Zaman: 17 Şub 2020, 15:39

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 637 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 64  Sonraki
Yazar Mesaj

centrocampista
 Mesaj Başlığı: Re: Afrin Operasyonu ( Zeytin Dalı Harekatı )
MesajGönderilme zamanı: 25 Oca 2018, 18:13 

MLKP, Türk ordusuna karşı Ypg ile beraber savaşacağını açıklamış.Emperyalistlerin uşaklarına gözünü kırpmadan sivil,işçi katleden Kürt milliyetçilerine destek verdikleri için bir sosyalist olarak utanıyorum.Merak ettiğim konu şu YPG gibi Amerikan flamasını taşıyacaklar mı? Bugün Mahir,Deniz yaşasaydı yüzünüze tükürürdü.

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

BANNED
MesajGönderilme zamanı: 25 Oca 2018, 20:16 
Kullanıcı avatarı

Apoya çiçek veren, Fetöyü yalayan, APOyu meclise sokmak isteyen müptezeller milli olmuş.
Geçmişi unutmuş bu müptezeller şimdi başkalarını 'PKK'lı, Fetöcü,Amerikancı' olmak ile itham ediyorlar.

Bu kadar sefillik akıllara zarar.

Dikkat çekici bir diğer nokta PKK'nin hakim olduğu diğer devasa bölgeler.
Terör, Afrin bertaraf edildiği vakit bitecek mi?
PKK'nın suriyedeki diğer bölgelerinde ciddi bir yapılanmaya giden ABD bu coğrafyaya girmemize müsade eder mi?
Ve tabiki Kandil.
Buraya ne zaman harekat yapılacak?
Terörün asıl merkezi orası değil mi?

Bir kullancı arkadaş 'Mahir Çayan ve Deniz Gezmişin kemikleri sizlar' demiş 'sağ olsalar birileri'nin yüzüne tükürler' demiş.

Ülkeyi IHL bataklığına sokan, Ensracılara protokolde yer veren, Fetöyü mesih, APOyu namaz kılan ve meclise girmesi gereken bir mümin yapan, kendi ordusuna ABD yardımı ile opersayon çeken, çocuk tecavüylerinde Türkiyeyi 'kafaya oynatan', kadınları siyah poşetlere sokmak isteyen Arap hayranlarını Atatürk görse acaba ne yapardı?
Hele hele ABD'nin dolarcıkları ile Avrupanın farklı yerlerinden toplanan, cihatcı geçinen asalaklar ile hayata geçirilen muhalif orduların Türk askeri ile yanyana savaştığını görse......

MLKP'yi şişirmenin bir anlamı yok.

Herşey toplumu kazanmaktan geçiyor.
Bu konu bomba ve silah ile çözülecek olsaydı kırk yılda çözülürdü.
Çözülmedi ise bundan öncekilerin ya beceriksizliğidir yada ben haklıyım.
Bu herhalde otuz yılda yapılan otuzuncu harekat.....
2002 de malum cenah işbaşına gelene kadar şiddet bayağı durulmuştu.
Ne hikmet ise önce demokrat, sonra islamcı şu an ise milli müslümanlık şampiyonu olan cenah geldikten sonra ve konjonktüre göre PKK tekrar hortladı yada hortlatıldı.
'Hendek kazdığınızı, bomba stokladığınızı biliyoruz' cümlesi bunun ıspatı olmasa da ciddi şüphe uyandıran bir emaresi.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 25 Oca 2018, 21:31 

@demirci67

Seni anlamakta gerçekten güçlük çekiyorum.Ben komunist geçinen ama emperyalistlerin uşağı ypg ile işbirliği içinde olan mlkp’yi eleştiriyorum,sen ensar diyorsun,feto,apo diyorsun konudan konuya atlıyorsun bu yüzden anlamakta güçlük çekiyorum.Evet bu konularda haklı olabilirsin ama şu an konuştuğumuz konuyla ilgili bir bağ kuramıyorum ben.Yine tekrarlıyorum hayatını emperyalistlerle savaşa adamış Mahirler,Denizler bugün yaşasa sırf popülist diye emperyalist uşağı pkk/pyd/ypg yanında saf tutan sözde devrimcilerin yüzüne tükürür.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 25 Oca 2018, 22:17 
Kullanıcı avatarı

Nazilerde ülkesini seviyordu komünistler vatan hainiydi savaşa hayır dediler sonuç ortada milyonlarca almanın felaketi oldu milliyetçiler. Ülkemizde de olacak bundan farklı değil.
Tabi tsk nin nazilere göre avantajı el kaide gibi ahrur şam gibi müttefikleri var. El kaideli şişani cephede savaşıyor diye yeni akit sevinç haberleri geçiyor. Yurdum milliyetçileri bu durumdan hiçmi rahatsız olmuyor? Hani hep övündükleri tsk nın gücü yetmiyor mu hani ortalığı tir tir titretiyorduk?? O yüzden mi ön cephede cihatçıları savaştıyorlar. ( biz öleceğimize onlar ölsün cevabı vermeyin sonuçta bu vatan görevi size göre milyonlarca asker ölse dert değil. Hiç askeri düşünüyoruz rolü yapmanıza gerek yok. Sahi suriyede ölen askerlerin ismini hatırlayan kaç kişi var?)

He bide bu hikayenin sonunda ülke felakete sürüklenirse bunun sorumlusu tek başına tayyip değildir. Bunun sorumlusu onu destekleyen halktır. Sakın tayyibe laf etmeyin ülkenin yüzde 70 i aynı zihniyette zaten. Sonunda yine biz haklı çıkcaz ama iş işten geçmemiş olur umarım ozamana kadar.

En son Forzafilistin tarafından 25 Oca 2018, 22:22 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 26 Oca 2018, 00:07 

Forzafilistin yazdı:
Nazilerde ülkesini seviyordu komünistler vatan hainiydi savaşa hayır dediler sonuç ortada milyonlarca almanın felaketi oldu milliyetçiler. Ülkemizde de olacak bundan farklı değil.
Tabi tsk nin nazilere göre avantajı el kaide gibi ahrur şam gibi müttefikleri var. El kaideli şişani cephede savaşıyor diye yeni akit sevinç haberleri geçiyor. Yurdum milliyetçileri bu durumdan hiçmi rahatsız olmuyor? Hani hep övündükleri tsk nın gücü yetmiyor mu hani ortalığı tir tir titretiyorduk?? O yüzden mi ön cephede cihatçıları savaştıyorlar. ( biz öleceğimize onlar ölsün cevabı vermeyin sonuçta bu vatan görevi size göre milyonlarca asker ölse dert değil. Hiç askeri düşünüyoruz rolü yapmanıza gerek yok. Sahi suriyede ölen askerlerin ismini hatırlayan kaç kişi var?)

He bide bu hikayenin sonunda ülke felakete sürüklenirse bunun sorumlusu tek başına tayyip değildir. Bunun sorumlusu onu destekleyen halktır. Sakın tayyibe laf etmeyin ülkenin yüzde 70 i aynı zihniyette zaten. Sonunda yine biz haklı çıkcaz ama iş işten geçmemiş olur umarım ozamana kadar.

Bomboş çıkarımlarla dolu bu yazı yatmadan tek tek cevap vereyim .
3.reıch Almanyasında Naziler ülkesini seviyordu , komünistlerde ülkelerini seviyordu .
Türkiye 1. dünya harbinin dayatması sevri 1921 de yırttı almanlar versayı yırtamamıştı .
Versayı yırtmanın yolu müttefiklerin alman halkını sömüren taleplerini reddetmekten geöiyordu .
Hitler önce ülkesinin ekonomik olarak kalkınmasını önleyen versayı yırttı ve alman halkını ayağa kaldırmaya çalıştı .
Komünistler savaşa hayır diyordu diyorsun ama savaşın başında polonya işgal edilirken polonyanın bir yarısını komünist sovyetler işgal etmişti . Alman komünistlerde pekala sovyetleri bu konuda haklı buluyordu .
1. dünya savaşı sonrası Almanların içinde bırakıldığı durum er yada geç yeni bir savaşa sebep olacaktı .
Galiplerin açgözlü talepleri bölgeyi yeni bir savaşa sebep olacak sürece zaten sürüklüyordu
Savaş zaten kapıdaydı , hitler savunmak yerine saldırmayı tercih etti .

Aklın sıra Tskya laf sokup küçümsemişsin.
En yıpratılmış hali ile 2015 yılında topraklarına 3 yıl boyunca yığınak yapan teröristleri Türkiye Cumhuriyeti kendi topraklarını havadan vuruyor algısı yaşanmasın diye hava desteksiz 6 ayda ezip geçmiştir .

Cemaat eliyle , nato eliyle , siyasal islamcıların eliyle yıllardır Tsk'ya saldırılmasının , vatanperver subaylarının yargılanmasının , hedef olarak gösterilmesinin tek sebebi bu ordunun bölgede ki en dirayetli ayağını yer en sağlam basan ordu olmasındandır .

Bu ordunun subaylarının vatan sevgisi öyle bir seviyededir ki 2011 yılında haksız yere cemaat kumpası ile hapis yatıp beş yıl sonra devletin çağrısı ile subaylık görevine düşünmeden dönecek kadar büyük bir aidiyet duygusuna sahiptirler .

Tsk ana düşünce olarak nerede olduğunu son 3 sene de yine bütün memlekete kanıtlamıştır .
Siyasilerin ve yalakalarının son yıllarda ki seküler söylemleri ,Atatürkçülüğün değerini anlamaları boşuna değildir .

Suriye'de doğrudan hiçbir devlet kendi askeri ile savaşmıyor önce bunu kavramalısın çünkü bu uluslararası hukuka aykırı , İsrail,Abd,Rusya,Türkiye,İran bu ülkelerin tamamı iç savaşın masada ki taraflarından birini destekliyor

Suriye iç savaşının başında hükümetin yaptığı bazı geri dönülemez hatalar var bu hatalardan biride milyonlarca muhalifin ülkemize doluşması , Türkiye'nin taraf olarak bu eksende kalması .Bu saatten sonra müdahale edilecekse sahada bu adamlardan başkası ile müdahale etme şansımız bulunmuyor .

Uzun lafın kısası 1921 yılından bu yana muzaffer olan bir orduyu kabile devletlerinin orduları ile kıyaslayıp analiz yapmak doğru değil .

İyi Geceler

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 26 Oca 2018, 00:49 

Forzafilistin yazdı:

Akp'nin yıllardır yanlış dış politikası yüzüne mecburen şu an TSK operasyon yapmak zorunda kaldı.Açık ve net birbirimizi kandırmayalım Suriye sınırında güçlenmiş Amerika tarafından silahlandırılmış kanton devleti kurmuş Ypg/Pyd'nin 1-2 yıl içerisinde Amerikayı arkasına alıp Güneydoğuyu işgale kalkmayacağının garantisini verecek bir kişi var mı bu forumda?Öyle bir yanlış dış siyaset yapıldı ki bu noktalara gelindi halkın evlatları namlunun ucundayken şu an geçmişi sorgulamak yersiz herşeyin zamanı gelecek herkes hesap verecek.Türkiye Cumhuriyeti bu işi masada bitirebilirdi ama yanlış siyaset sonucu iş bu noktalara geldi ben bir sosyalist olarak destekliyorum hatta açıkca söyleyim Afrin ve Menbiçle sınırlı kalmak tehlikeyi halının altına süpürmektir.Ösoya yol verip Suriye devleti ile işbirliği içinde fıratın doğusu da tamamen emperyalist uşaklarından arındırılmalı iki ülkenin güvenli geleceği için bu gerekli.

Cihadçı çeteler konusuna gelince tamamen sana katılıyorum bunlar ******* köpek bunlarla iş birliği yaparak hem ülkenin hemde TSK'nın imajını zedeliyor.Unutmayalım Işıd piyasada yokken bunlar insanı mezhepine göre katlediyordu izleyenler vardır kalbini söküp yiyorlardı o kadar caniler.Bir an önce bunları da yok etmeli aldıkları nefes bile zarar.

Son olarak sürekli savaşa hayır olayı yürütülüyor haklılar mı evet haklılar savaşa hayır, ama biz sanki bugün savaşa girmişiz gibi konuşuluyor biz yıllardır savaştayız kardeşim benim her gün takılıp gezdiğim yerde insanlar otobüs beklerken bomba patlıyor ölüyor,yaralanıyor bu savaş değil mi?Ne kadar inkar etsek de biz orta doğu coğrafyasındayız yıllardır savaşın içindeyiz.Bu emperyalistler uşakları ile beraber bu coğrafyadan defolur gider işte o zaman savaş biter.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 26 Oca 2018, 03:25 

Forzafilistin yazdı:

Başından sonuna kadar katılıyorum ekleme yapayım %70 değil ses çıkarmayanları umursamayanları da sayarsak %90ı destek veriyor. Burdan geri dönüş yok bu ülkenin başına gelecekler belli, ilk defa yaşanmıyor daha önce yüzlerce kere denenmiş diktatörlük.hepsinin sonu yıkım...herşeyin bedeli var hepsinin sorumlusu burda 25 sayfa bomboş çıkarım yapan sokakta sosyal medyada akpnin peşine takılan insanlardır.

Edit: afrinde pkk kampları yeni mi kuruldu?onca yıldır olan yere niye bugün saldırılmaya karar verildi.uzun zamandır türkiyede adam akıllı eylem yapamayan örgüte ne oldu da bugün saldırıldı? Hadi güvenlik diye afrine çıktın fıratın doğusunda kaç km sınırın var kantonlarla oraları napıcan?? Yoksa akpnin oyları mı düştü biraz da bunlara kafa yorun.
Komünist geçinen ankaragüçlğ arkadaş çok gördük senin gibisini solculuk sana 3-5 gömlek büyük gelir.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 26 Oca 2018, 05:43 

AnkaraKalesi yazdı:
MLKP, Türk ordusuna karşı Ypg ile beraber savaşacağını açıklamış.Emperyalistlerin uşaklarına gözünü kırpmadan sivil,işçi katleden Kürt milliyetçilerine destek verdikleri için bir sosyalist olarak utanıyorum.Merak ettiğim konu şu YPG gibi Amerikan flamasını taşıyacaklar mı? Bugün Mahir,Deniz yaşasaydı yüzünüze tükürürdü.

MLKP'nin bu açıklaması gündeme dair.MLKP uzun yıllardır PKK ile birlikte hareket ediyor yeni bir şey değil.MLKP'nin politikasızlığı onları Kürt milliyetçi hareketin kuyrukçusu haline getirdi.Kürt milliyetçi hareketi üzerinden örgütleniyorlar.Sur'da da MLKP'liler bayağı vardı.

Diğer yazan şahıs için pek bir şey yazmıyorum bile çünkü copy-pasteden ötesi yok.Türkiye'de bulunan sol örgütlere dair bilgisi olmayan herkesin fikri var.

Türkiye'deki sol kurumlar hatta örgütler birbirlerinden nerdeyse keskin çizgilerle ayrılmış gibi.Bir kısmı Kürt milliyetçi hareketinin kuyrukçusu haline gelmişken reddeden kısmı da ulusalcılıkla suçluyorlar.PKK güçlü olduğu bölgelerde kendisi dışında kimseye siyaset yaptırmak istemedi onlarca devrimciyi öldürdü.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 26 Oca 2018, 09:24 

Valder yazdı:
Hukumet liveuamap.com sitesini kapattirmis.

Yillardir bolgeyi ordan takip ediyorduk. Onu da kapattilar. Kendi aleyhlerine gordukleri her seyi sansurleyerek algida basarili olacaklarini falan zannediyorlar. Daha iyisini mi yaptiniz da kapiyorsunuz derler adama.

simdi baktim, söyle bir paylasim geciyor

Turkish airplanes just hit Jinderes in Afrin regioni

En son Burak1905 tarafından 26 Oca 2018, 10:51 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön

BANNED
MesajGönderilme zamanı: 26 Oca 2018, 11:09 
Kullanıcı avatarı

MLKP'yi ciddiye almanın yada büyütmenin anlamı yok diye yazdım!
Diğer forumcu tamamlamış.
MLKP zaten Kürtlerin silahlı kolunu destekliyordu.

Ve evet, herşey birbirne geçmiş durumda.

Siyaseti bir bütün olarak algılamadığım vakit, milli müslüman geçinen sekizinci sınıf hüloğculardan farkımız kalmaz.
Seksen farklı konuda kedi gibiler.
Konu Kürt/PKK eksenine kaydığı vakit, beyin foksyonları mı devre dışı kalıyor ne oluyor bilmiyorum, sağa sola saldıran bir güruh oluyorlar.

Afrin Türkiye'nin bekasını belirlemeyecek.
Türkiye'nin bekasını tehlikeye atanları mı görmek istiyorsun, buyur.

Adalet bakanı ve asrın lideri.
Tarihi yeniden yazıyorlarmışmışmış.....
Adalet bakanı ve asrın lideri, Fetö ve Amerika ile birlikte TSK'nın yarısını tarumar etti.
Şimdi ama milli oldu.
Bu tarz abuk sabuk siyasete birileri alkış tutar ve hüloğ çekebilir.
Biz bunun samimiyetsiz ve gevşek bir tavır olduğunu savunuyoruz.
Sorunu yaratanlar sorunlara ilaç olamaz.

O karede görünenleri irdeleyelim.

Biri seksen kez kandırıldığını ifade eden ve seksen allah'dan af dileyen bir zat.
Diğeri Fetöcülerin farkına varamamış, darbe gecesini izah edemeyen ve Fetöcüler tarafından paketlenmiş bir GKB.
Diğeri de yukarda belirttiğim gibi TSK'nın yarısını tarumar etmiş, halkın yarısının anasından emdiğini burnundan getirmiş, asrın liderine eleştirel tvit atanların peşinde düşmüş biri.
Askerin ayağına taş değmesin derken seksen milyon yurtdaşı unutan adamlar ile bir halt olmaz.Böyle millilik de olmaz vatan sevgisi de olmaz.

AnkaraKalesi yazdı:
@demirci67

Seni anlamakta gerçekten güçlük çekiyorum.Ben komunist geçinen ama emperyalistlerin uşağı ypg ile işbirliği içinde olan mlkp’yi eleştiriyorum,sen ensar diyorsun,feto,apo diyorsun konudan konuya atlıyorsun bu yüzden anlamakta güçlük çekiyorum.Evet bu konularda haklı olabilirsin ama şu an konuştuğumuz konuyla ilgili bir bağ kuramıyorum ben.Yine tekrarlıyorum hayatını emperyalistlerle savaşa adamış Mahirler,Denizler bugün yaşasa sırf popülist diye emperyalist uşağı pkk/pyd/ypg yanında saf tutan sözde devrimcilerin yüzüne tükürür.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 637 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 64  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: azaq, Bambino, Bing [Bot], Bozinowski, Budmo, darkgreen, es222es, funkyhouse, gelivera28, Google [Bot], Google Adsense [Bot], kaleratsi, KapkaraAşk, kasadaparayok, kendimikeserim, kskgaltayfa, mucohan, ozgurr, Pomak_1925, Semt1928, voyvoda

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye