Zaman: 28 Mar 2020, 12:31

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2597 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 260  Sonraki
Yazar Mesaj

centrocampista
 Mesaj Başlığı: Uçuş Ekibi: Uçaklar, Uçuşlar, Hava Yolları Hakkında Her Şey
MesajGönderilme zamanı: 20 May 2008, 17:47 

Bu tarz şeylerde "Rakı içen öldüde su içen ölmedimi?" mantığıyla hareket etmek lazım bence :)

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

attacante
 Mesaj Başlığı: Re: uçak!
MesajGönderilme zamanı: 20 May 2008, 18:19 
Kullanıcı avatarı

uçakta yapabileceğiniz bir kazayı pekala kara, demir ve deniz yolunda da yapabilirsiniz, tabi uçakta yapacağınız bir kazada kurtulma şansınız yoktur o ayrı mevzu :D

Korkacak bir şey yok, hava boşluğuna girdiğinde makaraya vurun yeter, çok eğlenceli aslında:)

Bir defa istanbul'a giderken ürkütücü bir türbülans olmuştu, uçak normalden çok daha sert sarsılıyordu ve bu süre git gide uzuyordu, haliyle bende bir tedirginlik oluştu (yolcuların çığlıklarına değinmiyorum bile) o esnada yanımda oturan arkadaşımın telaşla hamburgerini bitirmeye çalıştığını fark ettim...;
"-napıyorsun lan, düşüyoruz olum?"
"-aç aç mı öleyim aq, sen de ye hadi"

fantazi değil, unutamadığım anılarımdandır :)

En son Uhg tarafından 20 May 2008, 22:35 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 20 May 2008, 19:59 
Kullanıcı avatarı

4 gün içerisinde 2 kez bindim uçak fobim olmasına rağmen.Uçaktan korkmam yeterki türbülansa girmesin :) uçak korkusu tamamen piskolojik yenmek içinse haftada 3 maç yapmak gerek.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 20 May 2008, 20:30 
Kullanıcı avatarı

sair nedim yazdı:
hocam mantık doğru'da bi de şöyle bişey var, uçağa bi biniyosun bi milleti süzüyorsun bazısı var sanki savaş filo'su komutanı herif.. ulen insan bi tedirgin olur bişey olur..
hava'ya gidiyoruz oğlum..az biraz yukarısı atmosfer..

:D

Adam işte tam bu mantıkla korkmuyor. Uçağa ilk binişim İstanbul-Ankara idi, 45 dakika zor dayandım. Sonra 4 saat Paris'i çekince ve sık sık Hollanda'ya gidip gelince, şunu düşündüm, ben bu uçaktan niye korkuyorum, "bir şey olsa kaçacak yerin yok"...E tamam aynı mantıkla da uçaktan korkmaman gerek, çünkü kaçacak yerin yok ne yapsan nafile. İşte gide gele tecrübe kazanarak ve telkin ederek sonunda attım çok sarsıntı olmadıkça tedirgin olmuyorum. Bir de her şeye rağmen kalkışlar zor, orda da çok rahat olamıyorum, inişlerde bir problemim yok, gayet rahatım.

Bir yolu da uçuş personelini kontrol etmek. Bugüne kadarki uçuşlarımda bir kere o ekibin de kaygılandığını ve ön koltuğa oturup gergin olduğunu gördüm, ki o uçuşta hakikaten Alplerin tepesine konuyorduk neredeyse. O günden sonra onlar gerilmedikçe ben de hiç gerilmiyorum. Ama hala uyuyamıyorum uçakta. O birinci dakikada uyuyanlara bitiyorum.

Bir de şunu düşünüyorum. Uçaklarda mesela halı saha olsa. Şu Airbus'larda.Yolculuk boyunca maç yapsa herkes, korkanlar biraz olsun yenerler korkularını.

Benden de bir anı var.
Paris uçuşunda işten arkadaşlarlayız. Gece uçuşu, arkamda da bizi götüren insan kaynakları yöneticisi, kelli felli gayet ciddi 15 yıldır bankacı bir adam. İnişte yağmur var, yahu bulutların araya bir girdik çıkamıyoruz, kimse dışarıyı görmüyor. Arkamda bizim yöneticiyle şöyle bir diyalog geçti.

-Fırat yer göründü mü
-Görünmedi Uğur bey........
2 dakika sonra
-Fırat yer göründü mü?
-Daha göremedim Uğur Bey
3 dakika sonra
-Fırat ne oldu ya? :D
-Uğur bey bakıyorum ama görünmüyor bulutlar var
-Hah bi bulutlar kalmıştı
2 dakika sonra o koskoca yönetici kemerini çözdü koridor tarafından ön koltukta cam kenarında oturan benim pencereye ulaşmaya çalışıyor.
-Ya Fırat çekil bakıyim nası görmüyosun yaaaaa :lol:

neyse sonra yer bi göründü, nasıl bir siste indiysek, alanın görünmesi ile inişimiz arasında 1 dakka bile geçmedi. Tabi anlatınca olmuyor o anı yaşamanız lazım.

Son olarak Bruce Dickinson uçağın pilotu olsun. Japonya'dan İngiltere'ye uçarım aktarmasız aha da yazıyorum şuraya.

En son Mayhem tarafından 20 May 2008, 20:39 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 20 May 2008, 20:34 

Uhg yazdı:

Bir defa istanbul'a giderken ürkütücü bir trübilans olmuştu, uçak normalden çok daha sert sarsılıyordu ve bu süre git gide uzuyordu, haliyle bende bir tedirginlik oluştu (yolcuların çığlıklarına değinmiyorum bile) o esnada yanımda oturan arkadaşımın telaşla hamburgerini bitirmeye çalıştığını fark ettim...;
"-napıyorsun lan, düşüyoruz olum?"
"-aç aç mı öleyim aq, sen de ye hadi"

efsaneymiş bu :D

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 20 May 2008, 21:39 

ciddi anlamda uçak düşerkenki o kısa süre içinde insanlar ne düşünüyorlar ,ne hissediyorlar acaba.Allah yaşatmasın gerçi ama bunu hep merak etmişimdir.

Başa Dön

NO POST!
MesajGönderilme zamanı: 20 May 2008, 21:40 

Bu sene apdi ipekçide oynanan fb-ksk basket maçına izair'in uçağıyla gitmişdik.Tam işde bi 25 dk falan olmuşdu kalkalı (tabi hostesler insan değil onu belirteyim,hepimizin gözü hosteslerde :oops: )hostes kızı çağırdım dedim uçağın adı ne (biliyoduk izairin karşıyaka ve göztepe uçakları olduğunu,merakdan sorduk bizde) oda demezmi göztepe uçağı :shock: :shock: hostesi kolundan tuttum şuan neredeyiz dedim, bursa üzerinden geçiyoz efendim dedi, bende dedim çabuk durun şu bursada inicem ben :) askalsın pilot durumu istanbulda kuleye bildiricekmiş ksk taraftarı uçakda isyan çıkardı diye :lol:

Böylede tatlı anılarımız var tabi. sakın siz karşıyaka taraftarları eğer izairin bi uçağına bincekseniz kesinlikle uçağın ismini sorun yoksa bizim gibi göztepe uçağınla gidersiniz mazallah. :)

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 20 May 2008, 21:42 
Kullanıcı avatarı

5 sene kıbrısa uçakla geldim gittim her seferinde farklı bir heyecan lan acaba bu sefer birşey olacak mı diye kuşkuyla binerdik, 5 sene içerisinde en net hatırladığım olay geçen sene kışın pegasusla ankaradan kıbrısa giderken aşırı rüzgarlıyıd hava ondan olsa gerek uçak çok sallanıyordu her sallanmada önümüzdeki kızların ayy ben bi daha binmem diyip birbirilerine sarılmaları ve muhabbeti helikopter kiralamaya kadar götürdüler birisi birisine dior ben babama söleyimde helikopter kiralasın ben böyle kasamam kendimi :D bizde uçak her sallanddığında arkadan düşüoruz galiba diye gaz veriorduk kızlar kıbrısa inene kadar baya bi korktular :)

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 20 May 2008, 21:45 

kalkış ve inişlerinde müthiş heyecan duyuyorum,almanyadan abd ye uçarken bir uçağa bindim marka,model bilmiyorum uçağın kalkışından sanki orgazm olmuş gibi zevk aldım,
korkanlara saygım var,ama yüzdeye vursak küçük bir oran uçak kazaları,ki karayolunda ki insan dışı varlıkları görünce uçakla seyahat en güzeli
tek kötü yanı kalkıştan sonra hiçbirşey görmemek,çok sıkıcı geliyor bana

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 21 May 2008, 01:38 

bi de şöyle bir bilgi varmış :)
Alıntı:
ABD‘de yapılan bir araştırmaya göre uçuş sırasında ölme riski yerde ölme riskinin 20 katı.

http://www.gedop.org/blog/2008/04/27/uc ... goturuyor/

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2597 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 260  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Bing [Bot], Buyuurr, esescon_26, Google [Bot], Google Adsense [Bot], MuTe, Onuroloji1912

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye