Zaman: 17 Ağu 2022, 17:19

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 78 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sonraki
Yazar Mesaj

centrocampista
 Mesaj Başlığı: Re: Galatasaray'da Fatih Terim ile yollar ayrıldı
MesajGönderilme zamanı: 10 Oca 2022, 20:19 
Kullanıcı avatarı

Hayırlısı olsun..Umarım bundan sonraki TD genç bi İtalyan olur

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 10 Oca 2022, 20:20 

Yollar ayrılmalıydı ama avrupa ligi son 16 turu eşleşmesini görmeliydi diye düşünüyorum. Hocayı öne sürerek seçimi kazan, hoca 3 yıllık proje diye diretirken 6 ay dolunca alınan kötü sonuçlara karşı hocayı göndermeyi tercih etmek güvenilir bir hareket değil.

Okan Buruk’un uzun zamandır bu görevi beklediğini düşünüyordum ama çocuğu hastaymış yeni öğrendim. Bülent Korkmaz da Alanya’daki görevinden ayrılarak bu göreve göz kırptı ama Galatasaray’ın yabancı hocayla devam edeceğini düşünüyorum. Basında çıkan yardımcı antenör falan doğruysa eğer Burak Elmas da sezon sonu yolcu olur gibi.

Başa Dön

Administrator
MesajGönderilme zamanı: 10 Oca 2022, 20:38 
Kullanıcı avatarı

Bazı şeyleri doğru irdelemek gerekiyor.

Hoca'nın gidişi ile tekrar gördük ki, sosyal medya denen şey genel anlamda bir lağım çukuru.

Fatih Terim gönderildi diye takımın küme düşmesini isteyen mi ararsın, hoca gönderildi diye oyunculardan (sanki iyi oynayabiliyorlarmış gibi) kötü oynamalarını isteyenler mi yoksa Fatih Terim gitti diye sevinçten garip şekilde yazılar yazanlar mı...

Şunu kabul etmek gerekiyor ki son seçimde en başından beri Burak Elmas gibi hoca ile çalışacağını net ve tekrar tekrar söyleyen kimse yoktu.

Eşref Hamamcıoğlu ya da Yiğit Şardan başkan seçilse Fatih Terim ile çalışmayacaklardı.

Yani Burak Elmas nasıl ki Terim ile bir nevi başkan olduysa, hoca da Elmas ile takımın başında kaldı. Bu çok net.

Diğer çok net olan bir şey varsa hocanın eskisi gibi olmadığı. Israrla ama ısrarla kötü oynayan takımı çok iyi oynuyoruz diye diretmesi, bıraksanız değil Süper Lig, 1. Lig'den bir takımın bile tercih etmeyeceği (Selçuk-Necati) teknik heyette ısrar etmesi, yanlış oyuncu ve transfer tercihleri vb liste uzun.

Senin hocanın en yakın adamı sezon başı 30 milyon Euro harcadığın, rezalet oynadığın sezonda çıkıp "geliştiremiyorsak, değiştiririz" derse sende dersin ki, sen geliştiremiyorsun madem ben de geliştireni getiririm.

Sürekli bir "Proje" lafı gidiyordu fakat sanki kalede Jankat, stoperde Kaan, orta sahada Bartug, forvette Eren vb alt yapı oyuncuları ile oynuyormuş gibi lanse etti fakat 3 sene sonra takımda olmayacak, Muslera, Van Arnholt, Babel, Feghouli, Arda gibi oyuncuları izledik hep.

Sezon başı ortalık ayağa kalktı Oğulcan için ama son 2-3 tane maçı saymazsak ortalarda yoktu. Aynı Oğulcan gibi Barış Alper gibi kesinlikle Galatasaray oyuncusu olmayacak.

Geleceğin Galatasaray'ını kuruyoruz deyip sürekli Babel ve Arda gibi futbolun kendilerini bıraktığı adamlara sarıldı.

Sende, senin alt yapında yetişen daha iyisi (Yunus) olmasına rağmen gidip 1,5-2 milyon Euro para verip alındı, nasıl bir scout işiyse, Assunçao ortalarda bile yok. Gelip de kendini geliştirebilen, üzerine koyan bir oyuncu yok. Gerileme daha net.

Marcao ve Kerem'i saymazsanız her anlamda bir Anadolu takımı andıran bir takım vardı ortada. Avrupa'daki başarı hep oynatmama üzerineydi. Genel itibari ile oynayarak çok az maç kazanabildi Galatasaray. Daha çok hep kapandı.

Gelelim yönetime, ne camia ne de taraftar arkasında. Muhtemelen Haziran'da seçim olacak ve ibra garantisine karşı gidecekler.

Ünal Aysal, Terim'i gönderdiğinde Mancini gibi elit bir hocayı indirmişti fakat bunların bulduğu hocanın en önemli özelliği bir dönem Guardiola ile çalışması. Bir tane sağlam hoca ile bile anlaşamazlar muhtemelen.

Kısacası, biz hocamızdan razıyız, kendisini de çok seviyoruz ama görünen köy kılavuz istemez misali ortada ne iyi bir oyun, ne iyi bir jenerasyon ne de iyi bir futbol vardı. Daha doğru ve iyi bir şekilde ayrılsaydı keşke.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 10 Oca 2022, 21:56 

TD'nin Twitter'da paylaştığına bakarsak muhtemel hoca adayı gelmese daha sağlıklı olacak. Aklıma bizin basın da geldi, Tudor'a ne yapmışlardı öyle.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 11 Oca 2022, 00:00 

Uzun uzun yazacak bişey yok. Yine ne yaptı etti kovdurdu kendisini. Erman toroğlunun anlattığı doğruysa Burak Elmas aramış mesaj atmış hiç birine cevap vermemiş hafta boyu. Kendini herşeyden herkesden büyük görünce hüsranıda büyük oluyor. Adam hiç bir otoriteye saygı duymuyor. Belki anlaştığı tek başkan tüpçü olabilir. Birileride gitmiş kapısında ağlıyor. Yönetim geldiğinden beri ilk kez doğru bişey yaptı bugün fatih terimle beraber yancılarını da yollamış. Futbolcuların içinde de hocasını kulübünden daha fazla seven varsa kapı orda. Hiç beklemesin.
Bide neymiş projesinin arkasında durmamışlar. Proje dediğide her transfer döneminde 30 milyon euro harcatıp babeli, ardayı oynatmaktı herhalde. Bu saatten sonra bide git Acunun takımının başına geçte tam olsun hocam.
Mustafa Cengiz mezarında rahat uyusun artık.
Bu saatten sonra hangi hoca gelse bundan kötü olmayacaktır. Belki Bjk lılar kızacaktır ama keşke Sergen hoca gelse.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 11 Oca 2022, 00:27 
Kullanıcı avatarı

ben UEFA maçına kadar devam eder sonra bırakır diyordum.

Hayırlısı olsun.Vedalaşmayı beceremiyoruz biz milletçe.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 11 Oca 2022, 01:02 
Kullanıcı avatarı

Fatih Terim gibi hocalarla çalışmak zordur. Egosu bu denli yüksek, özeleştiri kültüründen yoksun, sinirlerine hakim olamayan bir mağrur adam..

İlerleyen yaşıyla beraber üzerine sinmesini beklediğimiz bilgelik, öğreticilik falan derken kovuldu diyebiliriz amiyane tabirle.

Türk futbol tarihinin en başarılı hocası olmanız, bu acı sonu ancak bu kadar geciktirebilirdi. Kendi düştü, ağlamamalı..
Onun yerinde başka hoca olsaydı arkasına teneke bağlayıp paket etmişlerdi çoktan.

Takımı gençleştirme operasyonu (!) yapıp 3 sene sabır dilemek ve bu yapılanmanın başında Fatih Terim’i tutmak akıl tutulmasıydı zaten. Tam bir üstü kaval altı Şişhane misali Türk işi yapılanma modeli.

Burak Elmas baktı ki kendi koltuğu gidecek, kelleyi aldı.
Bu hamle ona biraz zaman kazandıracak şüphesiz.

Türk futbolunda üç büyüklerin aynı anda böyle kaotik, hocasız, çaresiz kaldığı bir dönem hatırlamıyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 11 Oca 2022, 02:17 

Sirkte yaşıyoruz yemin ediyorum. Twitter'ı falan biraz takip eden insanın ruh sağlığıni koruması çok zor. Bu insanlar gercek mi inanamıyorum adamlar resmen gelecek hocaya bilenmiş durumda. Millet hesabına küfür falan ediyor. Bunu da 3 senedir takıma hiç bir şey oynatmayan (ben şampiyon olduğumuz önceki 2 senede güzel futbol oynadığımızi düşünmüyorum), her sene Ocak Ocak diye laf söyleyen daha son maçta bile iyi oynuyoruz diyebilen, bu seneki Avrupa hariç bir elin parmağını geçmeyecek kadar iyi top oynatmayan Fatih Terim'in arkasından yapıyorlar. Evde babası iki gün çalışmasa yüzüne tukurecek çocuklar gelmişler artislik yapıyorlar. Olmadı kardeşim yapamadı gitti bu kadar basit. Bu sene değil daha geçen seneden de önce gitmesi lazımdı bir buçuk sene verildi gram iyiye yönelim olmadı daha ne bekliyordunuz acaba. Bu Fatih Terim'in en başarılı hoca olduğunu da değiştirmez. Teknik direktörlüğü bırakmak Galatasaray dan kopmak anlamına da gelmez. Bana göre Bülent Korkmaz da çok büyük efsanedir gelsin şu durumda 2 senede o heba etsin o zaman. Mourinho nasıl artık başarılı değilse Fatih hocada değil bu onu Porto Chelsea ve zamanlarında başarısız yapmaz ki. fatih hoca gider mesela bir Avrupa kulübünde kendisine gelir eski hoca gibi oynatır geri gelsin bile istersin ama bu durumdayken gitmesini istemek nasıl absürt geliyor ben bunu anlamıyorum.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 11 Oca 2022, 10:37 

Hocanın hatası, yeni bir şeyler denemesiydi. Bugünü değil gelecek 10 yılı düşünmesiydi.
Ne uğraşıyorsun abi, ne gerek var? Burası Türkiye. Sezonu kurtaracak nokta 3 transfer yap, ol şampiyon geç otur aşağı. Sonra o aldığın 35 yaşındaki adama senede 4 milyon euro maaş mı veriliyor? Kulüp düşünsün. Neleri takıyorsun.
Dediğim gibi burası Türkiye. Bu mesele de tüm futbol insanlarına ders olmuştur. Bu saatten sonra kimse hiçbir kulüp başkanından, teknik direktörden öyle geleceğe dönük bir vizyon, bir hedef beklemesin. Fatih Terim e 6 ay sabredilemeyen yerde hiçbir enayi o toplara girmez daha. Herkes 33 yaşında, bu seneyi kurtaracak ama seneye çöp olacak adama senelik 3 4 milyon euro dan yapar sözleşmesini, bu senenin şampiyonluğuna oynar.
Çünkü aksini Terimin denemesine bile izin vermiyor burda taraftar.
Düşünüyorum, biz avrupada sonuncu olsaydık şu grupta. ama ligde trabzonun 4 5 puan gerisinde 2. Olsaydık acaba hoca gönderilir miydi? Yada gitsin diye bu kadar ses yükselir miydi? Bence yükselmezdi. Hocanın gönderilmesine cesaret edilecek ortam oluşmazdı. Çünkü şampiyonluk mücadelesi devam ediyor olacaktı. Ama avrupadan elenmişiz kimin umrunda. Hedefleri için Fatih Terimi yetersiz gören taraftar bu taraftar. Öncelikleri göz yaşartıyor.

Velhasıl kelam, kimse Fatih Terim bu sene başarılıydı demiyor. Kadro mühendisliği yanlıştı bana göre. Çok güzel çocuklar aldık ama iskeleti oluşturacak ayakları yere daha sağlam basan daha tecrübeli iki üç adam lazımdı. Göbeğe şüphesiz biri lazımdı. Forvetlerden birinin iş yapması lazımdı vs
Yani Fatih Terim bir şey denedi, hatalı hamleler yaptı diyelim. Yada eksik hamleler. Sene sonunu bekleseydik de bir şey çıkmayacaktı. Geçtiğimiz iki seneyi de kattın üstüne, yeter artık gitsin dedin. Saygı duyuyorum. Bakalım bundan sonra ne olacak.
İnşallah her şey daha güzel olur.
Kızgınlığın öfkenin sebebi Fatih hoca gitsin diyenlerin, bu uğurda mücadele edenlerin ekseriyeti başarı yada başarısızlık endeksli değil husumetten ötürü öyle bir mücadele veriyor.
Öyle olmasa geçen sene ligin bitimine 2 hafta kala, biir gol fazla atsak yada beşiktaş bir gol az atsa şampiyon olacağımız ortamda, hoca istifa etsin demezlerdi. Bunun futbol aklıyla açıklanabilecek tek bir tarafı yok

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 11 Oca 2022, 10:58 

Hocam deniyorum dediğin şey oyuncu gelişimine endeksli birşey değil mi sen hiç bir futbolcuda gelişim gördün mü. Şu takıma çok genç muamelesi yapmayın değil çünkü. Rakiplerine hemen hemen aynı yaş ortalamasıyla oynuyoruz ve iş ustune adamlar altyapıdan oyuncular oynatıyor bizde oda yok biz proje dedik diye proje yapmış olmuyoruz

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 78 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: adyghe, AnkaraPower, Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot], ilrimed, Lular, northern1912, Rhcp16, Rime, yorgo-ksk

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye