Zaman: 19 Oca 2022, 14:19

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4424 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 435, 436, 437, 438, 439, 440, 441 ... 443  Sonraki
Yazar Mesaj

centrocampista
 Mesaj Başlığı: Re: Arabalar
MesajGönderilme zamanı: 15 Haz 2021, 12:21 

SeferKSK yazdı:
SeferKSK yazdı:
2013 Polo 1.2 TDI aldım Aralık 24’de 50.500’e.Değişensiz , 3 parça lokal boyalı , 4 parça halinde toplam 1.000tl tramer kayıtlı,200bin km. 7 gün önce 58bin’e yok dediğim için herifin birinden küfür yedim.
24 Aralıkta aldığım aracı 6 Haziran’da sattım 67bin’e.Yeter allah bereket versin [emoji23]

Ford Coruier aldım 75bin’e 2016 model full orjinal değişensiz, tramersiz, 1 parça boyalısını bakalım ne çıkacak bahtımıza.
1 sene önce aldığım Ford Coruier 105’binden geçen hafta gitti.

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 21 Haz 2021, 09:57 

Arabada termostat arızalı galiba. Hararet göstergesi bazen en düşük seviyede kalıyor. Bazen ortaya çıkıyor. Birkaç kişi termostat arızası dedi. Ustaya götüreceğim ama öncesinde anlayan varsa bir sorayım dedim. Araç bana çok sesli çalışıyor gibi geliyor. Motorun sesi hep arabanın içinde sanki.
Birisi, termostat hep motoru soğuttuğu için motor soğuk çalışıyor ondan olur dedi. Doğru mudur acaba

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 21 Haz 2021, 10:19 

3 yıldır bindiğim araç harici araç alıp satıyoruz bir arkadaşımla.
Hafta sonu hesap yaptık.
İlk aldığımız aracı hiç satmayıp bekletsek bugün satsak aynı parayı kazanacakmışız.
Piyasa çok enteresan.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 21 Haz 2021, 16:16 

ilrimed yazdı:
Arabada termostat arızalı galiba. Hararet göstergesi bazen en düşük seviyede kalıyor. Bazen ortaya çıkıyor. Birkaç kişi termostat arızası dedi. Ustaya götüreceğim ama öncesinde anlayan varsa bir sorayım dedim. Araç bana çok sesli çalışıyor gibi geliyor. Motorun sesi hep arabanın içinde sanki.
Birisi, termostat hep motoru soğuttuğu için motor soğuk çalışıyor ondan olur dedi. Doğru mudur acaba

Termostat açıkta arızalanmışsa soğuk olarak çalışır motor, verim alamazsanız, motor parçalarına zarar verir. Kapalı olarak arızalanmışsa motoru soğutmadığı için hararet yapar, hararet olması durumunda fark ederseniz muhtemelen. Küçük bir sorun değil, motor için zararlı her ikisi de, yolda bırakabilir, motor tamiratı maliyetlidir. En kısa zamanda tamir ettirseniz iyi olur.

Başa Dön

centrocampista
 Mesaj Başlığı: Arabalar
MesajGönderilme zamanı: 23 Haz 2021, 20:31 

ilrimed yazdı:
Yağ soğutucusu bozulmuşsa benim gibi motoru eline alma ihtimalin çok yüksek.Herhangi bir arıza ışığı veya hararet göstergesi yanmadı yolda giderken araç durdu sonrasında araç motoru elime verdi.En kısa zamanda servis veya sanayiye gitmeni tavsiye ederim.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 23 Haz 2021, 22:35 

SeferKSK yazdı:
ilrimed yazdı:
Yağ soğutucusu bozulmuşsa benim gibi motoru eline alma ihtimalin çok yüksek.Herhangi bir arıza ışığı veya hararet göstergesi yanmadı yolda giderken araç durdu sonrasında araç motoru elime verdi.En kısa zamanda servis veya sanayiye gitmeni tavsiye ederim.

Aracın menşei nedir acaba, Alman, Japon vb.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 26 Haz 2021, 10:17 

Eyvallah hacılar cevaplar için

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 27 Haz 2021, 08:43 

1404 yazdı:
SeferKSK yazdı:
[quote="ilrimed"]Arabada termostat arızalı galiba. Hararet göstergesi bazen en düşük seviyede kalıyor. Bazen ortaya çıkıyor. Birkaç kişi termostat arızası dedi. Ustaya götüreceğim ama öncesinde anlayan varsa bir sorayım dedim. Araç bana çok sesli çalışıyor gibi geliyor. Motorun sesi hep arabanın içinde sanki.

Aracın menşei nedir acaba, Alman, Japon vb.[/quote]Aldık Ford hayalimiz Lord olmaktı ama Zort olduk [emoji16]

Araç Ford Coruier Deluxe paket 2016 modeldi.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 27 Haz 2021, 20:26 

Beyler bir sorum daha olacak. Sanayiye gitmeden sorayım ki alakalı alakasız şeyleri değişmeye kalkıp ekstra masraf çıkarmasına, biraz fikir sahibi olalım diyorum.

Arabada bir titreme sorunu var. Rölantide dururken titreşimli koltukta oturuyorum hissi oluşuyor o kadar çok titriyor. Direksiyon da aynı şekilde. Aşırı titriyor.
Bir de bundan haricen şöyle bir sorun var;
Mesela hareket ettim, sürmeye başladım, bu rölantideki titreme kesiliyor.
Ama 120yi falan geçince araba yine kuvvetli şekilde titriyor. İlaveten motorun sesi çok yoğun geliyor. İçeride konuştuğunda birbirini duymayacaksın neredeyse.
Şimdi bu iki problem birbirinden bağımsız sebeplerden mi kaynaklanıyordur acaba? Yoksa ikisinin kaynağı da aynı şey midir?

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 28 Haz 2021, 08:27 

ilrimed yazdı:
Beyler bir sorum daha olacak. Sanayiye gitmeden sorayım ki alakalı alakasız şeyleri değişmeye kalkıp ekstra masraf çıkarmasına, biraz fikir sahibi olalım diyorum.

Arabada bir titreme sorunu var. Rölantide dururken titreşimli koltukta oturuyorum hissi oluşuyor o kadar çok titriyor. Direksiyon da aynı şekilde. Aşırı titriyor.
Bir de bundan haricen şöyle bir sorun var;
Mesela hareket ettim, sürmeye başladım, bu rölantideki titreme kesiliyor.
Ama 120yi falan geçince araba yine kuvvetli şekilde titriyor. İlaveten motorun sesi çok yoğun geliyor. İçeride konuştuğunda birbirini duymayacaksın neredeyse.
Şimdi bu iki problem birbirinden bağımsız sebeplerden mi kaynaklanıyordur acaba? Yoksa ikisinin kaynağı da aynı şey midir?

Bir çok sebebi olabilir İlrimed. Bu şekilde net bir şey söylemek zor.

Dururken rolantideki aşırı titreme motor kulaklarının kopuk olmasına,
120'yi geçtikten sonra ortaya çıkan titreme rot/balans/lastik sorunlarına işaret olabilir .

Karıştırıyor muyum yanlış mı hatırlıyorum emin değilim ama sanki bu sorunları sen bayadır yaşıyordun. Buradan da paylaşmıştın sanırım. Aracın da Linea veya egea ydı galiba.

Anlayanı çoktur bu araçların, insan evladı bir usta bul aracını teslim et halletsinler. Çok karıştırma kafanı boşver.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4424 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 435, 436, 437, 438, 439, 440, 441 ... 443  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot], Lular, ozgurr, skep0658, wentworth

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye