Zaman: 24 Eki 2018, 02:49

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 140 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Sonraki
Yazar Mesaj

diffensore
 Mesaj Başlığı: Re: Kuddüs meselesi
MesajGönderilme zamanı: 14 Ara 2017, 23:27 

ricardo28 yazdı:
Solcuların,kafatascıların,vesayetçilerin özlemini duyduğu ilerici, yönünü batıya çevirmiş, Osmanlı`yı tamamen reddeden, muasır medeniyetler seviyesine ulaşmış müthiş Türkiye`den kareler.
https://www.youtube.com/watch?v=xEvEpddJwiQ
https://www.youtube.com/watch?v=VaSN7cLmWag

Demirel, Ozal, Menderes vesaire ne severim ne de saygi duyarim; ancak bu sahislarin hukumetlerinde en azindan kendi tarim urunlerimizi; kendi tohumumuzdan uretip, tuketiyorduk.

Peskes, hirsizlik, yozlasma, Hainlik dibine kadar vardi. Ama akp hukumetlerinin yaninda bu heriflerin yedikleri haltlar samanlikta igne misali.....

Ecevit doneminde Kibris’i isgalden kurtardik. Akp doneminde Turk topraklarini peskes cektiniz, ada ve adaciklarimizi - topraklarimizi anlasilamayan bir sekilde Yunanistan’a ve gotu boklu isid/pekakaya teslim ettiniz.

Iyi bok yediniz.

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

attacante
MesajGönderilme zamanı: 15 Ara 2017, 08:37 
Kullanıcı avatarı

Bekir Coşkun yazısından alıntıdır.

57 İslam ülkesinden sadece 16 'LİDER' katıldı, gerisi ikinci ve üçüncü derecede yöneticiler.

Filisitine verdikleri önem belli......

Toplumu bu konuda zihnen aslaklaştırmak yerine doğrular söylenmeli.

İbrahimoğulları'nın güçlü olanları hiçbir zaman birbirine düşman olmaz.

İran,Suudlar ve Türkiye bölgedeki en büyük İsrail müttefikidir.
Endonezya'nın bu konudaki tutumunun önemi sıfırdır.

Filistin için özgürlük ve toprak talep etmek sadece İsrail için değil diğer ülkeler için de fedakarlık yapmak ve sorun yaşadıkları farklı mezhep ve etnik gruplara olumlu yaklaşmayı gerektirir.
Aksi takdirde bu iş 'perhiz ve lahana turşusuna' döner.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 15 Ara 2017, 12:00 
Kullanıcı avatarı

ricardo28 yazdı:
Fazla değil bundan 200 sene önce o topraklara sizin beğenmediğiniz Osmanlı hükmediyor ve buraları birer valiyle idare ediyordu.
@azadbeg
Bahsettiğim hadis Müslim`den Diyanet Müslim hadislerini sahih olarak kabul ediyor.

Bundan 200 sene önce beğenmediğim Osmanlının Mısır valisi "kafir devletler" kurtarmasa Osmanlının içinden geçecekti :) . Yine kafir İngiltere olmasa idi Ruslar İstanbul'u ele geçirecekti ancak bunun karşılığında da senin ehl-i Müslim, abdestsiz ayağını yere basmayan, romla sadece ağzını çalkalayan, İngiliz sefiri tokatlayan Abdülhamit Han'ın bunun karşılığında istibdatı sürecinde köşkünün dibindeki Rus şehitliğine göz yummak zorunda kaldı. Allah aşkına açın tarihçilerin kitaplarını okuyun, beğenmediğiniz insanları da okuyun kendinizce karşılaştırma yapın, korkmayın zehirlenmezsiniz. Artık internetten istediğin hemen her kitabın pdf'sini bedavaya bulup okuyabiliyorsun, bu kadar ot olmayın.

Bir de din konusunda eleştiri gelince sinirleniyorsanız bahsi hiç açmayın. Evet ülkede ateist, deist sayısı artıyor ama aynı zamanda ne yazık ki selefilik de popülerleşiyor. Bence siz dininizi korumak istiyorsanız ateistlerle uğraşacağınıza bu selefilerle uğraşın, onların din algısına zararı daha büyük oluyor. Tabi bunu yaparken selefilerin "ilham" yoluyla tanrıyla iletişim kurduğunu iddia eden tarikat şeyhlerine getirdiği eleştirilere tutarlı cevap bulmanız gerekir.

Başlıkla ilgili sözümü daha önce söylemiştim, Kudüs Filistinlilerindir, işgalci İsrail'in değil.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 15 Ara 2017, 12:41 

snowball yazdı:
Bir de din konusunda eleştiri gelince sinirleniyorsanız bahsi hiç açmayın. Evet ülkede ateist, deist sayısı artıyor ama aynı zamanda ne yazık ki selefilik de popülerleşiyor. Bence siz dininizi korumak istiyorsanız ateistlerle uğraşacağınıza bu selefilerle uğraşın, onların din algısına zararı daha büyük oluyor. Tabi bunu yaparken selefilerin "ilham" yoluyla tanrıyla iletişim kurduğunu iddia eden tarikat şeyhlerine getirdiği eleştirilere tutarlı cevap bulmanız gerekir.

Başlıkla ilgili sözümü daha önce söylemiştim, Kudüs Filistinlilerindir, işgalci İsrail'in değil.

Snowball, son paragrafını bana yazmışsın diye üzerime alınıyorum.

Öncelikle hiç bir şeye cevap bulmamız gerekmiyor. Herkesin inandığı kendinedir.
Sen inanmazsın kendine, ben inanırım kendime.

Sadece şunu diyorum; İslamiyet/Hristiyanlık/ Musevilik vs. istediğin din hakkında görüşlerini dile getirebilirsin. Fakat bunu yaparken kullandığın dil/üslup kimseyi rencide etmemeli.

Sadece örnek verme amaçlı yazıyorum, bu konu üzerinden tartışmak için değil

"Hala ateist olan mı kaldı ya, Higgins Bozom'unu bile Tanrı parçacığı diye adlandırdı bilim adamları. Adamlardaki kafaya bak.Uğraştıkları Tanrı yoktur saçmalığını da zaten bilmem neler çıkardı bunlar oyalansın diye."
vs. gibi aşağılayıcı ve yargılayıcı üslupları kullanmayın diyorum.

Artık bu söylediklerimle beni halefilik'e katıp mı genellersin, selefilik'e katıp mı genellersin bilemem.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 15 Ara 2017, 13:10 
Kullanıcı avatarı

@PMB10ALTI, üslup konusunda hata varsa ayrı bir durum. Ancak bir ayet, hadis tartışmaya açılıyorsa, ve ben de bu ayet, hadisi mantığıma aykırı buluyorsam, neden mantığa aykırı bulduğumu da belirterek söylerim.

Selefi meselesini bir genelleme amaçlı söylemedim, bu bir realite. Selefilik Türkiye dahil müslüman ülkelerde popülerleşiyor, nedeni, nasılı ayrı bir başlığın konusu?

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 15 Ara 2017, 17:26 

ceylan yazdı:
Doğu Kudüs Filistinin başkenti değil miydi zaten ? Bunlar neyi ilan ettiler tekrar.

Götü yiyen İslam İşbirliği Teşkilatı üyelerinin İsraili ve Amerikayı boykot etme, ambargo koymaya davet ediyorum.

Hatta Kudüste büyükelçilik açmalarını...

Ama arapta ne gezer beyaz göt hesabı, bir nota bile veremezler , nota...

bugüne kadar doğu kudüsü filistinin başkenti olarak tanımıyorlarmış daha yeni akıllarına gelmiş :D

yalandan tepki koydular ortaya bakalım herhangi bir yaptırım uygulayabilecekler mi ?

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 15 Ara 2017, 18:36 

@snowball
Bugün dünyada müttefiki olmayan devlet var mı? Deli dolu Kuzey Kore`yi bile Çin ve Rusya kolluyor. Devletler arasında dostluk yoktur çıkar dengesi vardır. Osmanlı`da da vardı bu öyle tarih ansiklopedisi falan da okumaya gerek yok. Devletin resmi tarihine göre Osmanlı ilk denge politikasını Mısır`ın işgali sonrası İngiliz ve Ruslarla Fransızlara karşı uygulamıştır. Sonucunda da Ruslara ve İngilizlere çok büyük imtiyazlar verilmiştir.(Baltalimanı ve Hünkar İskelesi Anlaşmaları) Bak ben bunları sadece Kpss Tarih kitaplarından biliyorum :)
İyi de bunlar abartılacak şeyler değil ki biz de şu anda Rusya, İran tarafına kaymaya başladık. Müttefiki olmayan devlet var mı dünyada. Maalesef dünyada düzen bu şekilde. Küba, Sovyetler Birliği sayesinde yıllarca sağlam bir şekilde ayakta kaldı. Sovyetler yıkıldıktan sonra ekonomik anlamda büyük sıkıntılar çekti. Çünkü Sovyetler, Küba`nın arkasında bir dağ gibiydi.
Öyle bir yazmışsın ki altı yüz yıllık devlet sanki altı yüz sene boyunca bu şekilde varlığını sürdürdü.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 15 Ara 2017, 21:20 

Dolaylı yollardan ülkenin şu anki dış politikasını övmeye çalışan göt kılları daha 2 sene önce rus uçağı düştüğü sıralar Esad gideceöööögk , diye hönkürüyordu .

Suriye savaşının aslında bopun devamı olduğu ,pkknın ıraktaki gibi kuzey bölgede kümelendiğini 5 senede anladılar , 5 senelik iç savaşta pkk , ypg ve abd ye karşı durulması gereken noktanın rusya-iran-suriye çizgisinde olduğunu 2016 da anladılar ki aslında anlamadılar anlamak zorunda bırakıldılar .
Siyasal islamcıların dış politikası da iç politikası gibi fırıldaklıktan ibarettir .

İsraille olan savunma sanayi anlaşmalarını araştırıp okursalar , bugün katil diye küfrettikleri adamların bizim tankları falan modernize ettiğini görebilirler .
Allahtan israil gerçek yüzünü gösterip heron satmaktan vazgeçtide iha konusunda yerli üretime geçebildik .

Türk dış politikasında örnek teşkil edecek bir dönem varsa oda 1923 -1950 yılları arasıdır .
Türk hariciyesinin altın dönemi o yıllardır .

Ne yazık ki uzun zamandır cepten yiyoruz .

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 15 Ara 2017, 21:26 

PMB10ALTI yazdı:

Ya siz okuduğunuzu anlayamadınız. Ya da ben anlatamadım. Oradaki anlam hiç de çıkardığınız gibi değil. Lütfen bir daha bakın... Yine aynı anlamı çıkartırsanız düzelteceğim.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 15 Ara 2017, 23:58 

fba yazdı:
PMB10ALTI yazdı:

Ya siz okuduğunuzu anlayamadınız. Ya da ben anlatamadım. Oradaki anlam hiç de çıkardığınız gibi değil. Lütfen bir daha bakın... Yine aynı anlamı çıkartırsanız düzelteceğim.

Farkındayım ve hemfikirim.
Sorunlu bulduğum üslup aşağıdaki benim için...

SerdarCtn yazdı:
Ya ben ateistim bu benim tercihim kızanlar olabilir ama Kuran'a inanan var mı gerçekten?
Gökten kitap indiğine inananlar var Allah'ı gördün mü kardeşim görmediğin şeye ne inanıyorsun.
Kuran'ı yahudıler yazdı müslümanlar böyle saçma sapan işlerle uğraşsın diye elin oğlu Marsa apartman dikiyor bizimkilerin kafaya bak.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 140 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Bing [Bot], cozker, DaltonForma, Es1967, Exabot [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot], jönmalatyalı, tribunde, Çubukluforma

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye