Zaman: 19 Kas 2017, 11:50

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 197 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Sonraki
Yazar Mesaj

Power MOD
 Mesaj Başlığı: Rusya Tribünleri
MesajGönderilme zamanı: 10 Ara 2009, 12:28 
Kullanıcı avatarı

Rusya'da tribün denince akla ilk başta Spartak Moskova ve Zenit St.Petersburg gelir.Spartak Moskova Rusyadaki en büyük taraftar potansiyeline sahip olan takımdır ve ortalama maçlarını 25-30 bin civarı taraftar izler ve hemen hemen her deplasmana kalabalık giderler.
Ve özellikle koreografi konusunda çok iyilerdir.

Zenit Tribünleri de koreografi konusunda en az Spartak kadar iyi.Maçlarını ortalama 20-25 bin kişi takip ediyor ve her deplasmana peşinden kitleleri sürüklüyorlar.Moskova deplasmanlarına 2-3 bin kişiden az geldiklerini görmedim daha.Hatta önemli bir maça 1-2 sene önce 20 bin kişiden fazla gelmişlerdi.Moskova-St-Ptersburg 750 km bunu da belirtmem gerek.Aşağıda bir koreoları mevcut.

Resim

Bunu aynı maç içinde yaptılar

Dİnamo Moskova genelde ırkçıların desteklediği bir takım ve maçlarını ortalama 6-7 bin kişi izler.Lokomotiv ve CSKA ile ilgili bilgileri de veririm.

http://www.landscrona.ru/media Zenit tribününün bu seneki performansı.İnanılmaz fotolar var.Bakmanızı tavsiye ederim.

En son Antalyaspor1966 tarafından 10 Ara 2009, 13:12 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

Power MOD
 Mesaj Başlığı: Re: Rusya tribünleri
MesajGönderilme zamanı: 10 Ara 2009, 12:28 
Kullanıcı avatarı

viewtopic.php?f=6&t=29224&st=0&sk=t&sd=a&start=20

Bu topicte de fotolar var.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 10 Ara 2009, 12:33 
Kullanıcı avatarı

Takip edebildiğim kadarı ile Zenith tribünleri çok iyi işler yapıyor.Özellikle Şampiyonlar ligi maçlarında performansları harika.
Turizmde ilk yıllarımda bir Rus ile tanışmıştım.Sırtında Zenith yazıyordu dövme ile.Ben de ''Adama bak fotoğraf makinası fanatiği çıktı'' derken adamla iyi bir muhabbetimiz olmuştu.Gideceği gün atkı forma hediye etmişti bana.Tabii o zamanlar Zenith takımı hakkında gram bilgimiz yoktu,utanmıştım.Bende gider ayak bir koşu adama atkımızı vermiştim.
Bu sezon da Ankaragücü maçında 20 kişi kadar Zenith taraftarı vardı Yeni Kale arkasında.Hasta olmuşlardı bizim performansımıza gerçekten.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 10 Ara 2009, 13:06 
Kullanıcı avatarı

Benim bildiğim kadarıylada Spartak ve Zenit önde geliyor Rusyada.

Göze çarpan konular taraftarların hemen hemen hepsi'nin güce dayalı spor yapması(Body building,güreş,boks..vb)
Olaylarda emanet kullanılmaması,yumruk yumruğa girilmesi.Sadece meşale fırlattıkları bilinir birbirlerine.
Kadınlarında grupları olduğu ve onlarında kendi aralarında mevzu yaptıklarını duymuştum.

Antalyaspor1966 dahada bilgilendirir bizi bu konuda.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 10 Ara 2009, 13:08 

Balkan ülkelerinde genelde takımlar bazı kuruluşların takımları olurlar. Lokomotiv, demir yolları takımlarıdır, Levski/Dinamo polislerin takımı, CSKA da askerin takımı oluyor sanırım. Gerçi Abramoviç aldıktan sonra bir bağ kalmışmıdır bilmiyorum.

Lokomotiv Moskova ne durumdadır Rusya'da taraftar bakımından kitlesi ne kadardır. Tribünleri organizemidir ?

Teşekkür ederim şimdiden.

Başa Dön

Power MOD
MesajGönderilme zamanı: 10 Ara 2009, 13:16 
Kullanıcı avatarı

Rubin Kazan'ın Rusyada tribün olarak esamesi okunmaz.Zaten çok önemli maçlar dışında stadlarını pek dolduramıyorlar.Genelde tribün olarak bizim Doğu bölgelerimizdeki taraftar profiline benziyor yapıları.

Lokomotiv Moskva'nın çok fazla olmasa da kemik bir tayfası var.Maçlarını kendi stadında oynuyor.Stadı Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu stadının bir boy küçüğü ama birebir aynısı diyebilirim.28 bin kişilik kapasitesi var yanlış hatırlamıyorsam,en son Fenerbahçe CSKA ile oynadığı maçı bu stadda oynamıştı.Maçlarını genelde 10 bin civarı taraftar takip eder ve özellikle Moskovadaki derbilerde güzel işler yapıyorlar koreografi konusunda.

http://farm3.static.flickr.com/2079/170 ... 05caa1.jpg

Başa Dön

Power MOD
MesajGönderilme zamanı: 10 Ara 2009, 13:19 
Kullanıcı avatarı

Rusyada maç önceleri 2 takım taraftarı düşmanda olsa,en başta bir saygı vardır,boynunda atkıyla rakip tribünün önünden geç kimse sana zıplamaz,genelde kavgaları bu yüzden stad çevresinde değil de,sözleştikleri polisten uzak olan yerlerde kalabalık gruplar halinde olur ve yukarıda da yazıldığı gibi en fazla karşılıklı meşale atılır.Bunun dışında döner bıçağı vs.kavgalarda kullanılmaz,herkes bilek gücünü konuşturur ve kaçan taraf kavgayı kaybetmiş sayılır.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 10 Ara 2009, 13:21 

Bildiğim kadarıyla demir yolları takımı oluyorlar. Türkiye'de sola yatkındır, işçi emekçi takımıdır bu tarz takımlar misal Adana Demirspor. Lokomotiv'de böyle bir olay var mı ? Siyasi görüş olur olarak bir yakınlıkları ve ya işçi takımı olarak lanse edilme gibi durumları var mı ?

En son Svetkavitsa tarafından 10 Ara 2009, 13:22 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 10 Ara 2009, 13:21 

Rusya da Spartak ve Zenit taraftar grupları diğerlerine nazaran biraz daha kendinden söz ettiriyor , Rusyada Gruplar arasında çıkan çatışmalar randevulaşma üzerine yapılıyor polisin beklemediği bir yer belirlenip birbirleri ile kozlarını Emanetsiz , silahsız olarak paylaşıyorlar , sadece bilek gücü kullanmaya özen gösteriyor bu holiganlar , ama arada kalanlarda fena hırpalanıyor ,,

http://www.metacafe.com/watch/yt-DK6Rw- ... in_russia/

http://www.metacafe.com/watch/yt-r3MWhk ... nit_part2/

http://www.metacafe.com/watch/814636/sp ... etersburg/

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 10 Ara 2009, 13:44 

Antalyaspor1966 yazdı:
Rubin Kazan'ın Rusyada tribün olarak esamesi okunmaz.Zaten çok önemli maçlar dışında stadlarını pek dolduramıyorlar.Genelde tribün olarak bizim Doğu bölgelerimizdeki taraftar profiline benziyor yapıları.

Son CSKA maçında,utandığım tek tezahürat,tribünlerimizin CSKA'ya inat Rubin Kazan sloganları atmasıydı..Kapalı tribünde bu tezahürata katılmayan tek tük insanlardanım sanırım.CSKA'yı sinir etmek için yapılan ancak çok amaçsız bi tezahürattı,zira Rubin Kazan'ın bizdeki Sivasspor'dan farksız olduğunu düşünüyorum onlar için,pek de umurlarında olmamıştır..Spartak lehine bişeyler söylenseydi,madem amaç sinir etmekti..

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 197 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: asparagas63, Bing [Bot], Bozkurt1903, BüyükAltay1914, catoni, darkbluewhite, deniztarafı, gabari, Google [Bot], KAPALITUNALI06, LostForest, montevideo, Moskov1925, PMB10ALTI, Pringles, protokol, Pusula, seabiscuit, umud, Yahoo [Bot]

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network Site Meter

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye