Zaman: 15 Nis 2021, 07:56

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 59 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki
Yazar Mesaj

diffensore
 Mesaj Başlığı: Re: Mersin İdman Yurdu Kapanıyor
MesajGönderilme zamanı: 27 Nis 2019, 13:17 

oldum olası sevemedim..

play off finalinde üst safhaya çıkmıştı bu nefret özellikle

geçmiş olsun.

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

attacante
MesajGönderilme zamanı: 27 Nis 2019, 14:36 
Kullanıcı avatarı

gunners yazdı:
Şimdi -36 puan ile bulunduğunuz ligden bir alt lige inmiş oluyor mu? Neden kapanıyor? Kusura bakmayın anlayamadım.

MİY özelinde insan askerde, iş haytında vs her memlektten bir sürü kişi ile karşılaşıyor, tribüncü olduğu için soruyorsun, malum 3 istanbullu cevabı geliyor. MİY nu duyan sanki aman ne işim olur o takımla gibi bir ifade takınıyor. Yani Eskişehir'li Konya'lı illaki İst takımı tutan denk geliyor ama kendi kentinin takımını tutanda çıktığı gibi çift takım tutanda oluyor. Ama Mersin'lilerde çift takımlıya bile rastlamadım. MİY nun esamesi yok.

Birde kardeş kulüp te Bucaspor'du herhalde. Yazık onlarında Amatöre gittiği sezon oldu.

küme düşürülüp -36 puan cezası aldık. yani şuan süper amatörden 1. amatöre düştük orada da -36 puan ile başlıyoruz bu da şu demek ordan da 2. amatöre düştüğümüz şimdiden kesin. oradan sonrada zaten mahalli lig. cezalar sürekli katlanıyor. yani bu kadar beklenmeyebilir. büyük ihtimal meskispor'un ismini değiştirip başına ya yeni ibaresini ya da sonuna 33 gibi bişeyler getirip mersin idman yurdu yapcaklar.

dediğin ikinci kısım da mersinin yerlisi şehir merkezinde çok azdır. yörükleri de köylerde ilçelerde ikamet ediyor. oralarda has mersin idman yurdulu çok insan var. onlarda isyan etmişler bu düzene umutlarını yitirmişler. zamanında başarı varken çoğu insan önce idman yurdu derdi sorduğun zaman. bu ülkede başarı her şeyden önemli. eskişehir,, bursa,, sakarya,, kocaeli gibi bi çok yerde bu dediğin vardır hatta sadece memleketlerinin takımını tutan insanlar bile çok fazladır. ama çoğu memlekette de mersinden farklı bi durum yok. şuan bir başarıları var yarın bizim gibi bi duruma düşerlerse oralarda da bizden farklı bi durum olmaz.

buca ile kardeşlik olayı çok önceden sona erdi.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 27 Nis 2019, 18:24 
Kullanıcı avatarı

Play offdan cıktıgınız donem hep aynı seyler konusuldu biz o donem erken gittik siz dönem uzatmıstınız ama direk düşürülme geldi kapanma geldi peşine.
Biz hala vazgecmedik hiç mi umut yoktu? Yeni bir takim düşüncesi varmi şehirde ki siyasetcilerde? Taraftar grubunun buna tepkisi ne olur. Çok sessiz kaldınız malesef.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 28 Nis 2019, 22:55 

3 ay önce kariyer tercihi olarak Mersin'e taşındım.Amatörde armasını kovalamış bir taraftar olarak empati yaptığımda MİY'in durumuna üzülmemem elde değil.
Eski stadın yerini de, otoban kenarındaki yeni stadı da gördüm.
Şu an borç ne kadar bilmiyorum ama stad sanırım 125 milyon TL'ye mal olmuş. Hükümet, Mersin, Ordu, Gaziantep vb. borcu olup kapanma ihtimali olan takımlara yeni stad yapmak yerine uzun vadede ödenmek üzere faizsiz, düşük faizli kredi vb. kaynak yaratsa bu takımlar yaşamaya devam etse daha mantıklı olurdu gibi geliyor.
Mersinli arkadaşların Allah yardımcısı olsun. Zor bir durum.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 28 Nis 2019, 23:42 
Kullanıcı avatarı

ColpaDeo yazdı:
Vay be , bir tarih başka türlü yok oluyor : İdmanyurdu.
Elimizde kalan son İdman Yurdu olan Tarsus İdmanyurdu yaşasın bari.

İdmanyurdu kelimesinin hatırına insan bu kulüpleri korumalıydı diyeceğim de ancak atmosfere gider lafım.

Bence enseyi karartmayın. Kimler nerelerden döndü geldi.

Mersin maalesef o eşiği gecemez artik.Kulup cok önceden gozden cikarildi.Tribunlerde mucadele etmeyince bu duruma gelindi.
Ha kulubu kapatip kapatmamak sehrin insiyatifinde.
Sembolik olarak mahalli liglerde arma yasatilabilir.Maclara cikabilecek bi 11, futbol oynayacak bir saha bulabilirler en azindan ama maalesef bu olay bile yapilmayacak gibi.
Halbuki mucedele edebilecek, direnebilecek bir potansiyeli vardı Mersinin.Asirlik camia sonucta, iyi kötü eskiden tribinleride fena degildi.
Gecmis olsun, sahsen sempatik buldugum bir camiaydi.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 29 Nis 2019, 00:47 

Ne söylenir böyle bir durumda bilemiyorum..

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 29 Nis 2019, 08:28 

5-6 yıldır sürekli geçen muhabbet. Kapandı, kapanacak, kapanıyor diye sürekli konuşuldu. Hepsinde de devam etti. MİY kapansa da kapanmasa da zaten kulislerde konuşulan MESKİ yada yeni bir takım çıkarılarak Mersin halkının önüne sürülecek. Nerede o Kadıköy'de bize saldıran koca stad dolusu taraftar. İyi günde oradaydı kötü günde sahip çıkan yok.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 29 Nis 2019, 11:06 

Takım isim değiştirmeli. Sonrasında tekrar armasını ve renklerini aynı yaparız. Zaten bugüne kadar kimse sahip cikmadigina göre bu ekonomik krizde kimse sahip çıkmaz. Dolar olmuş 6 tl...borçlar sürdürülebilir değil..bu kadar borç hem odenip hemde aynı anda transfer yapıp takımı üst liglere taşımak zor.klubun kapanması mantıklı çünkü borçlar sıfırlanır. Yeni borcsuz bir takımla daha işler kolaylaşır bazı engeller kalkar. İsim değişirse ben maça gitmem diyeni anlamıyorum. Bu mali ortamda mecbursun kardeşim. Daha önce kayseri ve Erciyes yaptı. Gaziantep Bld gazişehir olarak devam ediyor. Yeni Malatya yaptı. Hatta ve hatta uzanlardan sonra adanaspor bile yeni adanaspor olarak bisure devam etti. Hepsinin taraftarida Şuanda maçlara gidip takımlarını destekliyor. utanılacak sıkılacak bi durum yok.utanacak birileri var ise onlarida biliyorsunuz zaten isimlerini tek tek söylemeye gerek yok. Bizim başımız dik alnımız açık. Son olarak
Kravatlilar gider atkililar kalır!

En son fallout33 tarafından 29 Nis 2019, 13:30 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 29 Nis 2019, 11:19 
Kullanıcı avatarı

Daha henüz netleşen bir durum yok sanırım. Belki sahip çıkan birileri olur

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 29 Nis 2019, 13:02 
Kullanıcı avatarı

Termeli yazdı:
Daha henüz netleşen bir durum yok sanırım. Belki sahip çıkan birileri olur

borç ödencek bi borç değil. katar milyarderi de alsa kulübü ertesi gün ben nereye düştüm der bırakır. meskisporu mersin idman yurdu yapcaklar gerçek mersin idman yurdu tarih olcak. yeni kurulcak takımın peşinden gitmem desteklemem çünkü benim takımım olmucak o. benim gibi düşünen de bir sürü insan var. maalesef taraftar da bu durumam gelmemizde herkes kadar suçlu.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 59 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Bing [Bot], cozker, falso, Google [Bot], Google Adsense [Bot], obafemi

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye