Zaman: 19 Haz 2019, 19:17

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1373 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 134, 135, 136, 137, 138
Yazar Mesaj

centrocampista
 Mesaj Başlığı: Re: Sermaye olsa hangi iş?
MesajGönderilme zamanı: 25 Eki 2018, 22:38 

Bir bankada çalışıyorum. İş değil ama amirimden çok bunaldım.

Arabaya Giresun'dan 300-500 kilo kavrulmuş fındık yükleyip, mesela bir sefer Ankara, Eskişehir, Antalya, bir bakmışsın Manisa, il il gezip kuruyemisciden tutun da cami kapılarında, pazarlarda satış yapabilir miyim sizce? Dönüşte de gittiğim ilden birşeyler alıp Giresun & Ordu'da pazarlamaya çalışacağım.

Misal; Giresun'dan fındığı yükledim, Urfa'da 500 kilo fındık sattım, dönüşte paramin yettiği kadar baharat, fıstık aldım, getirdim Giresun & Ordu'da satacağım. Gittim Antalya'ya fındığı sattım, turunçgil yükledim, getirdim satacağım.

Ne dersiniz? Tutar mı sizce?

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2018, 16:03 

mmcg yazdı:
Bir bankada çalışıyorum. İş değil ama amirimden çok bunaldım.

Arabaya Giresun'dan 300-500 kilo kavrulmuş fındık yükleyip, mesela bir sefer Ankara, Eskişehir, Antalya, bir bakmışsın Manisa, il il gezip kuruyemisciden tutun da cami kapılarında, pazarlarda satış yapabilir miyim sizce? Dönüşte de gittiğim ilden birşeyler alıp Giresun & Ordu'da pazarlamaya çalışacağım.

Misal; Giresun'dan fındığı yükledim, Urfa'da 500 kilo fındık sattım, dönüşte paramin yettiği kadar baharat, fıstık aldım, getirdim Giresun & Ordu'da satacağım. Gittim Antalya'ya fındığı sattım, turunçgil yükledim, getirdim satacağım.

Ne dersiniz? Tutar mı sizce?

Hocam kavrulmuş kuruyemişlik fındığı kaç tl ye mal edebileceksin? Benim enişte fındığı İstanbula getirip kabuklu halini 20-25 tl ye satabiliyo ama fındığı çok iyi biz bile fındığımız olduğu halde ondan alıyoruz. Güzel bir fındığı kavurarak ton bazında alıp satabilecek sermayen varsa anca o zaman harcadığın emeğin karşılığını alabilirsin diye düşünüyorum.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2018, 22:48 

Şu an fabrikadan çıkışı 33-34 lira. Kabuklu fındık haliyle daha ucuz, 13-14 lira.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1373 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 134, 135, 136, 137, 138

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: 1910baskent, Agaschenko, Altındağ, AsoTribün, Bing [Bot], Cuadrado, derince89, drinktilloblivionn, Emboma, emrahksk, gazikentlee, gelivera28, Google [Bot], LorsVanTrier, Michy, okanantalya07, Russell35, SeferKSK, sorrento, vince1912, yescroll, águila

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye