Zaman: 10 Tem 2020, 15:41

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4137 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226 ... 414  Sonraki
Yazar Mesaj

rookie
 Mesaj Başlığı: Re: Coronavirüs
MesajGönderilme zamanı: 31 Mar 2020, 22:04 

Şimdi twitterde gördüm doğruluğunu bilmiyorum 200 binden fazla kişinin 1 milyon TL üzerinde toplam 1 trilyon 300 milyar TL parası varmış banka hesaplarında. Yüzde 20 servet vergisi alınsa 230 milyar TL. Hadi % 5 alsın yine 50 milyar lira para yapıyor.

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

attacante
MesajGönderilme zamanı: 31 Mar 2020, 22:07 

minigolfmuduru yazdı:
Bizde olan solunum makinasının yarısı çocuk için olan makineler dedi dün bir profesör.
Bu konuda belirsiz biraz. Bu sayılara nerden ulaşılır acaba?

Yıllık yoğun bakım hasta sayısımız , yatak sayımız falan.

pek bulmak mümkün degil. bize has birseyde degil garip bir sekilde 21inci yüz yılda her bokun istatistiği varken garip bir sekilde bu konularda neredeyse hic bir ülkede saglikli istatistikler mevcut degil. yatak sayıları falan bulunuyor bir sekilde ama tam tamına kaç tane yogun bakim ünitesi var onu bile bulmak imkansız gibi. bakanlık tüm hastanelere sorup cevap alsa ancak olur gibi.

ssknin istatistikleri vardır belki ama bu konularda ne kadar şeffafız onuda bilmiyorum.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 31 Mar 2020, 22:11 

tony1903 yazdı:
Almanyada günde kac test yapiliyo

haftada 400bin civarı deniyor ki bizde bu rakamlara yaklaşıyoruz galiba yavaş yavaş ama bugüne kadar rakamlar çok düşüktü. test diye su garip parmaktan kan alıp yapılan testlerden bahsetmiyorlardır insallah. hastaligi bulma ihtimali %30 civarindaymis onların.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 31 Mar 2020, 22:15 
Kullanıcı avatarı

Resim

Son 5 gün için şöyle bir istatistik tutulmuş.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 31 Mar 2020, 22:20 

maratonb1 yazdı:
Şimdi twitterde gördüm doğruluğunu bilmiyorum 200 binden fazla kişinin 1 milyon TL üzerinde toplam 1 trilyon 300 milyar TL parası varmış banka hesaplarında. Yüzde 20 servet vergisi alınsa 230 milyar TL. Hadi % 5 alsın yine 50 milyar lira para yapıyor.

usta bu tarz hareketler çok saglikli olmaz. siniri kaca koyacaksın 1 milyon? 950bin? ki gerek yok, ille millettenmi almak istiyorsun? daha kolay yolu var. döviz hesaplarını yasakla tüm hesaplar TLye devrilsin. sonrada hayvan gibi para bas fakire erzak yardimi yap, bir nevi zenginden alıp fakire vermiş olursun ama hic degilse direk mevcut tüm yasaları çiğneyip almamış olursun :)

bahsettigin vergi direk ülkedeki bankalar bitirir. hadi khk sayesinde ilk anda %20 yi bi sekilde aldin geri kalan %80nin ülkeden cikmasi 24 saat sürmez herhalde.

En son BlackEagle23 tarafından 31 Mar 2020, 22:24 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 31 Mar 2020, 22:22 

maratonb1 yazdı:

Sonra da bir Ahlat'a bir Marmaris'e saray yapsınlar :lol:
Millet parasını vermek zorunda mı hangi devirde yaşıyoruz oldu olacak herkesin mal varlığına el koysunlar
Diyanetin bütçesini azaltıp yandaş şirketlerin vergi borçlarını silmeseler yeteri kadar kaynak ortaya çıkar herhalde

Başa Dön

rookie
MesajGönderilme zamanı: 31 Mar 2020, 22:33 

BlackEagle23 yazdı:
maratonb1 yazdı:

usta bu tarz hareketler çok saglikli olmaz. siniri kaca koyacaksın 1 milyon? 950bin? ki gerek yok, ille millettenmi almak istiyorsun? daha kolay yolu var. döviz hesaplarını yasakla tüm hesaplar TLye devrilsin. sonrada hayvan gibi para bas fakire erzak yardimi yap, bir nevi zenginden alıp fakire vermiş olursun ama hic degilse direk mevcut tüm yasaları çiğneyip almamış olursun :)

bahsettigin vergi direk ülkedeki bankalar bitirir. hadi khk sayesinde ilk anda %20 yi bi sekilde aldin geri kalan %80nin ülkeden cikmasi 24 saat sürmez herhalde.

Savaş durumunda gayrimüslümlerden alınmış onlar kaçmış orası doğruda % 5 bu kodamanlara koymaz be abi. :)

Başa Dön

rookie
MesajGönderilme zamanı: 31 Mar 2020, 22:35 

Gardrop yazdı:
maratonb1 yazdı:

Sonra da bir Ahlat'a bir Marmaris'e saray yapsınlar :lol:
Millet parasını vermek zorunda mı hangi devirde yaşıyoruz oldu olacak herkesin mal varlığına el koysunlar
Diyanetin bütçesini azaltıp yandaş şirketlerin vergi borçlarını silmeseler yeteri kadar kaynak ortaya çıkar herhalde

Onada kabul bi yol bulmaları gerekiyor artık çoğu işyeri ücretsiz izne çıkardı 1 ay ne yapacak bu insanlar

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 31 Mar 2020, 22:39 

Afrika'nın durumunu bilen var mı? Allah korusun biz ve diğerleri bir şekilde atlatırız da su ve gıda kıtlığı olan Afrika'ya yayilirsa komple bir kıtaya soykırım yapılmış gibi olur.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 31 Mar 2020, 22:51 
Kullanıcı avatarı

İç İşleri Bakanlığı: 30 Emniyet personeli, 18 Jandarma teşkilatında,
4 Kaymakam 1 Vali pozitif.
Diğer teşkilatlarımızda da salgınla karşı karşıya kalan, bir bölümü semptom gösteren bir bölümü pozitif çıkan arkadaşlarımız var.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4137 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226 ... 414  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Antalyasporlu, antinkuntin, Bing [Bot], black1914, ekono0635, Google [Bot], Google Adsense [Bot], kskgaltayfa, Malamadre61, nmn, Pomak_1925, samsunlu_55, super_croco, tam35style, tribunde

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye