Zaman: 23 May 2022, 12:15

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 161 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 17  Sonraki
Yazar Mesaj

centrocampista
 Mesaj Başlığı: Re: İzmir tribünleri
MesajGönderilme zamanı: 06 Haz 2018, 12:13 
Kullanıcı avatarı

14sene yazdı:
Pozitif olarak İzmir takımı taraftarlarında Yunanlıların başarıdan, sonuçlardan etkilenmeyen taraftarlık coşkusu ve anarşisi var. Ve bu coşku istek 2. Amatör kümeye de düşseler bitmez.
.

Bu kitleden Türkiyenin her şehrinde her semtinde var.
Fakat izmirde sayısal olarak daha fazla göze batmasının nedeni, İzmir nüfusunun diğer şehirlere kıyasla abartı olmasından kaynaklı. Ankara harici diğer kafa tribünler 800 ila 2 milyon arasındaki nüfusa hitap ederken, izmir 5 milyon nüfusu ile ve dillere destan rekabetlerin kazandırdığı artıları ile illaki zor gününde de rahat bir kemik kitle bulacak. Bu gayet doğal.

Düşünülenin aksine, izmirde çok büyük bir başarıya endeksli kitle mevcut. Hem de çok büyük. O kitleyi bir harekete geçirebilsek izmir her şekilde rakipsiz olacak tribün aleminde.

Şuan bu görünen, izmirin sadece %10 'luk potansiyeli.

Galatasaray istanbul dışında en çok passoligi izmirde,
Fenerbahçe Ankarada, beşiktaş ise kocaelide satmış.

Hadi kocaelı istanbula yakın bir konumda bunu anlarım,
Izmirden istanbula aradaki mesafe çok büyük ve istanbula yakın ve büyük şehirler varken (bursa gibi) taa ızmirden en çok passoligin satılması bazı şeyleri maalesef gösteriyor.

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

NO POST!
MesajGönderilme zamanı: 06 Haz 2018, 21:44 

İzmir tribünleri...
Ilk önce kendi tribünümuz ile başlıyalım.2005 yıllarından önce çekirdekçi , deplasman ve pankart kültürü pek fazla olmayan bir tribünduk.Bunda elit kesimin fazla oluşu başroldedir.2005-2006 yıllarından sonra gidilmedik deplasman,yapılması çok zor olan pankartları yapmayan başlayan ve bugünlerde çok iyi noktaya gelmiş bir tribün'e sahibiz.Son 2-3 yılda pankart görevlerini tamamıyla devralan arkadaşlarımızın pasodan dolayı tribünde olamiyacakları bir eksiklik yaratabilir tribünde.Kemik tayfa bakımından diğer Izmır tribünler ile her konuda yarışır,kapışır.Sayicada Göztepe,Karşıyaka ve ALTAY tribünlerinin sayısı 3 aşağı 5 yukarı aynıdır.Kemik tayfasından bahsediyorum..Genel olarak azsınız biz şu kadarız diyen insanların benim gözünde hicbir önemi yok.Tribun dediğin 3. Ligdeki 2 bin kişi ile yapılır,başarıda gelen 30 binin bir önemi yok.Bu yüzden istediği kadar.kendilerini kandırabilirler arkadaşlar.
Göztepe tribünlerinın en çok özendiğim konusu ,bizim hiç yapamadığımız yada son yıllarda biraz yapmaya çalıştığınız sosyal medyayı kullanma konusu.Turkiyede bir numara desem abartmış olmam harelde.Iyisiyle kötüsüyle reklamı çok iyi yapıyorlar internet ortamından.Birde store konusu var,eminim onuda tribünden kişiler özen gösteriyordur.Super ligin deplasman tribününde ipi çekiyorlar fakat o pankart konusunda pasifler.Sevmedigimiz yönlerimiz belli,dolmamış stadları doldu gibi göstermeleri,Izmır takımların maçında karşı tribünlere girmeleri,sayıca kendilerini çok yukarda görmeleri ( çok iyi birşeymiş gibi,eskiden vuran vuranaydi birbirini.) Sizi takmıyoruz diyerek ennufsk birseyde bizim başımıza üşüşmeleri.Birde aliağa Muhabbetin i çok çabuk kabul etmeleri.Burada bile aynı insanlar yazıp çiziyor göztepe tribünlerinden,rahatsızlık vermeden.Benim takimima aynı muhabbetler olsa sevdamı gömerim kalbime.
Karşıyaka tribünleri ayrı bir renk katıyor izmir tribünlerine,yaptıkları bayraklar ile bazı besteleri ile. Eskiden çarşı takıma sahip çıkıyordu o bile kiskandiriyordu bizi.Simdi bakıyoruz,beklenildii gibi sadece harbiden seven insanlar kaldı.Erdal acar muhabbetinde abilerinin pek fazla ses çıkarmamaları üzücü durumdu.Belediye ile olan gerginliktede herhangibir tepkilerini ben göremedim,büyüklerin.Umarim takım olarak sizde bizim gibi toparlanır,tribün olarak dahada kenetlenirsiniz.
Buca tribünlerine birşey yazip çizmeye gerek yok,tribün kültürünü sıfırın altında.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 06 Haz 2018, 23:23 
Kullanıcı avatarı

Son seneleri baz alırsak izmirde
1 Göztepe
2 Altay
3 Ksk
4 Buca

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 07 Haz 2018, 01:29 

fornijya yazdı:
AltayGaziemir yazdı:
Bu arada bencede Karşıyaka beklenenin çok altında kaldı bu sene toparlanırlar inşallah.
Bide Dobo Metin abileri çıkmış heralde bi süre önce gözleri aydın Karşıyakalıların.

40 sene civarı bi ceza aldı sanırım 2 hafta önce.hükümet değişmedikçe tahliyesi zor gözüküyo.Allah yardımcısı olsun

Allah izin verirse 2 yıl sonra aramızda olucak

Başa Dön

BANNED
MesajGönderilme zamanı: 07 Haz 2018, 02:32 
Kullanıcı avatarı

@jef başkan Allah ızın verırse 2 yıl sonra abınızle beraber Karşıyakayıda görmek ısterız anıtkabır semalarında sonra deplasman tribününde;)

ANKARAGÜÇLÜLER...

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 07 Haz 2018, 11:50 

ksk_jef yazdı:
Allah izin verirse 2 yıl sonra aramızda olucak

2 yılada kalmadan bi an önce çıkar inşallah.suçlamalar çok ağır

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 07 Haz 2018, 14:35 

Herkese selamlar,

Karşıyaka : Bir çok arkadaşın yazdığı gibi futbolda eski görüntülerinden çok uzaktalar, ben bunun sebebini hedefsizlik olarak düşünüyorum. Bizden örnek vermek gerekirse yıllardır ya düşmemeye yada kafaya oynuyoruz, tribün heyecanını kaybetmiyor diri kalıyor bir şekilde. Basket tribünlerini bu sene pek takip edemedim ama eminim ki güzel işler çıkarmışlardır, bana göre Galatasaray ile birlikte Türkiyenin en iyi salon tribünü kendilerinde. Ne kadar aramız bozuk olsada, makara yapsakta umarım eski günlerine dönerler. Takım toparlandıkça tribününde toparlanacağını düşünüyorum.

Altay : Altay tribünlerinde baştan aşağı olumlu bir yönde gelişim var. Eski çiğdemci görüntülerinden eser yok. Bunun sebebide bana göre üniversite oluşumları. Pankartlar olsun, görsellik olsun, deplasmanlar olsun şu an Karşıyakanın 1-2 gömlek üstündeler. En büyük sınavları passolig olucak bence, evet ptt nin etkisi ve Alsancak stadının yapımıyla elbette sayıları artıcak ama bu nitelikli bir artış mı olacak hep beraber görücez.

Altınordu : Tribün olarak yazacak bir şey yok, bana göre Türkiyenin en itici kulübüdür. Başlarındaki o ******* olduğu sürece umarım bir adım ilerleme kaydedemezler.

Göztepe : Bizi yorumlamak bana düşmez, bir tek özeleştiri yapacağım. Maratondaki Yalı set pankartını dijitalden el emeğine çevirmek gerek. Yeni stadla beraber Yalı, Forza vs. bağıran grupları kale arkasında görürsek güzel bir curva oluşturabiliriz.

Karşı taraf, Altay ile süper ligde karşılaşıp tüm Türkiye'ye gerçek bir derbi izletmek dileğiyle.

Herkese davasında başarılar, selametle.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 08 Haz 2018, 13:38 
Kullanıcı avatarı

Göztepe ile Altay iyilerdi bu sene. Başarılı oldukça da performans artacaktır diye düşünüyorum. Bize ise söylenecek çok bir şey yok bitik bir durumdayız, çok acil silkelenmemiz lazım tribün ve camia olarak, neden bu kadar vazgeçmiş gibi bir durumdayız bilemiyorum ama ufak bir kıvılcım ile ayağa kalkacak güce sahip bir camiayız umarız daha iyi günler için herkes samimi bir şekilde elini taşın altına sokar.

Altınordu baya antipatik geliyor bazı insanlara ama nolursa olsun bir dünya takımı hatta camiayı bitiren başkanlar gördük bu zamana kadar. Altınordu yönetimi kesinlikle iyi bir örnektir bana göre.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 09 Haz 2018, 17:31 

altay: 8-10 yil onceki maclarda gercekten 300-500 kisi olurlardi ama yine her zamanki gibi efendilerdi. aramizin iyi oldugu zamanlarda dahi bizim taraf kufur ederken onlar cevap vermezdi. simdi aramiz iyi gorunuyor ama bizim tarafta tribunun basindakiler zorla susturmasa ana avrat sovecek buyuk bi kitle var. bu sene yendigimiz macta karsiyaka topcularini alkislamalari izmirde bizden ve goztepe'den farklarini gosterdi.

altay'a sempati duyan cok fazladir fakat taraftari asagi yukari digerleriyle ayni diyemezsiniz. ben sahsen izmirin kuzey tarafinda yasayan birisi olarak gercekten altay'i tutuyorum diyen kimseyi tanimadim. tribunun yukselisi de takimin iyi gidisiyle alakali acikcasi. tribunleri sureklilik acisindan izmir'de en iyi olabilir, durus olarak ta izmir'de acik ara en karakterli tribun altaylilardir. izmir derbilerinde sayi olarak genelde azinlikta kalan fakat daha iyi tribun yapan taraftilar.

bunlari soylerken altay'i her turlu destekleyecek birisi oldugumu da not duseyim sonra ususmeyin.

goztepe: buradaki goztepelilerden birisi benim dusundugum gibi yazmis, bizimle kiyaslanirsa her zaman bir hedefi olan takimlari vardi, gerek dusmeme gerek sampiyonluk mucadelesinde cok bulundular. Hem bunun etkisi, hem sosyal medyayi kullanimlari hem de izmir'i sahiplenmeleri sonucu cok buyuk kitlelere ulastilar, yakin zamanda superligde sampiyonlugu kovalayan bir klup olacaklarini dusunuyorum. sirketlesme olmasaydi bence 20 yil sonra izmirspor gibi olacaklardi fakat simdi superligde sampiyonluk kovalayacak duruma geldiler, tribun olarak her turlu hakkini veriyorlar.

altinordu: gerek yok

bucaspor: ilcenin bir kimligi olumamis, ailece bucali olup ta ben bucasporluyum diyen pek gormedim genelde gocle gelen aile cocuklari kovaliyor, izmir'in en buyuk ilcesi fakat tribun ufak bir ilce takimi gibi.

izmirpor: 20 yil kadar once 3. ligde sampiyonluga oynadiklari zaman aliagaya 8-10 otobus gelmislerdi, 10 yasinda cocuklari taslamislardi sonrasinda pek bir olaylari kalmadi fakat yukselirse esrefpasadan yesilyurttan destek artacaktir.

karsiyaka: basarizlik ve kibirli tiplerin cok kan kaybettirdigini dusunuyorum. eskiden kale olan cigli, bayrakli gibi yerlerde yeni neslin pek umrunda degil, 80 lerde binlerce kisinin maclara geldigi bornovada birsey kalmamis, su an icin tepetaklak gidiyoruz. yeni yonetimden umutluyuz fakat onumuzdeki 2-3 yil ben pek birsey beklemiyorum, bu takimin amatore gitme ihtimali mevcut.

burada insanlar pek bilmediginden bu sene icin altay'i overken bizi gommusler fakat ligin ilk yarisinda oynanan, son siradaki -6 puanli karsiyaka ile sampiyonluga oynayan altay'in macinda karsiyakali sayisi daha fazlaydi. ligin son maclarinda oynadigimiz, kume dusecegimizin neredeyse garanti oldugu ve bizi yense buyuk ihtimal sampiyon olacaklari macta toplam 5 bin kadar altayli vardi. hatta o macta sasirtici sekilde iyi top oynadigimizda tribunlerin bir anda nasil degistigi gorenlerin malumu.

Başa Dön

centrocampista
 Mesaj Başlığı: İzmir tribünleri
MesajGönderilme zamanı: 09 Haz 2018, 20:33 
Kullanıcı avatarı

Bizim kitle hiç bir zaman belli bölgeye hitap etmedi. İzmir’in her bölgesi olduğu gibi ege bölgesinde uşaktan bile tribüncü arkadaşlarımız mevcut.

Belli bölgeye indirgemeye çalışanlarda zaten başarılı olamayacaklarını ve güç kaybettiklerini gördüler.

Bizim tribünlerde diğer izmir takımlarına göre en erdemli durum tribün kültüründe bayrağı zamanı geldiğinde hakedene devretmeyi bilmesinde yatıyor.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 161 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 17  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: 0618, asparagas63, Bing [Bot], burakerdim, funkyhouse, gazikentlee, Google Adsense [Bot], ilrimed, KS-41, Pomak_1925, protokol

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye