Zaman: 23 Nis 2018, 23:59

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 67 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sonraki
Yazar Mesaj

rookie
 Mesaj Başlığı: 15 Temmuz
MesajGönderilme zamanı: 16 Tem 2017, 01:38 
Çevrimdışı

Kayıt:
28 May 2017, 18:09
Mesajlar:
37
Konu acılmamasına sasırdım tamam anladık cogunuzun siyasi görüsü bu darbeyi kabullenmek istemiyorda böyle bir olayda hayatını kaybedenleri su forumda anmak rahmet dilemek icinde olsa en azından bir konu acmalıydı yöneticiler tarafından Rabbim bir daha yasatmasın Hayatını kaybeden sehitlerimize rahmet eylesin Mekanları cennet olsun Askerimizin kılıgına giren vatandası bombalayan o serefsizlere gün yüzü göstermesin

_________________
Kaç sezon oldu birbirmizi görmeyeli..?


Başa Dön
  Profil  
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

centrocampista
 Mesaj Başlığı: Re: 15 Temmuz..!!
MesajGönderilme zamanı: 16 Tem 2017, 02:14 
Çevrimdışı

Kayıt:
31 Ara 2012, 19:41
Mesajlar:
1240
Başta Ömer Halisdemir olmak üzre tüm şehitlerimizin mekanı cennet olsun. Allah geride kalanlara sabırlar versin.
Hala tedavi altında olan 15 temmuz gazilerimizde inşallah en kısa sürede sağlıklarına kavuşurlar.

_________________
2016-2017 Euroleague Şampiyonu FENERBAHÇE!!!


Başa Dön
  Profil  
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

centrocampista
 Mesaj Başlığı: Re: 15 Temmuz..!!
MesajGönderilme zamanı: 16 Tem 2017, 04:04 
Çevrimdışı

Kayıt:
17 Ara 2015, 02:46
Mesajlar:
727
Bir şeyler karalayınca da hemen siber suçlara bilmem neye şikayet ediyorsunuz milleti yaftalayacağına önce bir "size" bak. "Biz" feto derken terbiyesizlik yapma fethullah gülen hoca diyeceksin diyen insanlardınız

_________________
Vurursa gol olur


Başa Dön
  Profil  
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

attacante
 Mesaj Başlığı: Re: 15 Temmuz..!!
MesajGönderilme zamanı: 16 Tem 2017, 10:41 
Kullanıcı avatarı
Çevrimdışı

Kayıt:
09 Şub 2015, 18:45
Mesajlar:
3580
Açın politizeyi tartışalım.

Kahraman ayakları yapan ama kendisi meydanda olmayan adamın kışkırtmaları ile ölen vatandaşlarımıza rahmet diliyorum.

Politizeyi açın, Reisin has adamı Zekeriyayı tartışalım, kaçan cemaatci kodamanları ve gazetecileri tartışalım, istihbaratın neden altı saat geçgeldiğini, 2004 ve/yada 2008 de MGK'nın tüm uyarılaraına rağmen terfi ettirilen cemaatci generalleri tartışalım,cemaatin siyasi ayağını tartışalım, anma töreninde Reis ile yanyana duran Çilleri tartışalım, eskiden derin devletin katilleri ile yanyana durmak istemeyen ama bugün bunda bir sorun görmeyen Reisi tartışalım.

Ve hepsinden önemlisi, 80 darbesi ülkenin belini kırmış, nice aydın insanı katletmiş olmasına rağmen bu 15 Temmuz darbesinin Türk darbe tarihinin neden tepesine yerleştiğini tartışalım.

Bir ülkenin 'forumcluğu' bile tehlike olarak algılanıyorsa o ülkede ne dert biter ne yulüm, o ülkede ne hak olur ne hukuk, özgürlük desen hiç olmaz.

Özgürlük sadece bu ülkenin örnek müslümanları için vardır.
Bu örnek müslümanlar kimdir derseniz, ninenizi, dedenizi, kardeşinizi yada babanızı değil, kalın dudak kalça ve göğüs meraklısı Adnan Oktarı, yanmayan kefen satan Cübbeliyi, yeşil sermayeci hırsız müslümanları, dişileri doğurma ve yemek yapma makinası ve genel ahlaka tehdit görek AKPli şıhları örnek gösterebilirim.

Seksen darbesini de ABD güdümlü bir güruh yaptı, 15 Temuuzu da yine ABD güdümlü ve AKP ortağı cemaat yaptı.


Başa Dön
  Profil  
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

diffensore
 Mesaj Başlığı: Re: 15 Temmuz..!!
MesajGönderilme zamanı: 16 Tem 2017, 11:30 
Çevrimdışı

Kayıt:
25 May 2014, 17:19
Mesajlar:
354
Elle tutulur bir yanı yok. Vatanını düşünerek canını kaybeden şehitler her zaman can parçasıdır ama kendi bayramını yaratmak için kendi zaferini ilan etmek için, kendi destanlarını yazmak için kurtuluş savaşıyla, canakkale destanıyla kıyasladıkları bir gün yarattılar ve bu günü yine yitirilen şehitlere saygı, anma gibi değil de resmen bir show gibi kutladılar. Ve bu kutlayanlardan allah rızası için bir çıkıp "bi dakika arkadaş bu fetöya biz yıllarca hoca efendi demiyor muyduk? Atatürkçüler fetoş diye dalga geçerçek biz düzgün konuşun, hocaefendi diyeceksiniz demiyormuyduk. Sanırım bu atatürkçüler en başından beri haklıymış" demiyor mu? Ülke akpyi destekleyen aklı tutulmuş bir grup ve çoğunluğu sindirilmiş muhalif bir grup arasında kaldı. Dün akşam fox tv de ilker başbuğ'u dinlerken bile umutlanamıyor insan. İlker başbuğ bile darbenin tüm gelişim sürecini anlatıyor ama iş camaatin siyasi açıdan açıkça desteklendiği her kurumda, orduda, yargıda kadrolaştığı yıllarda rte ile al gülüm ver gülüm yaptığını söyleyemiyor. Sadece konu oraya geldiğinde fatih portakal ile gülüşüyorlar imalı şekilde. Yazık bize yazık bu vatana. Ama bu halk her allah kitap diyenin peşinden tuz görmüş salatalık gibi giderse bu gibi şeyleri daha çok yaşarız. 100 sene önce bir adam çıkmış demiş ki " aklın hür olsun, vicdanın hür olsun, bağımsızlık karakterin olsun" ama sen 100 sene sonra bile hacıların hocaların peşinden gidiyorsun. Yahu bari kutsal kitapta yazan ilk emre uy da "oku" en azından aklın hür olsun.

_________________
İzmir'in siyah beyazlı takımı


Başa Dön
  Profil  
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

centrocampista
 Mesaj Başlığı: Re: 15 Temmuz..!!
MesajGönderilme zamanı: 16 Tem 2017, 11:31 
Çevrimdışı

Kayıt:
24 Ara 2016, 15:02
Mesajlar:
763
Bu işin siyasi görüşle alakası yok .

250 vatandaşın şehit olmasına sebep olan fetocu hainlerle alakası olan irili ufaklı herkes yargılanırken , bu adamlarla 15 senedir iç içe olan partiden nasıl oluyor da fetocu çıkmıyor .

Hem demokrasi nöbeti tutup , hem de böyle bir durum da iktidara hani nerde parti içinde ki fetocular diye soramayan bir kitleyle neyi nasıl düzeleteceğiz .

Sırf partileri iktidarda kalsın diye bu duruma göz yumup diğer yandan chp fetocu triplerine giren insanlar yüzünden 8-10 sene sonra aynı şeyleri yine yaşar bu ülke .


Başa Dön
  Profil  
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

attacante
 Mesaj Başlığı: Re: 15 Temmuz..!!
MesajGönderilme zamanı: 16 Tem 2017, 12:59 
Kullanıcı avatarı
Çevrimdışı

Kayıt:
08 Nis 2006, 14:47
Mesajlar:
2546
Konum:
tersaneler bölgesi
Politize endüstriyel futbola darbe vuruyor açılmaz ters düşer foruma

D5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

_________________
elbet bir gün güler, şehrine ihanet etmeyenler...


Başa Dön
  Profil  
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

centrocampista
 Mesaj Başlığı: Re: 15 Temmuz..!!
MesajGönderilme zamanı: 16 Tem 2017, 13:01 
Kullanıcı avatarı
Çevrimdışı

Kayıt:
09 Ara 2013, 13:44
Mesajlar:
1319
Konum:
Üsküdar/İSTANBUL
1- mevcut iktidarın gecmis zaman yönetim anlayışını öne sürerek, 15 temmuz hain kalkışmanın gölgesinde bırakmaya çalışmak darbecilerin ekmeğine yağ sürmek açikca dolaylı olarak belki de doğrudan darbeci zihniyete destek vermektir.Allah korusun....
2- 250 şehit çanakkale kurtuluş savaşı hepsi bir tutuluyor diyenler var.Kardesim tarih o zamanki şartların içerisinde degerlendirilir.Ya da şöyle soyleyim.Su anki kafayla 100 yıl öncesinin şartlarını denk tutamazsın.Hepsi bizim gurur abidemiz Allah onlardan razı olsun.(kardeş katli vacip fatih kanunnamesi kardeşim böyle canilik olur mu diyenler vardi bir ara ortalikta...devletin bekasi için o dönem oyleymiş bal gibi de olur kardeşim ister beğen ister beğenme bu bizim ecdadımız...Yeri gelince vatan sana canim feda ları laf olsun diye demiyoruz değil mi?)
3- Şehit olanlar icerisinde polis mudurlerinden ve memurlarindan en az 35 ini tanıyordum.Aralarinda hatta ramazan aylarında istirahatli zamanlarinda sahurlara kadar gece hali saha maçı yaptığım ama gölbasindaki haince bombalama sonucu kefenine koyulacak vücudundan bir parca bile bulanamayan cok karakterli gosterissiz mutevazi makam koltuk dersi olmayan çocukla çocuk olan bu adam nasıl polis olmuş kardesim... dediğimiz insanlar yanarak şehit oldular...Allah rahmet eylesin...
4-Sivilden istanbul beylerbeyinden bir abimi bilirim tanirim.Insan ilişkileri olsun sokak hayvanlarının derdi tasası olsun tribüne bakış açısı olsun ne bileyim adam gibi adam diyebileceginiz bir büyüğüm de o hain gecede hayatini kaybetti şehit oldu...
5-Kendim öğretmenlik mezunu olduğum için Çanakkale den Kurtuluş savaşından bildiğiniz ya da unuttuğunuz ya da ilk defa duyduğunuz binlerce şehit hayat hikayesi yazabilirim buraya...Anlatmak istediğim 15 senelik iktidar elestrisi, gecen seneki hain kalkismanin önune geçmesin.Simdi diyeceksiniz ki ya 2013 e kadar hiç mi kendilerine özlestri yapmadılar.Hata ettiklerini 2013 ten sonra anladılar yada kabul ettiler adina ne derseniz artik...bu tarihten sonraki uygulamalarla bunu da az ya da cok gosterdiler en azindan kendilerinden uzak tuttular ve mesafe oluştu.Hain kalkışmadan sonraki süreçte nasıl tepki koydukları da herkesçe malumunuz...Simdi diyeceksiniz ki bunların arasında hiç mi bunlardan yok...Her partide var elbette..Ama her şeyin bir sirası var kesin sonuc alınacaksa olaya genis bakip kendi iclerindeki elemanlari temizleme sirasi geldiginde herkesin ici rahatlayacaktir.Bizim bilemediğimiz sadece yorum yaptığımız konular mevcut...Bekleyelim görelim... Haaa aradan 3 yıl 5 yıl gecer ve şu anki gibi tablo devam eder ve partideki kalkismacilara dokubulmazsa o zaman zaten bu konudaki güvenir olma durumları kendiliğinden düser.Malum en son seçimlerde istanbul ankara dahil oylar oranlar düştü.Ama ben işin şu an icin bu tarafinda degilim... Tarafinda olduğum mucadele ettigim su an için tek hedef, kalkışmacı hainlerin hesabının sorulması ve bu konu sanki 15 yildir varmis ondan once yokmus gibi algi olusturulup mevcut iktidari elestireceğim adi altında hain kalkışma hareketini 2. plâna atanların oyunlarinı bozmaktir.
Malumunuz cumhuriyet tarihinin ilk dönemlerinden itibaren 1971 muhtırası ile iyice kurumlara sizdirilmaya çalışılmış ve başarılı olmuş 80 li yıllarda ise devlet kadrolarının her alanında var olmaya başlamış 90 larda iyice çöreklenmiş hem ülkemizde hem dünyada malum yabanci devlet tarafindan desteklenmiş hristiyan hareketinin yeni versiyonu fetocülük son 15 yılın değil, Türk İslam alemi adina son 2 asırdır tum zamanların moon tarikatından sonra en tehlikeli görünümü haline gelmistir.
Bu sebeple insanları kutuplastirmadan (şimdi ama o böyle bu böyle demeyin genel olarak siyasi görüş ayırt etmeden ben dahil hepimiz için söylüyorum) bu mahlukatlarla mucadele etmek şu aşamada en önemli görevimiz sayılır diye düşünüyorum.

_________________
Hakkımızla Şerefimizle ALLAH'IN Rızasıyla...


En son triger tarafından 16 Tem 2017, 15:34 tarihinde düzenlendi, toplamda 4 kere düzenlendi.

Başa Dön
  Profil  
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

centrocampista
 Mesaj Başlığı: Re: 15 Temmuz..!!
MesajGönderilme zamanı: 16 Tem 2017, 13:06 
Kullanıcı avatarı
Çevrimdışı

Kayıt:
08 Ağu 2016, 10:05
Mesajlar:
976
Konum:
Anayurt Oteli
triger yazdı:
1- mevcut iktidarın gecmis zaman yönetim anlayışını öne sürerek, 15 temmuz hain kalkışmanın gölgesinde bırakmaya çalışmak darbecilerin ekmeğine yağ sürmek açikca dolaylı olarak belki de doğrudan darbeci zihniyete destek vermektir.Allah korusun....
2- 250 şehit çanakkale kurtuluş savaşı hepsi bir tutuluyor diyenler var.Kardesim tarih o zamanki şartların içerisinde degerlendirilir.Ya da şöyle soyleyim.Su anki kafayla 100 yıl öncesinin şartlarını denk tutamazsın.Hepsi bizim gurur abidemiz Allah onlardan razı olsun.(kardeş katli vacip fatih kanunnamesi kardeşim böyle canilik olur mu diyenler vardi bir ara ortalikta...devletin bekasi için o dönem oyleymiş bal gibi de olur kardeşim ister beğen ister beğenme bu bizim ecdadımız...Yeri gelince vatan sana canim feda ları laf olsun diye demiyoruz değil mi?)
3- Şehit olanlar icerisinde polis mudurlerinden ve memurlarindan en az 35 ini tanıyordum.Aralarinda hatta ramazan aylarında şahıslara kadar gece hali saha maçı yaptığım ama gölbasindaki haince bombalama sonucu kefenine koyulacak vücudundan bir parca bile bulanamayan cok karakterli gosterissiz mutevazi makam koltuk dersi olmayan çocukla çocuk olan bu adam nasıl polis olmuş kardesim... dediğimiz insanlar yanarak şehit oldular...Allah rahmet eylesin...
4-Sivilden istanbul beylerbeyinden bir abimi bilirim tanirim.Insan ilişkileri olsun sokak hayvanlarının derdi tasası olsun tribüne bakış açısı olsun ne bileyim adam gibi adam diyebileceginiz bir büyüğüm de o hain gecede hayatini kaybetti şehit oldu...
5-Kendim öğretmenlik mezunu olduğum için Çanakkale den Kurtuluş savaşından bildiğiniz ya da unuttuğunuz ya da ilk defa duyduğunuz binlerce şehit hayat hikayesi yazabilirim buraya...Anlatmak istediğim 15 senelik iktidar elestrisi, gecen seneki hain kalkismanin önune geçmesin.Simdi diyeceksiniz ki ya 2013 e kadar hiç mi kendilerine özlestri yapmadılar.Hata ettiklerini 2013 ten anladılar sonraki uygulamalarla bunu da az ya da cok gosterdiler en azindan kendilerinden uzak tuttular ve mesafe oluştu.Gain kalkışmadan sonraki süreçte nasıl tepki koydukları da herkesçe malumunuz...Simdi diyeceksiniz ki bunların arasında hiç mi bunlardan yok...Her partide var elbette..Ama her şeyin bir sirası var kesin sonuc alınacaksa olaya genis bakip kendi iclerindeki elemanlari temizleme sirasi geldiginde herkesin ici rahatlayacaktir.Bizim bilemediğimiz sadece yorum yaptığımız konular mevcut...Bekleyelim görelim... Haaa aradan 3 yıl 5 yıl gecer ve şu anki gibi tablo devam eder ve partideki kalkismacilara dokubulmazsa o zaman zaten bu konudaki güvenir olma durumları kendiliğinden düser.Malum en son seçimlerde istanbul ankara dahil oylar oranlar düştü.Ama ben işin şu an icin bu tarafinda degilim... Tarafinda olduğum mucadele ettigim su an için tek hedef, kalkışmacı hainlerin hesabının sorulması ve bu konu sanki 15 yildir varmis ondan once yokmus gibi algi olusturulup mevcut iktidari elestireceğim adi altında hain kalkışma hareketini 2. plâna atanların oyunlarinı bozmaktir.
Malumunuz cumhuriyet tarihinin ilk dönemlerinden itibaren 1971 muhtırası ile iyice kurumlara sizdirilmaya çalışılmış ve başarılı olmuş 80 li yıllarda ise devlet kadrolarının her alanında var olmaya başlamış 90 larda iyice çöreklenmiş hem ülkemizde hem dünyada malum yabanci devlet tarafindan desteklenmiş hristiyan hareketinin yeni versiyonu fetocülük son 15 yılın değil, Türk İslam alemi adina son 2 asırdır tum zamanların moon tarikatından sonra en tehlikeli görünümü haline gelmistir.
Bu sebeple insanları kutuplastirmadan (şimdi ama o böyle bu böyle demeyin genel olarak siyasi görüş ayırt etmeden ben dahil hepimiz için söylüyorum) bu mahlukatlarla mucadele etmek şu aşamada en önemli görevimiz sayılır diye düşünüyorum.


Ülkenin cumhurbaşkanının dün bütün ülkeyi birleştirici konuşmak yerine, orası miting yeri gibi ülkenin %25inin oyunu almış, ana muhalefet liderine sanki darbeyi o yapmış, bunları başımıza musallat o etmiş, hocam ne olur geri dön diye o ağlamış gibi ona laf söylemesini nasıl değerlendiriyorsun?

_________________
Adım zebercet...


Başa Dön
  Profil  
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

attacante
 Mesaj Başlığı: Re: 15 Temmuz..!!
MesajGönderilme zamanı: 16 Tem 2017, 13:10 
Kullanıcı avatarı
Çevrimdışı

Kayıt:
09 Şub 2015, 18:45
Mesajlar:
3580
Malum örgütün 15 yıllık iktidarı süresince bunlara destek veren, aynı AKP ve Cemaat gibi ABD'ye göbekten bağlı olan MHP'yı de unutmamak lazım.

15 Temmuzun kazananları ırkçı MHP ve BBP, ümmetçi atatürkçü demokrat AKP, devlet babanın oluşturduğu terör örgütü Hüda Par, kaybeden ise toplum.
Ölüleri üzerinden parti propagandası yapılmasına müsade eden 50%, evlatlarını devlet şiddetine kurban verdiği ile kalmayacak.

Özgürlük diye gelen kıytırık dinciler ve onların ruh ikizi ırkçı MHP/BBP ile gidilecek bir yol olmadığını bu toplum bakalım ne zaman görecek?

Fetöcü Reşat Peteke Fetö raporu yazdıran, 600 küsür sayfasının yarısında 'CHP' diye çemkiren ve sümküren sümüklü tarikatcı/ırkcılar ile gidilecek bir yol yok.

Milliyetçi muhafazakar demek hain ve toplum düşmanı demektir.
Bu ister katolik olsun, ABD olsun, musevi olsun vs farketmez.
İşledikleri cinayetler ve hırsızlıklar bunun açık kanıtıdır.


Başa Dön
  Profil  
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 67 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]


Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: amokachi77, Andiamo, Aretias, asigo61, Aydınspor1923, berlin65, Bing [Bot], biutiful, darıca-gb, deplasmandan, GambaOsaka, gelivera28, Google [Bot], Google Adsense [Bot], Herdif, inadına_körfez, kirilov, Larendon, LFOA, Meselem, mstf1910, pcinho32, phonix, Pringles, Psycho, stafaureus, tribunde


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  


2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye