Zaman: 14 Tem 2020, 21:51

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4138 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 414  Sonraki
Yazar Mesaj

attacante
 Mesaj Başlığı: Re: Coronavirüs
MesajGönderilme zamanı: 12 Mar 2020, 09:53 

Onuroloji1912 yazdı:
en merak ettiğim konu turizm'i nasıl etkileyecek ülkemiz de git gide büyürse tüm otel rezervasyonları ucuşları vs askıya alması gerek diye düşünüyorum yurtdışından ülkeye gelen ciddi potansiyelli bir turist akımı mevcut.. çeşme antalya bodrum marmaris bir anda patates olabilir önlemler alınmaz ise diye düşünüyorum..

gerçi havaların ısınmasıyla etkisini kaybedeceğini söyleyen kısım çok ama yine eşşeği sağlam kazığa bağlamak gerek diye düşünüyorum.. 1 sezon da boş geçsin diyeceğim ama ülke ekonomik olarak bu durumdayken.. :oops: ne diyeceğimizi şaşırdık nasıl olcak bu işler abiler?

Sezonluk personelimizi almıştık ama bugün 11:00 de toplantı yapılacak ve kaç kişi ile yaz mevsimini çıkarabiliriz konuşulacak. Muhtemelen aldığımız ve işe başlayalı daha 20 gün olan kişileri işten çıkaracağız. :-( O kadar otelde bulaşıkçı garsonkat hizmetlisi şoför vs yand gülüm keten helva

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 12 Mar 2020, 09:54 
Kullanıcı avatarı

juventus pek önemli değil de merih içeride kaldı ak italya'da mı bu çocuk bilen var mı

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 12 Mar 2020, 09:58 
Kullanıcı avatarı

gunners yazdı:
Onuroloji1912 yazdı:
en merak ettiğim konu turizm'i nasıl etkileyecek ülkemiz de git gide büyürse tüm otel rezervasyonları ucuşları vs askıya alması gerek diye düşünüyorum yurtdışından ülkeye gelen ciddi potansiyelli bir turist akımı mevcut.. çeşme antalya bodrum marmaris bir anda patates olabilir önlemler alınmaz ise diye düşünüyorum..

gerçi havaların ısınmasıyla etkisini kaybedeceğini söyleyen kısım çok ama yine eşşeği sağlam kazığa bağlamak gerek diye düşünüyorum.. 1 sezon da boş geçsin diyeceğim ama ülke ekonomik olarak bu durumdayken.. :oops: ne diyeceğimizi şaşırdık nasıl olcak bu işler abiler?

Sezonluk personelimizi almıştık ama bugün 11:00 de toplantı yapılacak ve kaç kişi ile yaz mevsimini çıkarabiliriz konuşulacak. Muhtemelen aldığımız ve işe başlayalı daha 20 gün olan kişileri işten çıkaracağız. :-( O kadar otelde bulaşıkçı garsonkat hizmetlisi şoför vs yand gülüm keten helva

hayırlısı umarım ki ölümler vs falan olmaz, artmaz.. bi şekilde sıyrılırız..

ama artıcak gibi bir hiss var içimde :|

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 12 Mar 2020, 10:17 
Kullanıcı avatarı

20-30-50 vakalı ülkeler bir gecede 300-400 yeni vaka açıklamaya başladı.
Abd ciddi oranda etkilenecek gibi duruyor bu hızla.İtalya zaten içler acısı.Danimarkada hızlı bir şekilde yayılıyor.Almanya söylenenlere göre ciddi rakamları ön görüyorlar vs vs.
Yani bütün dünya en sert önlemleri almaya başlamış iken bizim sadece 1 hastamız var ve bu bir salgın değildir rahat olun demek ne kadar doğru bilemiyorum.

Gerekirse en son çare olarak gördüğümüz önlemleri en başta almalıyız bana göre.
Bu hafta mesela Cuma namazını önlem amaçlı ibadethaneler yerine evlerinde kılmayı önerebilir diyanet.Okullar tatil edilsin etkinlikler ileri bir tarihe ertelensin.Maçlar tatil edilsin kısaca bütün alanlarlardaki bütün etkinlikler kısa bir süre iptal edilsin.

Yani bütün dünya bu tarz sert ve gerçekçi önlemleri alırken ve buna rağmen vakalarda hızla artış görülürken biz niye bu önlemleri şimdiden almıyoruz cidden anlamıyorum.

İlla yumurta-g.te dayanınca mı yapıcaz bu işleri.Fırsatçılık konusuda buna benzer.Neden günlerdir ince ince kimseyi incitmeden,bir sonrakini düşünerek bugünler için almadık önlemimizi halk olarak.Seviyoruz ama hemde çok seviyoruz bu yumurta hikayesini malesef.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 12 Mar 2020, 10:22 

Virusun esas etkisi ekonomiye olacak belli. Yayilirsa iyice, hayat durma noktasina gelecek diger ulkeler gibi.
Italyada ezcaneler ve eve servis yapan marketler harici tum dukkanlarin kapatilmasini soyledi basbakan.

Bizim burda da eger bir yayilma olmazsa yaza kadar, turizmden bir seneligine fedakarlik etmeliyiz.virus yayilmamisken disardan buraya tasimanin alemi yok.

Ay sonuna kayinbiraderin nisani var. Edremite ucak bileti aldim daha yeni ama pisman oldum simdi. Coluk cocukla ucaga binmektense arabayla mi gitsek?

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 12 Mar 2020, 10:26 

garajalti yazdı:
juventus pek önemli değil de merih içeride kaldı ak italya'da mı bu çocuk bilen var mı

Birkaç gün önce Juventus soyunma odasından takımla beraber poz vermişti.

Başa Dön

Administrator
MesajGönderilme zamanı: 12 Mar 2020, 10:54 
Kullanıcı avatarı

Post apokaliptik tarzı film/dizi - kitapları severim, hatta oyunları bile.

Bu da biraz ona benziyor. İleriyi kimse kestiremiyor. 3 ay sonra, 6 ay sonra havalar ısınınca işler yoluna girer mi, tedavisi vs bulunur mu yoksa virüs sıcak vs demeden devam mı eder? En kötüsü mutasyona uğraması, bağışıklık kazanması vb tabii.

Zaten yeterince sorunumuz yokmuş gibi patladı. Fakat virüs Hollywood klişelerinden tamamen uzakta.

Zengin-fakir, ünlü-ünsüz, genç-yaşlı demeden giriyor bünyeye.

Tom Hanks ve eşinin de virüs testi pozitif çıkmış bu arada.

Yalnız bu jenerasyon olarak gerçekten görmediğimiz çok ama çok az şey kaldı. Uzaylılar eğer gelirse bence korkması gerekenler onlar artık...

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 12 Mar 2020, 11:13 

Maçların ve okulların tatil edilmesi lazım acilen. Bence haftaya pazartesi ikisi de olacak.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 12 Mar 2020, 11:33 

nba'de tüm maçlar süresiz olarak iptal edildi. utah jazz'da oynayan rudy gobert'in test pozitif çıkmış.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 12 Mar 2020, 12:47 
Kullanıcı avatarı

Enteresan :!:

https://www.chip.com.tr/haber/sasirtan-detay-yillar-once-yayinlanmisti-asteriks-corona-virus-detayi_86949.html

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4138 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 414  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: 1404, albatros35, Atmaca, Bing [Bot], black1914, cubot, EfsaneGöztepe, eniyisisizölün, Google [Bot], Google Adsense [Bot], Hep YEK, ozerctnky, zanitenyo

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye