Zaman: 17 Oca 2019, 15:05

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 196 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Sonraki
Yazar Mesaj

attacante
 Mesaj Başlığı: 2019 Yerel Seçimleri | 31 Mart 2019
MesajGönderilme zamanı: 03 Tem 2018, 08:28 
Kullanıcı avatarı

Cumhurbaşkanlığı seçimi bitti, sırada 2019 yerel seçimleri var. Şimdiden erken seçim söylemleri başladı. Kasım 2018 en fazla telaffuz edilen tarih. CHP kanadıda olumsuz bakmıyor gibi gözüküyor.

İstanbul için Muharrem İnce söylentileri var ama ben pek ihtimal vermiyorum. CB adaylığından İstanbul adaylığı abes kaçar sanki. CHP için 2. Sarıgül vakası olur.

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

attacante
 Mesaj Başlığı: Re: 2019 Yerel Seçimleri | 31 Mart 2019
MesajGönderilme zamanı: 04 Tem 2018, 16:07 

Buyuk şehirlerde değişen hiçbir şey olmaz. İstanbul, Ankara, İzmir olduğu gibi kalır. Kemal , Muharrem İnce'yi tamamen harcamak için İstanbul için aday gösterecektir. Muharrem bu seçimi de kaybederse siyaset sahnesinden silinir kazanan gene Kk olur.

Chp belediyeciliginden rahatsız olan seçmenler İyi Parti adaylarına oy atarlarsa Akp sürpriz bir şekilde Chp nin bazi kalelerini alabilir.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 04 Tem 2018, 16:23 
Kullanıcı avatarı

İttifak stratejisi ve gösterilen adaylar önemli şehirlerde geçişe neden olabilir.

Cumhur iyi, millet kötü hazırlanırsa Eskişehir, İzmir kaybedilebilir.

Millet iyi, cumhur kötü hazırlanırsa Adana, Mersin, Antalya, Ankara gibi iller el değiştirebilir. (Ankara'yı Mansur Yavaş faktörünü düşünerek ekledim).

Bana kalırsa muhalefet İzmir ve Eskişehir'den CHP'den bir adayı, Ankara'da iki tarafın da kabul edeceği Mansur Yavaş'ı, Adana-Mersin-Antalya'dan İYİ'ye yakın bir adayı koymalı.

Tabi burası Türkiye, seçime kadar köprünün altından çok su akar. Bambaşka bir tablo etrafında da konuşabiliriz.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 07 Tem 2018, 00:10 

Seçimin 1.si şimdiden bellidir ama İstanbul ve Ankara'nın düşürülmesi hiç yoktan birinin düşürülmesi çok önemlidir.

İstanbul için Saadet Partisinin adayı ön plana çıkartılıp desteklenmelidir öyle CHP adayı ile olacak şey değil bu.

Bence Abdullatif Şener bi şekilde SPnin adayı yapılıp CHP İP tarafından desteklenmelidir ona Kürtler de oy verir bir kısım AKPli de oy verir ve o kale düşerse ancak bu taktikle düşer yoksa CHPden birini AKPli birinin karşısına attığınız an AKPnin galibiyeti kesinleşmiş olur yani demek istediğim AKP'den %10 oyu çekip bu tarafa alacak bir aday şart yoksa bu işlere hiç girişilmesin sonuç 24 haziran gibi olur.

Adana ve Mersin için özellikle Mersin de CHP adayı desteklenmelidir ben Mersin'i CHP alır diyorum ama Adana'yı garanti göremiyorum İPnin devreye girmesiyle MHP oyları bölüneceğinden AKP yada CHPden biri kazanır yaklaşık 10 yıldır Belediyeyi elinde bulunduran MHP bu sefer kaybeder diyorum bu iki şehirde HDPliler karşı blokta MHP olmasından dolayı CHP adayına daha yakın olurlar.

Yanlız yerel seçim olana kadar Muharrem beyin eli ayağı uz dursun muhalefet bu halde iken tutup birde ayrı bir parti kurup CHPyi bölmesin yoksa bizleri tıpkı genel seçimde olduğu gibi yerel seçimde de sap sarı bir akp haritası bekler İzmir bile CHP'den AKPye geçer.

Başa Dön

attacante
 Mesaj Başlığı: 2019 Yerel Seçimleri | 31 Mart 2019
MesajGönderilme zamanı: 07 Tem 2018, 06:49 
Kullanıcı avatarı

Valla ister kızın ister tepki gösterin bu saatten sonra şurayı düşürelim burayı kurtaralım falan boşverin..
Özellikle İzmir'li arkadaşlar iyi düşünüp nasılsa bunlar elimizde diyen gevşek zihiyete cevabı vermeli.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 07 Tem 2018, 14:22 

İstanbulu akp alir yine rahat sekilde. Ankarada adaylar onemli. Izmirde ne olur bilmiyorum ama izmirde yasasam on kere vermistim akpye oyu.
Maltepe de dilerim chp kaybeder bu sefer

Başa Dön

rookie
MesajGönderilme zamanı: 07 Tem 2018, 14:31 

Çarpık ve yanlış kentleşmenin diz boyu olduğu, belediye binalarının yandaş kitleden geçilmediği, liyakat sisteminin yerle bir olduğu, doğanın vahşice katledildiği, belediyecilik anlayışının inşaat üzerine kurulu olduğu bir ortamda hangi partiye oy verirseniz verin bir değişiklik olmaz emin olun. Yıllardan beri her cenahta zihniyet aynı, değişmez. Bundan sonra değiştirecek bir kitle, örgüt, parti var mıdır? Benim kafa yapıma uygun başarabilecek bir parti yoktur. Olaylara, yaşananlara bir mühendis kafasıyla bakıyorum, en nihayetinde bizim de yaptığımız bir tür hizmet anlayışı. Ve bu doğrultuda yerel seçimlerde oy kullanmamayı düşünüyorum şu anlık. İlerleyen günler neyi gösterir, fikrim değişir mi bilemiyorum.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 08 Tem 2018, 17:46 
Kullanıcı avatarı

seçimi erkene alacaklardır kasıma. bir darbe de yerel seçimlerde vurup son noktayı koyalım hesabı bence..sümsük yeryüzündeki gelmiş geçmiş en beyinsiz genel başkan kılıçdaroğlu ve ekibi gitmedikçe ki görünen gitmeyecekler, insanlar da yeni bir umut heyecan olmayacaktır. sanırsın aslında akp ye çalışan chpli görünümlü sümsükler ordusu.çoğu muhalif seçmen sandığa bile gitmez.gönüllü müşahit ,sandık görevlisi bile bulamayacak hale gelir chp. üyesi olduğum iyi partide
de daha ilk günden çatırtılar başladı. hiç bir zaman sevemediğim koray aydın gitti bahçelinin elini sıktı. istanbul milletvekili gitti elini öptü. yazık zira mehmet aslan ın seçimden sonraki söylemleri akp nin arka bahçesi hatta ön lastiği olma misyonunu mhp den alırız talibiz tarzındaydı... bekleyeceğim ve duruma göre bırak iyi parti için çalışmayı , üyeliğimi hemen sildirceğim .iyi partiden de bi cacık olmaz gibi duruyor bunu da anlamış.olduk merkez sağda bir alternatif oluşturamadı. akp büyük bi zafer daha kazanır istanbulu ankarayı alır rahatlıkla. izmir bile elden gidebilir. bir de yeni düzen de ilçe başkanları atamayla gelebilir tarzı yazılar okudum o zaman kadıköy beşiktaş bakırköy çankaya vs vs hepsi de elden gider akpli başkanlar gelir. kısacası seçim erkene alınır akp büyük farkla şehirlerin çoğunu kazanır. kasıma doğru dolar artar işsizlik artar enflasyon artar cari açık artar dış borç artar kredi ve kredi kartı borcundan hacizlik olanların sayısı artar hapise atılan muhalif gazeteci siyasetçi sayısı artar, kiralık ilanlı boş dükkanların sayısı artar suriyeli sayısı artar suriyelilere yapılan yardım artar, yandaşların serveti artar , demirörenin kanal sayısı artar, köprülerden geçiş ücreti artar, bedelli çıkar ödenecek tutar artar , vergiler artar, benzinin fiyatı artar, avm beton sayısı artar rant artar , kesilen agaç sayısı artar inşaatı tek ayakta tutan araplara konut satışı artar , yalaka yandaş şarkıcı manken futbolcu iş adamı sayısı artar, gelir dağılımı adaletsizliği artar, camilerde siyaset artar , tarikatlar artar , dini sömürü ve kömür yardımları artar , tecavüz olayları ve idam söylemleri malesef artar ama her zaman olduğu gibi cehalet te artacağından akp nin oyları da artar .sonra sümsük kılıçdaroğlu çıkar bu seçimin esas mağlubu akpdir partimin başındayım ilerideki seçimler için çalışacağız der.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 08 Tem 2018, 18:51 
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar boşuna kendinizi yırtmayın. Sizin veya benim kullandığımız oyların hiç bir hükmü yok. Secim sonuçları önceden bellidir. Bu saatten sonra kalkıp oy kullanmaya bile tenezzül etmem.
Izmır,Muğla,Edirne,Aydın,Tekirdağ,Kırklareli'de CHP adayını 1.çıkartırlar. Güneydoğu Anadolu bölgemizde Kürt vatandaşlarımızın yoğun yaşadığı yerlerde HDP'nin adayları kazanmış gösterirler. Geri kalan 68 70 ili AKP alır. Sonuç bellidir.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 09 Tem 2018, 08:09 

İnce izmir diyor, parti istanbul. Korkaklık.

Hala chp, sp, iyi parti ortaklığından bahsediliyor, 24haziran üzerinden 20gün geçmemişken.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 196 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: adarya, AntalyAS, argentinastyle, Bacadibi, Bing [Bot], Bizans1905, CREATİVE, CyborG, Exabot [Bot], Ftorres35, Garfield3454, Gerrard87, Google [Bot], ılgaz, kei, Lusage, Maraton06, Merto6, Nasus, Russell35, Samudio, sterimar, Tequlia, tribunde, Viola, Zenga1940

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye