Zaman: 24 Kas 2020, 18:08

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 6265 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 280, 281, 282, 283, 284, 285, 286 ... 627  Sonraki
Yazar Mesaj

rookie
 Mesaj Başlığı: Re: Göztepe | 2019-2020
MesajGönderilme zamanı: 06 Eyl 2019, 00:10 

bazı arkadaşlar yeni nesli kazanmak ile ilgili olarak yazmışlar da, acaba samimimiyiz?

lige çıktık diye tribüne gelen yeni bir kitle oluştu, neredeyse kapıda duracak, ellerinden gelse stada sokmayacaklar, side'ye gelmeyen tribüne giremez diyenler var.

kabul edin bazı arkadaşlar sadece kendilerini göztepeli sanıyor, yeni gelenlere tahammülleri yok.

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 06 Eyl 2019, 00:40 
Kullanıcı avatarı

atalayalsan yazdı:
bazı arkadaşlar yeni nesli kazanmak ile ilgili olarak yazmışlar da, acaba samimimiyiz?

lige çıktık diye tribüne gelen yeni bir kitle oluştu, neredeyse kapıda duracak, ellerinden gelse stada sokmayacaklar, side'ye gelmeyen tribüne giremez diyenler var.

kabul edin bazı arkadaşlar sadece kendilerini göztepeli sanıyor, yeni gelenlere tahammülleri yok.

Yeni gelenleri kabullenmezsek takım zarar görür. Büyüyemeyiz. Süper lig için de o taraftar kitlesi yeterli değil zaten. Alt liglerde bile her maça veya çoğu maça gelebilen 7bin 8bin kemikleşmiş taraftarımız vardı. Çok önemli maçlar olduğunda Atatürk stadında bu rakam 35 40bine çıkabiliyordu ki bu rakam bile yeterli değil aslında. Onun için yeni taraftar kitlelerine, maça gelsin gelmesin yeni taraftarlara ihtiyacımız var.

Şu ana kadar Süper ligde 12.500 kapasiteli stadyumda maçlarımızı oynadık. Hemen hemen her maç full ama kapasite az zaten. Şimdi başlangıç itibariyle 25bin taraftar kapasiteli olacak stadımız. Sonra belki de 30 bin. Biz bu stadı her maçta fulleyebilirsek taraftar anlamında başarılıyız denebilir. Ama yeri gelecek takım istediğimiz gibi gitmeyecek o şartlarda da stadı doldurabilirsek gerçek başarı o olur. Kısacası her daim yeni taraftarlara, yeni heyecanlara, gençlere ihtiyacımız var. Göztepe hiç birimizin tekelinde değil bana göre. Ben takıma yeni taraftarlar kazandırdığımda ayrı mutlu oluyorum. Herkes Göztepenin ne kadar değerli olduğunu biz kadar erken farketme şansını yakalayamamış olabilir. Hepimiz Göztepeye az veya çok katkı sağlamak için uğraşan insanlarız. Ne kadar katkı sağlasak kârdır.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 06 Eyl 2019, 01:53 
Kullanıcı avatarı

severek takip ettiğim italyanın butik bergamo şehrinin atalanta takımı bergamoda dünyaya gelen çocuklara 2 adet süt ve forma yolluyor. izmir gibi büyük bir şehirde bunu yapmak zor olabilir ama forma değil de en azından bi gönderilecek tişört vs hem ailesi için hem de çocuk için özel bir yer edinebilir. hem insanların sevgisini, sempatisini kazanırız hem de küçükte olsa bir katkısı olur aileye. dediğim gibi bunu izmirde yapmak zor olabilir bi senede izmirde kaç bebek dünyaya geliyor bilmiyorum ama en azından belli başlı ilçelerde denenebilir kulüp tarafından

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 06 Eyl 2019, 03:54 

atalayalsan yazdı:

Yeni nesile tam olarak Göztepeliliği aktaramadığımız için biz suçluyuz. Maça gidip selfie atmak, konum atmak için geliyor yeni nesil. Eskiden golleri kim attı diye birbimize sorardık kimse bilmezdi yeni nesil stadta pozisyona bakıyor, bir elinde de telefon tekrarına da oradan bakıyor. Gerçi bu durumun direkt bizle alakası yok, endüstriyel futbolun köpeğiyiz. Üstüne bir de biletler 200 lira olunca bağıracak adam girmiyor tribüne, giremiyor. İşin en kötüsü de ölene kadar bu durumun düzelmeyeceğini biliyor olmak çok koyuyor.. 2004-2010 arası tribün , deplasman, birlik beraberlik, arkadaşlık için neler vermezdim..

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 06 Eyl 2019, 08:20 

Göztepelilik aşılıyalım eyvallahta bu belli bir plan içinde olmalıdır.Gelen insanlara önce Göztepelilik kültürünü aşılıyarak olur kuru kuruya gel demekle olmaz.Karambole gel demekle olmaz.Devletin Suriye politikasında yaptığı hataya düşeriz.Yeni Göztepeli olan insanlara kötü davranıldığı söyleniyor bazen bazı arkadaşlar aşırıya kaçsada genel olarak böyle düşünmüyorum.İnsanların uyarıldığı noktalar bizlerin kırmızı çizgisi olan noktalar.Herkes bu kültüre ayak uydurmalı.Entel dantel kişilerin tribüne gelmesi benim çokta ilgimi çekmiyor açıkçası.Kalabalıkta olmayıverelim.Diğer kuluplerden farklı olarak burda bir başkaldırış var, isyan var.Herkes gelemez,gelmez,gelmemeli.
Şehrin sahip çıkmasıyla alakalı olarak,kulübün tevekkül yapmaktan başka şansı yok.Futbol bir anlamda şov işi.Kulüp bu şov kısmını ne kadar uyguluyor?İnsanların ilgisini çekecek ne yapmış? Sen önce kulüp olarak kafaya oynayacaksın sonra onlar zaten sıraya girecek.Sen kulüp olarak altyapıdan çıkan çocuğun hakkını vereceksin sonra herkes çocuğunu yazdırmak için spor okulları önünde kuyruk oluşturacak.Bizim gibi olmayan aklı başında olan insan neden Göztepe'yi desteklemeye başlasın durduk yere ? :)
Konu ne ara buralara geldi ? Maç olmadığında ne konuşacağımızı dahi şaşırıyoruz.Hem güzel, hem sıkıntılı.

Başa Dön

rookie
MesajGönderilme zamanı: 06 Eyl 2019, 09:13 

80 yılı başlarında karantina kulübünde atletizm sporuyla uğraştım. p zaman biz atletizm antremanı yaparken fujisi sadosu futbol antremanı yapardı. onlarla aynı zamanda antreman yapmama rağmen göztepeli değildim. ta ki 1 maçına gidene kadar. o andan sonra hayatımda başka kulüp olmadı, bu kulübün kültürünü abilerimizden öğrendikçe diğer sevdaların nasıl küçük kaldığını gördüm. sadece göztepeli olmak değil göztepeli yaşamakta önemli bunu yaşayarak örnek olduk, çevremizdeki insanları elinden tutup maçlara götürdük, o götürdüğümüz kişiler belki yüzlerce oldu bugün tribündeler. onları kazandırmasaydık hala istanbul sevdasıyla dolaşacaklardı, bu tribünü büyütemezsek yarınlarımız olmayacak. maça giremeyecek diye başkalarının maçlara gelmesini istemeyenlere sözüm, onlar göztepeli olacaksa o tribün dolacaksa bana o tribünde yer kalmasın önemli değil. örnek olun göztepeliliği anlatın bir yerden sonra zaten onlarda sizler gibi bu davanın ferdi olacaktır emin olun. göztepelilik inanılmaz bir duygu bunu zamanla hissedek o insanlar.
göztepelilik anlatılmaz yaşanır. bazen karşılaşıyorum kimileriyle tanımıyorum. abi diyor ilk maçıma sen götürmüştün, senin sayende göztepeli olduk. bu inanılmaz keyif veriyor inanın.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 06 Eyl 2019, 09:18 
Kullanıcı avatarı

atalayalsan yazdı:

Bu konu önemli, bizi şehrin diğer takımlarından ayıran en önemli özelliğimiz ayrıştırmamamız, herkese gel ne olursan ol yine gel dediğimiz içindir, o yüzden düştükçe hep büyüdük. Göztepe liliği bilmeyenlere de güzellikle öğretmeliyiz, eli sopalı hoca rolüyle anca kaybederiz. Kendini üstün görmek, aşağılamak, küçük görmek, sindirmek, korkutmak, susturmak falan bizim genlerimize aykırı, biz Göztepe yiz, ne Elitspor nede Abispor uz.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 06 Eyl 2019, 09:53 

herkesin hataları mevcut ama dışarıya karşı birlik olmalıyız. enerjimizi gücümüzü kulübe karşı değil, düşman olarak belirleyeceğimiz tff ise tff, istanbul takımlarıyla istanbul takımları, hakemse hakem adı her neyse.

bizim kimsemiz yok işte, her şey ortada. sen ben bizim oğlan. birbirimize sahip çıkalım. daha sağ duyulu davranalım.

ya hep beraber, ya hiç birimiz.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 06 Eyl 2019, 12:20 
Kullanıcı avatarı

atalayalsan yazdı:

Göztepe futbol takımının nasıl efsane kadrosu varsa 2002-2007 arasında da efsane tribünü ve efsane simaları vardır. Bugün de tribünde bu kişilere gereken saygı hürmet gösterilmelidir. Bu ayrı bir konu.
Side ye gidenlerin sayısı bir elin parmağını gecmez. Bu insanların bu tip işlerle ilgisi alakası olmaz bir çoğu kıyıda köşde maçını izler evine döner.
Yanlız dediğine şu noktada katılıyorum. 2007 den sonra tribüne altınbaş ile birlikte bu mirasın rantını yemek için bir sürü yamyam eklemlendi. Bu tipler hala bu işin peşini bırakmış değiller.
Bu ayrımcılık bunların işi ne balpa da varladı ne side de ne de isyan yürüyüşünde. Dertleri hiçbir zaman göztepe olmadı olamazda.
Ben göztepeliyim diyen herkes sen ben hatta nevzat güzelırmak kadar göztepelidir.

Başa Dön

rookie
MesajGönderilme zamanı: 06 Eyl 2019, 12:55 

Ben göztepeyi alsancağın kapalısında, tek koltukta üç kişi durduğumuz, wcye gitmek imkansız olduğu için duvar diplerine işediğimiz, devre arasında arka sıralardan gelen kesif ot kokusuyla, gol yedikçe vites arttıran tribünüyle sapıkça sevdim. muhtemelen yeni nesil, modern stadlar, artan cezalar, polis kameraları, akıllı telefonlar yüzünden o günleri hiç yaşayamayacak. benim nacizane tavsiyem yeni stadta en azından bir tribünde o eski sayko delik günleri yaşayan, telefonun, selfinin yasak olduğu, bağırmayanın siktr edildiği, bütün gurupların toplandığı, 90 dk dev bayrakların sallandığı bir kurtarılmış bölge yaratalım diyorum. selficiler, ailesiyle, manitasıyla gelenler, o hafta bağırmak istemeyenler diğer üç tribüne yayılsın mesela biz o özerk bölgede 90 ları 2000 leri yeniden yaşayalım. aksi takdirde guruplar dört tribüne yayılırsa hem bütün stadı hemde eski kültürümüzü kaybedicez gibi geliyor bana.

Ha birde herkesi kucaklama muhabbetinde eyvallah herkes gelsin ama göztepeli olduğunu iddia edip altaya kskya ''inş süperlige gelirsiniz, inş stadınız olur, ksk stadı için ben de yürüyüşe katılcam'' gibi iki üç like için saçmalayan gerizekalılar gelmesin.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 6265 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 280, 281, 282, 283, 284, 285, 286 ... 627  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Bing [Bot], drinktilloblivionn, extranjero, Google [Bot], Google Adsense [Bot], Michy, TATÜ, TottiReiz, yorgo-ksk

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye