Zaman: 24 Eyl 2020, 00:31

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4234 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163 ... 424  Sonraki
Yazar Mesaj

centrocampista
 Mesaj Başlığı: Re: Coronavirüs
MesajGönderilme zamanı: 26 Mar 2020, 13:12 
Kullanıcı avatarı

Milyon dolarlık villalarında evdekal sloganı atan ünlülere bende fena tav oluyorum. Ulan bi tek siz zekisiniz, bi tek siz seviyosunuz ailenizi insanlarında hepsi mal, virüsü test etmek için sokağa çıkıyolar.

Özel sektörün yarısı çalışıyo, çalışmayanların yarısıda ücretsiz izinde, seyyar satıcıları, esnafları, günlük çalışanları filan hiç saymıyorum allah yardımcıları olsun.

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

NO POST!
MesajGönderilme zamanı: 26 Mar 2020, 13:12 
Kullanıcı avatarı

Ben ne anlatıyorum bu ne anlatıyo ya :) sanki benim bu olayın sorumlusu, sanki ben hükümet yetkilisiyim. Sanki benim durumum çok farklı

Sizden farklı düşünene saygı duymayı öğrenin. Durduk yere isim verip adamı tahrik etmeye gerek yok. Saygı çerçevesinde kendi fikrini yazıp geçmek zor değil.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 26 Mar 2020, 13:36 

Çıkıp uzaktan eğitimle devam edecek demek kolay kimse niye öğrencilerin kalmadığı evlerin-yurtların kiraları, faturaları hakkında açıklama yapmıyor kardeşim? Mağdur edilmeyen kesim kaldı mı?

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 26 Mar 2020, 13:42 

2020 Corona Festivaline hoş geldiniz. :shock:

http://www.youtube.com/watch?v=U6wWDqvtcX0

Evet beyler Dünya'da festivalin merkezi Türkiye

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 26 Mar 2020, 13:54 

sfenk35 yazdı:
Milyon dolarlık villalarında evdekal sloganı atan ünlülere bende fena tav oluyorum. Ulan bi tek siz zekisiniz, bi tek siz seviyosunuz ailenizi insanlarında hepsi mal, virüsü test etmek için sokağa çıkıyolar.

Özel sektörün yarısı çalışıyo, çalışmayanların yarısıda ücretsiz izinde, seyyar satıcıları, esnafları, günlük çalışanları filan hiç saymıyorum allah yardımcıları olsun.

Bu evde kal videoları hiç samimi değil gerçekten.Tabi onlar için kolay ayda milyonlar kazanan insanlar.Biride çıkıp demiyorki bir fon oluşturalım bu fona bağış yapalım gerekli yerlerde kullanılsın devlete millete yardımcı olalım diye adamların s.. da.. denk g... leri trampet çalıyor tabi.Tuzları ıslanmayacak hiç sonuçta.

Kayderide mobilya üretimi yapan küçük bir fabrikada çalısıyorum.Büyük firmaların hepsi kapattı.Bizimde elimizde 2 haftalık siparişimiz var başkada yok.Bu olay çıktığı günden beri tek bir sipariş gelmedi.Ev kira küçük bir kızım var.Bir ton masraf mecbur gelip çalışıyoruz.Ben bir ay çalışmasam 2.ay sokaktayım.Şimdilik çalışıyoruz mecburen ama ilerisi hiç iyi görünmüyor herkes için.Umarım bu illet bir an önce son bulur.Yoksa herşey allak bullak olacak.Şimdiden müşteriler aramaya başladı ödemesi gelen çeklerin sahipleri ödeyemeyecez diye telefon üstüne telefon.İhracat zaten durdu ne tırlar ne konteynırlar gidiyor.2 haftaya kalmaz mecburen bizde kapatacaz dükkanı sonrası ise karanlık.

Devlet bugünler için vardır.Ama bizimkilerin götünde trampet çalıyor.Hiç kimse umurlarında değil kendiliğinden geçsin diye galiba umutları var.Bu salgın gitse bile ondan sonraki süreci kimse konuşmuyor.Piyasa ne olacak ekonomi ne olacak.Benim şahsi düşüncem birçok firma kilt vuracak.Ekonomik kriz gelecek zaten vardı iyice derinleşecek.

Reisin dediği gibi dua edecez artık elimizden başka birşey gelmiyor.Elinden birşeyler gelenlerinde umrunda olmayacak.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 26 Mar 2020, 13:55 
Kullanıcı avatarı

Elessar yazdı:
Çıkıp uzaktan eğitimle devam edecek demek kolay kimse niye öğrencilerin kalmadığı evlerin-yurtların kiraları, faturaları hakkında açıklama yapmıyor kardeşim? Mağdur edilmeyen kesim kaldı mı?

hadi iktidar çuvalladı muhalefet ne yapıyor? kabul edilmeyeceğini bildikleri halde 22 madde sundular meclise gaz aldılar. disk çıkıp işçilerin güvenliği olmadığını bilincinde ıvır kıvır açıklamalar yapıyor, genel greve gidiyoruz demeye cesaretleri yok, ulan zaten dünya batmış kaybedecek hiç bir şey kalmadı. iktidar ve yancıları tuzu kurular aman sakın rahatları bozulmasın. babam hala kolonya maske bekliyor amg.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 26 Mar 2020, 14:15 

https://twitter.com/izmirdecevirme/stat ... 8937003008

Gençler linç edildi iyi güzel de bu ne şimdi?

@bonbonera
Ülkede muhalefet yok ki hepsi halinden memnun olan bizlere oluyor. Şuradaki 10 kişi ana muhalefetten daha iyi muhalefet yapar.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 26 Mar 2020, 14:45 
Kullanıcı avatarı

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 26 Mar 2020, 14:51 

Elessar yazdı:
https://twitter.com/izmirdecevirme/status/1243093628937003008

Gençler linç edildi iyi güzel de bu ne şimdi?

@bonbonera
Ülkede muhalefet yok ki hepsi halinden memnun olan bizlere oluyor. Şuradaki 10 kişi ana muhalefetten daha iyi muhalefet yapar.

Yalnız memuru çıldırtmış da olabilirler. Evlere servis yapan polis memuru arkadaşlarla konuşuyorum da, 10 yaslidan bir veya iki tanesi ''Allah razı olsun" diyor, geri kalanı ya tepkisiz, ya da "bula bula bu elmayı mı buldunuz, pirinci neden şu marka almadınız, niye bu kadar geç kaldınız?" vb tepkiler veriyorlarmış.

Yerlerine koyuyorum kendimi, üç beş benzer tepkiden sonra herhangi bir amcanın & teyzenin suratına poşet fırlatıp saydirabilirdim.

O polis de öyle bir durumdan çıkmış olabilir, on saniye önce yaşlı amcanın ne dediğini bilmiyoruz, belki de artiz bir polistir. Artistse sonuna kadar versinler cezasını.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 26 Mar 2020, 15:10 

network yazdı:
Ancak , daha dun arabadan sokakta yürüyen 70 Yaşındaki amcaya laf atilinca , sirf adam 's.tirin gidin' dediği için gülen bir toplumken..
Yine bankta oturan 2 tane 65-70 yas araliginda amcalara pencerelerden balonlu su atılırken gülen bir toplumken..
Yine dun polis arabasını gorunce kaçan 75 yasindaki amcalara gulen bir toplumken...
minigolfmuduru yazdı:
Bi ara yaşlı linci vardı, şimdi tam tersi oldu.
Toplumun yaşlı-genç ayırt etmemesi keşke otokontrol olsaydı, ama linç bir sürüleşmedir.

İçinde biriken öfkeyi, doğru-yanlış, ilk fırsatta, en yakınındakine akıtıp rahatlamaya dönük bir davranışın sürüleri oluşurken... Sıkılı yumrukla aradığı düşman mertçe karşısına çıkmadı, çıkmayacak.

Bu filmi pis bir keyifle seyredenler olduğun dair paranoyalarım var.

Mesela:
Tayland'da mültecilerin toplandığı Mae La Camp'da ID2020 hizmetini şöyle tarif ediyor:
"Dijital kimlikleri sayesinde katılımcılar sadece iyileştirilmiş sağlık hizmetlerine erişmekle kalmayıp, aynı zamanda eğitim ve ..."

Mesela:
https://www.youtube.com/watch?v=6ESx_ArqqS8
https://www.youtube.com/watch?v=X5qwH45Ar4w

Fark etmenin bedeli bile ödenmedi henüz.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4234 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163 ... 424  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: beşnumara, bhy1, Bing [Bot], brk35, derince89, faris87, Google [Bot], Google Adsense [Bot], inadına_körfez, muhalif55, nandez41, tribunde, tunahanfidan93, ütopikgezgin

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye