Kağan ile oynayalım. Akıllı olalım da, Mert'leri Merih'leri kaybetmeden fayda sağlayalım.

Allah yardımcımız olsun.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 30 May 2019, 03:27 

Transferler kampa yetişecek mi bakalım eğer olursa Fenerbahçe tarihinde bir ilk olur.

Bende diğer arkadaşlar gibi umutsuzum en azından 3-4 sene daha şampiyonluk görmemiz zor yapılacak transferler ile belli olacak zaten ne olacağı.Fenerbahçe hiçbir zaman vasat oyuncularla bir hava yakalayıp başarı sağlayamadı hiç hatırlamıyorum kadro iyise iyiyiz kötüyse kötüyüz.Yani şans eseri iyi oyuncular alırlar bonservisi elindekilerden iyi birşey çıkarırlarsa umutlanırım.

Ersun Yanal kalacağına göre seneye bol kondisyon yemiş bekleri ileri gönderen maç başına 30-35 orta yapan yine beklerden topu şişirip düşen ikinci toplara baskı yapıp gol bulmaya çalışan top kaptırdığında bol bol faul yapan bir FB göreceğiz.Ersun Yanal'ın TD kariyerinde bu felsefeden çıktığını görmedim.

Öncelikle kaleci en son düşünülmesi gereken mevkii zaten Avrupa'da yok Harun-Berke kafi.
Stopere kesinlikle ilk 11 transferi lazım Skrtel'in inanılmaz hataları var bu sene yenilen gollerde onlada 1 sene uzatacaklarmış Sadık'tan bir cacık olmayacak çok belli.Sağ bek Dirar-Isla iyidir transfer bütçesinin orayada gitmesine gerek yok Sol Bek'e kesinlikle artık üst düzey bir isim şart Hasan Ali'yi beğenecek noktaya geldi insanlar halbuki Hasan Ali hala orta açamayan derbilerin dışında vasatı aşamayan bir oyuncu.

Orta sahaya gelirsek en çok alternatifin olduğu ama en sorunlu mevkii FB'nin kanayan yarası olan iki mevkiiden biri oyunculara şöyle ayırıyorum ben Defansif Orta Sahalar : Topal-Jailson --- Ofansif Orta Sahalar : Ekici-Zajc-Elmas Box-to-box diye tabir ettiğimiz takımın köprüsü-dinamosu-beyni olabilecek en önemli mevkiide tek bir isim var Tolgay ama kendisi inanılmaz kötü güçsüz orta sahaya yapılacak bir nokta atışı 8 numara herşeyi çözecek Topal-Jailson rahatlayacak çünkü 8 numaranın yapması gereken işleride onlar üstlenmeyecek Zajc-Ekici gibi adamların verimi daha artacak çünkü zaten fiziken zayıf hücumda güçlü adamların geriye gelerek verimleri düşmeyecek Emre geliyor ama çok yaşlı Moutinho gibi Rakitic gibi Herrera gibi bir adam lazım buraya çünkü burası FB'nin kanayan yarası Tolgay o tip bir oyuncu ama olmuyor yapamıyor.Ozan'ın geri gelmesi burada işimize yarayabilir.

Kanatlara gelirsek iki kanat içinde transfer şart çünkü takımdaki tek kreatif oyuncu olan Valbuena'da gitti.

Santrafor kanayan yaralardan bir diğeri artık Allah rızası için yok top tutan santraformuş yok teknikmiş geçin baba bu işleri çiğ et yiyen karanlıkta bırakılmış bir forvet getirin başka türlü olmayacak.Ersun verecek talimatı sağdan soldan şişirecekler ortaları bu gelecek adamda kafayı ayağı sokacak atacak.Bas Dost gibi bir adam bizim ilacımız.

Bu başlığa beklentim çok düşük yazıyorum yapılacak transferlere göre yorumlarımızı değiştiririz.

Başa Dön

TD Editör
MesajGönderilme zamanı: 30 May 2019, 03:59 
Kullanıcı avatarı

Schuld ve mccalebb elinize sağlık derli toplu tespitleriniz için.

Başa Dön

rookie
MesajGönderilme zamanı: 30 May 2019, 09:23 
Kullanıcı avatarı

Sanırım imza parası olarak verilecek mebla ile ffp ilgilenmiyor. Fenerbahçe'nin en imrendiğim kısmı elindeki yabancıları çok iyi okutuyor. Ne yaparsa yapsın geçen senenin üstüne koyacak bir Fenerbahçe olacaktır. Ense karartmayınız. Sizsiz rekabetin tadı yok özellikle gezen sezon ki müthiş taraftar desteği bu sene başarıyı hakediyor. Herşey gönlünüzce olsun.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 31 May 2019, 09:28 

kaleye kesinlikle transfer yapılmamalı.Berkeye kale teslim edilmeli Harun yedeği olmalı.
20+ gol atacak bir forvet transferi yapılmazsa bu takıma dunyanın en iyi 10 numarasını da getirsen boş.
transfer alanımız kısıtlı malum,sağ bek ve sağ açık isla/dirarla devam etmek zorunda kalabiliriz ama sol beke transfer şart,

orta saha çöplüğünden de kurtulmamız lazım ozanla beraber 7-8 tane aynı mevki oyuncusu var sırf bu bölge yüzünden takımın kimyası bozuluyor,ne yapsan olmuyor.

toparlayacak olursak 3 forvet transferi,bir sol bek,ofansif orta saha ve 1 stoper ilk oncelikler.

eldeki futbolcu okutma durumuna göre diğer bölgelere takviye yapılabilir.Ama yapılacak transferler de Türkiye ligini kazanmaya yeterli gerekirse kısa süreli sözleşmelerle yapılmalı.

Başa Dön

rookie
MesajGönderilme zamanı: 31 May 2019, 10:11 

Üzülerek yaziyorum ama ben bu yönetime gram güvenmiyorum. Ali Koc ve yönetim Fenerbahce'nin basinda oldugu sürece de Fenerbahce'nin basarili olma sansi yok. O kadar cok istemistik kendisini oysa ki, 20 senelik eziyetin ardindan özgürlüge kavusmak gibiydi sanki.

Yönetimde futbol akli yok. Futbolu bilen sayisi 0,5'dir tahminim. Transferler'in kampa yetisecegine dair de ciddi süphelerim var. Ayrica transferlerin kalitesi ne olacak? Ali Koc'un "Ayew'in bonservisini insallah alabilseydik" dedigini hatirliyorum. Gercekten futbolu bilmiyor bu adam.

Ayrica unutulmamalidir ki asil mevzu masa basi rekabeti. Belirli kurumlarin kime calistiklari belli. Bizim lobimiz yok, devlet destegi almiyoruz. Hic bir yerde örgütlenmemisiz. Olmasinda zaten sakin yanlis anlasilmasin. Bunu yikmadikca Messi ve Ronaldo'yu alsan basarili olamazsin. Gerekirse hakemi de yeneceksin kurali sadece Fenerbahce hakem katliamina ugradiginda gecerli sayiliyor.

Simdi 2010'dan bugüne yasadiklarimizi kisaca hatirlayalim:

- Denizli de kacan sampiyonluk ve futbol oynatilmamasi
- Bursa'nin iteklendigi (2010)
- 03 Temmuz 2011 ve gelen men
- 04 Nisan 2015 otobüs kursunlama
- Yargitay'in karari onamamasi
- KEL arazinin verilmemesi
- rakiplere yapilan vergi afflari, stadyumlar

Bazen kisa mantik herseyi özetler. Kim 2006, 2011 ve 2015 sonrasi fayda saglamis, cikar elde etmis bakmak gerek. Analize gerek yok, cevabi apacik ortada.

Fenerbahce, Milan oldu bile.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 66 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: argentinastyle, Bing [Bot], bunela, davidluiz4, Delarey1925, Delija, esgres, Google [Bot], Google Adsense [Bot], Goztepem, inadına_körfez, kei, kskgaltayfa, Larendon, mecbur, PMB10ALTI, raulmadrid, sorrento, YeşilSiyah1965, ütopikgezgin

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye