Zaman: 07 Nis 2020, 00:05

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 636 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 64  Sonraki
Yazar Mesaj

centrocampista
 Mesaj Başlığı: Re: Afrin Operasyonu ( Zeytin Dalı Harekatı )
MesajGönderilme zamanı: 27 Oca 2018, 12:24 

Köln bugün karışabilir. Avrupadan ve Almanya'dan toplam 20.000 Kürt protesto yürüyüşü gerçekleştirecek..

Afrin de son durum ne acaba?

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

attacante
MesajGönderilme zamanı: 27 Oca 2018, 13:30 

Parçalıaşk yazdı:
kusura bakmayın çok analiz kastınız ama türkiye nin bu savaşta kazanabileceği hiçbir şey yok.. rus komutan demişki türk ordusunun muhavikeyti zayıf

2 sorum var: muhavikeyt ne demek? rus komutan bunu nerde söylemiş?

google'a aynı cümleyi yazdım sadece 1 sonuç bulundu o da senin bu mesajın

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 27 Oca 2018, 14:27 

Türk silahlı kuvvetlerine karşı içindeki nefreti açık açık yazamayan herkes sikindirik yorumlarda bulunuyor .

Kara harekatı başlayalı 6 gün oldu , istisnasız tüm cephelerde Türk topçusu ateş desteği veriyor , uçaklar havadan vuruyor , karadan ilerleme işi ise tamamen ösoya bırakılmış durumda .

Bunun sebebide bu operasyonu en az sayıda Türk askeri kaybederek bitirmek istememizden kaynaklıdır .

Rus uzmanın belirttiği muharebe kabiliyetini dürün bükün çöpe atın
Buna benzer bir süreç el bab bölgesinde de yaşanmıştı , ışide karşı öso tutunamayınca komando birlikleri bölgeye intkal etmiş 3 hafta gibi bir süre sonunda Şeyh akil tepesi alınmış ve el bab kurtarılmıştı ama bu operasyonda ki en büyük asker kaybımızı da burada yaşamıştık .

Abd'nin vietnamda yaşadıkları , rusyanın çeçenlere karşı yaşadıkları dünyanın gözünün önündedir .

Türk ordusu 30 yıldan fazladır bifiil pkk ile çatışıyor ve geçtiğimiz yıl itibarı ile girilemez dedikleri ikiyaka dağları dahil tüm imkansız noktalara da girildi .

Sınırından fabrika üretimi gibi terörist fışkıran ve 30 yıl boyunca bu teröristlere yaşam imkanı vermeyen tek bir ordu varsa onu gösterin bizde inceleyelim
Türk silahlı kuvvetlerine bok atan adamın .ok başarılı olarak gördüğü ordu ise suriye arap ordusu .Böyle insanlarla siyaset ve savaş konuşuyoruz .
Düzensiz gerilla birliklerine karşı savaşta dünya üzerinde bu kadar uzun zaman etkili olabilen tek güç Türk silahlı kuvvetleridir .

Bunu Esad yönetimine karşı olduğum için yazmıyorum ama bölgede ki en zayıf kara birlikleri öso ve suriye arap ordusu .
Halep , şam , guta tüm cephelerde son 4 yıldır iran ve hizbullah milisleri suriye ordusundan daha çok varlık gösterdiler .

Suriye ordusunu ayakta tutan daha çok bu müttefikleri oldu .

Yarınlarda suriye tüm topraklarını kurtardığında rusya , hizbullah ve iran destekli milisler bölgeden çekilirse ışid ya da ypg bölgede çok rahat bir şekilde toprak kazanımı elde edebilirler.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 27 Oca 2018, 21:02 
Kullanıcı avatarı

Yine şehit haberi var.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 28 Oca 2018, 00:52 

https://twitter.com/Ataturk_61/status/9 ... 7838273537

Üstte ki linkte paylaştığım videoda Tsk sınıra yakın bir bölgede mevzilenmeye çalışan teröristleri vuruyor .
Vurulan yer Haseke ,Mardin sınırımızın karşısı .

Terör örgütü uzun zamandır sınır boyunu tutmasına rağmen afrin operasyonu başlayana kadar bu bölgeye hava harekatı ya da topçu atışı yapılmıyordu .
Afrin operasyonu başladığından bu yana Kamışlı , Haseke , Kobane , Telabyad ve tüm sınır boyu ara ara topçu ateşi ve hava saldırıları ile baskı altında tutuluyor .

Bir kaç sayfa önce attığım bir postta abdde ki bop destekçisi kesimini kaybettiğini ortadoğuda rusyanın bölgeye inişiyle bir eksen kayması yaşandığını yazmıştım .

Bu yeni eksende rusyanın destekçileri çin , birleşik krallık ve bopa ihanet eden yeni abd başkanı trump .

Bop ile sınır boyunda çizilen yeni harita öyle zannediyorum ki önümüzde ki yıllarda biraz daha farklı bir hal alacak .

Başbakanın ara ara dile getirdiği 30 km derinlik sadece afrin değil , sınır boyu için söyleniyor diye tahmin ediyorum .
Şu an sarı ile boyalı suriye kuzeyinin 30 km lik kısmı sınır güvenliği için Tsk tarafından kontrol altına alınacak diye düşünüyorum .

Sonrasında bu bölgelerin tamamının esad hükümetine devredilmesimi yoksa muhaliflerin kontrolünemi bırakılması planlanıyor bunu kestirmek güç .
Zamanla resim daha netleşecektir

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 28 Oca 2018, 02:26 
Kullanıcı avatarı

arkadaşlar ahiret boyutunu geçtim dünyada savaş çığırtkanlığı yapmak hastalık türkiyede ki milliyetçilik hastalıklı siz karşı çıksanızda devletler savaşacak zaten ama dilinizle gönlünüzle savaşı desteklemekten geri kalmıyorsunuz.. vurulan çocuklar umurunuzda değil askerinde umurunuzda olduğunu düşünmüyorum..

işin sonu ne olursa olsun başarı -başarısızlık ben devletimin çıkarı için destekledim savaşı ösoyu fark etmez diyecek delikanlıların olmayacağını biliyorum...bazı şeyleri erteleyebilirsiniz taraf tutmak zorunda olabilirsiniz orta doğuyu amerika s.mzse rusya s.kecek ; o sınırlar değişicek..işinize gelen taraf yerine keşke vicdani tarafı tutsaydınız..

Başa Dön

rookie
MesajGönderilme zamanı: 28 Oca 2018, 02:35 
Kullanıcı avatarı

Operasyon 1 hafta önce başlamasına ve o kadar hazırlığa rağmen çok yavaş ilerliyoruz. Birkaç köy ve tepe dışında ele geçirilen yer yok ve hava desteğine rağmen şimdiden 5 şehit verdik. Daha sınırımızdaki köyler bile ypg'nin elinde. İnşallah Öso'nun beceriksizliği yüzündendir bu olaylar. Yoksa TSK'nın operasyonel yönünden zayıflaması söz konusuysa sıkıntı var demektir. Sınırdaki mevzilerde bile zorlanıyorsak Afrin merkezi daha zor olacak. Onbinlerce terörist var deniliyor merkezde.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 28 Oca 2018, 02:53 

Amamsterdam sen mete yarardan bile kötü analizcisin.

Başa Dön

rookie
MesajGönderilme zamanı: 28 Oca 2018, 03:12 
Kullanıcı avatarı

JoshuaTeksas yazdı:
DeStorm yazdı:
Operasyon 1 hafta önce başlamasına ve o kadar hazırlığa rağmen çok yavaş ilerliyoruz. Birkaç köy ve tepe dışında ele geçirilen yer yok ve hava desteğine rağmen şimdiden 5 şehit verdik. Daha sınırımızdaki köyler bile ypg'nin elinde. İnşallah Öso'nun beceriksizliği yüzündendir bu olaylar. Yoksa TSK'nın operasyonel yönünden zayıflaması söz konusuysa sıkıntı var demektir. Sınırdaki mevzilerde bile zorlanıyorsak Afrin merkezi daha zor olacak. Onbinlerce terörist var deniliyor merkezde.

Bak 3.paragrafı oku sana yazmisim sen yazarken daha.

Senin yazdığına göre risk almıyoruz bu operasyonda. Eğer risk almıyorsak, zamana yayıyorsak 1 haftada en az 5 şehit haberi çok fazla. Ki TSK benim bildiğim kadarıyla Öso askerleriyle yan yana değil arkadan destek veriyor topçu ve tank atışlarıyla. Daha şimdiden 5 şehit haberi geliyorsa merkeze doğru yaklaştıkça Fırat Kalkanı'nındaki şehit sayımızı maalesef katlayacaktır. Allah ordumuzun yardımcısı olsun.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 28 Oca 2018, 03:37 
Kullanıcı avatarı

hava şartlarını ve videoları izleyince ne kadar zor olduğu görünüyor. Tek bir nokta olmadığı için hem yaptıkları hendekler hem arazi şartları. Yıllardır orayı bilmeleri haliyle bizim için dezavantaj. Hem tespit edip hem imha etmek haliyle zor oluyordur. Havalar düzeldikten sonra daha net belli olur ilerleme. Belli ki bu iş baya sürecek. Afrinin içine kadar girilir mi bilmiyorum. Sayıları baya fazlaymış. Orada kandırılmış halk desteği ile işler daha zor olabilir. Sivilleri vurmamak adına daha temkinli yaklaşılır.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 636 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 64  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: AntalyAS, Bing [Bot], davidluiz4, faris87, Google [Bot], Lupus7, Offenbach, StrangerThings

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye