Zaman: 23 Oca 2022, 06:52

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 71 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sonraki
Yazar Mesaj

BANNED
 Mesaj Başlığı: Re: Bayrak Adamlar
MesajGönderilme zamanı: 20 Nis 2012, 00:57 

Hami

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 20 Nis 2012, 01:01 

muratbrown yazdı:

yıldızlardan başlayıp sırasıyla b genç, a genç, paf ve1992-93 sezonunda Ankaragücü'nde profesyonel futbolcu oldu ve tüm kariyerine bu kulüpte geçirdi. 2006-2007 sezonunda Ankaragücü futbol takımında futbolu bıraktı. Ankaragücü'nde futbol oynadığı süre boyunca 6 başkan gördü.
27 sene dile kolay

inşallah bi 27 sene daha sizlerle nice mutluluklar yaşar fazlası ile hakediyo gerçekten gurur duyulası bi durum...

Başa Dön

rookie
MesajGönderilme zamanı: 20 Nis 2012, 01:48 

Javier Zanetti, Maldini, Totti, Lucarelli, Gary Neville, Ryan Giggs, Scholes, Tony Adams, Raul, Hierro, Oliver Kahn, Eric Cantona,Gerard, Xavi, Del Piero,Franco Baresi Dalglish, Puyol ve Di Stefano bide üstüne Puskas

Türklerden ise; Hakan Kutlu, Şifo Mehmet, Bülent Korkmaz,Oğuz Çetin,Serdar Topraktepe

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 20 Nis 2012, 02:00 

takımım için çook eskilere gitmezsek söyleyecek bayrak adamım yok..gode cengiz belki ama o da altınorduda oynamış..bayrak adam dediğin tek takımda oynar..belki de bu yüzden başarısızız yıllardan beri..

lucarelli her ne kadar livorno için bir simge olsa da özellikle siyasi yönüyle,gezmediği takım yok serie a da,di canio da öyle..roma taraftarı güzel bi koreo yapmıştı kendisiyle ilgili..10un üzerinde takımda oynamış adama bayrak adam ancak burda denir zaten..del piero,zanetti,totti,giggs,puyol,gerard,maldini,terry bunlar tam anlamıyla bayrak adamdır işte..

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 20 Nis 2012, 02:03 

Pele Erol

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 20 Nis 2012, 02:05 
Kullanıcı avatarı

Sadece isim vermektense o isimlerin neden bayrak adam olduğunu da yazarsak bilgi sahibi olmayanlar da aydınlanır, daha güzel bi başlık olur gibi.

Benim için bayrak adam Ayfer Elmastaşoğlu'dur. Altyapıdan itibaren tüm kariyerini Altay'da geçirmiş, 16 yıl A takımda mücadele etmiş, sonraki yıllarda takımımızın teknik direktörlüğünü yapmış, şu yaşında hala maçlarımızı takip eden, çocuklarını bırakın torunlarını dahi birer Altay fanatiği yapmış bir futbolcu. Ne büyük mutluluktur ki kendisiyle sohbet etmişliğim de vardır, ancak bu kadar mütevazi, bu kadar beyefendi olunabilir heralde. Kendisini sahada izleyemediğim için kahroluyorum, ama hikayelerini dinlemek bile beni mest etmek için yetiyor.

Aytekin Erhanoğlu. Bir futbolcu kulüp sevgisini yüceltebilir, kulübü adeta putlaştırıp belki de tribüne oynayabilir, ama Aytekin Erhanoğlu kadar kulübüne taraftar edasıyla bağlı birini görmedim desem yeridir. Kendisiyle tribünden arkadaşım vasıtasıyla röportaj yapmıştık, sadece devrik cümleler düzenlenmiş haliyle o röportajdan bir bölüm,

Hiç başka takımlara transferiniz gündeme geldi mi?
"Gelmez olur mu. Ama hiçbirini ciddiye bile almadım. Altay’da başladım Altay’da bırakacaktım. Zaten başka bi takıma gidemezdim de, beni Volkswagen Aytekin yapan giydiğim formaydı, başka bi takımda aynı aşkla mücadele edebilir miydim? Sonra araya çok büyük hatırlar girince çok kısa süren başka bir deneyimim olmuştu. Ama yapamayacağımı anlar anlamaz bırakmıştım.*
Göztepe 150 bin lira teklif etmişti. Dönüp bakmadım bile. Yöneticiler bile gideceğimden emindi, ama gitmedim, bırakamadım Altay’ı, bırakamazdım da. Bu olaydan sonra Erdoğan Tözge beni karşısına aldı, (yöneticiydi) eğer gitmek istersem her türlü kolaylığı sağlayacaklarını, Altay’a çok emeğimin geçtiğini, önümü açmak için her şeyi yapacaklarını söyledi. Gitmek istemediğimi, gitmeyeceğimi ona da söyledim, çok duygulanmıştı. Ne kadar istediğimi sordu. İki bin lira maaş yeter dedim. Yıllık 24 bin liraya anlaşmıştık.. Profesyonel değildim belki, ama çok mutluydum."

Bu yukarıdaki kısımdan sonra üçümüzün de gözleri buğuluydu.

* O büyük hatır diye bahsettiği o dönem ya Karşıyaka başkanı yada yöneticisi Aytekin futbolu erken yaşta bıraktıktan sonra (bir maçta kendisine edilen münferit birkaç küfürden olduğunu söylüyor) günlerce adeta yalvararak imza attırmış, orda da 4-5 maç forma giyip yapamayacağını anlayınca bırakmış.

Aytekin Erhanoğlu 2007'deki Kasımpaşa finalinden sonra kalp krizi geçiriyor, doktoru Altay maçlarını yasaklıyor ama hala Altay'ın içinde. Geçen yıl 97. yıl kutlamalarımızda şeref konuklarımızdan biriydi. Birkaç futbolcumuz daha vardı geçmiş dönemlerde birkaç sezon da olsa forma giymiş, kutlamalar henüz başlamadan kulüp binasında oturuyorlardı, bizde oradan fotoğraf çekiyorduk, sohbet esnasında bir ara Aytekin Erhanoğlu şakayla karışık "bunlar birkaç sezon oynayıp Altay'ı bırakıp gittiler, ama ben asla takımımı satmadım!" dedi mavi mavi ışıldayan gözleriyle. Zaten hayran olduğum o yüce kişilik kalbimin ortasına ödelene dek taşıyacağım imzasını da bıraktı.

Daha sayılır elbet, hiçbirine haksızlık yapmak istemem, Vahap'lar, Zinnur Sarı'lar, Tahir'ler, Ramazan'lar, Orhan'lar... Hepsinin yeri apayrı. Ama şu iki isim ve Tahir Karapınar'ın gözümdeki değerini anlatmaya kelimeler yetmez. Benim için bayrak futbolcu budur.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 20 Nis 2012, 17:12 

Bizim için bayrak adam Ömer Erdoğan olmamalı.. yanlış anlaşılmasın. Ömer Erdoğan'ı çok severim. büyük kaptan olarak görürüm, her ne hata yaparsa yapsın avuçlarım patlayana kadar alkışlarım..

ama bayrak adamlık başka bir şey. misal farklı bir kulüpten teklif aldığında verdiği tepki önemlidir bu konuda. Ömer Erdoğan'da bunu göremedik. ha belki bir teklif alsaydı elinin tersi ile itebilirdi orası ayrı konu..

ama bizim camiamızın gerçek anlamda "bayrak adam"ı tartışmasız sedat 3'tür. senede 2-3 milli maç oynandığı dönemlerde 34 kez milli formayı giymek, ay yıldıza kaptanlık yapmak, her transfer döneminde istanbul'dan gelen teklifleri oradan alacağı paranın 3'te 1'ine elinin teri ile itmek, kaptan olmak, abi olmak....

Nejat Biyediç'tir bayrak adam. bir yabancı futbolcu olarak geldiği camianın yıldızı, kaptanı, golcüsü, hocası, ve en sonunda efsanesi, sembolü olmak.. vefat ettiğinde Bursa'dan bir şeyleri de söküp götürmek..

Orhan Özselek'tir bayrak adam.. tüm futbol hayatını bu takımın solbeki olarak geçiren, günü geldiğinde göndermek istediklerinde "hayır kardeşim ben bu formadan başkasını üstüme geçirip de futbol oynamam" diyip henüz 30 yaşındayken futbolu bırakan, takım kongre salonlarında başkan adayı bulamadığında ortaya çıkıp "ben varım. bu camia sahipsiz kalmaz" diyip başkan olan, belki de sırf Bursaspor'un derdine düştüğü için henüz 55'ine gelmeden kalbi duran Orhan başkan..

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 20 Nis 2012, 18:09 

Aktif futbolcular arasında Sabri benim için bayrak adamdır.
Eskiler malum zaten.
Sabri yıllardır futbol dışında bir mesele ile gündeme gelmedi,küfür yedi,dalga geçildi,ağladı gel üçlü çektir diyince koşa koşa geldi.Taraftara saygılı oldu hep.
Hiç yanlışı olmayan aslan gibi adam.
Daha ne olsun?Herkesin hayran olduğu bir futbol yeteneği şartı aranmıyor herhalde ayrıca nice hocalar geldi,geçti Galatasaray ve Milli takım'da hep kadroya girdiğini unutmamak lazım.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 20 Nis 2012, 18:17 
Kullanıcı avatarı

Fenerbahçe'nin şuanki kadrosunda Alex de Souza ve Volkan'dır. Bir zamanlar Hooijdonk ve Tuncay da öyleydi. Daha eskiye inersek çıkamayız :)

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 20 Nis 2012, 21:01 

Totti ve Gerard gelir dunya futbolunda
Bizde Volkan ve Alex bu klasmana girebilir

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 71 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Bing [Bot], Google [Bot], Moskov1925, SDR 1925

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye