Zaman: 15 Ağu 2022, 22:08

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 10785 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 931, 932, 933, 934, 935, 936, 937 ... 1079  Sonraki
Yazar Mesaj

rookie
 Mesaj Başlığı: Re: Galatasaray Tribünü
MesajGönderilme zamanı: 06 Şub 2015, 08:47 

Maçı kaybetmemiz ve 1-2 olay dışında çok güzel bir akşamdı.

Oyuncu serbest atış atarken susmanın mantığını anlamadım senelerdir,oyuncu bu şekilde daha çok stres olur.Onbinlerce kişi bağırırken iki saniyede ortalık sessizliğe bürünürse kim olursa olsun stres olur.

Bizi susturup 5dk sonra serbest atış olurken kendilerinin besteye devam etmesine ne denir?

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 06 Şub 2015, 10:35 

ultrAsGalat yazdı:
olimpat yazdı:
bilmediğimden soruyorum ömer h' nin tribündeki akıbeti ne oldu ses yok seda yok ?

kenbdisi reis tarafından ihraç edildi
sebeplerini buradan yazamam yakışı kalmaz
parsellerde kahvesini işletmeye devam ediyor
tribün emeğine lafım yok ama sevmezdim ömer abiyi. çok adam kayırırdı tribünde
sonunda koparıldı tribünden
arada gizli geliyo ama sete çıkamıyor

kendisine inönü deplasmanında polis taraftarımızı alıp götürürken ömer ağbi yardım et diye seslendiği zaman ömer ağbinin ona yardım etmek yerine biletini ver biletini seslendiği günden beridir nefret ederim zaten hiç sevmemiştim

zira bu sevgi saygı ağbi olayını da anlamam hiyarirşik bir ağbi sevgisi yaratılmaya suni bir saygı görülme itibar yaratılmaya çalışıyor bu tarz şeyler öyle olmaz bu tür duygu düşünce ve kavramlar zamanla kendiliğinden ortaya çıkar oda bu kişilerin yapmış oldukları tutum ve davranışlar olup bunların sermayesi de zaman içinde olaylara karşı vermiş oldukları tepkilerdir

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 06 Şub 2015, 12:13 
Kullanıcı avatarı

Dün tabiri caizse tribünden 'ateş edemedik' ama yinede çok iyiydik. Çıtayı öyle yere çektik ki başkası yapsa 1 hafta anlatırdı bizim için sıradan oldu. Avrupanın en iyi tribünü mü tartısılır ama en istikrarlısı bizizdir bağırma anlamında. Pana, real, barça, kızılyıdız bu dört maçta bundan çok daha iyi tribün yapacağız.
Tribün anlamında gözümde tek bir kriter var geçen seneki fener bayan basket maçı. Öyle bir tribünü ölmeden görürmüyüz bir daha zor sanki.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 06 Şub 2015, 12:30 

rayban yazdı:

kendisine inönü deplasmanında polis taraftarımızı alıp götürürken ömer ağbi yardım et diye seslendiği zaman ömer ağbinin ona yardım etmek yerine biletini ver biletini seslendiği günden beridir nefret ederim zaten hiç sevmemiştim

zira bu sevgi saygı ağbi olayını da anlamam hiyarirşik bir ağbi sevgisi yaratılmaya suni bir saygı görülme itibar yaratılmaya çalışıyor bu tarz şeyler öyle olmaz bu tür duygu düşünce ve kavramlar zamanla kendiliğinden ortaya çıkar oda bu kişilerin yapmış oldukları tutum ve davranışlar olup bunların sermayesi de zaman içinde olaylara karşı vermiş oldukları tepkilerdir

Ömer denen adamdan nefret ediyorsunuz ama bu adamları da başımıza musallat edenler sizsiniz. Yanlış anlama seni suçlamıyorum burada ama ben tribündeki bu abi jargonuna oldum olası tutuğum arkadaş. Ne abisi ne yapmışlarda neyin abisi olmuşlar. Bırakın bu bilmem kaç senedir tribün kovalıyorlar hikayelerini. Adam zamanında işsizlikten güçsüzlükten böyle bir seçim yapıp maçlara gidip gelmiş diye neden tribünde abi mertebesine ulaşıyor?
Bu adamlar yürüyedur gibi bir oluşumu hiç etti, siz neden bahsediyorsunuz.
Geçsinler bu "Sevdamız Galatasaray" triplerini.

Başa Dön

NO POST!
MesajGönderilme zamanı: 06 Şub 2015, 14:27 
Kullanıcı avatarı

19efsanemaf03 yazdı:
tribününzde neden yeni besteler yapılmıyor yapılsada sölenmiyor?
yazcek olduklarımı yanlıs anlamayın sadece benım görüşüm bunlar ben sahsen tribününzü türkiyede ilk ona sokmam benım gibi büyük bir kısım var tribüncü böyle dusunen bunları zaten biliyoruzdA dün akşam macınızı seyrettım salon full dolu ama ne beste sölemeyı biliyorsunuz neden düzgün bir bestenız var dunkü maçtan sonra çok sasırdım bu kadar dolu salon ama kuru kalabalık beste sölemek sanki içinizden gelmıyor gibi 30 senelik besteler saldırın saldırın nedir ya??
ordan geciyorsunuz bizim bestelere yanı tribünün baslıca görevi bestedir sertlik agresifliktir gercekten anlıyamıyorum sizin tribünü

çok kozmopolit bi tribünümüz haliyle her kesimden insan var(maça çocuğuyla gelen,basketbol izlemye gelen bağırmaya gelen ).. bu kadar kalabalıktaki insan topluluğuna farklı besteleri söyletmek kolay değil umarım birgün o seviyeye gliriz ama şuanda öyle bi yetenek yok tribünümüzde eğer farklı beste duymak istiyorsan yarın burhan felek performansına ya da herhagi bir amatör spor tribün performansımıza bakabilirsin..

ha bu arada beşitaşın da avrupa kupası maçlarını duyuyoruz maçın 30 dakkası ıslık 30 dakkası oley saldır beşiktaşım...

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 06 Şub 2015, 14:57 

ultrAsGalat yazdı:
yazdıkların her ne kadar haklı olsa da üslubun çok yanlış.
tribünde senden yaşça büyük adama, senden kıdemli adama abi dersin..
aynı şey yürüyedur için de geçerli...hala yürüyedurdan abilerimiz maçlara geliyorlar.
sokakta toplanıyoruz..

zamanında işsiz güçsüz diyorsun da işi gücü olan adam zaten her maça gidemez.
bi defa bakış açın yanlış. yürüyedur efsanedir eyvallah ama aynı abi mertebesi yürüyedurda da vardı...her tribünde var...

İşi gücü olduğu halde doğu batı demeden Türkiye'nin heryerini "Sadece Galatasaray için" dolaşan onlarca arkadaşım var. Bu yüzden bakış açımın hatalı olduğunu asla düşünmüyorum. tribüne hatta tribünlere zamanında tepeden inmiş anlamsız bir biat kültürü var. mertebe demişsin. askerliğe mi gidiyoruz maça mı ? neyin mertebesi bu, neyin sınıflandırması ?
Yürüyedur'da da abilik varsa o insanlar birbirine yoldaş olduğu için abi kardeş derler.birbirlerine biat ettikleri için değil.
elma ile armutu karıştırmamak lazım.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 06 Şub 2015, 15:35 

ultrAsGalat yazdı:
kimsenin kimseye biat ettiği yok..kimse de tepeden inmedi..
saydığımız adamların nereden baksan 15-20 yıllık tribün geçmişleri var.
abi olayını bence fazla ciddiye almışsın.

Demek senelerdir gördüğümüz tapınırcasına belli isimlerin peşinden deli gibi koşan tiplemeler tamamen hayal mahsülü, öyle mi?
abi olayını hiç bir zaman ciddiye almadım ki; ama bırakta yıllardır gördüğümüz şeyleri de hiç bir şey değilmiş gibi göstermeyin.

Başa Dön

rookie
MesajGönderilme zamanı: 06 Şub 2015, 16:38 

Dün gördükki bu tribünde sayfalar önce bahsedilen tribün devrimi vs olmaz.Baş kaldıracak ve karşı durma düşüncesinde kimse yok.En azından şimdilik...

Başa Dön

rookie
MesajGönderilme zamanı: 06 Şub 2015, 16:38 

Dün gördükki bu tribünde sayfalar önce bahsedilen tribün devrimi vs olmaz.Baş kaldıracak ve karşı durma düşüncesinde kimse yok.En azından şimdilik...

Başa Dön

rookie
MesajGönderilme zamanı: 06 Şub 2015, 16:44 
Kullanıcı avatarı

19efsanemaf03 yazdı:
tribününzde neden yeni besteler yapılmıyor yapılsada sölenmiyor?
yazcek olduklarımı yanlıs anlamayın sadece benım görüşüm bunlar ben sahsen tribününzü türkiyede ilk ona sokmam benım gibi büyük bir kısım var tribüncü böyle dusunen bunları zaten biliyoruzdA dün akşam macınızı seyrettım salon full dolu ama ne beste sölemeyı biliyorsunuz neden düzgün bir bestenız var dunkü maçtan sonra çok sasırdım bu kadar dolu salon ama kuru kalabalık beste sölemek sanki içinizden gelmıyor gibi 30 senelik besteler saldırın saldırın nedir ya??
ordan geciyorsunuz bizim bestelere yanı tribünün baslıca görevi bestedir sertlik agresifliktir gercekten anlıyamıyorum sizin tribünü

Bir Galatasaraylı olarak dediklerinin hepsine katılıyorum. Bence İstanbul takımlarının tribünlerini birbirinden ayıran tek şey bence tribün gruplarının nitelikleri. Mesela İzmir ile Konya farklı kültürlere sahip iki şehir, bu sebeple iki şehrin tribünleri arasındaki farkın bu kültür farklılıklarından geldiği çok net ortada. Ancak İstanbul takımlarınin tribünleri arasında böyle bir farklılık yok bu sebeple tribünün akıbetini gruplar belirliyor. Maalesef ki Galatasaray tribünlerine de -kimse kusura bakmasın ama- sülük gibi yapışmış bir oluşum var. Tribünde başka bir grubun olmasına izin vermeyen(tribünde birlik olsun diye diyorlarsa fenerbahçe ve beşiktaşa baksınlar iki tribün de bizim tribünübüzden daha iyi) ve karaborsa yapan(kendi gözümle gördüm) bir oluşum nasıl sadece arma peşinde olduğunu iddia edebilir? Amacı arma olmayan bir grup da tribüne ne kadar şey katabilir?(Menfaatsiz olup da grubun üyesi olanları ayrı tutuyorum). Zaten yanlarına gidip çevrelerindeki insanlara davranışlarını gördüğünde ne tip insanlar oldukları anlaşılıyor. Bence tribünün kalitesini yaptığı özgün besteler, tezahürattaki sesin agresifliği ve anlık reaksiyonlar belirler.(anlık reaksiyon derken tepki göstermekten bahsetmiyorum, o anki duruma göre hangi bestenin girileceği veya mizahi/akıllıca bir slogan/hareketten bahsediyorum.) Bu üç özellik de ultraslanda yok. Kareorafi ve deplasman diyorsanız o konuda emek veren kişilere saygım sonsuz. Son olarak belirteyim yaşım 19 ancak 10 senedir maçlara gidiyorum. Yazdıklarımı kesin öyledir veya böyledir diye yazmadım sadece gözlemlerimi ve fikirlerimi belirttim.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 10785 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 931, 932, 933, 934, 935, 936, 937 ... 1079  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Bhecfbs, Bing [Bot], Bozkurt1903, Google [Bot], Google Adsense [Bot], Larendon, tribunde, yorgo-ksk

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye