Zaman: 22 Kas 2017, 17:52

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 38 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4  Sonraki
Yazar Mesaj

diffensore
 Mesaj Başlığı: Fulya Projesi ve Demirören'in Senetlerine Karşı Açılan Dava
MesajGönderilme zamanı: 10 Şub 2013, 20:30 

Sosyal medyada sesimizi duyurmak için:
http://www.facebook.com/pages/Fulya-Pro ... 3736258735
https://twitter.com/BJKFulyaProjesi

Eklenti:
Fulya.jpg
Fulya.jpg [ 94.04 KIB | 2340 kere görüntülendi ]

Arkadaşlar Merhaba

Bugün Hüseyin TEKİNOKTAY ile telefonda uzun bir görüşme yapma fırsatım oldu. Öncelikle yukarıda gördüğünüz resimde olamayan birde Beşiktaş Belediyesi'nin tapusu bizim olan arazinin üzerine yaptığı bir kültür merkezi var.

Bu başlığı Fulya Projesi'nde açılan dava ve süreç için açmıştım. Daha sonra uzunca bir araştırmamın ardından davanın reddedildiği, Yargıtaya gidildiği, kararın bozulduğu davanın bittiği haberleri dışında birşey bulamadım. Gerçek şu ki Yargıtay'ın bozduğu karar üzerine iki ayrı dava daha açıldı. Fakat kamuoyu oluşmaması için bilinmesini duyulması istenmiyor. Mehmet Baransu'nun 2 hafta önceden Fulya Projesi'nde yaşanan yolsuzluklar ile ilgili program yapacağını duyurması rağmen bu program yayınlanması gereken 30 Aralık günü iptal edildi ve konu gündeme gelmedi.

Açılan iki ayrı dava var.

1. Dava - Zapotocny transferinden dolayı Beşiktaş'ın maddi ve manevi zarara uğradığı, yanlış bilgi verildiği ve 2007 dönemine ait ibranın iptali için. Bu dava kazanılması durumunda 2007 yılına geri dönülecek ve 2007 yılında yapılan mali kongre tekrar yapılacak. Bu da şu demek oluyor. Demirören'e ait toplam 110 trilyon olan senetler iptal edilecek. Bu konu nedeniyle

2. Dava - Fulya Projesi bu dava Beşiktaş'a bir değil birden fazla Fulya Projesi kazandıracaktır. Şuan resimde gördüğünüz 2 Zürafa kuleden Beşiktaş 1 metre kare yer alamadı. Artı Belediye yine Fulya'da şuan resimde görünmeyen kuleler arasına tapusu bizim üzerimize olan araziye bir kültür merkezi inşaa etti.

Konularla ilgili yeterince belgeye sahibiz. Dava tarihlerini buradan sizlere duyuracağım. 2013 Yılında ilk dava Şubat ayının sonunda yapılacak. Kesin tarihi öğrenip sizlerler paylaşacağım.

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

diffensore
 Mesaj Başlığı: Re: Fulya Projesi ve Demirören'in Senetlerine Karşı Açılan Dava
MesajGönderilme zamanı: 11 Şub 2013, 20:52 

http://www.besiktaspostasi.com/hurser-t ... -29729.htm

yeni yönetime de güvenmiyorum. ne stattan ne de fulya'dan almamız gereken maksimum paraları alabileceğimizi düşünmüyorum.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 11 Şub 2013, 20:54 

şu iş bi çözülse

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 11 Şub 2013, 22:27 

Bu konu çok arkadalara düşmüştü nasıl dikkat çekmiş hayret :)

Konuyu yakından takip eden biri olarak şuanları söyleyeyim.

Dava açanlardan biri olan Hürser Tekinoktay yaklaşık 2-3 gündür yoğun şekilde bu konuyu konuşuyoruz. Hatta sorulan bazı sorular vardı kendisine ilettim cevapları alıp twitter aracılığı ile paylaştım. Tekrar soruları merak edilenleri alıp paylaşacağım buradada paylaşirım.

Bu dava neden önemli sonuçları ne olacak ?

Dava 2007 yılında yapılan mali kongrenin iptalinide içeriyor. Bu kongre iptal edilmesi durumunda ibra oylaması yeniden yapılacak. Bu da şu demek oluyor 2007 yılına geri döneceğiz. Yani Demirören'e verdiği zararlardan dolayı tazminat davası açılabilecek.

110 Trilyon tutarındaki senetler iptal edilecek

Ahmet Nur Çebiye göre en az 100 milyon dolar Hüseyin Tekinoktay'a göre 150 milyon dolar fulya projesinden oluşan zarar giderilecek.

Fulya'da tapu üzerine yapılan ve Beşiktaş'a sözleşme dışı diyerek pay verilemeyen iki zurafa kuleden en az 50 daire alınacak. Veya bu dairelerin bedeli alınacak. Bu daireler milyon dolar üzerinden satışı gerçekleşti.

Yine Beşiktaş'ın tapusu üzerine Beşiktaş belediyesi hiç bir hak ödemeden bir kültür merkezi yaptı. Beşiktaş buradanda yaklaşık 40 adet iş merkezi alma hakkına sahip olacak.

Aşçıoğlu firmasına metrekaresi 17 ve 23 dolardan yerler kiralanmış. Aşçıoğlu bu yerleri metrekaresi 80-85 dolara başkasına kiralamış. Bu aradaki farklar zararlar tahsil edilebilecek.

Zapotocny vs daha birçok konuyu içeriyor dava.

Davalar kazanılması durumunda yeni bir mali kongre süreci başlayacak. Demirören'in senetlerinide dahil edersek. Davacı ve kongre üyemiz olan Cengiz Sarıkaya'nın söylediğine göre toplam zarar 300 milyon dolardan fazla.

Bizim amacımız bu hayati konuyu gündemde tutup sürec ile ilgili herkesi bilgilendirmek. Beşiktaş için mali yönden bir yeniden doğuş olabilir. En önemliside maddi manevi camiaya zarar veren Y.D'nin senet iptali ve tazminat ödemeye varan sürec.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 11 Şub 2013, 22:30 

zımbırtı yazdı:
http://www.besiktaspostasi.com/hurser-tekinoktay-fikret-ormanin-kendi-avukatini-gondermesi-acikli-bir-durumdur-29729.htm

yeni yönetime de güvenmiyorum. ne stattan ne de fulya'dan almamız gereken maksimum paraları alabileceğimizi düşünmüyorum.

Son iki duruşmada şöyle bir olay yaşandı. Bir önceki duruşmaya Fikret Orman'ın avukatı Demirören'i savunmak için katıldı. Son duruşmaya ise davalı olan avukat dahil kimse katılmadı.

Bu ay sonunda bir dava daha var orada yönetimin ne yapmaya çalıştığını az çok azlayacağız.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 12 Şub 2013, 00:27 

Arkadasim, yaklasik 3-5 bin takipciye butun tweetlerini retweetledim.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 12 Şub 2013, 01:08 

en azından o senetlerden kurtulmalıyız.yüce rabbim bize o günü gösterir inşallah.üstüne de tazminat alırsak yıldodan süper ötesi olur

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 12 Şub 2013, 01:14 

Dün twiter'da adresimizi açtık. Bugun itibari ile 450 kişiye ulaşmamıza az kaldı. Çok fazla konu ile ilgili soru geliyor. Bu durumdan oldukça memnunuz. Herkes herşeyi bilsin. Merak ettiklerini öğrensin. Hiç kimsenin bu davadan ve neler olabileceği ile ilgili haberi yokmuş. Benim bu konu ile ilgili yakın ilgime rağmen ben bile davanın bittiğini düşünüyordum.

Başka şehirlerden konu ile ilgili dava açmak isteyen kongre üyelerimiz var. Süreç hakkında sizi bilgilendireceğim. Bu işe iki elle sarılmalıyız. Eğer şartlar el verirse bende davaya dahil olabilirim.

İptal olacak ve geri kazandırılacak gelirlerle yaklaşık 300 milyon dolarlık bir dava bu. Bizim geleceğimiz. Herşeyin yeniden başlaması demek.

Ayrıca bugun öğrendiğim bir konu yönetim üzerine düşmesi halinde buradan Fulya ile ilgili haklarının bir bölümünü alabiliyor. Ama nedendir bilinmez düşmüyorlar. Burada sanırım dost ahbap ilişkileri biraz devreye giriyor. Yada bilmediğimiz başka bir konu ama en azından yönetimin sözleşme hatalarından dolayı geçmiş yıllara ait kayıplar için içişleri bakanlığından inceleme yaptırdığını biliyoruz.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 12 Şub 2013, 01:17 

schultz yazdı:
Arkadasim, yaklasik 3-5 bin takipciye butun tweetlerini retweetledim.

Dostum teşekkürler. Sesimizi ne kadar mümkün olduğunca fazla kişiye ulaştırmak bizim için önemli. İnsanların bu davanın devam ettiğinden veya böyle bir dava olduğundan bile haberleri yok. Bugün bir kongre üyesi twitter hesabımızdan bize ulaşıp başka bir şehirden dava açmak istediğini söyledi.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 12 Şub 2013, 01:34 

BaşkaSevdalara yazdı:
Dün twiter'da adresimizi açtık. Bugun itibari ile 450 kişiye ulaşmamıza az kaldı. Çok fazla konu ile ilgili soru geliyor. Bu durumdan oldukça memnunuz. Herkes herşeyi bilsin. Merak ettiklerini öğrensin. Hiç kimsenin bu davadan ve neler olabileceği ile ilgili haberi yokmuş. Benim bu konu ile ilgili yakın ilgime rağmen ben bile davanın bittiğini düşünüyordum.

Başka şehirlerden konu ile ilgili dava açmak isteyen kongre üyelerimiz var. Süreç hakkında sizi bilgilendireceğim. Bu işe iki elle sarılmalıyız. Eğer şartlar el verirse bende davaya dahil olabilirim.

İptal olacak ve geri kazandırılacak gelirlerle yaklaşık 300 milyon dolarlık bir dava bu. Bizim geleceğimiz. Herşeyin yeniden başlaması demek.

Ayrıca bugun öğrendiğim bir konu yönetim üzerine düşmesi halinde buradan Fulya ile ilgili haklarının bir bölümünü alabiliyor. Ama nedendir bilinmez düşmüyorlar. Burada sanırım dost ahbap ilişkileri biraz devreye giriyor. Yada bilmediğimiz başka bir konu ama en azından yönetimin sözleşme hatalarından dolayı geçmiş yıllara ait kayıplar için içişleri bakanlığından inceleme yaptırdığını biliyoruz.

twitter linkini paylaşırsan seviniriz.destek bizden de gelsin

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 38 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Aretias, Biladerim1912, Bing [Bot], Es1967, faDem, force, fuar, Google [Bot], Gurbetci, Hep YEK, KapkaraAşk, KonyaM, Lupus7, rideordie, sır, ultrasfanzin

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network Site Meter

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye