Zaman: 21 Eki 2020, 10:38

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 105 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Sonraki
Yazar Mesaj

NO POST!
 Mesaj Başlığı: Re: Kadın Cinayetleri
MesajGönderilme zamanı: 23 Ağu 2019, 21:39 
Kullanıcı avatarı

Benzer olayları defalarca yaşadı bu ülke ve her seferinde sosyal medyada vb her mecrada aynı beylik mesajlar paylaşılıyor. ''Gereken en ağır ceza verilsin'' diyor bugün sanatçısı, sporcusu, sıradan vatandaşı. Peki nedir bu olması gereken en ağır ceza? İdam mı, hadım mı, müebbet mi? Hangi ceza ile bu olayların oranı azaltılabilir? Bir öneriniz, teklifiniz, fikriniz var mı? İnsanların vicdanını birazda olsa soğutabilecek, üzerinde tartışmaya değer, iyi niyetli , somut bir öneriniz olmadıktan sonra ancak suya yazarsınız. Takipçilerinizden layk ve retweet almak için numara yaparsınız.

''Kadın cinayetleri politiktir'' yazan dövizle protesto yaptığını zanneden sahtekar şovmenlerle, ya da bu işin kısa vadede eğitimle çözüleceğini zanneden romantiklerle ortak bir paydada buluşulamaz maalesef. Bu çok duyarlı görünen tiplerin istisnasız hepsi eğitimi amaç değil araç olarak kullanan, iyi bir diploma için çocuğuna yaptırmayacağı şey olmayan insanlar. Onlar için eğitim-öğretim yok. Sadece öğretim var. Eğitimin işe yarayabilmesi için öncelikle o eğitime saygı duyulması gerekir. Okullarda sınıflarda çekilen, zibidi tiplerin öğretmene saygısızlık yaptığı videoları herkes izliyordur. Ve sadece meslek liselerinde değil, iyi okullarda dahi zevzek, zibidi tipler var artık.Toplumsal eğitim kazanımı hedeflenerek müfredata Sağlık Bilgisi dersi konur ama öğrenci o dersi sallamaz, 100 almazsa burun kıvırır. Trafik Bilgisi dersi konur daha genç yaşta trafik kurallarını, yol adabını öğrensinler diye. Gidip ders işlemeye çalışın bakalım o derste, kimse sizi önemseyecek mi. Daha bir çok örnek ders var hepsini yazmayacağım.

Öğrencileri geçtim hadi onlar küçükler, ergenler vs yanlış yapabilirler. Bir öğrenci notla ilgili ufak bir sorun yaşadığı için kendisi de öğretmen olan annesi okula geldi, beklediğini alamayınca sağa sola bağırdı ve sonra ''doktor'' olan eşini telefonla arayıp okula çağırdı. Adam geldi ve okul müdürüne saldırıp yumruk attı. Alın size eğitim. Öğretmen kadın- doktor koca ve sonuç... Bunlar münferit örnekler falan da değil. Gerçeğimiz bu bizim.

Senin çözümün nedir derseniz , herşeyi bıçak gibi kesecek bir çözümü yok bu işin. Ama azaltılabilir. Çözüm idam, hadım. Daha aşağısı kurtarmaz. Ama lafa gelince mangalda kül bırakmayan , cinayetler politiktir zarttır zurttur diyenlerde idama karşılar. Bunu bahane edip onların yoldaşlarını örgüt elemanlarını asarmış devlet! Klasik zihniyet, bir şeyler olsun ama bir şeylerde olmasın.

O her seferinde öykündüğünüz batıda sadece eğitim değil cezaların ağır olması sayesinde herkes kurallara uygun yaşamak zorunda. Adam hatanın cezasız kalmayacağını biliyor. Benim doktorum ise okulu basıp atacağı yumruğun yanına kar kalacağını biliyor. Motorsikletiyle trafiğe çıkan magandalar trafik kurallarını ihlal ettikleri için uyardığınızda yolda sıkıştırıp camınıza rahatça vurabiliyor. Aşağı inseniz sizi dövecek belki de öldürecek bu yüzden. Cebinde bıçakla silahla rahatça gezen adamlar gider karısını da öldürür maalesef. en ufak tartışmada kafası atınca herkesi vurur. Hepimiz tehdit altındayız. Bu noktada devlet artık gevşekliği bırakacak. Defalarca gasptan, şiddetten sabıka yemiş , uyuşturucu kullanan piçlere gün ışığını olabildiğince göstermeyecek. Boşanmış ya da boşanmak üzere olan kadınların davalarında eğer kadının bir korkudan kaynaklı korunma talebi varsa ya da bu risk varsa karşı tarafı daha sert uygulamalarla kontrol edecek. Ben uğraşamam demeyecek.

Tabii hukukçularda bir zahmet hümanist kararlar almayı bırakacaklar şiddet olaylarında. Nerden ceza indirsek, affetsek diye bakmayacaklar.

Burda madalyonun başka bir yüzü de var bu arada. Nasıl ki gelir dağılımında adaletsiz bir toplumuz. Zengini çok zengin, fakiri çok fakir. Kadınlarında bir kısmı-özellikle de büyük şehirlerde yaşayanlar- boşanma davalarında, velayet, nafaka gibi konularda hukukun imkanlarını kullanarak erkeklere inanılmaz çileler çektiriyorlar. Olan yine Anadolu'da ki gariban kadınlara oluyor. Hukuk bu açıdan da düzeltilmeli, avukatı sayesinde şirretlik cazgırlık yapanları değil, bu masum Anadolu kadınlarını koruyup kollamalı.

Uzun lafın kısası herkes önce bir samimi olmalı. Beşiktaş Göztepe maçının santrasında saygı duruşu yapıp santrayla beraber ooooooo beşiktaşım diye 3'lü çeken dengesiz bir ruh halinden samimiyet, duygudaşlık, çözüm bekleyemeyiz.

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 23 Ağu 2019, 22:20 
Kullanıcı avatarı

Hacıİlbeyi44 yazdı:

Zengini çok zengin, fakiri çok fakir. Kadınlarında bir kısmı-özellikle de büyük şehirlerde yaşayanlar- boşanma davalarında, velayet, nafaka gibi konularda hukukun imkanlarını kullanarak erkeklere inanılmaz çileler çektiriyorlar. Olan yine Anadolu'da ki gariban kadınlara oluyor. Hukuk bu açıdan da düzeltilmeli, avukatı sayesinde şirretlik cazgırlık yapanları değil, bu masum Anadolu kadınlarını koruyup kollamalı.

Milliyetçi-muhafazakar, eğitimden, çağdaşlıktan nefret eden zihniyetin copy, paste fikirlerini okuduk.

Neyse, de şu son paragraf nasıl anlamsız, çelişkilerle dolu bir paragraftır. Kadın mahkemede hakkını arayıp, üstüne de öldürülmeyince Büyük şehirlerde yaşayan, zengin şirret oluyor. Anadolu'daki kadın aynı hakkı isteyip üstüne öldürülünce, korunup kollanması gerekiyor.

Saçma sapan, kadınlara had bildiren, sınır çizen bir yazı. Bu zihniyet zaten sıkıntı.

Başa Dön

NO POST!
MesajGönderilme zamanı: 23 Ağu 2019, 22:28 
Kullanıcı avatarı

Sloganlar copy pasteler kimlerin işi yazımda belirttim.Düşüncelerimi ifade ettim. Fikirlerimi beyan ettim. Katılırsın katılmazsın o ayrı mevzu. Ama kendi tezlerimi önerilerimi izah ettim. Tam da senin yaptığını yapanları, birbirinden kopyaladıkları içi boş sloganlarla anlık hezeyan yaşayanları tarif ettim. Sende hemen kendini belli ettin.Herhangi bir somut, gerçekçi çözüm sunmak yerine pilli bebek gibi aynı şeyleri tekrarladın. Şaşırtmadın açıkcası.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 23 Ağu 2019, 22:31 
Kullanıcı avatarı

Nasıl aynı fikirleri beyan etmişim. Resmen epitime, çağdaşlığa kin kusmuşsun. Zaten bizim başımıza ne geldiyse, senin gibi zihniyetlerden gelmiyor mu? İtiraz eden, itaat etmeyen, hakkını arayan kadınlara şirret demişsin. Ulan kadın zaten senin istediğin gibi bir kadın olmayıp, boşandığı için öldürüldü.

Yazın tam olarak kendini entellektüel zanneden bir Akit gazetesi köşe yazarından çıkmış gibi.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 23 Ağu 2019, 22:35 

Görüntüleri izleyin, 18 yaşın üzerindeki özellikle tabi ki erkek cinsine izlettirin

Ulan madem tepki veriyorsunuz, tepki verdiğiniz olayın ne olduğunu iyice anlamadan tepki veriyorsunuz? Yok görüntüleri izlemem diyenler madem o zaman tepki vermeyin boşuna duyar kasmayın, gerçeklikle yüzleşemeyeceksiniz eğer. yarın bir gün yanınızda olsa böyle birşey ben bakamam diye kaçıp gidersiniz

Videoyu çeken 19 yaşındaki çocuk da gözaltına alınmış eğer bir suçu var sa o da ilkyardımdda bulun(a)mamaktır başka bir şey değil o zaman orda en az 3 kişi daha aynı kapsamda gözlatına alınmalı, yarın zaten unutulup gidecek ben ise fırtsat buldukça gene izleyeceğim ve gene öfkemi/hıncımı diri tutacağm .

eşimin yüzüne bakamıyorum şu anda yemin ederim.

Şunu da bırakalımhttps://www.facebook.com/watch/?v=1582360348567379

En son Wiltord tarafından 23 Ağu 2019, 22:47 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Başa Dön

NO POST!
MesajGönderilme zamanı: 23 Ağu 2019, 22:43 
Kullanıcı avatarı

Sorunun hemen eğitimle çözüleceğini zannedenlere bir eğitimci olarak yaşadığım deneyimlerinde katkısıyla bunun neden böyle olamayacağını yazdım. Dışarıdan değil içeriden konuşuyorum. Batıdaki dava örnekleri ile ilgili neyi anlatmaya çalıştığımı da zerre anlayamadın. Bu konuda mağdur arkadaşların ya da konuya hakim hukukçu arkadaşların olmadığı için ne demek istediğimi anlamamış olabilirsin diyeyim yine de. Bu mecrada var mıdır bilemem ama bu sıkıntıları yaşayanlar bilir zaten ne demek istediğimi.

Milliyetçi,muhafazakar, akit vs klişelerden geçilmiyorsun. Akit'i ciddiye alan sensin gördüğüm kadarıyla. Seni itham etmek istemem ama burda futbol için, tribün için kavga eden, tanımadığı insanlara ana avrat küfür eden, masum insanlara taş atan, arabasını kırıp döken, futbol için adam bıçaklayan, ceza yatan ve artık yasaların etkisiyle bunun eskisi gibi rahat olamamasından yakınan fakat şimdi şiddeti eleştiren samimiyetsizlerdensen üzgünüm senin için.

Konu çok acı ve kişisel polemik olmaması adına daha fazla uzatmıyorum. Yine de bir şeyler söylemek istersen pm den yazabilirsin.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 23 Ağu 2019, 22:46 
Kullanıcı avatarı

Alakası yok öfkeliyim, sertim. Bu kaçıncı cinayet vahşice işlenen ve hâlâ erkeklere nafaka muhabbeti yapıyorsun. Yeter, amasız lakinsiz nefretini kusamıyormusun?

Başa Dön

NO POST!
MesajGönderilme zamanı: 23 Ağu 2019, 22:56 
Kullanıcı avatarı

Öfkeli ya da sert olman neyi değiştiriyor? Rahmetliyi vuran ******* mahluğa da sorsan öfkeli ya da sertti! Evet defalarca oldu bu olaylar ve her seferinde aynı muhabbetler döndü. Bende bunu yazdım. Çözümümüz ne? Senin çözümün ne? Sanalda atarlanarak değil, bir dahaki sefere yaşanmaması için ne yaparızı düşünerek hareket edilmeli diyorum. Ama bu ülkede sert yapmak, küfür etmek, hakaret etmek, argo yazmak, herhangi bir konuda kendi fikri olmasa da fikrini yazanı linç etmek her zaman daha çok prim yapar.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 23 Ağu 2019, 23:08 
Kullanıcı avatarı

Çözüm belli, eğitimimizi pislik zihniyetlerden arındıracağız. Aileleri eğiteceğiz.

Bir öğrenci hocasına "öğretmenim bir kadın, yavrusunun önünde öldürülmüş ne acı değil mi" diye sorduğunda. " evet çok kötü bir olay, ama bazı kadınlar da çok şirret, büyükşehirlerde erkeklere çok çektiriyorlar" diyen eğitimcilerden arındırmalıyız eğitimimizi.

Yani balık baştan kokuyor zaten.

Başa Dön

NO POST!
MesajGönderilme zamanı: 23 Ağu 2019, 23:19 
Kullanıcı avatarı

Aileleri eğiteceğiz diyor halen. Ben yukarıda bi dünya örnek verdim bizim toplumda bu konunun zorluğu hakkında. Kaç yılda eğitmeyi düşünüyorsun. Batıda bunu bir gecede mi başardılar zannediyorsun. Sen eğitene kadar bu olayların daha artarak gideceğini öngöremiyor musun? Bağırmaktan düşünmeye fırsat bulamıyorsun. Ama bu sana daha çok keyif veriyor. Her toplumsal konuda gel ve burda sevmediğin alakasız herkesi suçla, yaftala, hakaret et. Ne güzel dünya di mi. Üstü kapalı burda bize pislik de.Nazi zihniyetinizle her yeri arındırmaya soyun. Herkes senin gibi kaba, cahil ve öfkeli olsun.Herkesi kendin gibi cahil zannet. Aileleri eğitecekmiş. Sen önce kendini eğit. Güzellik yarışmalarında sırf sosyal mesaj vericem diye ''Dünyada savaşlar dursun'' diyen mankenler kadar fikir dünyası olan adam burda bize hakaret ediyor. Daha da yazmam. Anlamak isteyenler için örneklerim yeterince anlaşılmıştır zaten. Yazacağın hakaretleri sana şimdiden misliyle iade ediyorum.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 105 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Bing [Bot], birkarasevda, brigand55, Google [Bot], Google Adsense [Bot], ibrahimfbL, SeferKSK, StrangerThings

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye