Zaman: 26 Haz 2022, 02:22

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 161 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 17  Sonraki
Yazar Mesaj

centrocampista
 Mesaj Başlığı: Re: İzmir tribünleri
MesajGönderilme zamanı: 05 Haz 2018, 23:28 
Kullanıcı avatarı

maksat yazdı:
Altayın 90lı yılların sonu olması gerekiyor.Yeni Nesil Yeni Seçim pankartı vardı, onlar süper ligdeyken sanki onların aksine bu pankart cuk diye bize oturdu.Liglere bakmaksızın tüm İzmirde olan potansiyelimiz oluştu.Öyleki alt liglerde İstanbul deplasmanı yapıyoruz otobüsün yarısı Menemende Çiğlide boşalıyor.Yukarıda arkadaş bahsetmiş Altay geriden geliyor diye bencede öyle hasımız dediğiniz Sakaryaya 5 10 kişi gidilmesi en çok övündükleri Göztepe maçında Fb nin ünlü bestesi herşeyden çok u bütün maç söylemeleri ev sahibi maçta deplasman gibi konvoyla gelmeleri gibi 100.yıllarında Alsancak stadının açık tribününü bile açmamaları vs. Kskye ne desek şimdi olmaz düşüş sürecinde yeterince sağlam duramadılar ama aramızda lig olarak uçurum olsada onlar bizim herzaman 1 numaralı rakibimiz

kardeş çok atmışsın be biraz ufak atsaydın bari :lol:

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 05 Haz 2018, 23:37 

Tribün olarak hala 90'lardaki isteği , eski coşkuyu yaşıyor İzmir.
Hani bazı insanların kötü niyetli yaptığı Rum benzetmesini bir kenara koyalım.
Pozitif olarak İzmir takımı taraftarlarında Yunanlıların başarıdan, sonuçlardan etkilenmeyen taraftarlık coşkusu ve anarşisi var. Ve bu coşku istek 2. Amatör kümeye de düşseler bitmez.

Göztepe kötü günler atlattı ve hala büyük kitlelerin takımı.
Altay buradan toplayamaz 3.ligden yukarı bir daha gelemez denildi. Taraftarı pes etmedi eskiye göre artık büyük bir kitleleri var.
Karşıyaka çok zor günler yaşıyor, ama devrilmez çok büyük bir güç ve güçlenerek geri dönecekler.

Buca,İzmirspor,Altınordu belli bir hikayesi ya da tarihi olan kulüpler.

İzmir her açıdan gerçekten başka bir şehir.

Son olarak Altay eğer 1.Lig'de kalıcı olursa ya da Süper Lige yükselirse İzmir'de elit ve kenar mahalle karışımı olan ve her geçen sene kalabalıklaşan kitlesini daha da büyüteceğini ve çok farklı bir yapıya sahip olacaklarını düşünüyorum. Karşıyaka'nın dönüşü geciktikçe Karşıyaka'nın kuvvetli olduğu bölgelerden bile destek alabilir.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 05 Haz 2018, 23:50 

Edit

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 06 Haz 2018, 01:15 

Kabuss1914 yazdı:
maksat yazdı:
Altayın 90lı yılların sonu olması gerekiyor.Yeni Nesil Yeni Seçim pankartı vardı, onlar süper ligdeyken sanki onların aksine bu pankart cuk diye bize oturdu.Liglere bakmaksızın tüm İzmirde olan potansiyelimiz oluştu.Öyleki alt liglerde İstanbul deplasmanı yapıyoruz otobüsün yarısı Menemende Çiğlide boşalıyor.Yukarıda arkadaş bahsetmiş Altay geriden geliyor diye bencede öyle hasımız dediğiniz Sakaryaya 5 10 kişi gidilmesi en çok övündükleri Göztepe maçında Fb nin ünlü bestesi herşeyden çok u bütün maç söylemeleri ev sahibi maçta deplasman gibi konvoyla gelmeleri gibi 100.yıllarında Alsancak stadının açık tribününü bile açmamaları vs. Kskye ne desek şimdi olmaz düşüş sürecinde yeterince sağlam duramadılar ama aramızda lig olarak uçurum olsada onlar bizim herzaman 1 numaralı rakibimiz

kardeş çok atmışsın be biraz ufak atsaydın bari :lol:

Az sal be bilader herkese ayrı ayrı cvp verme aklı başında Altaylı arkadaşların anladı muhabbeti.Konu açmışsınız karalıyoz bişeycikler palelik yapma

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 06 Haz 2018, 02:00 

Herşey bi yana 3 izmirliyi super ligde karsi karsiya goruruz insallah.goztepe aliaga muhabbetinden sonra her anlamda guclenerek geldi.multimedyayi en iyi kullanan izmir tribunu ve bu reklam basarilari onlarin izmire yayilmasini sagladi.fenerbahce ile birlikte en saglam besteler onlardan cikiyo.hem saglam elit tayfasi hemde azman kareleri vardi.rahmetli bozolarla 2.ligdeyken bi kere tepeciklilerden bi dostumun zorlamasiyla gidip tribunu yakindan gorme sansim olmustu.simdi icerisi nasil bilmiyom 6222lerden passoliglerden sonra.dikkatimi ceken sey ise cok kari kiz olmasi olmustu o zamanlar bizim tribune disi sinek girmeye korkuyodu:)

Karsiyaka semt olmasinin ekmegini yedi.tribundeki abileri saglamdi.tek hareketiyle tribune yonlendirebiliyodu.su an gidisatlari iyi degil insallah toparlarlar.

Bizim tribune gelirsek son 3 4 sezondur ciddi bi yukselis var.bunda en onemli etken tribunun kafadan degismesi oldu.simdiki tribun liderimjz aytac abi onderliginde grupculuk sonlandirildi ve tek tribune donuldu.zaten bizim kaybettigimiz en buyuk nokta tribunun en kalabalik 2 grubunun arasindaki surtusmelerdi simdi oda sondu.eski bircok yanlis terkedilince ve arkasindan sportif basari gelince 40binler asildi.eger bu cizgi devam ederse yapilan altyapi hamleleri yeni stadyum vs.ile yine adimizdan sikca soz ettiririz.3.ligde 3d kareografi yapmak her baba yigidin harci degil.sadece para ile pankart ilede olmuyo.herseyi gectim bu taraftar yeri geldi baskana ayar cekti yeri geldi baskana istifa ettirdi.ister bin ister 10bin varsa bitane daha turkiyede yonetime ayar ceken gelsin elini opelim :)

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 06 Haz 2018, 03:18 

Karşıyaka: Sportif başarısızlık tribünlerini çok etkiledi. Ama en ölü olduğu zamanlarda bile istanbula 20 kusur otobüs yapıp gitti. beste konusunda onlarda bizim gibi eksikler. gerçi çok eksik olduklarını düşünmüyodum ama hem bizim maçta gördüm hemde karşıyaka tribününden bir iki arkadaşla konuştuk onlarda aynı şeyi söylüyolardı. basketbolda harbiden kültürler. üst lig başarısı onları eski günlerine döndürür.

Göztepe : Sosyal medyayı en iyi kullanan İzmir tribünü. bu seneki deplasman performansları çok iyiydi özellikle bursa ve beşiktaş deplasmanlarında. ama iç saha maçlarında aynı performans yok gibi. hele son galatasaray maçında çok kötülerdi buralarda da dönmüştü.Önemli,kafa maçlarda organize sorunu çekiyo gibiler (eskişehir,galatasaray)

Buca : Üniversite oluşumu tribünün görselliğini,bestesini çekmeye çalışıyor ama yetersiz kalıyor gibi dışardan gördüğüm. Sosyal medyayıda belkide İzmirde en az kullanan tribün. Potansiyelleri var onlarda sportif başarıyla toparlanırlar

Bizim tribünü yorumlamak hoş olmaz onuda başka arkadaşlardan dinleriz

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 06 Haz 2018, 07:06 

SorayımTayıma yazdı:
Kırık yazdı:
o kadar geriye gitmeye gerek yok 2000lerin başında bile yarı yarıyaydı tsyd maçları..biz açığın sağında olurduk her zaman göztepelilerin akıllısı arkadan sidik kokularının arasından,delisi de önümüzden geçerdi..

Kırık, güzel bir hatırlatma yapmışsın fakat anlaşılmamış sanırım.

Bir tansaş kupası maçında, devre arası klasik '' koridora kafkaf, gözgöz koridora, koridara'' davetinden sonra koridorda buluşup ( izmir güneşinin bize akraba olduğu vakitlerde oynanırdı maçlar) birbirimize çakmak, bozuk para,kutu cola, yarım ekmek köfte, ayakkabı, seyyar satıcının taburesi, polisin şapkası gibi maddeleri atıp wclere çekilmiştik. Biz de sular akmıyordu akmayan su için bir beste yapmıştık hızlıca (şuan hatırlayamadım) bunu duyunca siz de wc ye girip kafanızı ıslatıp ıslatıp karşımıza geçiyordunuz. Mübalağa yapmıyorum Türk filimlerindeki kötü adam erol taş gibi kahkaha atıyordunuz... Mümkünü var mı o günlerdeki hazzı almanın? Na mümkün.. İnanın pek çok şey eskiden güzeldi. Şimdiler fazlasıyla e-taraftar.

Bu sene altay tribünleri güzel işler yaptılar. Yıllarca camia olarak her şeye tepeden baktıklarını çok iyi biliyorum, bu sebeple yapmak istedikleri şeyler bizim ve karşıyaka'nın gölgesinde kalmıştı. Güzellikler kenetlenmekle yaşanıyor, kenetlendiler. Sakın ola yanlış anlamasınlar,bizim ve karşıyaka'nın çok gerisinden geliyorlar ama iyi geliyorlar.

Karşıyaka için hep söylüyorum, ülke içi bir terazimiz varsa bu kendileridir. Boy ölçüşeceğimiz tek tribündür. Bu sene sınıfta kaldılar, kendileri de farkındadır.

İzmir iyidir, tribünleri iyidir.

muhtemelen yaşı tutmadığından ne yazdığımızı anlamadan eksiyi yapıştıran ergen ruh hastaları,e-taraftar kelimesinin gerçek tanımı..

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 06 Haz 2018, 07:47 

Göztepe tribünde ki dijital pankarta açıklık getireyim : 1 veya 2 grubun adının yazdığı pankartlar dijital, onlara 50 sefer söylemesine rağmen hala onu kullanıyorlar (neymiş efendim, yıllardır oraya,buraya gitmiş o pankartlar)

Asan adamlarda "ultras" mantelitesi yok ki, söyleneni anlayabilsin. Bu konuda dertliyim a dostlar

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 06 Haz 2018, 09:42 

İzmir'de tribün deyince kafaya Göztepe, Ksk yazılır arkadan Altay gelir. Son birkaç yılda Ksk'deki düşüş ve Altay'daki yükseliş bu gerçeği değiştirmez. İzmir çukurunda Göztepe'den sonra taraftar potansiyeli en yüksek tribün Ksk'dir. Zaten tribün kültürü denen şey 2 pankart, 3 deplasmanla olmuyor. Şampiyonluk maçında 30-40 bine oynayabilirsin ama sezon ortalaman son maç dahil 5 binse ben oldum dememek, çalışmaya devam etmek lazım.
Altınordu'nun Türkiye'de popülerliği artmış olabilir ama bu popülarite onlara taraftar olarak dönmüyor. 80 lerin ortasında alsancak'ta kel timurun kaptan olduğu takımla oynayıp 2-2 kaldığımız bir maç hatırlıyorum.10 bin seyirci varsa 3 bini Altınorduluydu.Şu an bunun 5'te birini bile yakalayamamalarını sorgulamaları lazım. İzmir dışındakilere sempatik bize antipatik geliyorlar. İşleri -taraftar- bazında çok zor.
İzmirspor'a zaman zaman kızsakta hep biladerimiz gibi gördük. Aramız bazen kötü oldu bazen iyi. Geçmişte bize en çok çelme takan takımlardan biriydi İzmirspor. Bakımsız İnciraltı tesislerini para karşılığı kullandık. Sağolsunlar o kadarını da yapmayabilirlerdi. 2000 lerin başında ciddi taraftar desteği bulabiliyorlardı ama bunu kemikleştiremediler.İnşallah üstlere çıkarlarsa tribün olarak Altınordu'dan daha potansiyelli olduklarını görürüz.
Bucaspor'u takip edemedim. İzmir'de en çok bilendikleri tribün bizdik. Ksk ile yaşadıklarını az çok biliyorum ama Altayla noldu takip etmedim.
Bu satırları yazarken Ümit Kayıhan'ın vefat haberi geldi. Hepimizin başı saolsun.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 06 Haz 2018, 11:39 

Altay'ın en son süperligde oynadığı dönemde tribünün çoğunluğunu çiğdemci dayılar oluşturuyordu. Takım alt liglere düşmeye başladıkça tribünleri yükselmeye başladı, özellikle son bir kaç senede iyi işler yapıyorlar bence söylemeden olmaz. Bu sene görmek lazım passolig nasıl etkileyecek, mutlaka bir erime olacaktır. Şahsen ben senelerdir takımımın maçına gidemiyorum bu dalga yüzünden, benim gibi birçok renktaşımın da olduğunu biliyorum. Mutlaka Altay'da da olacak bu kitle.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 161 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 17  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Bing [Bot], cordelia1912, faris87, Google [Bot], Google Adsense [Bot]

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye