Zaman: 27 May 2020, 15:17

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 100 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Sonraki
Yazar Mesaj

attacante
 Mesaj Başlığı: Re: #CoronaVirus Fırsatçıları
MesajGönderilme zamanı: 27 Mar 2020, 18:29 

Ayrica fiyatların artirilmamasi gerek katılıyorum ama bir sekilde bazı mallara kota konulması lazım. ne bileyim adam bir dezenfektani 10a alıyorsa ikincisi 200 tl olsun, yoksa ilk gelen herseyi toplayıp gidiyor. ayni sekilde markete alisverise gelenede kota konsun. 100 veya 200 tiyi geciyorsa aldıkları fiyat direk ikiye falan katlansın. yoksa insanlar ihtiyaclarini karşılayamayacak.

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

Tribundergi HQ
MesajGönderilme zamanı: 27 Mar 2020, 23:49 
Kullanıcı avatarı

BlackEagle23 yazdı:
zoban yazdı:
- Maske üreticilerinin mallarına el kondu ve üretim yapanların mallarını sadece Devlet satın alacak.
- Kolonya üreticisi 9 firma, Devletle masaya oturup fiyatları yükseltmeyeceklerinin sözünü verdiler.

Önce piyasaya para değil, önce insan.

kolonyodaki etil alkol oranı ne kadardır? gercekten dezenfektan olarak kullanılmasında sakınca yokmu?

80 derece altı kolonyaların dezenfekte etkisi yok dendi zaten.
Kolonya bizim toplumda sık kullanılan biraz da psikolojik etkisi yüksek bir malzeme.
İyi bir el yıkadıktan sonra üstüne bir de kolonya sürünmeyi tercih ediyoruz.
Ya da bazı noktalarda kolonya ile elleri dezenfekte etmeyi tercih ediyoruz. (Sokakta)

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 28 Mar 2020, 15:39 
Kullanıcı avatarı

BİLET FİYATLARI ARTTI

Mardin'den 20 gün önce İstanbul'a gelen ve bir şantiyede iş bulan Arif Akbulut da, "O zaman Türkiye'de öyle bir vaka (koronavirüs) yoktu. Biz de o nedenle çalışmaya geldik. Dün bir karar alındı, şantiye kapandı. Biz de aniden karar verdik, mecburen eve gideceğiz." dedi.

Akbulut, ilk başta bilet bulmakta zorlandığını, bulduğu biletin de çok pahalı olduğunu belirterek, "Mardin'den 20 gün önce 90 liraya geldim. Şimdi 280 liraya gidiyorum. Bu kadar fiyat artışı nasıl olacak bilmiyorum. Ben bu 20 günde, daha yol paramı çıkarmadım." ifadelerini kullandı.

Bilet fiyatını duyunca otobüs firmasına tepki gösterdiğini dile getiren Akbulut, "Neden bu kadar pahalı olduğunu sordum. 'Böyle bir karar alındı. Artık her şahıs tek bir koltukta oturacak. O nedenle biz de bu fiyattan veriyoruz.' dediler. Neye göre belirlemişler, onu da bilmiyoruz." şeklinde konuştu.

Memleketi Şanlıurfa'ya dönmek isteyen Osman İhsan da hastası için İstanbul'a geldiğini ancak bilet alamadığı için mecburen burada kalacağını belirterek, "Tek araba var, o da 350 lira fiyat söylüyor. Cebimde 20 lira var. Kredi kartı kabul etmiyorlar. Ben gelirken 150 liraya almıştım. O yüzden biraz sıkıntım var. Tanıdık, eş, dosttan bekliyorum, o tarafa giden olursa belki telefon açarlar diye." diye konuştu.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 01 Nis 2020, 17:12 

Dolmabahçe yazdı:
BİLET FİYATLARI ARTTI

Mardin'den 20 gün önce İstanbul'a gelen ve bir şantiyede iş bulan Arif Akbulut da, "O zaman Türkiye'de öyle bir vaka (koronavirüs) yoktu. Biz de o nedenle çalışmaya geldik. Dün bir karar alındı, şantiye kapandı. Biz de aniden karar verdik, mecburen eve gideceğiz." dedi.

Akbulut, ilk başta bilet bulmakta zorlandığını, bulduğu biletin de çok pahalı olduğunu belirterek, "Mardin'den 20 gün önce 90 liraya geldim. Şimdi 280 liraya gidiyorum. Bu kadar fiyat artışı nasıl olacak bilmiyorum. Ben bu 20 günde, daha yol paramı çıkarmadım." ifadelerini kullandı.

Bilet fiyatını duyunca otobüs firmasına tepki gösterdiğini dile getiren Akbulut, "Neden bu kadar pahalı olduğunu sordum. 'Böyle bir karar alındı. Artık her şahıs tek bir koltukta oturacak. O nedenle biz de bu fiyattan veriyoruz.' dediler. Neye göre belirlemişler, onu da bilmiyoruz." şeklinde konuştu.

Memleketi Şanlıurfa'ya dönmek isteyen Osman İhsan da hastası için İstanbul'a geldiğini ancak bilet alamadığı için mecburen burada kalacağını belirterek, "Tek araba var, o da 350 lira fiyat söylüyor. Cebimde 20 lira var. Kredi kartı kabul etmiyorlar. Ben gelirken 150 liraya almıştım. O yüzden biraz sıkıntım var. Tanıdık, eş, dosttan bekliyorum, o tarafa giden olursa belki telefon açarlar diye." diye konuştu.

yurt disinda takili kalanları THY uçaklarıyla getiren devlet (yapıldı galiba böyle bir uygulama) bi zahmet insanların bir sekilde emin bir sekilde memleketlerine dönmelerinide saglasa ya. çok esiri bir yük olacaginida sanmıyorum tonla otobüs zaten boş yatıyordur son kararlardan sonra. masraflar artı belirli bir kar marjıyla tonla otobüs bulunur insanlarda listelere ismini yazdırır sirayla insanların memleketlerine gitmeleri saglanabilir. millet sehirlere sezonluk işçi olarak gidiyor calismayinca haliyle yatacak yeride yok ortada kalıyor. bu sayede ayrıca sehirlerdeki insan sayisida azalmış olur.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 01 Nis 2020, 19:22 
Kullanıcı avatarı

Dolmabahçe yazdı:
BİLET FİYATLARI ARTTI

3 katina artmis. Otogarlarda yüzlerce insan esir kalmis. Bu durumda sosyal mesafe de zor. Resmen acik acik suc isliyor seyahat firmalari. Namussuzlar.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 01 Nis 2020, 22:15 
Kullanıcı avatarı

Bu firmalara yol geçiş ücretlerinde indirim veya yakıtlarda özel bir indirim vs falan yapıldı mı ? Veya destek anlamında bir şey yapıldımı.Eğer yapılmadıysa kızmak yersiz bana göre.
45 kişi doldurup gittiği yere şimdi 20 kişi bile zor sokuyor arabaya yasak ile.
Çalışın ama sokağa çıkmayın kadar aptalca bir karar.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 02 Nis 2020, 00:33 
Kullanıcı avatarı

Seyahat firmalarından ziyade gerekli makamlar buna tedbir almalıydı.Misal 50 kişi ile uzun yola çıkacak bir otobüs 10-15 kişi ile çıktığında maliyeti katlanıyor.Bırakın fırsatçılığı hayati risk almış durumdalar ki pek çok firma bu süreçte geri çekildi.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 02 Nis 2020, 00:54 

Özelikle son dönemde arttı nano maske adı altında resmen sütyen benzeri dikimle piyasaya tanesi 30*40 tlden süngerimsi maske satıyorlar hemde kütür kütür yıkanabilir olması cezbedici ama ne kadar sağlıklı ve de korunaklı bilinmez diğer 50 li paketler ise tek kullanımlık tezgahaltı bbasıp kutusuna 150 istiyrlar, nasıl koşullarda yapıldığı belli değil çok steril olması gerekirken kimisinde ne burun kısmındaki tel var kimisinde ise kulağı kepçe yapan lastik kısa kısa, allah bunları nasıl biliyorsa öyle yapsın ne denir ki bu ülkede ne konuda sıkıntı çıkarsa hemen milleti .ikici tipler türüyor ulan yüzyılın felaketi var nasıl geçiririz hesabındalar....

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 02 Nis 2020, 01:59 
Kullanıcı avatarı

'Cehaletin oldugu yerde zalimler hüküm sürer'

Bazisi da kendini korudugunu saniyor maske takinca. Aslinda takma sebebi senden bir baskasina bulasmamasi icin.

Kendini korudugunu düsünürken baskalarini korumus oluyorlar. Bilmeden iyilik yapiyorlar. Bilselerdi o maskelerin kendini korumak adina bir halta yaramadığını yüzüne bile bakmazlardi.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 02 Nis 2020, 14:43 

Kapali006 yazdı:
Özelikle son dönemde arttı nano maske adı altında resmen sütyen benzeri dikimle piyasaya tanesi 30*40 tlden süngerimsi maske satıyorlar hemde kütür kütür yıkanabilir olması cezbedici ama ne kadar sağlıklı ve de korunaklı bilinmez diğer 50 li paketler ise tek kullanımlık tezgahaltı bbasıp kutusuna 150 istiyrlar, nasıl koşullarda yapıldığı belli değil çok steril olması gerekirken kimisinde ne burun kısmındaki tel var kimisinde ise kulağı kepçe yapan lastik kısa kısa, allah bunları nasıl biliyorsa öyle yapsın ne denir ki bu ülkede ne konuda sıkıntı çıkarsa hemen milleti .ikici tipler türüyor ulan yüzyılın felaketi var nasıl geçiririz hesabındalar....

usta oda biseymi isvicrede dispanser misali bi klinik Türkiyeden 2000 maske sipariş etmiş bildigin kağıt havlu misali maskeler gelmiş :)

benim korkum millet kolonyoya güveniyor bizim memlekette icinde doğru dürüst alkol olmayan çakma kolonya üretenler türer yakanda üstünede bilindik bi markayı basip satarlar millete maalesef fırsattan istifa etme konusunda çok ileriyiz. hadi fiyat artırmak neyse ama hem kol gibi fiyat koyup birde çakma mal satanlar çok oluyor bizde ve kontrol edilmesi imkansız gibi koca ülkede

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 100 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: asalet, berk1914, Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot], johnwick, Pomak_1925, terso

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye