Zaman: 26 Haz 2022, 01:09

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 161 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Sonraki
Yazar Mesaj

centrocampista
 Mesaj Başlığı: Re: İzmir tribünleri
MesajGönderilme zamanı: 12 Tem 2018, 15:41 
Kullanıcı avatarı

ilettim aga, eyvallah :)

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 12 Tem 2018, 16:12 

Dışarıdan bakmakla,üç beş sene önce izmire yerleşmiş bir insan sadece gözlemleyebilir ve buna saygı duyuyorum.Madem saygı sevgi çerçevesinde yazılıyor her şey bende o zaman bilgilendireyim merak eden insanları

Öncelikle İzmir’in her semtinde her takımın taraftarı az,öz münferit grup ve kemik semtleri vardır.

Karşıyaka semt takımı değil Karşıyaka ilçesinin bir takımıdır şu yanlışlığı düzeltelim.karşıyakanın semtleri Çiğli,egekent,alaybey,Bostanlı,Atakent,şemikler,Yamanlar Karşıyaka tribünün kalesidir ve Karşıyaka bu ve buralara hitap eder.en başta söylediğim gibi balçovada da vardır Gaziemirde de vardır kovalayanı.ama bunlsr münferit insanlardır grup olarak buralara hitap etmez

Altay ne kadar derneği alsancakta bulunsada kalesi Alsancak falan değildir kovalayanlar Gaziemir Aktepe,eski izmirdir kemikleştiği yer Karşıyaka’da söylediğim gibi münferit kovalayan İzmir’in her yerinde taraftarı vardır münferit

Buca bu diğer klüplere nazaran sadece burada yaşayan gençlerin zamanında gördüğü iki sene süper lig sezonunda oluşturduğu bir kitle var oda önemsenmeyecek kadar az ve küçük bir kitle

Göztepe’nin kalesi semti olduğu Göztepe’dir evet ama Göztepe hiç bir zaman Karşıyaka ve Altay gibi belli semtlere hitap etmedi hep yayıldı.Göztepenin kalesi dediğimiz semtinden fazlası vardır eksiği yoktur Bornova’dır.çamdibi Altındağ,tepecik,Gültepe, ağır göztepelidir.göztepenin Tire’den de Menderes’ten de foçadanda organizasyon yapan taraftarı vardır.

Sözüm özü Karşıyaka maçınca giden balçovadan adamda var Üçyol Hatay’dan Altaylı da var münferit olarak dinamiklerini zAten belirttim
Göztepe Güzelyalı,Bornova,tepecik,Gültepe kalesidir ama her yerden münferit olmayıp grup olarak kovalayan her ilçeden adam vardır

İzmirde tribün dağılımı bu şekildedir.20 sene kovaladığım tribünün diğer izmir takımlarının durumu bu

Bir düzeltme daha yapalım.Altay az ve öz en sert tribün demiş.20 senedir yaşıyorum bu şehirde bu İzmir çukurunu zAten yedik yuttuk gitmediğimiz köy kasaba da yok.Altayın mevzuda en sert olduğunu yazan adam cahildir.Altayın ben bir tane mevzusunu hatırlamıyorum yatırdığını bir trbünü bilen varsa bilgilendirsin

İzmirde Göztepe’den sonra en sert tribün Karşıyakadır bünün ligle ilişiği yoktur.Saygılar

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 12 Tem 2018, 16:36 

Karşıyaka'yı eğer Karşıyaka çarşısından yani eski ticaretin döndüğü cadde ve paralel sokaklardan ibaret sanırsan evet Beşiktaş ile semt olarak benzer.

Ama Karşıyaka Çarşı'sı (semt olarak) Karşıyaka kimliğini açıklamaya yeter bir yer değil. Bostanlı ve Mavişehir'e kadar uzanan upuzun bir sahil şeridi ve yaşam biçimleri Karşıyakalılık kimliğini gösteriyor. Beşiktaş'ın biraz Ortaköy dışında baskın olduğu buna benzer bir bölge yok.

Karşıyaka böyle bakılırsa İstanbul'da Beşiktaş kimliğine pek de benzemiyor.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 12 Tem 2018, 16:38 

@otopark

Ya birader adamlar dışarıdan gözlemlemişler tarafta değiller geç artık bu tripleri her konuda en iyi Göztepe kendi içinde Bornova o semtte sen.

İzmir'in farklı dinamikleri var rakiplerimizin iyi yönlerini hep dile getirdik ama gerektiğinde bende iddia ediyorum en sağlam kare bizde bunun gerekçesinide aile gibi kenetlenmiş bir tribün olmamızdan kaynaklanıyor.

Alsancak manevi olarak kalemiz tribünün çoğu farklı yerlerde yaşıyor. Otopark mevzu örneği istemişsin 300 kişi derneği basmaya gelip topuklayan Göztepeliler kimlerdi? Sakarya ile olan muhabbetler. Daha eskilerden Pepe Metin olayı yakın geçmişte Kartal maçı sonrası fenerlilerle Alsancak olayları. Bu tribünü hafife alanlar hafif oldular sonunda.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 12 Tem 2018, 16:46 
Kullanıcı avatarı

otopark yazdı:

Bir düzeltme daha yapalım.Altay az ve öz en sert tribün demiş.20 senedir yaşıyorum bu şehirde bu İzmir çukurunu zAten yedik yuttuk gitmediğimiz köy kasaba da yok.Altayın mevzuda en sert olduğunu yazan adam cahildir.Altayın ben bir tane mevzusunu hatırlamıyorum yatırdığını bir trbünü bilen varsa bilgilendirsin

arkadaşların belirttiği olayların dışında daha yaşanan çok şeyler var ama Allaha şükür tribün olarak reklamı,etiketi sevmiyoruz. bu tribünle uğraşıp kaale almayanlar illaki bir gün hakkını almıştır, sende duyarsın bi gün

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 12 Tem 2018, 18:00 
Kullanıcı avatarı

Yesic1914 yazdı:
İzmir in çukurlarında çok koşturmuşsun az biraz dinlen hemşerim. Güya tarafsız gözle ,öyle bir anlatmışsın ki bütün izmir göztepeli geri kalan takımların taraftarı 3-5 kişilik gruplardan ibaret sanki. Alsancağın Altay ile olan aidiyetinden şüphesi olan renktaşların 8-10 sene önce derneğe baskına gelmişti bilmiyorum sen varmıydın yoksan bile sor anlatsınlar, sonra gel burda mevzuda kim ekside kalmış konuşalım. Ha illa daha yakın bir örnek istiyorsan eğer, adapazarlı kardeşlerine sor onlar anlatsınlar. Hep tribündeki sayıdan vurmaya çalışıyorsunuz yıllardır. Sizin taktiği uygulayıp son şampiyonluk maçını gösterelim ozaman herkese. Sonra da deriz biz 40 bin kişiye oynuyoruz diye.

Duyanda Sakaryaspor otobüslerini yatırdınız sanacak. Ancak kendinizi kandırır, prim yaparsınız.
İzmirde iki tribün vardır adresleride bellidir. Diğerleride bir avuç heyecanlı gençlerdir.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 12 Tem 2018, 18:03 

Müptezel bebeler kimseye bir şey ispat etmek zorunda değilim.yalan dolan yazdığınız internetlerden çıkın kurtulun.Sonra sokakta lale olup kalıyorsunuz.olan o çocuklara oluyor sizin internet fenomenliğiniz yüzünden.kendiniz bile şu atkı muhabbetine inanır oldunuz şizofren gibi.Sakaryadan,pepe Metin’den bizene kardeşim

Şu azız,özüz,biriz,aileyiz tribinden çıkın karı gibi hep aynı tiyatrolar;sertlermiş kime göre sert babacım ne yaşandı kupada anlattırmayın bana dayak yiyenlerinizi kaçanlarınızı yara alanlarınızı.Bucadan iyisiniz gidin onla rekabet edin.

Doğru söyledik ve söyleriz zorunuza gidiyorsa sindirmesini bilin gerçekleri

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 12 Tem 2018, 18:31 
Kullanıcı avatarı

Veegol yazdı:
Yesic1914 yazdı:
İzmir in çukurlarında çok koşturmuşsun az biraz dinlen hemşerim. Güya tarafsız gözle ,öyle bir anlatmışsın ki bütün izmir göztepeli geri kalan takımların taraftarı 3-5 kişilik gruplardan ibaret sanki. Alsancağın Altay ile olan aidiyetinden şüphesi olan renktaşların 8-10 sene önce derneğe baskına gelmişti bilmiyorum sen varmıydın yoksan bile sor anlatsınlar, sonra gel burda mevzuda kim ekside kalmış konuşalım. Ha illa daha yakın bir örnek istiyorsan eğer, adapazarlı kardeşlerine sor onlar anlatsınlar. Hep tribündeki sayıdan vurmaya çalışıyorsunuz yıllardır. Sizin taktiği uygulayıp son şampiyonluk maçını gösterelim ozaman herkese. Sonra da deriz biz 40 bin kişiye oynuyoruz diye.

Duyanda Sakaryaspor otobüslerini yatırdınız sanacak. Ancak kendinizi kandırır, prim yaparsınız.
İzmirde iki tribün vardır adresleride bellidir. Diğerleride bir avuç heyecanlı gençlerdir.

yaşın gençse bilmezsin otobüslerin değil ama otobüs yatırılma olayını alsancakta. benden sana tavsiye bizim adresi iyice ezberleyin sonra karıştırıp gelenler oluyo, canları yanıyo gariplerin

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 12 Tem 2018, 19:42 

kavga çıktı

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 12 Tem 2018, 20:03 

otopark yazdı:
Müptezel bebeler kimseye bir şey ispat etmek zorunda değilim.yalan dolan yazdığınız internetlerden çıkın kurtulun.Sonra sokakta lale olup kalıyorsunuz.olan o çocuklara oluyor sizin internet fenomenliğiniz yüzünden.kendiniz bile şu atkı muhabbetine inanır oldunuz şizofren gibi.Sakaryadan,pepe Metin’den bizene kardeşim

Şu azız,özüz,biriz,aileyiz tribinden çıkın karı gibi hep aynı tiyatrolar;sertlermiş kime göre sert babacım ne yaşandı kupada anlattırmayın bana dayak yiyenlerinizi kaçanlarınızı yara alanlarınızı.Bucadan iyisiniz gidin onla rekabet edin.

Doğru söyledik ve söyleriz zorunuza gidiyorsa sindirmesini bilin gerçekleri

Seversin ağır abiliği :)

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 161 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot], machineryKSK, Michy, tribunde

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye