Zaman: 04 Ara 2020, 02:45

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 621 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63  Sonraki
Yazar Mesaj

attacante
 Mesaj Başlığı: Re: Şehitlerimiz Var
MesajGönderilme zamanı: 06 Mar 2020, 21:38 
Kullanıcı avatarı

Drone tek başına işe yaramıyor. Bizim koral elektronik harp sistemleri drone'ların bulunmasını engellediği için başarılı olduk. İlk kez bu denli kullanan bir ülke olunca her yerde göze çarptı. Eğer bunlar da olmasa eli kolu bağlı kalır ya da ara ara f16'lar havalanmak zorunda kalacaktı.

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 07 Mar 2020, 18:54 

PMB10ALTI yazdı:
20 yılda eğitim sisteminin içine eden bir ülke nasıl olacak da şipşak teknolojik olarak ABD, Rusya, Çin ve AB ile yarışacak seviyeye gelecek?

Var mı sihirli bir değnek?
+

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 08 Mar 2020, 02:35 

http://www.youtube.com/watch?v=fUWFcIVDEjY

TVNET kanalında 1 sene önce yayınlanmış uzunca bir program. Konu SİHA.

Yandaşlık ya da muhaliflik duygularınızı bir kenara bırakıp seyretmenizi öneririm. Bu çalışmaların büyüyerek devam etmesini diliyorum.

SİHA'nın yerlilik oranı %93. %100'ü bağımsız bir şekilde üretilebilecek durumda.

Kimse buna dudak bükemez.

Benim için daha heyecan verici olanı en sonunda TF-X'in motorunun da üretilebileceğini anlamış olmam. Belki 2027 gibi...

(En büyük eksik şu ki kendini batı üniversitelerinde geliştirmek zorundasın)

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 08 Mar 2020, 14:23 
Kullanıcı avatarı

neden sade savaş teknolojisine kafa yoruyoruz? „etrafımız düşman dolu“ boş lafları duymaktan midem bulandı. istesek düşmanlarla başka türlü başa çıkarız, kimseyle de dost olma zorun da değiliz. biz teknoloji de kötü değildik 1930'lar da uçak ürettik, 1990'lar da cep telefonu maalesef sonları hep hüsran oldu. ama savaş teknolojisine kafa patlattığımız kadar en basiti hafife aldığımız tarıma aynı önemi verseydik şu an dünyanın en büyük organik sebze ve meyve üreticisi olacaktık. dünya da gelişmeleri yakından takip edenler son 10 yılda organik tarımın insanlığın en önemli ihtiyacı olduğunu bilir. olsun biz savaşalım. dünya üzerinde beş bin yıllık varlığımız savaşlarla dolu. devlet olarak ne bilime ne de sanata bir katkı sağladık, o zaman savaşmaya devam.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 08 Mar 2020, 14:49 
Kullanıcı avatarı

bonbonera yazdı:
neden sade savaş teknolojisine kafa yoruyoruz? „etrafımız düşman dolu“ boş lafları duymaktan midem bulandı. istesek düşmanlarla başka türlü başa çıkarız, kimseyle de dost olma zorun da değiliz. biz teknoloji de kötü değildik 1930'lar da uçak ürettik, 1990'lar da cep telefonu maalesef sonları hep hüsran oldu. ama savaş teknolojisine kafa patlattığımız kadar en basiti hafife aldığımız tarıma aynı önemi verseydik şu an dünyanın en büyük organik sebze ve meyve üreticisi olacaktık. dünya da gelişmeleri yakından takip edenler son 10 yılda organik tarımın insanlığın en önemli ihtiyacı olduğunu bilir. olsun biz savaşalım. dünya üzerinde beş bin yıllık varlığımız savaşlarla dolu. devlet olarak ne bilime ne de sanata bir katkı sağladık, o zaman savaşmaya devam.

Dostum fikirlerine saygı duyuyorum ama gerçeklikten uzak fazla romantik kusura bakma. Bir gün biri gelip kapına tankla dayanırsa domates mi atacaksın? Etrafımız 20 senedir yanıyor ırak gitti Suriye gitti. Yarın namlunun kime döneceği belli değil. Bak sana diyeyim Türkiye askeri anlamda güçsüz kalsın üstüne de o dediğin organik tarım ürünleri birilerinin elzem ihtiyacı olsun tankla uçakla kapımıza gelip hepimizi o arazilerde ırgat yaparlar. Silah üretildi diye kimseye savaş açılmaz merak etme. Türkiye ülke sınırları tehlikeye girip doğrudan saldırı yemeden kimseye topyekün savaş açmaz silahı olmadan da bu topraklarda rahat yaşayamaz. O yüzden ben sonuna kadar destekliyorum bu coğrafyada barışın garantisi ordunun gücüyle doğrudan alakalı.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 08 Mar 2020, 16:32 
Kullanıcı avatarı

bence gerçekten uzak değilim o senin görüşün :)

sana ve bana yıllardır dört bir yanımız düşmanla çevrili masalını anlattılar, bu duruma nasıl geldik? bence her şey nato üyeliğimizle başladı o güne kadar etrafımız olan ülkelerle iyi geçiniyorduk. Sovyetler bize İstiklal Harbi ve sonrası yardım ettiler, yunanistanla barışı sağladık, bulgarı ıraklı iran suriye barış için de yaşıyorduk. nato(usa) üyesi olunca malum bir anda dört yanımız düşmanla doldu. üstüne 1955 yılında 6/7 eylül olayları çıkardılar peşine kıbrıs eklenince yunanla da düşman ettiler. ve biz o günden beri aklımız fikrimiz savaşmakta, tüketmekte, üretirsek sade yok etmek için. biz nato'ya girmeseydik Sovyetlerle ilişkilerimiz ilerletseydik belki bugün kapitalizm, siyasal islam, neoliberalizm, küresel kapitalizm, 3 askeri darbe görmeyecektik. fazla mı romantik oldu? hadi fazla derine inmeyelim gerçeklere dönelim, geçtiğimiz haftaya. söyle dostum biz süper siha miha, her neyse, ne kazandık ne kaybettik?

beni üzen ne biliyor musun? riyakar yvşak abd pçleri timsah göz yaşları

https://www.washingtonexaminer.com/opin ... s-to-putin

So, yes, Erdogan had good reason to play hardball in Moscow. Instead, he decided to lick Putin's boots.

riyakar yvşak abd pçlerinin timsah göz yaşları, beğensekte beğenmesekte acı gerçek.

kasadaparayok yazdı:
Dostum fikirlerine saygı duyuyorum ama gerçeklikten uzak fazla romantik kusura bakma. Bir gün biri gelip kapına tankla dayanırsa domates mi atacaksın? Etrafımız 20 senedir yanıyor ırak gitti Suriye gitti. Yarın namlunun kime döneceği belli değil. Bak sana diyeyim Türkiye askeri anlamda güçsüz kalsın üstüne de o dediğin organik tarım ürünleri birilerinin elzem ihtiyacı olsun tankla uçakla kapımıza gelip hepimizi o arazilerde ırgat yaparlar. Silah üretildi diye kimseye savaş açılmaz merak etme. Türkiye ülke sınırları tehlikeye girip doğrudan saldırı yemeden kimseye topyekün savaş açmaz silahı olmadan da bu topraklarda rahat yaşayamaz. O yüzden ben sonuna kadar destekliyorum bu coğrafyada barışın garantisi ordunun gücüyle doğrudan alakalı.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 08 Mar 2020, 17:46 

bonbonera yazdı:
... nato'ya girmeseydik Sovyetlerle ilişkilerimiz ilerletseydik..

"..We could not agree to the Soviet request for a base in the Straits and for the return of Kars and Ardahan..."

https://history.state.gov/historicaldoc ... 45v02/d232

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 08 Mar 2020, 18:02 

bonbonera yazdı:
bence gerçekten uzak değilim o senin görüşün :)

sana ve bana yıllardır dört bir yanımız düşmanla çevrili masalını anlattılar, bu duruma nasıl geldik? bence her şey nato üyeliğimizle başladı o güne kadar etrafımız olan ülkelerle iyi geçiniyorduk. Sovyetler bize İstiklal Harbi ve sonrası yardım ettiler, yunanistanla barışı sağladık, bulgarı ıraklı iran suriye barış için de yaşıyorduk. nato(usa) üyesi olunca malum bir anda dört yanımız düşmanla doldu. üstüne 1955 yılında 6/7 eylül olayları çıkardılar peşine kıbrıs eklenince yunanla da düşman ettiler. ve biz o günden beri aklımız fikrimiz savaşmakta, tüketmekte, üretirsek sade yok etmek için. biz nato'ya girmeseydik Sovyetlerle ilişkilerimiz ilerletseydik belki bugün kapitalizm, siyasal islam, neoliberalizm, küresel kapitalizm, 3 askeri darbe görmeyecektik. fazla mı romantik oldu? hadi fazla derine inmeyelim gerçeklere dönelim, geçtiğimiz haftaya. söyle dostum biz süper siha miha, her neyse, ne kazandık ne kaybettik?

beni üzen ne biliyor musun? riyakar yvşak abd pçleri timsah göz yaşları

https://www.washingtonexaminer.com/opin ... s-to-putin

So, yes, Erdogan had good reason to play hardball in Moscow. Instead, he decided to lick Putin's boots.

riyakar yvşak abd pçlerinin timsah göz yaşları, beğensekte beğenmesekte acı gerçek.

kasadaparayok yazdı:

Nato'ya girmemize neden olan Sovyetler zaten nasıl ilerleteceksin ilişkileri? Hatta kendileri bile tarihlerindeki önemli hatalardan biri olarak görüyorlar bizim Nato'ya dahil olmamıza neden olmalarını.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 08 Mar 2020, 18:11 
Kullanıcı avatarı

Sovyetler menderesin kafasına silah dayayıp koşun kore harbine katılın nato üyesi olursunuz mu dediler? sonra kulağına "küçük amerika olacağız" lafını mı fısıldadılar :lol:

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 08 Mar 2020, 18:24 

bonbonera yazdı:
Sovyetler menderesin kafasına silah dayayıp koşun kore harbine katılın nato üyesi olursunuz mu dediler? sonra kulağına "küçük amerika olacağız" lafını mı fısıldadılar :lol:

Yanıtından yola çıkarak Kars ve Ardahan'ı direkt teslim etmeliydi yani öyle mi diyorsun? Anladığın dilden konuşayım; Neriman Nerimanov, Karabağ'ın Ermeniler'e verilmesini teklif eden komünist vekil Alihaydar Karayev'e, "Karabağ senin götün değil her gelene veresin" demiş.

En son Elessar tarafından 08 Mar 2020, 18:26 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 621 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot], Khanfer, seyfi

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye