Zaman: 21 Eyl 2020, 06:58

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 11764 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 1177  Sonraki
Yazar Mesaj

rookie
 Mesaj Başlığı: Olmadık Yerlerde Rastlananlar
MesajGönderilme zamanı: 16 Eyl 2007, 04:59 

Simdi baslık niye boyle onu acıklıyayım musadenizle elim cayım sigaram sahura dogru son nefeslerimi alıp bir yandanda forumu gezerken 3 yıl sonra dondugum td de ilk konumu acayim istedim.

Tribun guruplarinin kendi isimlerini gectikleri yerlere yazmalari eskidden kalma bir tribun kulturudur x takımın stadına giden yolun uzerinde veya stadin duvarında asarlar keserler havaya atarlar yere dusmeden 4 posta cakarlar gibi klasik yazılarla cogu yerde karsılarız yazılar yazılan sehrin taraftarları bunu sevmesede yazı yazanlar tarafından bu oralara gelindigini gosteren bir isarettir.

Bunun bir baska benzeride aynı sehrin icinde belli bir takımla ozdelesmis semtlere o semtin en buyuk dusmani olarak gorulen tribun gurubunun isimlerinin yazılması boyutudurki bunu yapmak ilk maddedeki duruma gore biraz Guven Ozveri Tecrube Isteyen bir durumdur .

Birde kel alaka yerlere gurup isimleri yazılır hatta bazen oyle yerlerde bu yazılar gorulurki Oha Lan yok artık ebenin seyi alisami! cumlesi istem dısı insanın agzından dokulur.Bu topicte sadece bu maddeye uyan yazılar paylasılsın resimleri filan konulsun okuyalım ogrenelim istedim.

Ben Baslıyalım
1:Askerdeyken cakalın bol oldugu yerlerde gorev yaptıgımızdan sıksık magralar filan bulurduk malum insanlara ait .. yine boyle buldugumuz muhtemelen 4/5 senedir sıgınak olarak kullanılan bir magarının duvarında carsı pkkya karsı yazısını gorunce oha lan demistim derinden.. asıl olayı sasırtıcı yapan carsının a sının anarsi a sı seklinde yazılmıs olmasıydı cunku bu sıgınagın 4/5 senedir pkk sıgınagı olarak kullanıldıgı soyleniyordu hangi ara girildi yazıldı hala merak ederim.
2: beni en cok sasirtan yazilardan biride istanbulda sosyetik mekan olarak sıksık tvlerde gosterilen bir mekanın tuvaletinde bucalılar her yerde yazısını gorerek sahit olmustum. Isi ilginc kılan yazıdan cok o mekanın tuvaletleri hergun kontrol edildigi icin muhtemelen benim gittigim gun yazılmıs olmasıdır. benim oraya gittigim gun mekan sosyetik bir dugun isin kapatılmıs genelde 30 yas ustu godamanların katıldıgı bizimde bir abimizin yanında buda yegenim kontejaninda gittigimiz bir dugundu nasıl olmus o 30 yas ustu godamanlardan hangisi o yazıyı yazmıs bayaga sasirmistim.
3:18 yaslarında almanya bol para az is sevdasına bir almacı manita kafalayıp kapagı oraya attmak icin akrabalarin yanına 45 gunluk vizeyle almanyaya gitmistim. orda bremerhaven diye bir liman kentinde bulunmustum surekli gemilerin yuk bosaltmak icin yanasdıgı bir limanı vardı birgun aksam gelen giden gemileri incelerekken geminin birinin alt tarafinda kocaman FB yazısı gorunce hayli sasirmis oha lan demistim istem dısı.. cunku geminin ne turkiyeyle ne fenerbahceyle uzak yakından alakası yoktu.
Meraklısına not: Almanya bos yer kızlarida guzel degil sahsen ben beyenmedim hala bekarim :)
4:Alanyada bir duvarda BIRAKTIK ISI GUCU SALDIR ANKARAGUCU IMZA BOYACI ALI yazısıda beni sasirtmisti aslında alanyada ankaragucu taraftarının olması o kadar sasırılacak bir durum olmasada belkide bu slogani o zaman ilk kez okudugumdan belkide yazan insanin harbiden isi gucu bırakıp maca giderken elindeki fırcayla bu yazmıs olabilecegi gercegi bu yazıyı benim icin unutulmaz kılmıstı.
5:Gurcistanin turkiyeye en yakın sehri batuma 100 dolara bir hafta her turlu hatunu goturursun diye bilinen sehir efsanesine inanarak gitmistim. Batumda hatunların bol oldugu bir barlar sokagı tarz bir yer var ordan cıkıp kaldıgım otele giderken kahrolsun rusya bagımsız cecenya altındada soldiers of bursaspor yazısı bulundugu yer ve uzunlugu bakımından beni sasirtan yazılardan biriydi abartmıyorum koca okul gibi bir yerin onundeki 2 metrelik duvarını kaplamıstı oha lan demistim hemde isteyerek.

Bunların dısında yunan adalarinda kafsinkaf yazılarını gormem yine almanyada olumune adana demir yazısı (tam belediye binasının duvarında) gaziantep emniyet mudurlugunun arka bahce duvarinda ultraslan yazısı ( saglam cesaret ister emniyetin duvara yazmak)
benim icin unutulmaz armadadir aklıma gelen olursa baska yazarim yine.

Kendi takımınızın x sehirde yada x semtde yazdıgı yazıları anlatmak yerine boyle kel alaka yerlerde gordugunuz yerdeki yazıları yazarsanız topicin uzunomurlu olmasina katkınız olur simdiden tsk efem.

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

diffensore
 Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 16 Eyl 2007, 05:09 

Yılını hatırlayamıyacağım ama sağlam bi 15 sene var. İnönü stadına geceden gidilip heryere teksas-bursaspor vs. yazılmıştı. İşin ilginç yanı yazıyı yazan 2 arkadaş daha sonra beşiktaş iskelesinde maç saatine kadar elleri yeşil boyalı bir şekilde uyumuşlardı!

Başa Dön

centrocampista
 Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 16 Eyl 2007, 06:24 

2001 yilinda Italya Roma'da Vatikan'daki meshur S.Pietro kilisesinin kulesine tirmanilan uzun merdivenlerin bir yerinde duvarda "Allahimizsin fener" yazisini gormustum.. fotograflayamadim malesef..

bu arada Roma'da her turlu tarihi ve sanatsal yapitlarin uzerinde bu tip benzer yazilar yaziyor ve malesef butun yazilar sadece turkce.. :?

Başa Dön

Tribundergi HQ
 Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 16 Eyl 2007, 06:27 
Kullanıcı avatarı

peperone yazdı:
2001 yilinda Italya Roma'da Vatikan'daki meshur S.Pietro kilisesinin kulesine tirmanilan uzun merdivenlerin bir yerinde duvarda "Allahimizsin fener" yazisini gormustum.. fotograflayamadim malesef..

bu arada Roma'da her turlu tarihi ve sanatsal yapitlarin uzerinde bu tip benzer yazilar yaziyor ve malesef butun yazilar sadece turkce.. :?

Gecen hafta Roma'dan gelen 2 arkadas, "Carsi, Roma'ya karsi" diye yazilama gormusler.
Fotografi vardi.

Başa Dön

attacante
 Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 16 Eyl 2007, 06:36 

londra ve manhattan'daki "35½ Karşıyaka"lar da beni tepkisiz kalacak şekilde şaşırmama sebep olan durumlar..fotoğrafları kesin vardır..

ayrıca National Geographic'te Truva Atı'nı incelerken çektikleri bütün fotoğraflarda, atın içine yazılmış KSK yazısının gözükmesi..

En son £f£ tarafından 16 Eyl 2007, 06:50 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Başa Dön

centrocampista
 Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 16 Eyl 2007, 06:42 

din iman töre göz göz göztepe

caminin duvarında görmüştüm, izmir karataş.

Başa Dön

attacante
 Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 16 Eyl 2007, 09:46 
Kullanıcı avatarı

2 sene önce sanırım ankaragüçlü arkadaşlar bizim derneğe ziyarete gelmişlerdi stadla dernek arası yakın ara yoldan geçerken sinema var ertesi gün sinemanın duvarına baktım "Ankaragücü 1910" yazıyordu oha filan dedim cünkü derneğe beraber gidip gelindi diye biliyorum ne ara yazdılar hayret ettim.

Başa Dön

attacante
 Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 16 Eyl 2007, 11:45 
Kullanıcı avatarı

Taksim Otobüs Durakları Yanı - Geçen Sene

Resim

Başa Dön

attacante
 Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 16 Eyl 2007, 11:50 

bu yazı olayı kendi semtimizdede ilginç boyutlara ulaştı.
en son churchilde köpeğin üstünde ksk yazısı görmüştüm bide cemalin orda masaların yanındaki çiçeğin yaprağına yazmışlardı ..

Başa Dön

diffensore
 Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 16 Eyl 2007, 11:50 

Karşıyaka klisenin duvarında Bismillah - Allah Kitap Çarşı... 8 sene falan oldu herhalde :S

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 11764 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 1177  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: ayd06an, Bing [Bot], Google [Bot], körfezli_celik, tribunde

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye