Zaman: 02 Ara 2020, 06:35

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 621 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 ... 63  Sonraki
Yazar Mesaj

centrocampista
 Mesaj Başlığı: Re: Şehitlerimiz Var
MesajGönderilme zamanı: 02 Mar 2020, 23:54 
Kullanıcı avatarı

Kimse İktidar düşmanlığını Türkiye düşmanlığına çevirmesin.

İktidarlar gelip geçici, Türk devleti bakidir. Bugün İktidarı yıpratmak adına yapılan eleştiriler muhalif/muhalefet olmanın ötesine geçmektedir.

Türkiye’nin Suriye politikası devlet politikasıdır.

söylemek istediğimiz budur.(alıntı)

suriye ordusu diye bir şey yok. putinin ve iranın taşeronu, babadan oğula geçen dikta rejimi var. onlar bizim mehmedimizi vurdu, bizde onların şam'ına koyacağız.

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

attacante
MesajGönderilme zamanı: 03 Mar 2020, 00:01 
Kullanıcı avatarı

shinamira yazdı:
Aeq yazdı:

senin kimleri öptüğünü düşünürsek selodan başlar mezhepçi şialara kadar gideriz.

Bazen taşa toprağa anlatsak daha faydalı olur diye düşünüyor insan. Selo'ya da, Esad'a da, tüm mezhepçilere de, tüm terör destekçilerine, katillere de lanet olsun. Rahatladıysan ne mutlu.

Sadece bilgi verdim. Operasyonlarda kullanılan insansız hava araçlarının tamamı TAİ'ye ait. Bayraktar'ın ürettikleri kullanılmadı, başka bir vesile ile överiz işe yaradığı zaman. Yeterince açık sanırım. O kadar şehit var, olayla alakası olmayan bir damadı övmek, tarih yazdı demek için bu ne heves anlamak zor.

Bayraktar kullanılıp kullanılmadığını bilmiyorum belki daha basit sınıra yakın hedefleri bayraktar halletmiştir ama hava savunma sistemlerini ve diğer bir çok kritik hedefi vuranın anka s olduğunu bir çok yerde okudum. Zaten biri de görev sırasında düştü malesef. Siha deyince sadece bayraktarlar yapıyor sanılıyor öyle bir reklam oldu ki olay peçete selpak meselesine benzedi.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 03 Mar 2020, 00:07 
Kullanıcı avatarı

Gassaray1905 yazdı:
Forumun büyük çoğunluğunun cihatçı tehlikenin farkında olması şu ortamda sağduyu olması umut verici. Saffet gibi tipler olaya tamamen maç gibi bakıyor. Askerlerimiz öldürülmüş vs zerre umurlarında değil. Onlar binlerce asker ölsün suriyenin başkentini işgal edelim göbek atarlar. Bu savaşa sadece yendik-yenildik üzerinden bakıyor saffet ve benzerleri. 36 askerimiz ölmüş adamlar ama bizde suriye ordusu uçağı düşürdük diye seviniyorlar. Çanakkaleyle idlibi aynı kefeye koyuyor cumhuriyet düşmanları.
Ayrıca bizim askerlerin canı kadar suriye askerlerinin de canı olduğunu vatanlarını savunduklarını unutmayın. Geçen bir videoda gördüm (ki eskiden de benzeri vardı) cihatçılar öldürdükleri suriye askerinin telefonundan annesini arıyorlar. Kadınla dalga geçip oğlunu öldürdük diyorlar yürek dayanmaz. Biz bu kan emici tecavüzcülerle omuz omuza savaşıyoruz bu utanç bize yeter..

Dostum çok sığ düşünüyorsun be.
Bak ben bu konunun başlığını açtım foruma gel yazışalım kinini kusmana gerek yok senin şu yorumuna bile saygı duyabilirim ancak Cumhuriyet düşmanı kelimeni nasıl kabul edeyim?

Bak harbiden ülkenin kanayan yarası şu attığın yorum.
Neden bir başkasının yorumuna saygı duymayı başaramıyorsun?
Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir deyip milletin seçtiği insana saygı duymazsınız sonra cumhuriyet düşmanı biz oluruz.

Savaş taraftarı değilim.
İnşallah şu Esad dangalağı aklını başına alır Soçi sınırlarına geri çekilir de işler daha da büyümeden biter..
Kendinize şunu sorun Esad niye Türkiye’nin üzerine geliyor ?
Ülkenin yarısı ypg de.
En önemli petrol kaynaklarına ypg el koymuş ama gelip ille idlibi alacam diyor.
Ülkesinin yarısını ypg işgal etmiş, ama o bebek katili kalkıp 4 milyon vatandaşına yıllardır bakan ülkenin üzerine geliyor.

Ölünce tekrar doğmuyoruz, inşallah en kısa sürede hallolur bu işler ancak hallolmazsa gücümüzü göstermemiz gerektiğini söylemek savaş yanlısı olmak değil.

Suriye’den ülkeye roketler yağınca.
Suriye’ye girmeye cesaret edemezler, yemez derler.
Fırat Kalkan’ını başlatıp cerablustan içeri girince, adamlar Afrinde üslendi oraya giremeyiz arkalarında Amerika var Rusya var bilmem ne derler.
Zeytin dalı harekatını yaparsın ondan sonra Fırat’ın Doğusuna giremezdiniz derler.
Fırat’ın doğusuna girersin ama kobaniyi alamadınız yaaa derler.
İdlibte Rusya bize adım attırmaz derler, harekatı başlatırsın resmî Suriye devletiyle niye çatışıyoruz derler.

Ya bir karar verin bence, yapamazsınız dediğiniz her şeyi yaptı Türk Ordusu.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 03 Mar 2020, 00:44 
Kullanıcı avatarı

maalesef ordu sınır boyunda savaşıp şehit verip yıpranırken cihatçılar pkk ve pyd gibi Türk düşmanları güç topluyor. Ben dışardan çok içerden kaygılıyım. bu ülkede milyonlarca arap var ve kaçı cihatçı işid elemanı bilmiyoruz. pkk pyd unsurları da ayrı bela.
Allah yardımcımız olsun...

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 03 Mar 2020, 08:43 

Gassaray1905 yazdı:
ilrimed yazdı:
Beyler, Politizede Turkiye-Esad Savasi basligi mevcut. O baslikta haklilik haksizlik, akp chp vs gibi konulari bolca tartisabiliriz.
Ama bu Sehitlerimizin basligi. Burda siyaset tartismasak daha hos olur

Türk ordusu ile suriye ordusu savaşıyor türkiye-esad savaşı değil bunun adı. Yada tayyibin ordusuyla esadın ordusu arasında geçmiyor bu savaş başlığın düzeltilmesi gerekiyor.

O ayri bir tartisma konusudurm basligin ismi yanlis olabilir. Benim soylemek istedigim burda siyaseten kalp kirmamak daha gizel olur

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 03 Mar 2020, 09:07 

Bu coğrafyada yaşıyorsan bu toprakların kendine has dinamikleri vardır, bazı arkadaşlar bunları görmezden gelip Norveç, İsveç olmamızı bekliyor. Öyle bir ihtimalimiz olmadığına göre gerçekler üzerine konuşmalıyız. Bu çoğrafyada ayakta kalmanın en önemli şartı güçlü bir ordu, ulusal mutabakat ve laik demokratik cumhuriyettir. Maalesef saydıklarımın hepsinde AKP döneminde büyük hasar gördük.

Şu durumda devletin yanında olmak Tayyipçi veya AKP li olmak demek değildir. Biz ulus olarak neye inanırsak inanalım ortak paydamız devletimiz. Siyasilerin aldığı yanlış kararlar ülkemizi zor durumlara sokabilir ama AKP zarar görsün düye içten içe operasyonların başarısız geçmesini dileyen, bekleyen insanlarımız da mevcut. Maalesef bunda da aslan payı AKP yönetiminin insanları kutuplaştıran söylemleridir. Ama baştakiler ne nerlerse desinler bu günlerde alacağımız bir yara onlarca yıl bizi bu coğrafyada zor duruma sokar.

Diğer mevzu cihadçılarla aynı safta olmamız mevzusu ise çok tartışmaya açık bir durum. Maalesef artık bu savaşlar vekalet savaşı şeklinde yapılıyor. ABD, PKK/PYD ile İran, Milisler ve Hizbullah ile, Rusya paralı askerleri ile Suriye hem ordu hemde milis güçleri ile bu savaşa dahil durumda. Bizim de böyle bir yapıya maalesef ihtiyacımız vardı ve maalesef bu cihatçı tiplerle yan yana geldik. Bence her ne kadar tasvip etmesemde mevcut şartlar içerisinde olması gereken buydu, yanlış bilmiyorsam ÖSO cuları Libyada da kullanıyoruz. Türkmenleri önceden de yeteri kadar desteklemedimiz için buna mecbur kaldık.

Kim kime oy veriyor kim kimi destekliyorsa desteklesin. Bu savaşta altta kim kalırsa şamar oğlanına döner, Rejim kaybederse Suriye bölünür, Rusya İran yara alırsa sırada iran var demektir. Teoride biz bunun altyapısını hazırlıyormuşuz gibi görünse de biz şu an kendi göbeğimizi kesmeye çalışıyoruz. O yüzden ordumuzun devletimizin yanında olalım. AKP politikalarının gömülme yeri savaş sahası değil sandıktır.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 03 Mar 2020, 09:09 
Kullanıcı avatarı

Yine herkes hayatına döndü olan kınalı kuzularımıza ve ailelerine oldu.

Bu sağduyulu platformda bile o şucu bu bucu diye millet birbirine girmiş.

Vardır bir hikmeti düşüncesiyle şehitlerimize Allah’tan rahmet ve bu savaşın bir an önce bitmesini diliyorum naçizane.

Başa Dön

Administrator
MesajGönderilme zamanı: 03 Mar 2020, 09:34 
Kullanıcı avatarı

Daha önce de demiştim,

İlk gün, birlik-beraberlik olma zamanı dendi. (Zaten kendimi bildim bileli, "birlik ve beraberliğe ihtiyacımız olduğu günler hiç bitmedi.)

İkinci gün, şimdi siyaset yapma zamanı değil safhasını da geçtik ve son bölümdeyiz;

Soru soran, haklı eleştiri yapan vatan haini ilan edilmeye başlanmış.

Her kesimden, partiden rezillik gördük, görüyoruz birkaç gündür. Siyasetin kralı yapılıyor, yapıldı. Belli ki yapılacak daha.

Ama tek bir gerçek var, pozlar verildikten sonra, şov bittikten sonra geriye kalan tek bir şey var...

O da bu foto...

Eklenti:
ESH2n1hWoAQqaRO.jpg
ESH2n1hWoAQqaRO.jpg [ 216.93 KIB | 1389 kere görüntülendi ]

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 03 Mar 2020, 11:21 
Kullanıcı avatarı

saffet8 yazdı:
Gassaray1905 yazdı:
Forumun büyük çoğunluğunun cihatçı tehlikenin farkında olması şu ortamda sağduyu olması umut verici. Saffet gibi tipler olaya tamamen maç gibi bakıyor. Askerlerimiz öldürülmüş vs zerre umurlarında değil. Onlar binlerce asker ölsün suriyenin başkentini işgal edelim göbek atarlar. Bu savaşa sadece yendik-yenildik üzerinden bakıyor saffet ve benzerleri. 36 askerimiz ölmüş adamlar ama bizde suriye ordusu uçağı düşürdük diye seviniyorlar. Çanakkaleyle idlibi aynı kefeye koyuyor cumhuriyet düşmanları.
Ayrıca bizim askerlerin canı kadar suriye askerlerinin de canı olduğunu vatanlarını savunduklarını unutmayın. Geçen bir videoda gördüm (ki eskiden de benzeri vardı) cihatçılar öldürdükleri suriye askerinin telefonundan annesini arıyorlar. Kadınla dalga geçip oğlunu öldürdük diyorlar yürek dayanmaz. Biz bu kan emici tecavüzcülerle omuz omuza savaşıyoruz bu utanç bize yeter..

Dostum çok sığ düşünüyorsun be.
Bak ben bu konunun başlığını açtım foruma gel yazışalım kinini kusmana gerek yok senin şu yorumuna bile saygı duyabilirim ancak Cumhuriyet düşmanı kelimeni nasıl kabul edeyim?

Bak harbiden ülkenin kanayan yarası şu attığın yorum.
Neden bir başkasının yorumuna saygı duymayı başaramıyorsun?
Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir deyip milletin seçtiği insana saygı duymazsınız sonra cumhuriyet düşmanı biz oluruz.

Savaş taraftarı değilim.
İnşallah şu Esad dangalağı aklını başına alır Soçi sınırlarına geri çekilir de işler daha da büyümeden biter..
Kendinize şunu sorun Esad niye Türkiye’nin üzerine geliyor ?
Ülkenin yarısı ypg de.
En önemli petrol kaynaklarına ypg el koymuş ama gelip ille idlibi alacam diyor.
Ülkesinin yarısını ypg işgal etmiş, ama o bebek katili kalkıp 4 milyon vatandaşına yıllardır bakan ülkenin üzerine geliyor.

Ölünce tekrar doğmuyoruz, inşallah en kısa sürede hallolur bu işler ancak hallolmazsa gücümüzü göstermemiz gerektiğini söylemek savaş yanlısı olmak değil.

Suriye’den ülkeye roketler yağınca.
Suriye’ye girmeye cesaret edemezler, yemez derler.
Fırat Kalkan’ını başlatıp cerablustan içeri girince, adamlar Afrinde üslendi oraya giremeyiz arkalarında Amerika var Rusya var bilmem ne derler.
Zeytin dalı harekatını yaparsın ondan sonra Fırat’ın Doğusuna giremezdiniz derler.
Fırat’ın doğusuna girersin ama kobaniyi alamadınız yaaa derler.
İdlibte Rusya bize adım attırmaz derler, harekatı başlatırsın resmî Suriye devletiyle niye çatışıyoruz derler.

Ya bir karar verin bence, yapamazsınız dediğiniz her şeyi yaptı Türk Ordusu.

o zaman yukarda boltladım yerden 2 konuyu sormak lazım.

1. esad Türkiye'nin üzerine neden geliyor demişsin. okuyan da Suriye ordusunun Gaziantep'i Şanlıurfa'yı işgal ettiğini sanır. adam Suriye sınırları içinde senin koruma kalkanına altığın vatan hainlerini temizlemek istiyor olabilir mi? (bu notu düşmeyene esedci diyorlar, esedin aq)

2. ypg'den bahsetmişsin, çok güzel. idlib'de ypg/pkk var mı? amacımız terörü başımızdan atmaksa, oldukları yer belli neden onların üzerine gitmiyor da esed/putin ile enerjimizi harcıyoruz? ayrıca daha düne kadar ypgli teröristlere bu yönetim lahmacun ısmarlamıyor muydu?

3. suriye'den ülkeye roketler yağınca demişssin. 3-5 adam gönderir 8-10 roket attırırım lafı ne demek? yağmur gibi gelen o roketleri ışid atmıyor muydu? ışid'e bir kaç yaramaz arkadaş diyen yine bu zihniyet değil miydi?

4. yıllarca fetöye fetöş demiş ve ölüm tehditi almış biri olarak, açılım yapmayın dedik dinlemediniz, suriye'ye burnumuzu sokmayalım dedik dinlemediniz. biz halen aynı yerdeyiz. fetöye hala fetö diyoruz, pkk hala orada duruyor. suriye'nin iç işlerine karışma demiştik hala öyle diyoruz. peki ya savunduğunuz zihniyet? başta ne olur dön ülkeye ühü ühü, sonra hain fetö alçak fetö. başta analar ağlamasın, tc tabelaları kalksın andımız yasaklansın milliyetçiliği ayaklar altına aldık. sonra katil terörist pkk/hdp, en milliyetçi benim. başta kardeşim esad, sonra katil esed. en sonunda da hata yaptık Allah affetsin.

bakın en başından beri durduğumuz yer belli, hata yapıyorsunuz dediğimiz her şey çıkıyor. içi boş milliyetçilik ve dini söylemlerle sizleri kandırıyorlar ve buna izin veriyorsunuz. hatalarınızı bütün ülke çekmek zorunda kalıyoruz. delikanlı gibi şu yukarda bahsettiğim konulara bu operasyonları destekleyen, şam'a gireceğiz diyen arkadaşlar "ama cehabe şunu yabdı" demeden cevap verirse sevinirim.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 03 Mar 2020, 12:12 

Yıl sonuna kadar TSK'da devreye girmesi planlanan Hisar Hava savunma sistemimiz, 1 haftaya İdlib harekatına destek olarak sahada olacak. Askerimiz uçak saldırılarına karşı artık savunmasız olmayacak.

https://www.internethaber.com/ismail-de ... 86105h.htm

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 621 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 ... 63  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: ayd06an, Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot], Susuzdede35

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye