Zaman: 05 Ara 2020, 00:18

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 708 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 71  Sonraki
Yazar Mesaj

centrocampista
 Mesaj Başlığı: Re: Tiyatro kaldığı yerden devam ediyor!
MesajGönderilme zamanı: 22 Haz 2020, 20:01 
Kullanıcı avatarı

fred frith yazdı:
Ressambob yazdı:
çok uzağa gitmiyorum al dünkü maçta Antep 1-0 öndeyken kalecileri topu elinde kaç saniye tutmuş bak
https://twitter.com/SuatKaraman38/statu ... 96994?s=19

Son dakikalara önde veya berabere girmiş deplasmanda oynayan Anadolu takımının kalecileri bırak saniye dakika çaldı bu memlekette ne yaygarası koptu?

Benin kurallardan yanadabir sıkıntım yok esneklik falanda istemiyorum. Bana işleyen kural neden başkasına işlemiyor? Tek söylemek istediğim şey bu hakem bu maça kesinlikle talimatla çıktığı ve ne olursa olsun puan kaybımız üzerine kararlar verdiğidir. Tıpkı geçen seneki Konya maçı gibi. Eyyamında bir şerefi var değil mi? Karda yürüyüp izini belli etmezdi hakemler şimdi alenen gözümüze soka soka yapılıyor. Ee ne yapalım hiç mi ses çıkarmayalım? Ne istiyorsunuz?

kusura bakma ama koydugun videodan bir sey anlasilmiyor, tekrar görüntüleri sonra havada bir top? bu neyi ispatliyor arada olani görmedikten sonra?

bu kural fazlasiyla esnetiliyor zaten, onda hem fikiriz, ama bu zaman calmakla kiyaslanacak bir durum degil, macin sonu, herkesin gözü sende, 20sn elde top tutulmaz, ben gsli olsam okan'a kizardim hakeme degil

ses cikarmaniz da normal, selcuk ve jimmy'e yapilan fauller gözünün önünde oldu, calmamasinin bir izahi yok bence de ya da bunlara faul calmayip mariano elini rakibin sirtina koydu diye sari vermesinin

dedigim gibi bir daha hakemlik yapmasin, bence sorun degil, ama su pozisyonun kural var ama kim uyguluyor ki seklinde tartisilmasi bana sacma geliyor, hele de ortada gercekten sinirlarin zorlandigi bir durum varken

Abi ben anlatamıyorum sanıyorum. Benim anlatmaya çalıştığımı anladığınızı veya benim size anlatamadığımı düşünüyorum. hakemin verdiği o kararın doğru veya yanlışlığını tartışmıyorum.
Ben hakemlerin hata yapabileceğini defalarca söyledim burada. Hata başka eyyam başka ama. Bir önceki sayfada da söyledim ayrıca eyyamında bir şerefi vardır. Benim gözümün içine baka baka bu kadar basit beni harcayamazsın. Bu artık insanların sinir ucları ile oynamaya dönüyor. Aynı maçta aynı pozisyona iki farklı karar veriyorsan ve verdiğin bu karar direk maçın sonucuna etki ediyorsa bu senin maça talimatlı çıktığını gösterir burası net. Şimdi iş işten geçtikten sonra bizim ağzımıza bal çalmak için bir anadolu takımını harcamayacakları ne malum? ee baştan söyleyeyim geçen senede aynısı oldu çünkü. Biz konya maçından sonra burada canımız yandı derken ozamanda öncekilere sayın diyenler olmuştu. hatta iş kulüpler birliği bildirisine kadar gitmişti. Sonrasını hatırlayın ne oldu? bir çok takım bizim mağdur olduğumuz durumdan, şikayet ettiğimiz şeylerden kendileride şikayet eder duruma geldi. Bizde alın savunduğunuz hakemler bunlar dedik diye şimdi başa döndük. 2 hafta sonra aynı durum olursa yine başa döneceğiz.

Artık bazı şeyleri gizliden değil alenen yapar oldular. İnsanları asıl sinirlendirenin, zıvanadan çıkartanın bu olduğunu düşünüyorum.

Bizim zaten bir ayağımız çukurda. Ligin ilk yarısında çok çok kötüydük. Kimse hakem vs demedi burada. Herkes takımı eleştirdi. Hatta fatih terime kadar herkes ağzına geleni söyledi durdu. İkinci yarı takım toparlanıp seri yapınca bu eyyam işleri geri geldi. Potaya yaklaşanı harcıyorlar resmen. Ee bizim sesimiz çok diyede sesimiz gür çıkar.

Şimdi bu maçı normalleştirenlerin ben kendi canı yandıkları zamanı bekleyecem. Bakalım görelim o zaman nasıl bakıyorlar olaya.

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 23 Haz 2020, 00:45 

Şöyle bir bugünden geriye doğru bakıyorum. Trabzonspor bu sezon yıllar sonra zirve mücadelesi veriyor, haftalarca lider oldu. Homurdanmalar başladı, damatspor dendi, şampiyon yapılacak dendi. Son haftalarda Başakşehir tekrar öne çıktı, bu sırada Trabzon aleyhine, Başakşehir lehine bazı hakem hataları oldu, bu sefer söylem değişti. Hmm demek ki oyun başka, hükümet destekli proje takımı Başakşehir şampiyon yapılacak dendi. Geçen sezon aynı söylemi Galatasaray cephesi haftalarca kullandı ve diğer takım taraftarlarından bile epey karşılık buldu bu söylem. Fakat lig sonunda suyun akışı değişti ve Galatasaray şampiyon oldu. Bu defa diğerleri, "Başakşehir şampiyon yapılacak diye ters manyel yaptılar, derin lobilerle Galatasaray şampiyon yapıldı" dedi. Bu sene lige verilen pandemi arası liglerin yeniden başlayacağı duyuruldu, Fenerlisi Beşiktaşlısı Trabzonlusu ayağa kalktı ve inanması güç şekilde "Ligi Galatasaray'ı şampiyon yapmak için yeniden başlatıyorlar" dediler (Nihat Özdemir ile Zekeriya Alp ki ikisi de GS'lı değil ama ligi insan sağlığını hiçe sayarak GS şampiyonluğu için oynatacaklardı sözüm ona). Ne oldu, 2 haftada bu söylem de taca çıktı. Beşiktaş 2 sene arka arkaya şampiyon oldu, "Tüpçü'nün Beşiktaş'tan alacağı var, o yüzden Beşiktaş'ı şampiyon yapıyor ki alacağını tahsil edebilsin" dediler. 2012'de göreve gelen Demirören 4 sene bekleyip ondan sonra Beşiktaş'ı şampiyon yapmaya girişecekti tabii ki. Galatasaray 4 sene üst üste şampiyon olmuştu, Haluk Ulusoy-Mehmet Ağar yaptı dediler. Beşiktaş'ı da yıllar önce Semra Özal şampiyon yapmıştı. Fenerbahçe'yi şampiyon olduğu senelerde zaten fenerasyon şampiyon yapıyor.

Dikkat ederseniz hep aynı kalıp "yapıldı, yapılacak". Kimse hakkıyla birşey almıyor yani. Herşeyin arkasında bir çapanoğlu, bir büyük oyun var. Büyük resmi görmekte milletçe uzmanız aferin bize. Futbolun el birliğiyle cılkını çıkrdık. Emeğe saygı, adil rekabete güven kalmadı. Hayır bir de utanma sıkılmada yok insanlarda. Önüne gelene şampiyon yapılacak işte görün bakın diye atıp tutuyor, sonra dediğinin tam tersi olunca sus pus çekiliyor. Bu pis zihinlerle bu ülkede futbol seyretmeye çalışmak gerçekten güç.İşin tekniğinden çok piçliğine çalışıyor kafamız.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 23 Haz 2020, 02:22 
Kullanıcı avatarı

pariste son tango
Resim

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 23 Haz 2020, 08:11 

Hakemler böyle devam ettiği sürece bu işlerin sonu yok, zaten federasyona kimsenin zerre kadar güveni yok. Bakıyorsun aynı hakem maç içinde bile benzer pozisyonlarda standart kararlar verilmiyor. Bakıyorum Antepin 88 pozisyon öncesi faulünden gol iptal ediliyor, aynısı geçen sene Kayseri'de oynanan bizim Beşiktaş maçında yapılıyor ama bizim yediğimiz sanırım Konya maçıydı, adam bizim Alpere çok net faul yapıyor, görüntüler çok net, top durmadan devam ediyor gol oluyor ama karar gol olarak çıkıyor. Nasıl olacak? Var'ı herkes farklı uygulayacaksa gerek yok.
Bir de şu var, herkes yıllardır Anadolu takımlarını kafasına göre yaftalıyor, maç kazansa ayrı dert yenilse ayrı dert. Bir maçta hatalı bir karar oluyor, puanımız gidiyor, bakıyorsun buraya oyna devam yazılmış, benzer pozisyon sonraki maçlarda bunu yazan arkadaşlara oluyor auuuvvv federasyon bize karşı, bunlar x takımı şampiyon yapma çabaları bilmem ne, herkese hayırlı işler. Dün Trabzonlu biri yazmış sosyal medyada, Efecan fazla efordan bir yerlerde kusuyor olabilir diye, ulan Efecan'ı taa 2.ligden bilmesem neyse diyeceğim de siz istiyorsunuz ki herkes size hizmet etsin, aynı Alanya Trabzon'a yenilse bu sefer farklı bir cenah olayı Trabzon'a yatıyorlar diye yorumlayacaktı

Başa Dön

Power MOD
MesajGönderilme zamanı: 23 Haz 2020, 08:30 

Bu işler öncedende vardı bazı isimler vardı özellikle seçilen ve maçlara gönderilen federasyonda lobisi olan takımlar güçlüydü 90'lı yıllarda unutamadığım 3 maç var biri sisten ertelenen bir Fb maçı top eski Fb'li Toprağın sırtına çarpıyor penaltı veriyor o hakemin oğlu'da şu anda hakem o gün İsmetpaşa stadında duymadığım küfürleri duymuştum Kocaelispor 3-2 galip geliyor ama nasıl geldi bende hala çözemedim hakeme rağmen o maçın 90 dakikası ders olarak izletilmeli hakemlere sene olmuş 2020 hala aklımdadır yine o sene İstanbulspor maçı hakem Metin Tokat Kocaelispor 3 gol atıyor 3 golde ofsayt diye iptal ediliyor ilk yarıda olan hadise 2.yarı resmen Kocaelispor doğranıyor maç 0-0 bitiyor

Yine 90'lı yıllar Tff'de söz sahibi olanlar takımlar Kocaelispor Çeyrek final'de rakip Samsunspor daha 2.dk gol Kaan Dobra işte ne oluyorsa ondan sonra oluyor sahada bir hakem resitali var ilk yarının ortalarında Turan direkt kırmızı kartla atılıyor olay oraya gelene kadar olan süreçte zaten belli oluyor herşey İsmetpaşa stadının ilk ışıklandırılmış halde oynanan gece maçı herkesin burnundan geliyor hakem Türkiye liglerinde ilk kez sahayı terk ediyor küfür edildiği gerekçesiyle ve sahaya çıkmıyor maç iptal ediliyor 2 hafta sonra seyircisiz oynanıyor ve turu geçen takım Samsunspor oluyor.
gelelim sene 2020'ye her imkan var ama hala herşey aynı değişen bir düzen yok

Sene 96 Kocaelispor ilk Türkiye kupasını kazanıyor İzmit bayram yeri Mayıs ayındada Cumhurbaşkanlığı kupası maçı var rakip Gs maç başlıyor Gs öne geçiyor Dobra skoru 1-1 yapıyor maç uzatmaya gidiyor hakem Sabri Çelik bakıyor maç penaltılara gidecek uzatmanın bitmesine 4 dk kala penaltıyla uzaktan yakından alakası olmayan pozisyonda penaltı çalıyor skor 2-1 maç sonu yine Türkiye liglerinde ende olan bir olay yine Kocaelispurun başına geliyor ve Sabri Çelik Kocaelispor camiasından özür diliyor ama yine olan bir Anadolu takımına oluyor Cumhurbaşkanlığı kupasından oluyoruz.Gelelim sene 2020'ye her imkan var her sistem var ama hala herşey aynı değişen bir düzen yok aynı kafa yapısı devam ediyor belki aradan yine 25-30 sene geçecek yine aynı bu düzen devam edecek.

Bu arada 6.sn kuralının tek işlediği yer Fifa oyunları ben bile 6.sn kuralının bizim liglerde işlediğini Gs maçında gördüm

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 23 Haz 2020, 08:35 

Tiyatro falan hikaye. Hakemler kötü, bugün bana kötüsü denk geliyor, yarin sana.

Federasyon desen zaten yillardir komedi. Yöneticiler, Baskanlar hepsi kendi filminde, kimi kabadayi, kimi centilmen gibi görünen. sonunda hepsi ayni.

VAR falan da hikaye. gecelim bunlari, isteyen istedigi gibi sampiyon olsun, avrupaya cikinca cikiyor bütün rezilliklerimiz.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 23 Haz 2020, 10:08 

Burak1905 yazdı:
Tiyatro falan hikaye. Hakemler kötü, bugün bana kötüsü denk geliyor, yarin sana.

Federasyon desen zaten yillardir komedi. Yöneticiler, Baskanlar hepsi kendi filminde, kimi kabadayi, kimi centilmen gibi görünen. sonunda hepsi ayni.

VAR falan da hikaye. gecelim bunlari, isteyen istedigi gibi sampiyon olsun, avrupaya cikinca cikiyor bütün rezilliklerimiz.

Sadece hakemler mi kötü? Başakşehir-Trabzon ve Alanyasporlu topçuları çıkar kim aldığı paranın hakkını veriyor ?
Her kulup borç batağında. Stad zeminleri patates tarlası gibi.
Taraftarlar hepsinden beter.
Bence bu halka da kötünün iyisi hakemler.Bu hafta var teknolojine rağmen İngiletere liginde kaleyi 1 metre geçmesine rağmen golu vermedi ülkede gündem bile olmadı bizim ligde olsa neler neler yazılır çizlirdi.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 23 Haz 2020, 18:03 

ilrimed yazdı:
SeferKSK yazdı:
[quote="Parçalıaşk"]aklımdan geçenleri yazsam tutuklanırım gerçekten..

30 milyon taraftarımız var , senelerdir bir kulübün bu kadar yalnızlaşmasına göz yumanlar, hakemlerin oyuncağı yapan yönetimi istemiyoruz. istirahat etsinler, sağlıklarına baksınlar. emeklerine teşekkür ederiz. bize edepsizlere edep öğretecek yönetim lazım.
30milyon az değil mi 70 varsınızdır hacı bir daha kontrol edin.

Konudan sapmış oluyoruz biraz ama galatasaray, fenerbahçe, Beşiktaş, trabzonspor haricindeki tüm takımların toplam taraftarı 1 milyondur ülkede. Hadi 2 milyon olsun. Geriye kalıyor 80 milyon insan. Trabzonspor da dünya yansın 5 milyon insan olsun, ki yoktur o kadar, geriye kalıyor 75 milyon kişi. Bunu da eşit bir şekilde 3e bölsen 25 milyon taraftar ediyor zaten.
Velhasıl galatasarayın 30 milyon taraftarı yoksa fenerbahçenin vardır. Birinin vardır yani çok abartı değil :)[/quote]Yok konudan sapmıyoruz fakat hesap kitapta sıkıntı yaşıyorsunuz.

Bu ülkede takım tutmayan milyonlarca insan var ama fb-gs-bjk taraftarından kimin canı yansa 30milyon taraftarı olduğundan bahsediyor.

30x3 = 90milyon
Diğerleri = 4milyon
Takım tutmayan = 20milyon

Toplamda 115milyon yapar buda ülke nüfusundan fazla o yüzden azıcık orantılı üfürsünler.

Hakem hakkımızı yedi desin acıtasyon yapıcam diye üfürüyor 30milyon-40milyon taraftar diye.Yıllardır süperlig denen ligde her sene 612 tane maç oynanıyor ve bunların 600 tanesinde anadolu takımları mağdur oluyor 1 maçta canınız yandığı zaman adaleti aramaya başlıyorsunuz o işler öyle olmuyor.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 24 Haz 2020, 11:31 

https://www.sabah.com.tr/yazarlar/salih ... -efendiler

Mağduriyet yaratabilmek adına şehitleri bile kullanmaya başladılar. Rabbim bu kitleye akıl versin.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 24 Haz 2020, 11:59 

SeferKSK yazdı:

Konudan sapmış oluyoruz biraz ama galatasaray, fenerbahçe, Beşiktaş, trabzonspor haricindeki tüm takımların toplam taraftarı 1 milyondur ülkede. Hadi 2 milyon olsun. Geriye kalıyor 80 milyon insan. Trabzonspor da dünya yansın 5 milyon insan olsun, ki yoktur o kadar, geriye kalıyor 75 milyon kişi. Bunu da eşit bir şekilde 3e bölsen 25 milyon taraftar ediyor zaten.
Velhasıl galatasarayın 30 milyon taraftarı yoksa fenerbahçenin vardır. Birinin vardır yani çok abartı değil :)

Bu yalanı ilk başlatan bizim Ali Şen oldu, Fenerbahçenin 20 milyon taraftarı var diye seneler önce.Eyvallah o dönemde taraftar sayısında öndeydik, şimdilerde son zamanlardaki başarılarıyla Galatasaray o sayıda bizi geçti ama bunlar uçuk rakamlar.20-25-30 hikaye bunlar. Digitürk satışları, forma satışları, kombine satışları hepsi gösteriyor gerçek sayıları.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 708 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 71  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Bing [Bot], fikofik, Google [Bot], Google Adsense [Bot], Milat1914, ozerctnky, shinamira, SixtyOne61, Spanksk, westron1914

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye