Zaman: 19 Kas 2017, 11:50

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1412 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 142  Sonraki
Yazar Mesaj

diffensore
 Mesaj Başlığı: Re: İtalya tribünleri...
MesajGönderilme zamanı: 20 Kas 2009, 18:33 

Bu başlık Livorno ile kavgaya döner ve kilitlenir.

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

attacante
MesajGönderilme zamanı: 20 Kas 2009, 19:01 
Kullanıcı avatarı

turk tribunlerine benzerlikte en yakin olan tribunler. turk tribunlerinin biraz daha modifiyelisi. ama sanki gecen senelerde yasanan tribun olaylari ve uzerine cikan sert yasalar italya tribunlerini biraz geriletti gibi insalla bizde olmaz

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 20 Kas 2009, 19:16 
Kullanıcı avatarı

milan taraftar gruplarından bahsedelim biraz..

Milan deyince benim aklıma kesinlikle ilk başta FDL ismi gelir Fossa Dei Leoni.. Bana göre dünyadaki en iyi kareoları yapan ekiptir. Kuruluşu ve kapanışıyla ilgili bir yazı;

Fossa dei leoni, (FDL ya da Fossa olarak anılır) A.C. Milan takımının taraftar grubudur. 1960 yılında kurulup 2006 yılının başlarında 5000'e yakın üyesiyle dağılma kararı almışlardır.

Milan taraftarı bir grup insan bir taraftar grubu kurmaya karar vermişler ve grubun adını da Milan takımının eski antrenman tesislerinden almışlardır. Fossa'nın tribünlerdeki yeri San Siro Stadı'nın curva sudu yani güney kale arkası tribünüydü. Önceleri sadece küçük bir grpken sayıları gittikçe artmış ve önem kazanmıştı. Özellikle ezeli rakipleri İnter ve Juventus ile yapılan maçlar için çok ilginç koreografiler hazırlamışlardı. Ama üye sayısı arttıkça çok saldırgan bir taraftar grubu olmaya başladılar. Son dönemlerinde 5000 civarında aktif üyesi ve 15 kişiden oluşan yönetim kurulu vardı. 2000'li yıllarda tüm Avrupa tarafından tanınmaktalardı. Başına buyruk hareketleri ve saldırgan tutumu herkesi rahatsız etmekteydi. Herkes bu taraftar grubunun çok uzun ömürlü olmayacağını düşünmekteydi.

Tarihler 29 Ekim 2005'i gösterdiğinde ligdeki iki namağlup takım olan Milan ile Juventus'un derbi maçı oynanacaktı. Maç başladığında FDL'nin bulunduğu tribünde Milanolu Juventusluların oluşturduğu Viking Juve'nin pankartı açılmıştı. Yani Viking Juve'nin pankartı çalınmıştı. Ancak FDL'nin çaldığı bir türlü kanıtlanamıyordu. Viking Juve bunu kendine yediremeyerek 1 Kasım'da Milan'ın PSV Eindhoven ile yapacağı deplasman maçında Viking Juve üyeleri Fossa'nın pankartlarını çalarak pankartla beraber çekilen görüntülerini internette yayınlamışlar ve öclerini böylece almışlardı. Daha sonra Fossa Dei Leoni bunu kendine yediremeyerek aktif çalışmalarını bir süreliğine durduracak ve bir süre sonra da dağıldığını resmi sitelerinden açıklayacaklardır. Bu herkesi mutlu etmişti. Ancak geriye Milan - İnter derbisi sırasında İnterli bir taraftarın Fossa hakkında söylediği şu sözler kaldı: "Onlardan nefret ediyordum. Ama San Siro'da onlarsız bir maç izlemek artık eskisi kadar keyifli olmayacak. Bunu söyleyeceğimi hiç düşünmemiştim ama sanırım onları özleyeceğim."
[url]
http://www.acmilan-online.com/gallery/a ... tras16.jpg[/url]

http://acmilan.theoffside.com/files/2008/11/fossa-dei-leoni.jpg

tabi bu adamlar kendilerini fesh ettikten sonra bir daha gelmediler mi diye soran olabilir Fossa 15 kişilik lider kadro ile yönetiliyordu bu lider kadrodan bazı isimler fossa kapatıldıktan sonra ''Guerrieri Ultras'' adı altındaki grupla beraber tekrar curva sud da yerlerini almışlardır Guerrieri Ultras ın anlamı ''savaşçı ultralar'' dır.

milanın bir taraftar grubumu var diyeceksiniz haklı olarak, tabiki bir tane degildir ama hepsi FDL nin ismi altında ezilmiştir, bana görede FDL varken hiçbirine gerek yoktur neyse bir diger taraftar grubuda ünlü ''Brigate Rossonere''dur.

Brigate Rossonere anlamı ''kırmızı-siyah tugaylar'' demektir. FDL den sonra en ünlü taraftar grubudur milan tribünlerinde FDL kapandıktan sonrada kafaya oynamışlardır hatta FDL nin kapanmasında bu grubunda etkisi vardır FDL destek beklerken köstek olmuşlardır.

İlkelerinin başında şu gelmektedir "Kulübün başkanı yada yöneticileri-oyuncuları bizi ilgilendirmez.Biz kırmızı-siyah renkleri yaşatmak için kurulmuş bir yapıyız.İnsanlar gelir geçer Milan hep burdadır!"

bir kaç döküman :

http://img167.imageshack.us/img167/7754/banner2re1.jpg

http://img133.imageshack.us/img133/1332/brchepk2.png

bir diger grupta ''Commandos Tigre'' dir. Fossa Dei Leoni şimdi olmadıgı için en eski taraftar grubudur kuruluş tarihi 1967 dir.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 20 Kas 2009, 19:26 

İtalya'da Tek Sevdigim Sempati Duydugum Tribün Lazio'dur.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 20 Kas 2009, 19:35 
Kullanıcı avatarı

Milano'ya gitmiştim, herhâlde İtalya'da tribün mevzularının en az olduğu şehirlerden biridir Milano diye düşünüyorum. Milan ve Inter'in ürünleri San Siro Store isimli aynı mağazada satılıyordu. Takımlar arasında Roma - Lazio arası rekabet yoktu. Hatta stada yürürken duvarlarda falan Curva Sud yazıları yanında, Curva Nord yazıyordu, hiç karalama operasyonu bile yapılmamış.

Başa Dön

NO POST!
MesajGönderilme zamanı: 20 Kas 2009, 19:37 

Baran1907 yazdı:
Milano'ya gitmiştim, herhâlde İtalya'da tribün mevzularının en az olduğu şehirlerden biridir Milano diye düşünüyorum. Milan ve Inter'in ürünleri San Siro Store isimli aynı mağazada satılıyordu. Takımlar arasında Roma - Lazio arası rekabet yoktu. Hatta stada yürürken duvarlarda falan Curva Sud yazıları yanında, Curva Nord yazıyordu, hiç karalama operasyonu bile yapılmamış.

Zamaninda bir dokuman okumustum bu sitede,orda 2 takim taraftarlari arasinda baris yapildigi,normalde surekli kavga ciktigi yaziyordu.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 20 Kas 2009, 19:40 

Yokmudur Napoli'yi anlatacak , onlardan bahsedecek ?

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 20 Kas 2009, 19:59 

Benim Facebook'da milan'ın kafa adamları falan var. Adamların hiç meşhur olma, yok şu gazeteye çıkim buraya demeç verim derdi yok. Bir maç biri sette duruyor diğer maçta bakıyosun başka biri. Lider kim çözemedim hala. Milano yazılı bir pankart var her yere götürüyorlar heralde o pankartı. Maçlar dışında da sürekli içip sıçıp mangal yapıyorlar heralde. Bir de acayip faşistler. Tribünde yaşı en geç insan evladı 20-22 falan olması lazım yani bizimkinden farklı. Deplasman otobüsü duman altı bile olmuyor aksine güneş gözlüklü adamlar falan var. ( Tabi bu yorumların hepsi bi kaç kısa sohbet ve fotoğraflara dayanıyor.)

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 20 Kas 2009, 22:22 
Kullanıcı avatarı

İtalyada sempati duyduğum tek taraftar kitlesi Napolidir.Bilmiyorum bizemi benzetiyorum ama çoğu kişide onlara sempatiyle bakıyor özellikle şu tren kaçırma olayından sonra..Takım olarakta Palermoyu severim sadece forma rengi ve oyuncuları olarak bana sempatik gelmiştir her zaman.

Başa Dön

NO POST!
MesajGönderilme zamanı: 20 Kas 2009, 23:04 

Atalanta nasıl bi tribundur? Mevzuda baya saglamlar gibi gozukuyolar..

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1412 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 142  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: asparagas63, Bing [Bot], Bozkurt1903, BüyükAltay1914, catoni, darkbluewhite, deniztarafı, gabari, Google [Bot], KAPALITUNALI06, LostForest, montevideo, Moskov1925, PMB10ALTI, Pringles, protokol, Pusula, seabiscuit, umud, Yahoo [Bot]

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network Site Meter

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye