Zaman: 23 Eki 2018, 18:23

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 27 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj

diffensore
 Mesaj Başlığı: Re: Playstation cafe açmak!
MesajGönderilme zamanı: 28 May 2011, 18:33 

Beyler yardımlarınız için sağolun.
Ödevi hazırladık powerpoint ile ve okulda sunduk.
Hoca da gayet beğendi.
ZeytinBurnu'nun da dediği gibi bizim de hayali de olsa 40.000 tl masraf çıktı.
Bankadan kredi aldık vs ayaklarına giriştik işte.
Tutundurma faaliyetleri olarak yok 4 saat pes oynayana 1 köfte ekmek bizden vs :D
Sonuç olarak bu dersi de geçtim sayılır, bunun yanında okulu bitirince bir risk alıp ps cafe mi açsak ne yapsak :)
Bizim hesaplamalarımıza göre işletme kendini 18 ayda amorti ediyor. İlk 1.5 yıl sıkıntı ama 1.5 yıldan sonra para akmaya başlıyor :D

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

attacante
MesajGönderilme zamanı: 28 May 2011, 22:19 

gecemesaisi yazdı:
Beyler yardımlarınız için sağolun.
Ödevi hazırladık powerpoint ile ve okulda sunduk.
Hoca da gayet beğendi.
ZeytinBurnu'nun da dediği gibi bizim de hayali de olsa 40.000 tl masraf çıktı.
Bankadan kredi aldık vs ayaklarına giriştik işte.
Tutundurma faaliyetleri olarak yok 4 saat pes oynayana 1 köfte ekmek bizden vs :D
Sonuç olarak bu dersi de geçtim sayılır, bunun yanında okulu bitirince bir risk alıp ps cafe mi açsak ne yapsak :)
Bizim hesaplamalarımıza göre işletme kendini 18 ayda amorti ediyor. İlk 1.5 yıl sıkıntı ama 1.5 yıldan sonra para akmaya başlıyor :D

Kaç masanın kaçının dolu olduğunda 18 ayda amorti ediyor.Bir de Kola,Simit,Poaça tarzı ürünlerden gelecek karı hesapladınız mı?Yoksa sadece ps lerden gelen gelir mi?

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 29 May 2011, 17:32 

@Bdüzü61

Kısaca özetleyeyim o zaman.
Açtığımız yer stratejik olarak çok güzel bir konumda.
2 tane farklı üniversitenin ortasında, 100 metre ilerisinde öğrenci yurtları, liseler falan var.
Bunlar göz önüne alındığında tahmini talebi hesapladık. Ayrıca ordaki ps cafelerle konuştuk vs.
Saat sabah 9 ile gece 12 arasında işletme açık olacak. Yani toplamda maximum kapasite 1 makinenin 15 saat açık kalması. Biz bunun 3'te birini işleme aldık, bir makine günde 5 saat açık kalsa diyerekten toplamda 10 masamız artı 2 tane de büyük boy (projektörlü mü ne diyolar ahanda ondan) toplamda 12 tane masa var.
Büyük boy ekranın saati 9 tl, normallerin saati 4.5 tl
Yani kısacası 10 makineyi saati 4.5 tl'den 5 saat açık kaldıgını düşünürsek toplamda 225 tl para bunlar yapar.
2 özel makineninde 5 saat açık kaldıgını ve saati 9 tl oldugunu düşünürsek toplamda 90 tl de ordan geliyor.
Yani günlük ortalama minumum kazanç 325 tl falan yapıyor.
Biz koladır, simittir vs onları diğer gelirler adı altında ayda 100 tl falan olarak kazanç saglarız diye yazdık, yani formalite icabı.
Aslında onlarında geliri çok saglam.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 30 May 2011, 00:10 

gecemesaisi yazdı:
@Bdüzü61

Kısaca özetleyeyim o zaman.
Açtığımız yer stratejik olarak çok güzel bir konumda.
2 tane farklı üniversitenin ortasında, 100 metre ilerisinde öğrenci yurtları, liseler falan var.
Bunlar göz önüne alındığında tahmini talebi hesapladık. Ayrıca ordaki ps cafelerle konuştuk vs.
Saat sabah 9 ile gece 12 arasında işletme açık olacak. Yani toplamda maximum kapasite 1 makinenin 15 saat açık kalması. Biz bunun 3'te birini işleme aldık, bir makine günde 5 saat açık kalsa diyerekten toplamda 10 masamız artı 2 tane de büyük boy (projektörlü mü ne diyolar ahanda ondan) toplamda 12 tane masa var.
Büyük boy ekranın saati 9 tl, normallerin saati 4.5 tl
Yani kısacası 10 makineyi saati 4.5 tl'den 5 saat açık kaldıgını düşünürsek toplamda 225 tl para bunlar yapar.
2 özel makineninde 5 saat açık kaldıgını ve saati 9 tl oldugunu düşünürsek toplamda 90 tl de ordan geliyor.
Yani günlük ortalama minumum kazanç 325 tl falan yapıyor.
Biz koladır, simittir vs onları diğer gelirler adı altında ayda 100 tl falan olarak kazanç saglarız diye yazdık, yani formalite icabı.
Aslında onlarında geliri çok saglam.

Aynen bende onu diyeceketim zaten,özellikle poaça,köfte ekmek tarzı yiyecekler çok gidiyor.Bizim orada vardı bir tane saatte yaklaşık 30-40 masası açık olurdu,bir de multitablı yani 4 er li masalardı genelde.Kim bilir ne kadar para kaldırıyordur?

Dükkanın metre karesini falanda hesapladınız mı?Gittik konuştuk falan diyorsun,dediğin gibi konumu güzel olan bir yerde ps kafe için uygun olan dükkanların kirası ne kadardı?

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 30 May 2011, 00:15 
Kullanıcı avatarı

açma ps cafe açılmışı var,gel Giresuna devredeyim sana.. :D

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 30 May 2011, 00:43 

@Bdüzü61

Kanka metrekare hesabı değilde, biz göz kararı ortalama bir rakam düşündük.
Yine aynı bizim mekanın oralarda daha da güzel yerde bir kafe var baya büyük alt katı falan filanda var işte oraya sorduk kirayı ve 6.5 milyar ödediklerini söylediler. Yalnız orda makine sayısı falan çok daha büyük bir yer.
Bizde onun yarısı gibi biryer düşündük ve ortalama 4 milyar kira olur diye hesap ettik.

Dip not - Ayrıca beyler o dediğim mekan yani oraların kral mekanı adama günlük hasılatını sorduk adam günde 1milyarı gördüğümüz zamanlarda oluyor dedi.
Ama birde benim kaldıgım yerdeki ps kafeciye sordum daha küçük boktan biryer adam ortalama günde 150-200 tl kazanıyoruz işte dedi.
Yani dediğim gibi bu işlerde mekan çok önemli, yer çok önemli, bir de çevre oldu muydu yürü ya kulum hesabı yürüyor demek ki insan

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 30 May 2011, 16:33 

bu işlerde günde şu kadar yapar demek olmaz haftalık yada aylık genel ortalamaya bak.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 07 Haz 2011, 14:51 
Kullanıcı avatarı

mahallede biri actı gittim konustum 8 masalı biyer hepsi 106 ekran ne tuttu dedim buranın acılısı dekor koltuklar felan dahil 30 bin civarı hepsini halletmiş . belki fikir verir ..

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 15 Haz 2011, 17:58 

Mysterious yazdı:
mahallede biri actı gittim konustum 8 masalı biyer hepsi 106 ekran ne tuttu dedim buranın acılısı dekor koltuklar felan dahil 30 bin civarı hepsini halletmiş . belki fikir verir ..

Bizim arkadasşta 30 kağıda açtı geçen sene 6 ayda çıkardı parasını ve şimdi her tvyi herbirine ayrı bir kalenin içine yerleştirdi atroksiyon olsun diye deli dekor yaptı,anlayacağınız tutarsa cebe kalandan hariç dekor için bile ekstra para kalıyor

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Kas 2012, 01:29 

ya su odevı yapan kardes sunum yada slayt dokuman ne varsa bana gonderme ımkanın varmı baska bı ders aynı konu benımde basımda var ben onu projeckt dıe bı program var ona ısleyıp program uzerınde kurucam ps cafeyı
acıl cevap berklıorum

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 27 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: ArjantinKöşe, Baidu [Spider], Bing [Bot], BlackWhite1903, cozker, Elessar, Google [Bot], Google Adsense [Bot], Hep YEK, kasadaparayok, kei, kirli, kizilakrep, ozgurr34, Ressambob, sterimar, tayfalı, tribunde, Uhg, yorgo-ksk

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye