Zaman: 26 Haz 2022, 15:07

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 10781 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 932, 933, 934, 935, 936, 937, 938 ... 1079  Sonraki
Yazar Mesaj

rookie
 Mesaj Başlığı: Re: Galatasaray Tribünü
MesajGönderilme zamanı: 06 Şub 2015, 17:02 

FikriHürGLTSRY yazdı:
19efsanemaf03 yazdı:
tribününzde neden yeni besteler yapılmıyor yapılsada sölenmiyor?
yazcek olduklarımı yanlıs anlamayın sadece benım görüşüm bunlar ben sahsen tribününzü türkiyede ilk ona sokmam benım gibi büyük bir kısım var tribüncü böyle dusunen bunları zaten biliyoruzdA dün akşam macınızı seyrettım salon full dolu ama ne beste sölemeyı biliyorsunuz neden düzgün bir bestenız var dunkü maçtan sonra çok sasırdım bu kadar dolu salon ama kuru kalabalık beste sölemek sanki içinizden gelmıyor gibi 30 senelik besteler saldırın saldırın nedir ya??
ordan geciyorsunuz bizim bestelere yanı tribünün baslıca görevi bestedir sertlik agresifliktir gercekten anlıyamıyorum sizin tribünü

Bir Galatasaraylı olarak dediklerinin hepsine katılıyorum. Bence İstanbul takımlarının tribünlerini birbirinden ayıran tek şey bence tribün gruplarının nitelikleri. Mesela İzmir ile Konya farklı kültürlere sahip iki şehir, bu sebeple iki şehrin tribünleri arasındaki farkın bu kültür farklılıklarından geldiği çok net ortada. Ancak İstanbul takımlarınin tribünleri arasında böyle bir farklılık yok bu sebeple tribünün akıbetini gruplar belirliyor. Maalesef ki Galatasaray tribünlerine de -kimse kusura bakmasın ama- sülük gibi yapışmış bir oluşum var. Tribünde başka bir grubun olmasına izin vermeyen(tribünde birlik olsun diye diyorlarsa fenerbahçe ve beşiktaşa baksınlar iki tribün de bizim tribünübüzden daha iyi) ve karaborsa yapan(kendi gözümle gördüm) bir oluşum nasıl sadece arma peşinde olduğunu iddia edebilir? Amacı arma olmayan bir grup da tribüne ne kadar şey katabilir?(Menfaatsiz olup da grubun üyesi olanları ayrı tutuyorum). Zaten yanlarına gidip çevrelerindeki insanlara davranışlarını gördüğünde ne tip insanlar oldukları anlaşılıyor. Bence tribünün kalitesini yaptığı özgün besteler, tezahürattaki sesin agresifliği ve anlık reaksiyonlar belirler.(anlık reaksiyon derken tepki göstermekten bahsetmiyorum, o anki duruma göre hangi bestenin girileceği veya mizahi/akıllıca bir slogan/hareketten bahsediyorum.) Bu üç özellik de ultraslanda yok. Kareorafi ve deplasman diyorsanız o konuda emek veren kişilere saygım sonsuz. Son olarak belirteyim yaşım 19 ancak 10 senedir maçlara gidiyorum. Yazdıklarımı kesin öyledir veya böyledir diye yazmadım sadece gözlemlerimi ve fikirlerimi belirttim.

Senin dediklerine harfiyen katılıyorum,arkadaşın dediğide saldırın saldırın gerçekten sıktı.Hatta kendi aramızda saldırın saldırın başka beste bilmiyoruz saldırın diye makarasını yaparız arada :)

Şuan tepedeki kadroda olupta sadece arma peşinden koşan yok diyebiliriz heralde.O yapmıyorsa peşindeki gençlere yaptırtıyor.Bir şekilde cebine koyuyor parayı anlıyacağınız.

Oluşumun içinde çok güzel insanlar yok mu?Var zaten onlar kendilerini çok net belli ediyor.

Tekelcilik olayındada şöyle bir durum var,oluşumun şuanki durumundan hoşnut olmayan büyüklerin yol gösterme durumunda buna karşı büyük duruş sergilenir fakat onlarda dün yazdığım gibi oluşumdan değil şuanki kadrodan hoşnut değil,böyle bir harekette uA ismine ihanet etmiş olacaklarını düşünüyor olabilirler.

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 06 Şub 2015, 17:04 

Tek grup inadında devam edildiği sürece daha çok saldır diye bağırır bu tribün.
He bir saldır cimbok ok lets go diye akıl ürünü bir tezahuratımız var ki onu katmıyorum bile.
uA son kullanma tarihi dolmuş bir topluluktur.
yeni oluşumlara hatta çok seslilik geri gelmeli tribünlere; ama o da istenmeyecektir tabi. Sebebi de herkesce malum.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 06 Şub 2015, 17:28 
Kullanıcı avatarı

Basketbol (Euroleague) maçlarında her saniye oyunun içinde olmak gerekirken, yeni beste girmenin, milletin bilmediği bestelerde ısrar etmenin hiç ama hiç anlamı yok. Gerekirse 1 beste söyleyelim ama yine sahayı dar edelim rakibe.

Bununla beraber, sevdiğim arkadaşların yanında, bazı genclerin üzerinde ultrasçılık çok komik duruyor. Üzerine bir tane casual tarz kıyafet giyenin şekli şemali değişiyor.

Etrafa bakışlar, milleti hor görmeler vs vs.. Adama sorarlar arkadaş sen kimsin arkadaş, nasıl kendini bir başkasından daha üstün görürsün. Daha önceki sayfalarda saydım, bu tribüne gerçekten emek veren birçok arkadaş var. İsimlerini dile getirmek istemiyorum. Fakat bazı genç arkadaşlar eleştirilen sistemden de beter durumda.

Galatasaraylılık ölçülebilen biri şey değil. Ölçemezsin. En Büyük Galatasaraylı sensen bile kibrini kendine saklayacaksın.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 06 Şub 2015, 18:03 

jasinovic yazdı:
Saunders7 yazdı:
Tek grup inadında devam edildiği sürece daha çok saldır diye bağırır bu tribün.
He bir saldır cimbok ok lets go diye akıl ürünü bir tezahuratımız var ki onu katmıyorum bile.
uA son kullanma tarihi dolmuş bir topluluktur.
yeni oluşumlara hatta çok seslilik geri gelmeli tribünlere; ama o da istenmeyecektir tabi. Sebebi de herkesce malum.

hay beste çeşitliliğinize be kardeşim gelip şuraya bjk'lı adam ağzıyla konuşma.
bu mu tek sorun ? uA'yı eleştirebileceğin 1000 tane sebep var. Hala beste işine giriyosun. Plak çıkartacak değiliz napayım besteyi.

Hayırdır arkadaş, gazın kime?
Benden önce yazılan bir cevapda besteyle ilgili bir kısım vardı bende ona istinaden yazdım, niye tribe giriyorsun?
Evet, uA'yı eleştirmek için en az 1000 tane sebep var. Onları da yazınca bazı abiloverslar çıkıp burası yeri değil beyler diye ahkam kesiyor. Sanki devlet sırrı konuşulanlar.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 06 Şub 2015, 18:04 

RalphGS yazdı:
Galatasaraylılık ölçülebilen biri şey değil. Ölçemezsin. En Büyük Galatasaraylı sensen bile kibrini kendine saklayacaksın.

Güzel adamsın vesselam...
Ağzına, yüreğine sağlık!

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 06 Şub 2015, 18:08 

ultrAsGalat yazdı:
arkadaşlar ben de şuan uA nın beste konusunda zayıf kaldığını düşünüyorum ancak güzel beste yapıldığında ve tuttuğunda söyleniyor. mesela biz manisaya ayrı gittik , tayfa otobüsü ayrı geldi. tayfa otobüsünde güzel bir beste yapılmıştı o beste güzel tuttu ve manisadaki kupa maçı öncesi takımlar sahaya çıkmadan önce maç başlayana kadar 10 dk söylendi.

beste ;

https://www.youtube.com/watch?v=4DjDeJIvRII

bu tip güzel ve tribün tarafından sevilen besteleri settekiler söyletiyor zaten.
misal nevizade misal ölüm varmış gibi besteler beğenilirse söyleniyor.

dortmundda uA avrupa bir beste yapmıştı bence çok güzeldi;

https://www.youtube.com/watch?v=6SY3JSxiuBI

ya da çocukluk aşkımsın ;
video(gökhan abinin gelişinin kutlaması)

https://www.youtube.com/watch?v=mLCWf0Lkz-c

bu besteler güzel bestelerdi ve söylendi...ancak özellikle arenadaki maçlarda stadın büyüklüğünden midir bilmem ama yeni besteyi oturmakta koordinasyon zorluları çekiliyor , beste üretiminde sıkıntı yok ancak yeni besteyi arenada yayacak bir organizasyon eksikliği var.

çözülmeyecek sıkıntı değil bence. baktığımız zaman gfb bölünmüş durumda hem de olaylar giderek büyüyor ve ölümler yaşanabilir.
çarşı deseniz tribünün sadece her maç alakasız 15-20 beste girmesinin yeterli olduğunu düşünen bir grup. görsel şov yok basket tribünü yok amatör branşlar yok

vs vs vs uzun konu : )

Bu beste futbol maçlarından ziyade salonlarda söylenmeli.

İlk görüşte vuruldum sana
Heves değil anlasana
Yolun sonu ölüm olsada
Geleceğiz yine sana yine sana

şeklinde söylenebilir.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 06 Şub 2015, 18:21 

Salonda uzun beste söyleyelim diyen Galatasaraylı salona gelmemiştir veya basketbol bilgisi çok zayıftır.

Beşiktaşlı arkadaş, gidin sorun Maccabiye , Olımpıakosa, Kızılyıldıza ,Barcaya ,Cska ya o özünde imrendiğin ama karalamadığından edemediğiniz Galatasaray trıbunu size anlatsınlar..

İnşallah sizde bir gün eurolıgde salon doldurup dışarı taşıp "Kartal gol gol gol yaparsınız" o zaman maç sonunda tabelaya baktığında salonda nasıl trıbun yapılır anlarsınız..

Sakın begenmeyın, bizim akatlardakı maçtada bolca beste söyleyin..!

Başa Dön

rookie
MesajGönderilme zamanı: 06 Şub 2015, 18:27 
Kullanıcı avatarı

Basket maçında bilinmeyen bestelerin söylenmesine ben de karşıyım, benim bahsettiğim şey genel bir sıkıntı olduğu beste konusunda

https://www.youtube.com/watch?v=m6uiInFo9rw
https://www.youtube.com/watch?v=C9DiyFS0lM0
https://www.youtube.com/watch?v=OTkwMPiwqaU
https://www.youtube.com/watch?v=yqazck5ieyA

Şöyle coşkuyla zevk alarak söylenebilecek kaç tane bestemiz var?

Ayrıca baskette beşiktaş taraftarından daha etkili olduğumuz konusunda hemfikiriz.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 06 Şub 2015, 18:31 

Bence bir bir grup ıslıklarken bir grup beste girsin daha mantıklı ve şu serbest atışlarda susmayın lütfen.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 06 Şub 2015, 18:39 
Kullanıcı avatarı

ultrAsGalat yazdı:
ultrasinho yazdı:
Bence bir bir grup ıslıklarken bir grup beste girsin daha mantıklı ve şu serbest atışlarda susmayın lütfen.

kardeş ıslık sesinde bestemi girilir
hiç mi maça gelmiyorsunuz...salonda tek ses olmaya çalıştıkça böyle örnekler kadıköydeki uğultu gürültü kirliliği gibi yapar salonu...yapmayın etmeyin..eleştirirken bari akla mantığa yatkın örnekler verin hem ıslık hem beste bir arada olur mu hiç

.

En son AntiHooligan tarafından 06 Şub 2015, 18:39 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 10781 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 932, 933, 934, 935, 936, 937, 938 ... 1079  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Bing [Bot], fba, Google [Bot], Google Adsense [Bot], yorgo-ksk

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye