Zaman: 19 Eyl 2019, 03:59

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 251 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Sonraki
Yazar Mesaj

Power MOD
 Mesaj Başlığı: Beşiktaş | 2019-2020
MesajGönderilme zamanı: 23 May 2019, 15:41 
Kullanıcı avatarı

Hayırlısı olsun,saldırın gençler...

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

diffensore
 Mesaj Başlığı: Re: Beşiktaş | 2019-2020
MesajGönderilme zamanı: 23 May 2019, 16:00 

FM ya da fifa oyununa girip ilk önce gönderilecekler listesi yaparız ya işte tam da böyle bir sezon, direkt gitmesi gerekenlerle başlayalım.

Necip
Larin
Pektemek
Mirin
Caner
Roco
Lens
Quaresma
Medel

iyi para gelirse

Oğuzhan
Vida

yaştan dolayı atiba ve adriano kesinlikle 11 oyuncusu olarak düşünülmemeli rotasyon olabilir,

bunları uygun maliyetlerle zarar etmeden gönderebilirsek, bir kaç yılın kadro planlaması yapılabilir. Ama bunları yapabilecek ve başarıya ulaştıracak bir futbol aklı yok şuan bizde..Getirecekleri hoca önemli, bahsi geçen isimlerden de herkesi aynı anda memnun edecek bir isim yok, hepsinin handikapı var.

Vira Bismillah diyelim ...

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 23 May 2019, 17:55 
Kullanıcı avatarı

Önceden futbolda orta sahan ne kadar iyiyse o kadar iyiydin ama artık öyle değil, bek ve kanat oyuncularının daha ön plana çıktığı ve oyun şablonunun bek ve kanat oyuncularına göre şekillendiği bir futbol anlayışı oturdu. Beşiktaş'ın halletmesi gereken asıl sorunda budur. Takımın iyi bir bek ve kanat oyuncusu maalesef yok. Beklerde Gökhan Gönül 90 dakikayı artık çıkartamıyor. Kaldı ki Gökhan Gönül'ün bir yedeği yok. Sol bekte Adriano ve Caner'den birinin gideceğini varsayarak, ikisinden biri ancak transfer edilecek sol bekin yedeği olabilir. Kanatlarda Quaresma malum yazmaya gerek yok. Lens desen sezonun en formsuz ismiydi. Güven forvetten devşirme. Ljajic sol oynadığı zaman merkezde verdiği katkıyı veremiyor. Beşiktaş'ın iyi bir kanat oyuncusu yok. Sağ ve sol bek ve kanata çok iyi dört transfer yapılmalı. Evet çok ama hedefe ulaşmak istiyorsak yönetim bu 4 ihtiyacı gidermeli. Orta sahada Atiba - Dorukhan devam edebilirsin ama bek ve kanatlarda mevcut isimlerle bir yere varamazsın. Öncelik teknik direktör belirlendikten sonra bek ve kanat transferi olmalı.

Teknik direktör konusunda ise şahsen gönlüm Abdullah Avcı'dan yana ve büyük ihtimalle yeni teknik direktör Abdullah Avcı olacak gibi gözüküyor. Abdullah Avcı olmayacaksa Luce olsun ama kesinlikle Sergen olmasın. Abdullah Avcı'nın yanında Başakşehir'den getirebileceği isimler arasında bana göre Caicara, Epureanu ve İrfan var. Visca'yı almaya kalksan en az 10 M€'dan aşağını kabul etmezler. Kulübün bulunduğu ekonomik şartlarda bu paraları vermek imkansız duruyor. Zaten Visca'nın yurt dışından bir takıma transfer yapacağını düşünüyorum. Abdullah Avcı başarıya aç ve kadro ne kadar leş olursa olsun potansiyel olarak şampiyon yapabileceği ve Avrupa'dan başarılı olabileceği bir takımın başına geçiyor. İnşallah bu anlaşma gerçekleşir ve Abdullah Avcı başarılı olur diye temenni ediyorum.

Kadroda gitmesi gereken çok isim var. Başta Quaresma denilen zattan kurtulmamız gerekiyor. Kesinlikle gitmesi gereken bir oyuncu ve takımda kalırsa gelecek sezonu da çöpe atarız. Lens'i ne kadara okutabilirsek o kadar iyidir. Adamın verdiği hiç bir katkı yok. Kalacaksa da rotasyon oyuncusu olmayı kabullenecek ama maaşı çok yüksek sanırım ve büyük ihtimal satılacaktır. Bu isimlerle beraber takımdan gönderilmesi gereken oyuncular Roco, Caner, Necip, Pektemek, Medel ve Larin. Bu altılıya güle güle çekeceksin. Oğuzhan'ın takımda kalmasından yanayım. Bir sezon daha zorlayabiliriz ama onunda yüksek bir maaşı var diye biliyorum.

Berbat bir sezonun bir ardından hocadan kurtuluyoruz. Gitmesi gereken isimlerde gönderilirse ve yönetimde biraz fedakarlık yaparsa önümüz açılabilir. Zor gözüküyor bakalım neler olacak.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 23 May 2019, 18:03 
Kullanıcı avatarı

dolmabahçe yazdı:
Bozkurt1903 yazdı:
Bu başlığı ben açmıştım sonu kötü bitti.
2019/2020 başlığını açmak isteyen var mı,devam edeyim mi?

İçkisi-sigarası olmayan,
umreye gitmiş,
gusulun farzlarını bilen,
düzenli abdest alan ve günahı az olan birisi açsın topici :)

En günahsızımız Gerrard87 miymiş :D

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 23 May 2019, 18:59 
Kullanıcı avatarı

Sezonun aslında en keyifli kısımlarından birisi belkide en keyiflisi transfer dönemi ve kadro planlaması, tabi bir o kadarda önemli.Gelecek yeni hocanın kadro üzerinde köklü değişiklikler yapması gerek.Avrupa Ligi’ne bir aksilik çıkmaz ise gruplardan katılacağız.Buda ilk resmi maçımızın yaklaşık 75 gün sonra olduğunu ifade ediyor.Bu süreç için oldukça yeterli bir zaman.

Sözleşmesi biten oyuncular Tolga, Adriano, Atiba, Gökhan Töre ve Mustafa Pektemek.Malum isimler hakkında bir şey söylemek istemiyorum.Caner ile yola devam edeceksek Adriano ile yolları ayırmalıyız.Atiba’ya gelirsem....Bu adamın hakkını kesinlikle teslim etmiyoruz.Geçtiğimiz sezon sözleşmesindeki ücreti aşağılara çekmese sıradan topçu muamelesi yapıp herhangi bir uğurlama töreni yapmadan göndereceklerdi adamı, akıl alır gibi değil.Aynı tehlikeyle bu senede karşı karşıyayız.Eğer gönderilecekse -ki ben 1 sene daha kalmasından yanayım- mutlaka ama mutlaka hakkını vererek gönderilmeli.Son dönemlerde bu kulüpten çıkmış tek efsane kendisi.

Kadroya girecek olursam.Karius ile sözleşmemiz devam ediyor.Takımda kalması durumunda 1.5 milyon € kiralama ücreti vereceğiz Liverpool’a.Eğer ikinci yarıdaki performansını devam ettirirse değebilecek bir rakam.Arkasına yerli kaleci alınacaktır.O konuda büyük beklentilere sahip değilim açıkçası.

Sağ bekte Gökhan ile devam edilmeli ancak ilk 11 olarak düşünülmemeli.Oraya genç ve hücumcu bir sağ bek alınırsa ikisi birbirine çok şey katabilir.Sol bekte transfer tamamiyle Adriano’nun sözleşmesine bağlı.Uzatılmayacaksa mutlaka sol bek alınmalı.Caner’e kalırsa orası sene başından tüm hedefleri çöpe atabiliriz.Stoper için eldeki tek adam gibi futbolcu Vida.Onuda açıkçası bu parasızlıkta elde tutabileceğimizi düşünmüyorum.Mirin yedek stoper için gayet ideal.Roco belasından mutlaka kurtulmalıyız.Güney Amerika’dan ona talip bulurlar isterlerse.Vida giderse 2, kalırsa 1 adet ayağı düzgün stoper şart.

Gelelim orta sahaya.Medel ile mutlaka yollar ayrılmalı.Oğuzhan kalacaksa -bence yollar ayrılmalı- 1, kalmayacaksa 2 adet merkez orta saha transferi yapılmalı.On numara Ljajic’in.

Kanatlarda durum çok karışık.Elimizdeki kanatlar Quaresma, Lens, Güven, Orkan Çınar, Sedat Şahintürk ve Aras Özbiliz.Güven’i ayırarak söyliyorun -o da tam kanat sayılmaz- hepsini toplasan bir tane adam akıllı topçu etmiyor.Quaresma ve Lens mutlaka ama mutlaka gönderilmeli.İkisinden birisinin kalmasına tahammül edemem.Ancak sadece bir tanesinin gideceği yönünde hissiyatım var.2 iyi kanat transferi yapmak zorundayız.Şuan ismi geçen Lazovic’le olacak işler değil bunlar.Daha hoca gelmeden neden oyuncuyla görüşüyorlarsa gerçi.

Forvet için çok söylenecek bir şey yok.Larin’i keşke elden çıkartabilsek.Maksimum kiralarız.Burak-Güven ve Umut Nayir üçlüsü iyi bir rotasyon olur.Hepsi farklı tarzda forvetler.

Özetle minimum 7 transfere ihtiyacımız var.Gidecek olanların durumuna göre bu sayı artabilir.Lens, Medel ve Quaresma üçlüsünden kurtulmamız yaş ortalamamızıda bayağı aşağılara çeker.Bu durumda gençler ve 26-30 yaş aralığındaki iyi topçulara yönelirsek iyi bir takım oluşturabiliriz.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 23 May 2019, 20:51 
Kullanıcı avatarı

Beşiktaş, Abdullah Avcı ile anlaşmaya vardı. Görüşmelerde sona gelindi.

NTVSPOR

Başa Dön

rookie
MesajGönderilme zamanı: 24 May 2019, 00:02 
Kullanıcı avatarı

biz hangi parayla transfer yapacagiz onu anlamadim

daha 3-4 ay önce kagawa'nin parasini 3 sen ver 5 ben vereyim diye utanmadan pazarlayan adamlar karius'un kiralama bedelini denklestirebilirlerse oturup sükredecegiz, gerekli mi o da ayri bir soru isareti, ljajic icin de aynisi gecerli

kulübün bu halde oldugu da cok uzun süredir belli, ama tapusunu aldigimiz muhayer 1 dk oynamamis, bir devreyi, son 10dkyi, milli mac arasina konabilecek bir hazirlik macini falan gectim, besiktas formasiyla sahaya cikmisligi yok, her mac da kadroda; oynarsa ucup kacacagiz da demiyorum, bilmiyorum cünkü, göremedim, e niye aldiniz o zaman ve niye her mac kadroda

oguzhan ayni sekilde, ridvan ayni sekilde, hadi alpay ve mertcan sakatlardi
+ orkan ve gökhan niye yoklar hala bilmiyoruz

biz hala bir kisminin gidecegi belli caner, quaresma, adriano, medel, pektemek, larin, necip vs ile vakit kaybediyoruz

yine gidecegi belli, ama kalsa fark yaratacak elinde tek bir adam var, o da oynatilmiyor; 450dk civari oynamis kagawa, deliksiz 5 mac, yarin oynayip oynamayacagi da mechul, zorla su siktiriboktan maci da final maci yaptik cünkü ve final maci oyuncumuz genelde necip

simdi bu haldeki kadronun basina senol günesten sonra yine görece üst düzey lucescu abdullah avci gibi adamlari getirip ne yapacagiz, mali olarak da ciddi bir külfetleri olacak muhtemelen

ikisi de iyi antrenörler, ama biri artik kendinden baska bir bok begenmeyip her seye mizmizlanan huysuz dede tribinde, ki eskiden de biraz öyleydi, besiktasla daha önce elde etmedigi herhangi bir basari da yakalayamaz bu saatten sonra, digeri de zaten hic bir basarisi olmayan, kariyerinde düsüste diyebilecegimiz bir konumda

abdullah avci'nin emekten calmadigi, futbola kafa patlattigi, bir sistem düsünüp takimini ona iyi hazirladigi dogru da, bunun sürekliligi nereye kadar; gecen seneki sevilla maclariyla bu seneki herhangi bir ibb macini yanyana koyun, ayni antrenörün takimi olduguna inanmak imkansiz, ligdeki sonuca odaklandikca bayik, cözümsüz bir takima dönüstürdü elindekini, kismen basarili da oldu bu ligde tuttugu kadar, ama yine sonu gelmedi

ki sasirmiyorum da, avrupa kupasi maclari, ülke puanini falan gectim, takimina bin türlü sey katmak icin bir firsat, sen bu firsati aman banane ben lige (tr ligine) bakarim diye savsakliyorsan, sonunda bu hale düsüyorsun, oyuna bakisin daraliyor

diger topicte de yazmistim, guti gibi bir adami niye tutup getirirsin, madem gelecege dair hicbir planin yok; antrenörünün gidecegi artik aylardir belli, ver herife görevi, bu seneden önümüzdeki seneyi/belli oyunculari hazirlasin, sene sonunda ispanyadan portekizden 2-3 kiralik oyuncu getirsin, bir sekilde yine ilk 3'e oyna, ertesi sene de tekrar ilk 2 hesabina gir

isin komigi 3. sene yorgani astik, yirttik, sictik, clye güvendik diyen de fikret ormanin kendisi, e yapma aynisini o zaman

cenem düstü

neticede bu yönetimle, bu kafayla bir bok olacagi yok

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 24 May 2019, 01:01 

teknik direktor abdullah avci olacak gibi gorunuyor, sevmeyeni cok ama ben basarili olacagini dusunuyorum. duygusal bakip birtakim kulplar takmamak lazim.

yerli olarak gelebilecek 2 isim var zaten biri sergen yalcin, digeride abdullah avci.

sergen henuz herhangi bir takimda full sezon gecirmedi, yani takim kurulusu kamp programi, sezon hazirlik vs gibi bir takima emek verdigini hazirladigini goremedik, once bir takimda 2 full sene gecirsin bakalim bunlari yapabiliyor mu. avci daha dogru tercih olacaktir.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 24 May 2019, 01:34 

Beşiktaş'ın en büyük sıkıntısı tüm camiayı bir arada tutacak bir figür yok. Bu başkan olabilir, teknik direktör olabilir hatta bazen uzun yıllardır oynayan futbolcu bile olabilir. Türkiye'de şampiyon olabilmek için iyi futbol oynamak yetmiyor. Bu lobi, hakem filan felan meselesi değil, o işin acıtasyon boyutu. 3 takımında büyük bir nüfus gücü var, bunu tek elde kontrol edebilecek, ortak hedefler belirleyip o amaçta yönlendirecek bir güç gerekiyor. Bizim hakemden canımız yanınca yönetim, teknik direktör, taraftar tek vücut hakemlerin üstüne gittik, ondan sonra cesaret edemediler. Bu hakemleri etkilemek değil, hakkını savunmak. Beşiktaş hakem hatasıyla puan kaybettiği hafta taraftarın bir kısmı hakeme, bir kısmı Şenol Güneş'e, bir kısmı Fikret Orman'a sövüyor. Şenol Güneş milli takım kontratını kapınca Beşiktaş çıkarlarını bile düşünmez oldu. Beşiktaş'ın aleyhine hakemin olduğu belki de en bariz maç bizimle oynadığınız maçken Şenol Güneş hakemler hata yapar vs tarzı bir şeyler söyledi. Önceki sezonlar çok daha adil yönetimlere atıp, tutmasını bilmesek fair play ruhlu biri zannedeceğiz. Aynı şekilde Fikret Ormanda kendi kişisel markasının peşine düşmüş. Ortada bir başarısızlık var sahiplenen yok. Her kafadan bir ses çıkıyor.

Kadrodan önce camiayı ortak hedeflere kitleyecek bir komutan bulmanız gerekiyor. Bunlar benim uzaktan gördüklerim tabii. Genel olarak Beşiktaş taraftarının psikolojisi çok arabesk, en ufak olumsuzlukta tüm dünya bize karşı yine şampiyonluk elimizden gitti diye dağılıyorsunuz. Oysa rezil giden sezonda bile şampiyon olma ihtimaliniz doğdu. Türk futbolunda ne zaman, neyin olacağı belli olmaz. Son haftaya kadar sağlam durmak gerekiyor. Küme düşme mücadelesi veren Fenerbahçe UEFA'ya gidebilir mesela. Tuhaf bir ligiz, bu ligin dinamiklerine göre davranmak gerekiyor. Bakalım yeni dönemde neler yapacaksınız.

Başa Dön

rookie
MesajGönderilme zamanı: 24 May 2019, 03:11 
Kullanıcı avatarı

@Proudhon
+
bütün guti aklina gelmeyenler, merak ediyorum cok bu ilk akla gelecek alternatif niye gelmiyor?

nesi eksik, sizce niye olmaz, neyi yapamaz ya da nerde eksik kalir?

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 251 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot], Kırık, NerdesinBeAbi, visavis, voyvoda

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye