Zaman: 24 Eki 2021, 21:26

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4730 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 330, 331, 332, 333, 334, 335, 336 ... 473  Sonraki
Yazar Mesaj

centrocampista
 Mesaj Başlığı: Re: Coronavirüs
MesajGönderilme zamanı: 20 Nis 2020, 22:39 
Kullanıcı avatarı

Futbol analizi yapar gibi analiz yapiliyor. Elbette birgün daha az vaka olacak, birgün daha fazla. Bi bana mi sacma geliyor bu.

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

attacante
MesajGönderilme zamanı: 20 Nis 2020, 23:10 
Kullanıcı avatarı

Aeq yazdı:

test sayısına göre anormal vaka artışı var önceki günlere nazaran. 10 nisanın faturası gelmeye başladı galiba.

Günlerdir anlatmak istediğim bu işte.Algıyı en başta malesef Sağlık bakanı yapıyor.
Rakamlar üzerinden konuşuyor sadece ama oranlardan hiç bahsetmiyor.2 gündür ciddi yükselişe geçti ama hiç bundan bahsetmiyor.Hala goygoy yapıyor tweetlerde.Eee biraz düşüş oldumu yarattığı başarı algısından şimdi neden bahsetmiyor ?
Size rakamlarda sıkıntı varken 123214321412 tanae vaka 142131 tane ölü arıyoruz demedik.Var işte besbelli ölümler ve vaka sayılarında halkı galeyana sürüklemeyecek şekilde düzenliyorlar.2+2=4

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 20 Nis 2020, 23:19 

körfezli_celik yazdı:
tombulşişe yazdı:
Eşime bugüne kadar üç defa test yapıldı. Hepsi negatif. Hastalığa yakalanan teyzeme beş test yapılmış üçü negatif.

Şimdi açıklanan test sayısına bu testler dahil mi değil mi? Bilmiyoruz. Ne oldu şeffaflık yalan oldu.
Bakan dahil ama çok önemli bir yer kaplamıyor gibi birşey demişti hatırladığım kadarı ile

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Türkiyede hizli rest denilen testler kullaniliyor galiba. ABDdw öyle bildigim kadariyla. Bu testlerin yanilma orani %30a kadar cikabiliyomus ispanyollarin heaaplamalarina göre. Ki en büyük üreticilerden biri Isvicreli Roche ve Isvicre saglik bakanligi testleri kullanmiyor ayni sekilde Bayerde bunlardan üretiyor galiba ama Almanya yetersiz buldugu icin kullanmiyor. Iki ülkede 24 ssate kadar sürebilen dna testleri yapiyor laborda

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 21 Nis 2020, 00:44 

Eklenti:
d214.jpg
d214.jpg [ 41.48 KIB | 3358 kere görüntülendi ]
Ölüm sayılarının seyri - Logaritmik - Kaynak

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 21 Nis 2020, 01:07 

sfenk35 yazdı:
23-24-25-26 Nisan sokağa çıkış yasak

31 vilayete yasak getirtip 50 şehiri serbest bırakmak bilimle izah edilemez bunların büyükşehirde yaşayanlara garezi mi var diye bakarım ben olaya..

O zaman bu virüs gün, zaman, yer, mekan seçen bir virüsmüymüş çıkıp bir zahmet ''bilimsel'' olarak açıklasın o bilim kurulu.

Ha birde neymiş Anayasanın eşitlik ilkesiymiş!!!

Neydi o madde.
Alıntı:
Herkes, dil, ırk, renk, cinsiyet, siyasî düşünce, felsefî inanç, din, mezhep ve benzeri sebeplerle ayırım gözetilmeksizin kanun önünde eşittir. Hiçbir kişiye, aileye, zümreye veya sınıfa imtiyaz tanınamaz.

Burda 50 şehirde yaşayan zümreye imtiyaz tanınmış ama...

Ve hiç öyle bilim kurulu demesinler bana bunların tanımı olsa olsa ''dostlar alışverişte görsün kurulu'' dur! sağlık bakanı da bunlarla aynı kafada özellikle iyileşenlerin sayısının üzerinde duruyor yükselişe geçip 90 bini aşan rakamdan pek bahsetmek istemiyor ayrıca maske dağıtımında da sorunlar var.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 21 Nis 2020, 09:58 
Kullanıcı avatarı

Yavuz Kalaycı.. Bir hekim.
Herşeyden önce bir baba..Coronavirüs sebebi ile hem annesini hem babasını hemde kardeşini kaybettikten sonra kendisi de koronadan dolayı vefat etti.
Son mesajı: Kızlarım küçük sahip çıkarsınız değil mi ?
Nasıl olcak bu işler hiç bilmiyorum..

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 21 Nis 2020, 11:35 

https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/alm ... i-41499230

İngiltere, Almanya derken ABD de yaslamaya çalışırsa Şanghay İşbirliği Örgütü ile NATO arasında ilk ciddi kriz baş gösterecek sanırım. Diplomatik yolla çözülecek gibi durmuyor bu konu. Covid-19 daha sonra çıkacak bir dünya savaşının kodu olarak ta tarihte yerini alabilir.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 21 Nis 2020, 12:31 

Spanksk yazdı:
Yavuz Kalaycı.. Bir hekim.
Herşeyden önce bir baba..Coronavirüs sebebi ile hem annesini hem babasını hemde kardeşini kaybettikten sonra kendisi de koronadan dolayı vefat etti.
Son mesajı: Kızlarım küçük sahip çıkarsınız değil mi ?
Nasıl olcak bu işler hiç bilmiyorum..

Allah rahmet eylesin.. sahip çıkılsa bile çocukların dünyaları yıkılmıştır. :(

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 21 Nis 2020, 12:55 

Kıvanç Tatlıtuğ iki hafta önce koronavirüs şüphesi ile hastaneye gitmişti, zatürre çıkmış.

Geçen arkadaşların komşusu koranavirüs şüphesi ile hastaneye yattı, solunum cihazına bağlandı. İki gün sonra zatürre teşhisi koyulup Eve gönderilmiş.

Herkes zatürremi çıkıyor bu ara, yada bu hastalığın zatürreye çevirdiğini söylemiyorlar mı zaten???

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 21 Nis 2020, 15:48 
Kullanıcı avatarı

çoğu kişi de bir gevşeme , 15 20 gün öncesine göre bir rahatlama görüyorum. buna da en büyük etken baştakilerin sanki her şey iyi gidiyor gibi anlatmasından. herkes mayıs sonuna odaklanmış tabiki yoğun bakımlar dolup taşmadı inşallah ta aksi durumu hiç ama hiç yaşamayız o yönden iyiyiz ama son günlerde test sayısı ve ona göre çıkan vaka sayısına bakınca hemen hemen her 9 ya da 10 testte 1 vaka çıkıyordu dün bu 8 e yaklaştı. dün sayı çok arttı .merak ettim yapılan test sayıları ile çıkan vakaların oranına baktım burdan bir analiz yapmak mantıklı mı değilmi bilemedim ama çok çok kötü günler yaşayan İtalya şu ana kadar 1milyon 400 bine yakın test yapmış vaka sayısı 181bin küsur. test sayısının vaka sayısına oranı İtalya'da 7.71 Almanya'da 11.74 Amerika'da 5.07 Kanada'da 15 biz de ise 7.40... bir de esnafı cidden düşünen yok takan yok sadece kdv ve stopajı ötelemek kamu bankalarına başvurup o da verirlerse krediye mahkum etmek esnafı kurtarmaz sadece anı kurtarır.peki ya sonrası ...bunları geri ödemesi var o kredilerin faizi taksitleri var. kredi taksitleri bi yandan ötelenen kdv ve stopajlar bir de artı o ayın da kdvsı stopajı ...diyelimki inşallah en kısa sürede şu süreci atlatırız sonrasında peki iş patlaması mı yaşanacak acaba .... hele bir de işin kira kısmı varki esnafın en büyük gideri kiralardır.ev kirası gibi de değildir bu kiralar gayet yüksek meblağlardır iş yapmayan yapamayan adamın bu kiraları ödemesi çok zordur. benim sektörümde misal modokoda şuan sıfır çeken 15 20 bin kira ödemesi gereken esnaflar vardır. bari dedim deselerki esnaftan 3 ay bağkur alınmasın muaf tutuyoruz deseler keşke çok şey istemişim onu ötelememişler bile. Allah sonumuzu hayır etsin

En son jancker tarafından 21 Nis 2020, 16:03 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4730 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 330, 331, 332, 333, 334, 335, 336 ... 473  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Altındağ, augustus, Bing [Bot], burakerdim, Cavani17, Elessar, Gelivera, Google [Bot], Google Adsense [Bot], ilrimed, inadına_körfez, İzmirAltay, Jameican1912, Ressambob, sorrento, tribunde, yorgo-ksk

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye