Zaman: 16 Tem 2019, 18:10

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 32 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4  Sonraki
Yazar Mesaj

centrocampista
 Mesaj Başlığı: Re: Kendi Kaleminden Metin OKTAY
MesajGönderilme zamanı: 31 Eki 2007, 14:08 

Metin Oktay yazdı:
Galatasaray'ı bırakacağım ha? Allah korusun! Allah yazdıysa bozsun! Galatasaray benim dünyam, Galatasaray benim yuvam. nasıl bırakırım Galatasaray'ı? evet İzmir'i eşim kadar severim. ama benim bir de sevdiğim Galatasaray'ım var..

Neden Metin Oktay, hep Metin Oktay, seyretmedin, izlemedin, görmedin, ne var, ne olacak gibi soruların tüm yanıtları yalnızca buradadır, fark buradadır.

Büyük Galatasaraylı bir kere daha sana selam olsun.

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 31 Eki 2007, 14:31 

belkide içimizden birçoğunun bile yapamayacağı seyi yapmış..
biz onun için ne yapsak ne etsek boş..
heleki şimdikileri görünce..
Nur içinde yat taçsız kral.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 31 Eki 2007, 16:36 

... Oyundan oyuna, oynayandan oynayana, seyredenden seyredene fark var. Hayat bazı oyunlara daha çok yansır, bazı oyuncular bunu daha iyi yansıtır, bazı seyircilerin gözü o yansımaları daha iyi görür. En basit (yalın) vesilenin ardında bile bir semboller (delâletler) cümbüşünün varlığını ve bütünlük sırrının her yer gibi orayı da nasiplendiren serpintilerini fark edebilirsiniz. Meşhur zenginlerden Fenerbahçeli Müslim Bağcılar’ın “rakamları sen yaz!” diyerek uzattığı transfer sözleşmesini “Bizi sevenlere ihânet etmeyelim baba!” sözleriyle reddeden Metin. Bir zaferden sonra herkes oynayıp zıplarken soyunma odasının bir köşesine çekilip “Beni utandırma, şımarmama izin verme Allah’ım!” diye dua eden Metin. İlk eşinin babası tarafından önüne konulan bir çanta dolusu parayı elinin tersiyle itip arkadaşlarının yanına yürüyen Metin... Amacı değil, enstrümanı toptu; bundan dolayı ona özel bir şuurla ve sadece vücudunu kullanarak değil, ruhuyla, beyniyle, yüreğiyle mükemmelen hükmetti. Böyle icracıları her enstrüman sever; top da neymiş ki!

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 31 Eki 2007, 16:50 
Kullanıcı avatarı

Metin Oktay yazdı:
Nuri bir pas atmıştı,sola doğru kaçtım..........

Burada bahsedilen Nuri, Samsunspor'un 1989 Trafik kazasında kaybettiğimiz Nuri Asan. Kendisi çok iyi bir Samsunlu ve çok iyi bir orta saha oyuncusu idi. Samsun Amatör 19 Mayısspor'dan Galatasaray'a, oradan Ankaragücü'ne ve 1965'te de prfesyonel Samsunspor'a geçmiştir.

Mevzuyla ilgisi şu aslında... Galatasaray için Metin Oktay, Samsunspor için Nuri Asan sembol futbolculardı. İkisinin de adı canları kadar çok sevdikleri kulüplerinin tesislerine verlidi. Bugünün para için herşeyinin terkedebilen futbolcularıyla kıyaslanmayacak insanlardı. Eskişehirsporlu Fethi'yi almak için gittiğinde aldığı cevap ve verdiği karşılık hayli anlamlıdır.
- Metin Abi, benim Eskişehirspor'a sözüm var. Sen olsan G.Saray'ı bırakıp gider miydin?
- Gitmezdim... Haydi geri dönüyoruz...

Ahmed Selim, Serbest Vuruş adlı kitabında Metin Oktay'dan çokça söz eder. Galatasaray'dan haz etmeyen birisi olan ben Metin Oktay'ı hem hayranlıkla hem de rahmetle anıyorum.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 31 Eki 2007, 17:51 

şu yazıyı okuyunca sen galatasaraylımısın iyi düşün diye soruyorum kendime.evet hiç görmedim toplasan 1 tane golünü gördüm ama evet bu sevgi başka bir sevgi.metin oktay sevgisi.galatasaray sevgisi.ne diyelim.

http://noatkiyesbilet.blogspot.com

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Eki 2007, 17:57 
En büyük eksikliğimiz, seni canlı canlı izleyememek Metin OKtay..
Abilerimden, amcalarımdan, yani büyüklerimden seni dinlerken bile tüylerim diken diken oluyor, aynı bu yazıyı okurken ki halim gibi..

Pankartlar, besteler yazıyoruz senin adının geçtiği.. "Hepiniz Metin gibi oynayın" gibi. Ama senin gibi bir GS'lı bulmak bu profosyonellik anlamında "imkansız" sanırım..

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 31 Eki 2007, 18:06 

Ireland yazdı:
Sahadan çıkmadan önce gidip fenerbahçe tribünü önünde çakıldım. Ben gidince onlar da şaşırdı. Biraz önce o çirkin kelimeleri bana layık gören insanlardı onlar. Durdum. Bir baştan bir başa o tribünleri süzdüm. Sonra eğildim ve bana küfredenleri selamladım.

tam bir şövalyeymiş kendisi.
klaslığı sadece golcülük meziyetlerinde değil, hal ve tavırlarında da mevcutmuş.
insan, kafasında bile hayal ettiğinde o anı tüyleri diken diken oluyor.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 31 Eki 2007, 21:22 

Bir çoğumuz seni sahada izlemedik. Efsaneleşen futbolculuğunu dinledik, okuduk.
Yetişebilenlerimiz seni yazılarından takip etti. Adam gibi adam deyişinin en çok sana yakıştığını hepimiz öğrendik.

Hep özledik.

En çokta Galatasaraylılığını.Ne yazık ki kutsal olarak gördüğün forma dolara yenik düştü.
İstisnaları olsa da kutsallık,renk aşkı tarih oldu.Sen rahat uyu o istisnalar başımızın tacı .

Tacını senden umarsızca alanlara tacdan önce Galatasaraylılığını aktarabilseydin keşke.
Krallığı gollerin sağlamadığını hepimiz yaşayarak gördük, hatta tacı senden alanlar dahil olmak üzere. Hala özlüyoruz.

Seni, sevgimizi anlayamayanlar, zaman zaman içlerindeki kini bugün bile kusarken, biz onları bu hasta ruh halleri baş başa bırakıp sana bir kez daha sevgimizi yolluyoruz.

Hep özleyeceğiz.

Bu sarı-kırmızı çarpan kalpler seni unutmayacak büyük Galatasaraylı Metin Oktay.

KARŞI uA

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 31 Eki 2007, 23:54 

Oyuncular paraları birkaç gün geç yattı diye homurdandığında, sürenin aylara yükselmesiyle beraber idmanlara çıkmadığında, oyuncular 'ruhsuz' sıfatı alabildiğinde, divan kurulunda birileri çıkıp 'X branşı kapatalım, gitsin' dediğinde, Canaydın tekrar başkan seçildiğinde, hep senin bize anlatılan Galatasaray'lılığına sarıldık; seni andık tekrardan.

Yakın zamanda edinebildiğimiz dvd'lerde efsane Eskişehirspor maçının devre arasında rastladık ona. O beyefendi duruş ve konuşma tarzıyla Galatasaray'ın şampiyon olacağına dair umudunu bildirirken gördük, 'vay be' diyerekten hüzünlendik yine.

Keşke bizim önümüzde Fenerbahçe ağlarını delseydin, keşke yalnızca 1 yıl aynı dünyayı paylaşmasaydık diye iç geçiriyor insan haliyle. Aynı şekilde kalbinde bir yerleri sızlattığına emin olduğum Canaydın'ın masasına yumruk vurabilseydi keşke demek lazım.

Hani Lincoln falan dinlemeden..

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 01 Kas 2007, 01:59 
Kullanıcı avatarı

taçsız kral,eşsiz kral

Nur içinde yatsın.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 32 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: 18yıl, anarche, Bing [Bot], Bizans1905, deniztarafı, DeverOrgill, drcogito, giresungörele, Google [Bot], Google Adsense [Bot], GreenTown, Hep YEK, kei, Maraton06, MaratonAlt, roxrox, Tekyumruk1905, tribunde

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye