Zaman: 24 Eki 2017, 06:54

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 291 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 30  Sonraki
Yazar Mesaj

centrocampista
 Mesaj Başlığı: Pasaport/Vize/Yurtdışı İşlemleri
MesajGönderilme zamanı: 28 Tem 2013, 22:41 
Kullanıcı avatarı

Forumu taradım bununla ilgili konu bulamadım, bilgisi olanlar paylaşırlarsa iyi olur, benden başka bu konuyla ilgili soruları olan arkadaşlar da vardır mutlaka.

Benim şu an için en önemli sorunum pasaport çıkardığın şehir bir önem teşkil ediyor mu? Memlekete gideceğim için Ankara'dan ayrılacağım, işlemleri orda yapabilir miyim, yoksa burda mı halletmem lazım?

Bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim.

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

attacante
 Mesaj Başlığı: Re: Pasaport/Vize Yurtdışı İşlemleri
MesajGönderilme zamanı: 28 Tem 2013, 23:04 
Kullanıcı avatarı

İstediğin ilin ilçenin emniyet müdürlüğünden yada ilçe emniyetten pasaportunu alabilirsin.

Ama ikametgah falan istenir vize işlemlerinde, nereye gideceğini ne için gideceğini falan yazarsan daha detaylı bir bilgi alabilirsin kardeş.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 28 Tem 2013, 23:08 

2 adet biyometrik fotoğraf ve harç ücretini ödediğine dair dekont ile birlikte pasaport şubeye başvuruyorsun. Başvuru yaptığın şehir hangi bir önem teşkil etmiyor. Her il emniyet müdürğülüğünün içerisinde pasaport şube bulunmaktadır. Ortalama bir hafta içerisinde adresine gelir. Ayrıca e-devletten de pasaportunun hangi aşamada olduğunu takip edebilirsin.

Harç ücretleri aşağıdaki şekildedir.

https://epasaport.egm.gov.tr/hakkinda/harclar.aspx

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 28 Tem 2013, 23:54 
Kullanıcı avatarı

Litvanya'ya gidicem bir haftalığına turistik amaçlı, vize işlemleri için daha var, ama pasaportu yakın zamanda almam gerekiyor, teşekkürler cevap verdiğiniz için.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 29 Tem 2013, 01:42 
Kullanıcı avatarı

Hocam forumda yazan Krmm nickli arkadaş Litvanya'da okudu. Ben de oraya gitmiştim hatta ama oturma iznim vardı benim Avrupa'da o nedenle vize olayını bilmiyorum. Kendisine bayağı bir şey danışabilirsin kanımca.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Tem 2013, 01:51 
snowball yazdı:
Litvanya'ya gidicem bir haftalığına turistik amaçlı, vize işlemleri için daha var, ama pasaportu yakın zamanda almam gerekiyor, teşekkürler cevap verdiğiniz için.

Litvanya'nın vize ile ilgili sitesine baktım pasaportta 3 ay geçerlilik kuralı alıyor , pasaportu 10 yıllık al en temizi..ya da 6 aylık alma , biter miter uğraşma

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 29 Tem 2013, 01:59 

Ben aldığım vakit, vize süresi bittikten sonra 6 aylık geçerliliği olan bir pasaportunuz olması şarttı. Otel veya hostel rezervasyonu/davetiye, vize başvurma formu, fotoğraf, ücreti verdikten sonra eğer pasaportunuzun evinize postalanmasını istiyorsanız bir mng kargo poşetine adresinizi yazdırıyorlar ve vize çıktığı zaman yolluyorlar. Başvuru esnasında kapıdan içeri almaları istisnadır, biz uzun zamanlı okumaya gideceğimiz için bi tiplerimize bakıp kısa bi konuşma çekmek için almışlardı. Görevli polis elinizden evrakları alır, içerde kontrol ederler. En son bir görmek isterlerse içeri çağırırlar. Şimdi rezervasyonlu sisteme geçmişler, önceden vize randevusu almak gerekiyor. Onun dışında aklıma gelen birşey yok, soru varsa cevaplayabilirim.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 22 Kas 2013, 00:03 
Kullanıcı avatarı

Abiler o zaman bir sorum olacak.

Yeşil pasaportum vardı ve normal şartlarda geçerliliğini sürdürmesi lazım idi.

Ancak 3 ay önce bir işe girdim ve sigortam da yatmakta. Yeşil pasaport otomatikman düşüyor mu? Benim ekstradan bildirmem için emniyete gitmem gerekir mi?

Ya da hiç bir şey yapmadım diyelim. Yeşile güvenip uçak bileti aldık. Yurt dışına çıkabilir miyim? Pasasport kontrolde "kardeş sen işe girmişsin ne ayaksın" diye uyarırlar mı yoksa tarihi geçinceye kadar yeşil uçuşlara da devam edebilir miyim özgürce? İptal olmuşsa, polis bana aşırı bir tepki verebilir veya hukuki bir suç işlemiş mi olurum?

Cevaplar için şimdiden çok teşekkürler.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Kas 2013, 22:05 
kenzel yazdı:

Ancak 3 ay önce bir işe girdim ve sigortam da yatmakta. Yeşil pasaport otomatikman düşüyor mu? Benim ekstradan bildirmem için emniyete gitmem gerekir mi?

Ya da hiç bir şey yapmadım diyelim. Yeşile güvenip uçak bileti aldık. Yurt dışına çıkabilir miyim? Pasasport kontrolde "kardeş sen işe girmişsin ne ayaksın" diye uyarırlar mı yoksa tarihi geçinceye kadar yeşil uçuşlara da devam edebilir miyim özgürce? İptal olmuşsa, polis bana aşırı bir tepki verebilir veya hukuki bir suç işlemiş mi olurum?

Bugün seninle ayn durumda olup , geçen ay Almanya'ya giden arkadaşıma sordum , sıkıntı olmamış .

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 26 Kas 2013, 16:31 
Kullanıcı avatarı

refet yazdı:
kenzel yazdı:

Bugün seninle ayn durumda olup , geçen ay Almanya'ya giden arkadaşıma sordum , sıkıntı olmamış .

Aynı soruyu sormak için girmiştim.
Eyvallah hocam.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 291 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 30  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Bing [Bot], Google [Bot], göztepelihakan, Yahoo [Bot]

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network Site Meter

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye