Zaman: 18 Ağu 2019, 13:08

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 58 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6
Yazar Mesaj

diffensore
 Mesaj Başlığı: Re: Mersin idmanyurdu İçelspor'la birleşiyor
MesajGönderilme zamanı: 17 May 2019, 08:53 

Komşu Ads li arkadaşlar siz lafı nasıl anlıyorsunuz ben kimseye ok atmadım. Doğruları yazdım ve Maalesefki sen bana verdiğin cevap ile benim dediklerimi doğrulatıyorsun. Ads ve diğer tüm Demirsporlar Ankara nın talimatıyla kurulmuştur yazdım. Neyse işiniz rast gelsin,

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 17 May 2019, 09:39 

Çok da duygusal olmaya gerek yok... İş bilmez yönetimlerin cezasını bir şehir takımsız kalarak mı çekecek yani? Acilen yapılsın hatta.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 17 May 2019, 10:52 

klüpleri bu hale getirenlerden hesap sorulmadıkça , olan klube oluyor.

adam başkan oluyor , kendi reklamını yapıyor.makamı kullanarak vekil vali tüm kapıları açtırıp iş sahasını genişletiyor. klubede bir dunya borç sonra çekip gidiyor. gelen yine aynı.

Zimmet çıkaracaksın. zararı direk kendi karşılayacak. mazisi yıllara dayanan klupler 2 3 reklamcı şarlatan yuzunden ne hallere düşüyor.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 17 May 2019, 11:25 
Kullanıcı avatarı

winston1925 yazdı:
mersin idman yurdu 94 yaşında kahpece katledilmiştir. anılarımda yaşayacak hep. kalbimde yaşayacak hep. bende o hiç ölmücek.

yeni kurulcak takım benim için hiçbir şey ifade etmiyor etmicek.

Helal sana kardeş, kral çıplak demişsin.

Duygusallığa gerek yok falan yazılmış tribün forumunda. Cidden çok enteresan.

Çuvaldızı da kendime batırayım son tahlilde, yarın öbür gün Bursaspor amatöre düşer ve kapanırsa ya da bu tarz bir yola başvurursa; kalan ömrümde hatıralarımla yaşayıp su topu izlemeyi tercih ederim.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 17 May 2019, 11:45 

Mersinli arkadaşlar şehrine sahip çıkmalı, boş bırakmamalı. Gerekirse yeni bir takım kuratak en alttan başlanmalı.
Şehri önemsemiyorsan, benden sonrası tufan diyorsan, o halde o şehri temsil etme iddiasında da bulunmamalısın.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 17 May 2019, 21:45 
Kullanıcı avatarı

DerinDERNEK35 yazdı:
.....Göztepenin adının her geçtiği yerde hazımsızlık hat safhada......

Sorun başkalarının hazımsızlığı değil de, Göztepelilerin hazım kapasitesinin yüksekliği gibi sanki.

Yeni asır & Dinç Bilgin zamanları gazete eşantiyonu bilet kuponla kombineden başlar; yalandan isyan marşıyla gidilen ihalede Yalı'da bir daire parasına (daha Göztepe diyemeyen (Göztepespor!)) İmam kod adlı İnan Altınbaş'a satılma, ilk sene amatörden çıkamayınca Altınbaş'ın kendi ifadesi ve gazetelere yaptığı teşekkür açıklamasına göre "sayın başbakan RTE şahsen ilgilenmese gerçekleşemeyecek" bir operasyonla Akp'li Aliağa belediyesinin kendi takımını şirketleştirip renk, logo, isim değişikliği ile peşkeş çekmesi ile devam eder; efsane "Ali Ağa" pankartınız, şampiyonluk maçında hep bir ağızdan "işte imam işte cemaat" nidaları, Sepil'e doğru kucak değiştirme, "işte gerçek Göztepeli, taraftar başkan" güzellemeleriyle (pek tabii kulüp "sahip"lerine "başkan" deme ısrarı olmazsa olmaz), o "başkan!"dan "Asalaklar" fırçası yiyince dut yemiş bülbüle dönmeyle, taraftarın kendi futbolcusundan dayak yemesiyle, dayaktan sonra "bu topçular şu anda bitmiştir, sakın ola daha maça gelmesinler" deyip bir hafta sonra statta alkışlamakla sürer gider... Bu ilk aklıma gelenler dışında atladığım çok vardır, kendileri hatırlatıversin bi zahmet.

Mide epey geniş. Ama maşallah diyelim, allah hazım kapasitelerini daha da arttırsın inşallah. :)

Mersinli arkadaşlar bunları örnek almadan, sağlıklı bir bünyeye yakışır şekilde bir dönüş yapabilirler umarım.

Manchester United'ın Amerikalı Grazer'a satılması sonrası ortaya koydukları "FC United of Manchester" örneği benim bildiğim en yol gösterici örnek.

Boru değil, sadece 1 (yazıyla bir) lig çıkmak için buralarda bu ahlaksızlıklar yapılırken, adamlar şampiyonlar ligi şampiyonu takımın satılmasını hazmedemeyip kendi ülkelerinin 11. kademe liginde en dipten yola çıkabilmişler.
İşte gerçek "halkın takımı" o.

Bir gün benim takımım da birilerine peşkeş çekildiği veya beceriksizliklerle yok edildiğinde kendi adıma izleyeceğim tek yol bu olacak.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 17 May 2019, 23:11 

bayz yazdı:
Kayserispor, Erciyesspor, Göztepe, Yeni Malatyaspor, BB Erzurumspor, Gazişehir, Afjet Afyon, Yeni Çorum, Diyarbekir, İçelbilmemne vs. kolay yoldan geri dönmeye çalışan takım gördükçe amatörde savaşan Orduspora büyük saygı duyuyorum, amatörden geri dönen Kocaelispora çok büyük saygı duyuyorum.

Bu saydığın şehirlerde şehrini boş bıraktığın an o yok olan takımın taraftarı belki bir daha takım tutmaz ama o şehrin gelecek nesillerinide seninde dahil olduğun üç İstanbul takımına teslim etmiş olursun. Anlaşılmayan nokta şu, Malatya' yı, Erzurum' u, Uşakspor'ı yada aklıma gelmeyen diğer takımları, her kim suçluyorsa halt edyor. Adamlar bir şekilde şehirlerine sahip çıkıyorlar, kendi şehirlerinin takımlarının peşinden koşuyorlar. Kalkıp bu adamlara yok takımınızı sattınız, armanızı sattınız demek ayıptır. Şehrini başka takım taraftarlarına teslim etmekten rahatsızlık duymaz ama şehrini temsil etmeye çalışan takımdan rahatsızlık duyar, yapmayın.

Başa Dön

rookie
MesajGönderilme zamanı: 18 May 2019, 14:34 
Kullanıcı avatarı

Öncelikle iyi dileklerini iletenlere teşekkürler, eleştirenlere de hak veriyorum.

Maalesef MİY için yapacak bir şey kalmadı, şehrin umrunda değil. Umursayan paralı kesim de "o kadar borç ödeyeceğimize o parayla başka kulüp üzerinden sağlam kadro kurup üst liglere çıkarız, bak şunlar da böyle yaptı" kafasındalar. Bu adamlara armayı, tarihi anlatamazsın, bunun değerini ancak bizim gibiler bilir. Bizim de buna etki edecek gücümüz yok.

Bizim en büyük dezavantajımız çok çabuk düştük. 1. veya 2. ligde 3-4 sene kalabilseydik belki bir şeyler olurdu. 2. ligden sonra da direkt süper amatöre düştük. Ne olup bittiğini anlamadan kendimizi kapanmanın eşiğinde bulduk.

Artık yeni bir oluşum denenecek, İçel isminin sonradan kaldırılıp MİY 1925 tarzı bir şeye çevrileceği konuşuluyor. Biz tribüncü adamız, bizim hobimiz bu, hayattaki en büyük zevkimiz bu. Belki maçlara, deplasmanlara gideceğiz ancak hiçbir zaman eskisi gibi hissedemeyeceğiz, her zaman bir şeyler yarım kalacak.

Son olarak yasalar böyle olduğu sürece belki 5 belki 10 sene sonra birçok kulübün bizim yaşadıklarımızı yaşayacağını düşünüyorum. Ancak Allah düşmanımın başına vermesin.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 58 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Adrianov, alisch35, Bing [Bot], birkarasevda, Bozkurt1903, carsili1903, damacana, Google [Bot], Google Adsense [Bot], Jason, kasadaparayok, Koçyegit, Moskov1925, protokol, sniper_xxx, TEKSAS1967, tribunde

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye