Zaman: 16 Ara 2018, 00:55

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 172 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Sonraki

UEFA EURO 2024'ü Hangi Ülke Düzenler?
Türkiye, 34%  34%  [ 20 ]
Almanya 66%  66%  [ 39 ]
Toplam oy : 59
Yazar Mesaj

Administrator
 Mesaj Başlığı: UEFA EURO 2024 Adaylığı: Türkiye
MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2018, 17:10 

Almanya ile Türkiye, EURO 2024'e ev sahipliği yapmak için aday konumunda. Şampiyona'nın hangi ülkeye verileceği yarın (27 Eylül 2018 Perşembe günü) TSİ 15.45'te başlayacak törende açıklanacak.

(Tanıtımı hiç beğenmedim...)

Türkiye'nin UEFA EURO 2024 adaylık dosyası

TFF'nin EURO 2024 için belirlediği şehir ve statlar;

- İstanbul (Atatürk Olimpiyat Stadı ve Türk Telekom Stadı)
- Bursa (Bursa Büyükşehir Belediye Stadı)
- Antalya (Antalya Stadı)
- Eskişehir (Yeni Eskişehir Stadı)
- Gaziantep (Gaziantep Stadı)
- Konya (Konya Büyükşehir Belediye Stadı)
- Trabzon (Medical Park)
- Kocaeli (Yeni Kocaeli Stadı)
- Ankara (Yeni Ankara Stadı)

Aslında üzerine saatlerce konuşulacak bir konu bu. Ülkenin içerisinde bulunduğu ekonomik kriz vb durumları göz önüne aldığımız zaman yapılması planlanan stat, otel, yol vb şeyler kime nasıl ve kime yaptırılacak?

İzmir, Antalya hatta Muğla gibi, zaten yaza denk gelecek olan turnuvayı tatil ile süsleyip mükemmel bir sunum yapma şansı varken Gaziantep, Konya ve Trabzon gibi şehirlere verilmesi bence doğru değil.

Bahsettiğim şehirlerdeki arkadaşlar yanlış anlamasın, kendi içimizde bile ne Ramazan bayramında ne de tatil durumlarında birbirimize hoşgörü ve tahammülümüz yok senelerdir. İçmek konusunda sınırı olmayan İngilizler, Almanlar ve İsveç, Danimarka, Rusya gibi ülkelerden gelecek olan kadın taraftarları da göz önüne alırsak bence nasıl manzaralar ile karşılaşabileceğimizi az çok tahmin edebiliyorum.

Ayrıca Türkiye, birçok konuda tam anlamı ile yükümlülüklerini tamamlamış değil. İki stat yeniden yapılacak, daha tren hattı vs vs birçok konu var ve bahsettiğim İzmir, Muğla, Antalya sahil hattı ile İstanbul ve Avrupa arasını yakın tutmak varken Konya hele hele Gaziantep ile bu mesafe ciddi artıyor.

Bir diğer konu ise konaklama. Almanya ile Türkiye'yi kıyasladığımız zaman konaklama konusunda rakibimiz bizim 4 katımız diyebiliriz. Doğru dürüst 4-5 yıldızlı otel yok aday şehirlerde.

2020 UEFA Şampiyonlar Ligi Finali Atatürk Olimpiyat Stadı'nda,
2019 UEFA Süper Kupası da Vodafone Arena'da oynanacak.
Art arda bu finalleri belki de turnuvayı Almanya'ya verecekleri için gazımızı alma sebebiyle vermiş olabilirler.

Bir de eleştiride bulunmak gerekirse, 7 yıldır ne yazık ki TT Arena zulmünü çekiyoruz. Elimizden çok değerli bir arazı alınarak yarı fiyatına bir stat yapıldı ve sorsanız "Devlet GS'ye stat yaptı" diyorlar. Seneler geçmesine rağmen daha bizim stadın dışı doğru dürüst süslenemedi, çatısı kapatılamadı. Hadi makyajı geçtim, bugün bile Galatasaray'ın stadına gitmek tam anlamı ile işkence...

Daha birçok olumlu-olumsuz konu var,
Neyse, hayırlısı diyelim...

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

attacante
 Mesaj Başlığı: Re: UEFA EURO 2024 Adaylığı: Türkiye
MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2018, 17:14 
Kullanıcı avatarı

İnşallah Almanya alır. Rezil olmaya gerek yok.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2018, 17:42 

Aydın'a, Muğla'ya zaten yatırım yapılmıyor da yaz mevsiminde düzenlenecek bir turnuvaya İzmir'i dahil etmemek saçmalık diyemeyeceğim ben direkt art niyet arıyorum. Turnuvayla birlikte Ege ve Akdeniz sahilleri turizmde tavan yapardı. İl seçimlerinde adil olmayanlar kararı verecek kişilerden adil bir seçim bekliyor.
Biletler euro üzerinden satılacağı için o statları da dolduramayız. Malum kişiler biletleri satın alıp Ak Gençlik'e indirir onlar da her maç ya allah bismillah çeker.
Vermesinler bize isteyen vatan haini isteyen bilmem ne örgütü üyesi ilan etsin ben bu kadar ayrımcı bir tutumla yaklaşan bu insanların turnuva düzenlemesini istemiyorum.

Başa Dön

TD Editör
MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2018, 17:58 
Kullanıcı avatarı

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2018, 18:49 

Umarim bize verirler. Aslanlar gibide yapariz niye rezil olalim ? Siyasi bir mesele degil bu. Ekonomik olarak artisi eksisi nedir bilmiyorum.

Gaziantep cok sacma olmus onun yerine izmirden bir stadyum olsa super olurdu yada trabzon yerine.

Eger bize verirlerse tt arena stadyum cevre duzenlemesi yapilacak galatasaray taraftarinin senelerdir cektigi sikinti dinecek.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2018, 18:52 
Kullanıcı avatarı

Bizim stadın yerini görseler direk vazgeçerler. Nasıl kandırdılar acaba. Çöp fabrikasının yanında.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2018, 19:12 
Kullanıcı avatarı

Demirören : Bizim almanyadan ne teknik ne sportif olarak eksiğimiz yok, ekonomik olarakda aynı seviyedeyiz.
İsviçredeki abiler bu sözlere pek inanmaz bana göre.

Ayrıca kimse yanlış anlamasın ama bu organizasyonda her şehirden önce İzmirin o listeye yazılması gerekir, herşeyi siyasete bulamayın. Deli gibi ülke reklamının yapılacağı, milyarlarca dövizin, turistin akacağı olayda bile siyasal sebeplerle şehir seçimlerine bak, yazık.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2018, 20:22 

turnuvanın bize verilmesi lazım ama vereceklerini hiç sanmıyorum.

Başa Dön

TD Editör
MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2018, 20:52 
Kullanıcı avatarı

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2018, 22:10 

Gecensene Gaziantep te Japon turistleri kafir diye bulundugu ortamdan kovmaya calisan yasli karacahil bir haci fis fis vardi o olay aklima geldi bencede rezil olmamak icin Almanya nin almasi daha mantikli üc assagi bes yukari AZ'da olsa bir imajimiz var o da bazi sehirlerimizdeki comarlar yüzünden p.c olmasin.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 172 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: asparagas63, bAŞKent50, Bing [Bot], Bizans1905, Erdal83, fuar, gazikentlee, Google [Bot], Google Adsense [Bot], Hear, kapalıüst, Nizam, Rime, Schwarzes, UltrasHatay

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye