Zaman: 27 Şub 2020, 04:15

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 950 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95  Sonraki
Yazar Mesaj

attacante
 Mesaj Başlığı: Re: Almanya Tribünleri
MesajGönderilme zamanı: 22 Eki 2019, 11:56 
Kullanıcı avatarı

tamdoksana yazdı:
St Pauli'lilerin neyi savunup, neyi temsil ettiklerinden ziyade ellerindeki Ypg paçavralarını sallamaları ilgilendirir beni. Burada bir zahmet vay-pi-ci is not pi-key-key masallarını anlatmasın kimse.

hocam bizim ülkemize ve Katar'a göre ypg bir terör örgütüdür ama diğer ülkeler ypg'yi terör örgütleri listesine dahil etmedikleri için onlara göre terör örgütü değildir. hatta aksine ışid'e karşı mücadele ettikleri için büyük sempati bile toplamış durumdalar. en son islam konferansında da terör örgütü olarak kabul edilmiş sanırım ama birleşmiş milletler toplantısında çoğu ülke buna karşı çıktığı için bir sonuç alınamamış..
yani ortalama bir alman veya avrupa vatandaşına göre ypg terör örgütü olmadığı için Türkiye onlara göre masum insanlara saldırmış pozisyonunda görünüyor maalesef, bu doğrultuda st.pauli taraftarlarıda ezilen ve mağdur tarafın yanında yer aldıkları için kendi içlerinde tutarlılar.. hani herkes bize karşı diyoruz ya; işte karşı olmalarının nedeni ülkelerinde ypg'nin terör örgütü olarak kabul edilmemesinden dolayı, masum insanlara saldırdığımızı düşünmelerindendir.
mesela birçok ülkeye göre öso bünyesinde savaşan Nureddin zengi tugayı terör örgütleri listesindedir ama biz onlara destek veriyoruz, çünkü bize göre ve ABD'ye göre terör örgütü değiller.
politika ne yazık ki böyle birşey. her ülkenin kendi politik çıkarları doğrultusunda doğruları farklı olabiliyor.. O yüzden başka ülke insanlarıyla bu tür konularda anlaşabilmemiz imkansız ama en azından empatiyle 2 tarafta birbirlerini biraz olsun anlayabilmeli diye düşünüyorum..

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 22 Eki 2019, 12:24 

@cozker
Konu itibari ile burada tartışılmaması gereken konular ancak kısaca cevap vereyim. Bir çok ülkenin bu iki yüzlü davranışının ben dahil herkes farkında. İki örgütün yani ypg ve pkk' nın doğal lideri apo değil mi ? Bu bebek katilinin paçavralarını sallıyorlar, asıyorlar sergiliyorlar her yerde. Bu durumda ypg' yi bir terör örgütü olarak kabul etmeyenler ya zır cahil, ki öyle olmadıklarını gayet iyi biliyoruz, yada ypg liler gibi pkk' li teröristelere de aynı sempatiyi besliyorlar.
Her neyse yazılacak çok şey var ama yeri burası değil.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 22 Eki 2019, 12:43 

Bunuda şuraya koyalım ki, duymadım, görmedim, bilmiyorum bahanesi ortadan kalksın.

https://www.aydinlik.com.tr/alman-st-pa ... -ekim-2019

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 22 Eki 2019, 13:25 

tamdoksana yazdı:
@cozker
Konu itibari ile burada tartışılmaması gereken konular ancak kısaca cevap vereyim. Bir çok ülkenin bu iki yüzlü davranışının ben dahil herkes farkında. İki örgütün yani ypg ve pkk' nın doğal lideri apo değil mi ? Bu bebek katilinin paçavralarını sallıyorlar, asıyorlar sergiliyorlar her yerde. Bu durumda ypg' yi bir terör örgütü olarak kabul etmeyenler ya zır cahil, ki öyle olmadıklarını gayet iyi biliyoruz, yada ypg liler gibi pkk' li teröristelere de aynı sempatiyi besliyorlar.
Her neyse yazılacak çok şey var ama yeri burası değil.

Söylediklerini genelleştirip doğru olarak kabul edelim. ÖSO militanları Suriye devletini bölmeye çalışıp ülkenin bütünlüğüne karşı gelen, 6-7 yaşındaki çocukların boğazını kesip internette yayınlayan hem de bu işleri direkt olarak gerçekleştiren; cihatçı, insan olmayan bir grup. TSK, ÖSO gibi teröristlerle birlikte hareket ettiği zaman kime neye hizmet etmiş oluyor. Kim kime göre ne kadar terörist?

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 22 Eki 2019, 14:02 

@Manavkuyu

Politize, Barış Pınarı hareketi başlığında sana cevap verdim.
Burası Almanya tribünleri başlığı.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 22 Eki 2019, 14:38 

Jamaicanrasta yazdı:

Benim orda gördüğüm tek bayrak AntiFa bayrağı ve Kürdistan ulusal renkleri (Kürdistan diye bir yer yok demeyin,Barzani geldiğin devlet bile göndere çekiyor o bayrağı başka bir kasıt aramayın )

YPG bayraklarını görmüşsündür umarım verilen linkte,
Tekrar sorayım, bilgi eksikliğin giderildiğine göre,

YPG bayrakları sallanınca St. Pauli'ye saygın arttı mı?

Alıntı:
Klübün kültürüne aşina adam, daha da saygı duyar şu noktadan sonra.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 22 Eki 2019, 14:55 

cozker yazdı:
hocam bizim ülkemize ve Katar'a göre ypg bir terör örgütüdür ama diğer ülkeler ypg'yi terör örgütleri listesine dahil etmedikleri için onlara göre terör örgütü değildir. hatta aksine ışid'e karşı mücadele ettikleri için büyük sempati bile toplamış durumdalar. en son islam konferansında da terör örgütü olarak kabul edilmiş sanırım ama birleşmiş milletler toplantısında çoğu ülke buna karşı çıktığı için bir sonuç alınamamış..
yani ortalama bir alman veya avrupa vatandaşına göre ypg terör örgütü olmadığı için Türkiye onlara göre masum insanlara saldırmış pozisyonunda görünüyor maalesef, bu doğrultuda st.pauli taraftarlarıda ezilen ve mağdur tarafın yanında yer aldıkları için kendi içlerinde tutarlılar.. hani herkes bize karşı diyoruz ya; işte karşı olmalarının nedeni ülkelerinde ypg'nin terör örgütü olarak kabul edilmemesinden dolayı, masum insanlara saldırdığımızı düşünmelerindendir.
mesela birçok ülkeye göre öso bünyesinde savaşan Nureddin zengi tugayı terör örgütleri listesindedir ama biz onlara destek veriyoruz, çünkü bize göre ve ABD'ye göre terör örgütü değiller.
politika ne yazık ki böyle birşey. her ülkenin kendi politik çıkarları doğrultusunda doğruları farklı olabiliyor.. O yüzden başka ülke insanlarıyla bu tür konularda anlaşabilmemiz imkansız ama en azından empatiyle 2 tarafta birbirlerini biraz olsun anlayabilmeli diye düşünüyorum..

cozker, haklısın ama bu ''YPG is not PKK'' söylemi, artık söyleyenlerin bile inanmadığı bir yalan,

On yıllardır AB, hatta direkt Almanya tarafından PKK'ya verilen desteği legalleştirmek için yapılmış bir isim oyunu, herkesin gerçeğini bildiği bir yalan. Bunu St Pauli gibi bir politize bir taraftarın bilmemesi de imkansız,

Yani senin bakış açın yanlış demiyorum ama gerçeği herkes biliyor,
İlla official olmasıan gerek yok bir fikir oluşturmak için,

Bu bir yana,
St Pauli (official olarak kabul edilmemiş olsa da bilinen bir gerçeğe rağmen) böyle bir eylem yaptı diye ''saygısı artan'' birileri varsa, bence iyi niyetli değildir.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 22 Eki 2019, 18:10 

Hansa Rostock tribünlerine gidersen, seni görürseler, linc ederler, falan filan :lol:

bilmedigin seyleri lütfen sallama! kac kere gittim. Ayni olay Dynamo Dresden, Magdeburg ve Energie Cottbus.
Hepisi sag görüslü tribünler. Hatta Dynamo Dresden deplasmaninda misafir tribünde taa icindeydim. Hic bir de sikinti yasamadim!

Neymis: nerede olursan ol, ayak uydurduktan sonra, pislik yapmadiktan sonra, heryerde rahat yasarsin ve isini yaparsin!

Burasi simdi baya politikaya döndü, ama Almanyada sag kesimin artmasi, ve problemler yasanmasi cok dogal! Buradaki yabancilar normal sekilde yasasin, Afrikadan, Suriyeden gelen mülteciler (cogu zaten bunu hak etmiyor) rahat dursun, hic bir sikinti olmaz! Ama buraya gelenlerin cogu pislik, davranmasini bilmeyen kültürsüzler!

Ondan dolayi, ben hayatimda yüzlerce maca gittim, hic bir zaman hic bir yerde sikinti yasamadim. Bu kadar basit!

1. FC Hanau 1893 e.V.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 22 Eki 2019, 19:40 
Kullanıcı avatarı

Aslinda az bile saldiriya ugruyor buradaki bazi Afrikali ve Arap mülteciler. Tecavüz, taciz ne ararsan var bunlarda. Ben Alman olsaydim benimde diri diri yakasim gelirdi bazisini.

Hansa Rostock demisken, her kis takimlarinin pesinden Türkiye'ye kampa giden tribüncüleride var bunlarin. Bu ay Alanya'daydim, ta Alanya kalesinde bile Hansa Rostock cikartmalariyla karsilastim. :D

Eklentiler:
_20191022_183930.JPG
_20191022_183930.JPG [ 102.68 KIB | 761 kere görüntülendi ]
Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 22 Eki 2019, 19:48 
Kullanıcı avatarı

St. Pauli tayfasi, o sapik dolu mültecilere sirin görünecem diye karisini bacisini bile satacak nerdeyse. Bacilarini önlerinde taciz edip tecavüz etseler alkis tutacaklar nerdeyse. Tam bir mal toplulugu.

Irkcilik kötü tabii ki. Ama bu kadar kasmakta iyi degil bazi seyleri.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 950 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot], Megustastu

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye