Zaman: 27 May 2020, 05:09

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4022 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164 ... 403  Sonraki
Yazar Mesaj

attacante
 Mesaj Başlığı: Re: Coronavirüs
MesajGönderilme zamanı: 26 Mar 2020, 15:18 
Kullanıcı avatarı

Elessar yazdı:
https://twitter.com/izmirdecevirme/status/1243093628937003008

Gençler linç edildi iyi güzel de bu ne şimdi?

@bonbonera
Ülkede muhalefet yok ki hepsi halinden memnun olan bizlere oluyor. Şuradaki 10 kişi ana muhalefetten daha iyi muhalefet yapar.

Manisa'da sokağa çıkma kısıtlamasına uymayan 65 yaş üstündeki vatandaşa kötü davrandığı iddia edilen polis görevden uzaklaştırıldı.

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

attacante
MesajGönderilme zamanı: 26 Mar 2020, 15:22 
Kullanıcı avatarı

İş yerinde çalışan personelimizden birtanesinin yakını 13 gün önce Abd'den dönüş yaptı.Kendisi havaalanında ne durduran olmuş,nede bilgi veren.
Kendi kendini izole etmiş fakat sağlık bakanlığı bugün tam 13 gün sonra aramış.Ve gerekli bilgileri kendisine iletmiş.13 gündür bu vatandaş şehir şehir veya bulunduğu şehrin semtlerinde ciddi bir yayılım yapabilirdi.Şaka maka dua ve kolonya ile ayaktayız gibi duruyor sanki haklı çıktı reis.

Başa Dön

rookie
MesajGönderilme zamanı: 26 Mar 2020, 15:35 

Dıdısının dıdısından duyum; cumartesi sokağa çıkma yasağı. Bakalım doğru mu çıkacak.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 26 Mar 2020, 15:39 
Kullanıcı avatarı

mmcg yazdı:
Yalnız memuru çıldırtmış da olabilirler. Evlere servis yapan polis memuru arkadaşlarla konuşuyorum da, 10 yaslidan bir veya iki tanesi ''Allah razı olsun" diyor, geri kalanı ya tepkisiz, ya da "bula bula bu elmayı mı buldunuz, pirinci neden şu marka almadınız, niye bu kadar geç kaldınız?" vb tepkiler veriyorlarmış.

Yerlerine koyuyorum kendimi, üç beş benzer tepkiden sonra herhangi bir amcanın & teyzenin suratına poşet fırlatıp saydirabilirdim.

O polis de öyle bir durumdan çıkmış olabilir, on saniye önce yaşlı amcanın ne dediğini bilmiyoruz, belki de artiz bir polistir. Artistse sonuna kadar versinler cezasını.

Memurlar amme hizmeti yapmıyor. Toplum sağlığı - güvenliği için ne görev verilirse yapmak durumundalar.

Yaşlılar siparişi beğenmezse ''Kusura bakmayın, bunu bulabildik'' deyip geçebilirler. İlk zorlukta isyan edip vatandaşa patlayacak olan varsa da bu mesleği yapmasın.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 26 Mar 2020, 16:03 
Kullanıcı avatarı

çok çok yanlış yönetiliyor süreç... pazartesi test yaptıran bir tanıdığımın sonucu hala belli değil. şimdilik evde karantinada kal diyip yolladılar ortada sonuç hala yok. ne zaman devreye girecek bu hızlı testler anlamış değilim... günde 3000 5000 test yaparak ancak virüsün daha da hızlı yayılmasına sebep olunur...ben gerekirse yoldan adam toplayıp en ufak semptom gösteren varsa onlara bile test yapılmasından yanayken , bizde yetkililer semptomları fazla olanlara bile olabildiğince test yapmamaktan yana....sanki amaçları şu gibi geliyor bana"" biz ne kadar çok test yaparsak o kadar çok pozitif vaka olacak bu da daha çok kapasite ile çalışmak ve daha çok tedavi demek. bu da sağlık sistemini kitler...""" yani buna günü kurtarmak ta denebilir amaç kapasite ,çok test ve yayılma hızının önüne geçmek değil....hani bu kadar aptalca bu kadar iğrenç bi yaklaşım olamaz. bu kafayla zaten 2 3 haftaya çok çok kötü sahneleri izlememize sebep olacaklar bizim . işi çok daha vahim noktalara götürüyorlar maalesef Allah cidden sonumuzu hayır etsin. ..

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 26 Mar 2020, 16:22 

Kyk ödemelerini dahi dondurmuyorlar bizi virüs bitirmese ekonomi bitirecek zaten. Neyse ki elektriğe 3 ay zam yokmuş. Mayıstan itibaren ölen ölür kalan kalır mantığıyla hayat eskisine döner bu gidişle.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 26 Mar 2020, 16:24 
Kullanıcı avatarı

Tuncay Şanlı Sakaryada'daki otelini sağlık çalışanlarına açmış.Mutlu oldum resmen.
Adem Büyük'te hatırı sayılır bir yardımda bulunmuş.Bizim ülkemizin Elon Muskları,Mark Zuckenbergleri veya diğer devler ne alemde acaba ?

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 26 Mar 2020, 16:27 

VTS yazdı:
mmcg yazdı:
Yalnız memuru çıldırtmış da olabilirler. Evlere servis yapan polis memuru arkadaşlarla konuşuyorum da, 10 yaslidan bir veya iki tanesi ''Allah razı olsun" diyor, geri kalanı ya tepkisiz, ya da "bula bula bu elmayı mı buldunuz, pirinci neden şu marka almadınız, niye bu kadar geç kaldınız?" vb tepkiler veriyorlarmış.

Yerlerine koyuyorum kendimi, üç beş benzer tepkiden sonra herhangi bir amcanın & teyzenin suratına poşet fırlatıp saydirabilirdim.

O polis de öyle bir durumdan çıkmış olabilir, on saniye önce yaşlı amcanın ne dediğini bilmiyoruz, belki de artiz bir polistir. Artistse sonuna kadar versinler cezasını.

Memurlar amme hizmeti yapmıyor. Toplum sağlığı - güvenliği için ne görev verilirse yapmak durumundalar.

Yaşlılar siparişi beğenmezse ''Kusura bakmayın, bunu bulabildik'' deyip geçebilirler. İlk zorlukta isyan edip vatandaşa patlayacak olan varsa da bu mesleği yapmasın.

Ne görev verilirse yapmak durumunda olduğunun ben de farkındayım ancak onlar da insan.

Konuyu ben açıyorum, şikayet olarak değil de dertleşme anlamında anlatıyor adamlar.

Kendimi benimle dertleşen polis memurlarının yerine koyuyorum; çok sabırlı bir insan olduğumu düşünmeme rağmen poşeti firlatirim yüzlerine. Günde 30 kişiye market servisi yap ama armudun çürüğü, bulgurun kötüsü, geç kaldığını söyleyerek elestirsinler...

Manisa'daki polis eğer aynı tepkileri aldıysa patlama yaşamış olabilir, ama ego tatmini yapıyorsa gitsin coronanin bol olduğu bir hastanede koridor güvenliği sağlasın.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 26 Mar 2020, 16:32 
Kullanıcı avatarı

Bu illetin 2 ay daha devam etmesi halinde ; Yüksek ihtimalle izmir su sıkıntısı çekecek gibi duruyor.
Not : Mart ayının ilk haftasından bu yana günlük ortalama 30 bin metreküp civarında arttı.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 26 Mar 2020, 16:34 
Kullanıcı avatarı

Vay anasını yurt ödemelerinde zaten yazında kalmasan bile para ödüyordun devlet veya özel farketmeksizin. Bu 2 ayıda öder veliler. Ancak 100 binlerce üniversite mezunu var şu an iş alımlarıda durdu ve bu kyk borcunu ödemek zorunda olan ailesine boyun eğen. Adam üniversite bitirmiş iş bulamıyor ailesine boyun eğiyor o parayıda zamanında ailesinin durumu iyi olmadığı için aldı belkide bir de adamdan para alıyorsun şu zamanda.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4022 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164 ... 403  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Google [Bot], Google Adsense [Bot]

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye