Zaman: 26 May 2020, 07:14

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4012 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146 ... 402  Sonraki
Yazar Mesaj

attacante
 Mesaj Başlığı: Re: Coronavirüs
MesajGönderilme zamanı: 24 Mar 2020, 18:11 
Kullanıcı avatarı

faris87 yazdı:
Alın bir o... evladı daha :evil:

Bak iste bu o cocugunu direk hapise atacaksin.
Kac yaşındaki adama , lan diyo , kafasina kolonya döküyor, bu tam bir suzme ****** iste

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 24 Mar 2020, 18:30 

Başkentli yazdı:
Pandemi; dünyada birden fazla ülkede veya kıtada, çok geniş bir alanda yayılan ve etkisini gösteren salgın hastalıklara verilen genel isimdir.
Çin kaynaklı başlayıp bütün dünyayı saran bugün itibariyle dünyanın en gelişmiş ekonomilerinin ve ülkelerinin çaresiz kaldığı bir virüsün henüz ülkemizde görülmediği dönemde sosyal medyada neden gelmedi diye üzülen bir kesim varken burada yapılan yorumlara artık alıştık. Ne yapalım gericilerin yönettiği sağlık sistemi bu kadar oluyor. Eski dönemleride biliyoruz hani şu tanesi 4.5 dolardan alınan stentleri, devlete 2450 dolara fatura edip sskyı batıran ilerici yönetimleride gördük o yüzden buradan kalabalık muhalif ortamında esip gürleyen her yoruma söz söylenmiyorsa sebebi ortam gerilmesin herkesin derdi var diyedir.
Madem öyle işin siyaset boyutunu konuşacağız, o zaman bu dönemde ihtiyaç derecesi kat be kat artan ve ne kadar gerekli olduğu bugün ortaya çıkan şehir hastanelerini yaptırmayız diye engeller çıkaranlar için de iki kelam edelim değil mi? Ülkemizin ana muhalefet partisi genel başkanı bu kadar hasta yok şehir hastanesine ne gerek var derken, yine burada çoğunluğun desteklediği istanbul bb başkanı şehir hastanesine giden yolu kapatırken, F. portakalın muhabirleri sahte hasta ile şehir hastanelerini karalamaya çalışırken, eleştiri konusunda aynı duyarlılığı burada kimseden göremedik. Ekonomi konusunda eleştirirsin anlarım eyvallah ama sağlık konusunda eleştirirken kusura bakmayın iftira atıyorsunuz. Burada kimsenin geçmişini, yaşını bilmem belki çoğunluk 30 yaş altıdır ve benim söylediklerime masal gözüyle bakanlar olacaktır ama bizim kuşağımız 90lı yılları iyi bilir sabahın 5'inde hastaneye sıra kapmak için gidip akşam 5'lere kadar eve dönemediğimiz, herkesin elinde sağlık karnesini üstüste koyup dağ kadar yığılma ile o gün sonunda kendisine sıra gelince mutlu olunan, reçeteye yazılan ilaçların bir kısmını eczanede bulamadığımız için hastalık geçtikten sonra alabilen, parası olmayanın muayene olamadığı parası olanın da dünyalar ödediği o günler, hastaneye gitmeye korktuğumuz o leş gibi ortamlarda sağlam insanların hasta olduğu, bir odada 6-8 hastanın üstüste yattığı o ortamları biz çok iyi biliriz ama burda bu günleri görmeyenler o ortamları yaşamayanlar bugün gelmiş 5 yıldızlı otel konforundaki hastanelerin verdiği sağlık hizmetleri konusunda esip gürlüyor. Hoş o dönemleri görenlerde 3 maymunu oynuyor. O dönemde parası olmayanlar hastanelerde rehin kalıyordu bugün devlet yapmak zorunda diyen bir kesim var evet doğru devlet bu hizmetleri yapmak zorunda peki bizim kabahatimiz neydi biz niye göremedik o devleti? Elinizi vicdanınıza koyun öyle eleştirin kimse size neden muhalifsiniz demiyor aksine saygı duyuyorum ama işi yalan söyleyerek kalabalık bir ortamda algı yaparak şu virüs belasından ortak bir şekilde kurtulma mücadelesinden ziyade işi siyaset boyutunda değerlendirecekseniz, eleştiriye şehir hastanelerine ne gerek var deyip bugün çıkıp yatak sayısı yetersiz diye rapor hazırlayan ana muhalefet partisinden başlayabilirsiniz.
Kimse kör değil herkes yaşanan sürecin farkında şu süreci ne ölümüne karalayıp ne de kör kütük savunanlardan değilim. Hatalar vardır bugün dünyanın en büyük devletleri bu virüse teslim oldu zaten bu salgından kaçma şansımız yoktu bizim şansımız bize geç gelmesi oldu. En büyük sorun cehaletle ilgili insanlar herşeyi devletten bekliyor ama kimse işin ciddiyetini kavramış değil ve bu gerizekalılar yüzünden daha başka sıkıntılar ortaya çıkıyor. Adamı karantinaya alıyorsun kaçmaya çalışıyor bu insanlarla devlet ne kadar başarılı olabilir? Sürecin uzaması toplumu da yoracak umarım en kısa sürede atlatırız yoksa insanları evde tutmak bu zamanda kolay değil Allah yardımcımız olsun.
●Şeytani (üst) aklı tanımayıp varlığına inanmayanlar bu son söylediklerime gülüp geçebilirler. Bu yapı insan neslini 500 milyonun altına düşürüp tek dünya devleti kurmanın peşinde hedefleri bütün dinleri yok edip kendi inançlarını dünyaya hakim kılmak ve bu amaç uğruna dünyayı ateşe vermekten bir an tereddüt etmeyecek bir inanca sahipler. Bu virüs salgını işin daha başlangıcı, Allah bunlara fırsat vermesin yoksa dünyayı daha kötü günlere hazırlamanın altyapısını oluşturuyorlar. Covid-19 ile 60 yaş üstünü test ettiler bir sonraki yapacakları iş 30 yaş üstü olacaktır. Bunların hedefindeki kesim Z kuşağı dedikleri teknoloji ile yetişen dünyadan bi haber neslin, geçmiş ile olan bağlarını koparıp dinsiz, hissiz, menfaatperest ve ahlaksız hale getirip istedikleri ortamı oluşturmak. Imf, Bm, Dünya sağlık örgütü, Dünya bankası gibi aparatlarla karşı koyan herkesi istedikleri noktaya getirmenin peşindeler. Bakın bir virüs ile bütün insanları evlere kapattılar bundan sonra yapacakları şey daha büyük korku üretip insanları çip takmaya zorunlu hale getirmek. Bu virüs kargaşasında abd merkez bankası 1.5 trilyon dolar karşılıksız para basma kararı aldı. Her 100 doların maliyeti 1 cent olan 1.5 trilyon doların kontrolünü hangi aile sağlıyor? Söylediklerim belki hayal geliyor bazılarına ama artık bilgi herkesin ulaşabildiği kolaylıkta, bana inanmamakta kendinize göre haklı olabilirsiniz ama lütfen araştırın.. Karşımızda masumane saf insani duygularla oluşmuş bir yapı yok, kendi deyimleri ile tanrıyı kıyamete zorlamak için uğraşıyorlar.●

Şuan halk dinli, din şımarığı, hissiz, menfaatperest ve ahlaksız. Vatanseverim diye geçinenler Laik Türkiye Cumhuriyeti Devletinin anayasasını çiğneyerek şeriatçı vatan hainliği yapıyor. Dünyada ki sorunların nedeni her türlü fanatiklik bunların en tehlikesi din şımarıklığı ve fanatikliği ve kendilerini üstün insan gibi görme gibi bir durum var din şımarıklarında, inanların dine inananlar ile sorunu yok, din şımarığı fanatikler ile sorunu var. Dediğin gibi bir yapı varsa onların yaptığı din şımarığı, fanatiği bir kitle yaratmak, zaten öyle bir kitle oluştu.

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 24 Mar 2020, 19:06 
Kullanıcı avatarı

https://www.facebook.com/10001050250143 ... 20325/?d=n

Şöyle bir kaç resim ve video dönüyor etrafta.Ne kadar doğru bilmiyorum tabiki.

Başa Dön

NO POST!
MesajGönderilme zamanı: 24 Mar 2020, 19:10 
Kullanıcı avatarı

Spanksk yazdı:
https://www.facebook.com/100010502501430/posts/1063730817320325/?d=n

Şöyle bir kaç resim ve video dönüyor etrafta.Ne kadar doğru bilmiyorum tabiki.

Diğerlerini bilmem de Eminönünde çekilen videoda yerde yatan adam dolandırıcı imiş. Sonradan ayaklanmış. Demin Kanal D haberde verdiler. Polis götürmüş adamı.

Bu arada Ankara'da ki piçi polis sevgiyle selamlamiştir umarım...

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 24 Mar 2020, 19:19 
Kullanıcı avatarı

Nasıl karar. alacaklarsa alınsın 10 gündür 12 saat calisiyoruz sıvı sabun hipo deterjan fabrikası olduğumuzdan zorunlu uretimmis sokağa çıkma yasağı gelse bile çalışacağız artık forklifti uyuya uyuya suruyoz 10 gündür çocuklarımı kucagima alıp sevemiyorum bile

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 24 Mar 2020, 19:28 

Umre'den gelenler karantina'ya alınmamış mıydı? Ya da yurtdışından gelenler? İlk başlarda ben de bakanlıkların iyi çalıştığını düşünüyordum. Tabiki fikrim değişiyor. Kimseye karşı bi gönül bağım yok. Ama yurt dışından gelipte karantinaya alınmayanlar da olmuş. Belki ilk başlarda çok önemsenmiyordu, bir şekilde geçiş yaptılar. Açıkça onlara yön verileceğini de düşünmüyorum, düşünnmek istemiyorum. Böyle bi başı boşluluk olmaz. Duyduğum ve bildiğim bir kaç ölüm direkt yurt dışından gelenler. Bi de bazıları yurtdışından geldiğini de saklıyomuş. Düşün düşün aklın ermiyor bu işe. Ulan en ufak bir belirtim olsa karantinaya alın, zindana kapatın orada takip edileyim isterdim. Hadi kendimi de geçtim, insanlara yazık valla billahi. Herkesin anası, babası, çoluğu, çocuğu var :(

En son serserimayın tarafından 24 Mar 2020, 19:31 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 24 Mar 2020, 19:29 
Kullanıcı avatarı

Ankarada yaşlı amcayla dalga geçen çocuğa 15 gün ev hapsi ve salgından sonra haftada 2 gün huzurevi ziyareti " cezası " verilmiş.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 24 Mar 2020, 19:38 

Semt1928 yazdı:
Ankarada yaşlı amcayla dalga geçen çocuğa 15 gün ev hapsi ve salgından sonra haftada 2 gün huzurevi ziyareti " cezası " verilmiş.

Bence yoğun salgın vakası olan bir hastanede tehlike geçene kadar temizlik cezası verilmeliydi!

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 24 Mar 2020, 19:41 
Kullanıcı avatarı

mmcg yazdı:
Bence yoğun salgın vakası olan bir hastanede tehlike geçene kadar temizlik cezası verilmeliydi!

Tam aynısını ben yazıyodum, bi dünya salak vardır sosyal medyada reklam için dedesi yaşında insanlarla makara yapan. Alın hepsini hastanelere sağlıkçıların getir götürünü yapsınlar, görsünler işin ciddiyetini hem belki biraz insanlık bulaşır.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 24 Mar 2020, 19:52 
Kullanıcı avatarı

şimdi düşündüm de şuanda hesapta 1500 küsur vaka var. fatih terim abdürrahim albayrak ve eşi vefat eden paşa ve eşi ve sanırım başka yakını çok gezenti ve eşi 3 fenerbahçeli basketçi ve bir idareci yani 1500 küsurun 11 - 12 si bi şekilde bilindik insan...1500 küsurdan 12sinin bu şekilde olması bile tuhaf değil mi? ne kadar gerçekçi bu sayı? ben mi çok karamsarım bilmiyorum ama bu durum yazın dahi ilerleyerek devam eder gibi geliyor :(

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4012 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146 ... 402  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot]

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye