Zaman: 19 Kas 2017, 11:50

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 231 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Sonraki
Yazar Mesaj

rookie
 Mesaj Başlığı: Kendi gözünüzden rakip tribünler
MesajGönderilme zamanı: 10 Ağu 2017, 15:28 
Kullanıcı avatarı

Son yıllarda benim gözümde İstanbul için en iyi toplu hareket edebilen tribün galatasaray tribünleridir gerek yönetimle olan ilişkileri gerekse diğer nedenlerle.Beşiktaş tribünleri yönetimle sorunlar yaşıyor çoğu gelmiyor gelenler kapalıda tribün yapmaya çalışıyor lakin genç kitle bilet fiyatlarından dolayı kapalıya giremiyor,bir kopukluk var,fenerbahçe tribünleri malum yönetimle yaşanan olaylardan dolayı en vasat zamanlarını yaşıyor, fakat benimde bizzat şahit olduğum Beşiktaş deplasmanlarında iyi işler yaptılar.Anadolu tribünlerinden Bursa tribünü iyi deplasmanlar yapıyor Adana Demir aynı şekilde güzel sayıyla ve iyi bir kitle ile deplasman yapıyorlar.

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

centrocampista
 Mesaj Başlığı: Re: Kendi gözünüzden rakip tribünler
MesajGönderilme zamanı: 10 Ağu 2017, 16:15 

Şu an ülkedeki en iyi tribün Göztepe ve Ankaragücüdür.
Kendi payıma.

Bizde ciddi kopukluklar var,ben de dahil olmak üzere maçlara gitmeyen yüzlerce insan var. Beşiktaş tribünleri kendi içinde bölündü tekrardan,biz biliyorduk ancak diğer tribünlerin bundan haberi olmadı. Samsunda hafif patlak verdi,bundan sonraki süreç daha kötü olacak.

İstanbulda şu an Galatasaray tribünü önde götürüyor.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 11 Ağu 2017, 02:18 
Kullanıcı avatarı

Anadolu da goztepe a gucu sakarya ads gayet saglam gidiyor.istanbul da bjk yeni yapılanmadan biz ise yılların derdi aziz ve rant kavgalarından dolayı sikintiliyiz gs stabil temiz bir şekilde yürüyor.dışardan gözlemim budur(edit.konya da güzel bir ivme yakaladi)

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 11 Ağu 2017, 03:56 
Kullanıcı avatarı

başakşehir, osmanlı çıkış yapan tribünlerimizden

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 11 Ağu 2017, 04:11 
Kullanıcı avatarı

FENERBAHÇE: Koca çınar.80 li yillarin sonuna kadar tv den ve cevremden, 90 li yillarin tamami ile 2000 li yillarin başinda ise reelden yuzyuze kendimize rakip olarak gordugum sahada ve tribunde yegane camiadir.Fenerbahce maratonunun full ve tek kat olması da her zaman dikkatimi çekmiştir.Eger Beşiktaşlı olmasaydım, nefret bile etsem Fenerbahceli olurdum derdim kendime...Onlarin bizden farki reis bilinci diyelim sefa reis denildiginde akan sular durulurdu. Oysa bizde Aleni takan pek olmazdi( 3-5 rantci yalama ve basın hariç) herkes kendine manyakti.Daha cok sey yazilir ama simdilik cok kisa ve öz yeter diyelim.Koca Feneri anlat anlat bitiremeyiz.
GALATASARAY: Koca çınar.Yukarida yazdigim yilllar zaman olarak ayni diyeyim.Tribun yapısı belki semtlerin cografi yakinligi olsa gerek Gs tribünü bazi yonleri olarak bize benzer.Ancak ben Fener den daha cok masabasi muhabbetleri geregi Gs den daha cok nefret etmisimdir. (Malatya efsaneleri duyumlarimiz olsun Ankaragucu maci (o gun gencler macinda tribundeydim ve nasil bir ruh hali siz dusunun) haluk ulusoylar vs vs) bu sebeplerden dolayi icten ice Gs ye kurulmusken, avrupada pregazi ile baslayan efsaneler manchester le devam ederken uefa kupasi super kupa ile avuclarimiz patlarken, tribunde ise Gs ye kufur ediyorduk bunun adina cekememezlik diyelim :wink: Gs malumunuz avrupada en basarili Turk takimidir her zaman takdir ederim.Tribun olarak rahmetli alparslan ağabey ve sebahattin abi ile mehmet adam gibi adamlar.Yanlisa yanlis dogruya doğru deme cesaretleri vardi.
TRABZONSPOR:Basari ve sehir takimi anlaminda Anadolunun ilk sampiyonu, istanbula dur diyen ilk camia ustelik 3 yil ust uste sampiyonlugu ile lige ambargo koymus,kendi sehrinde baska takimi tutturmayan kani deli akan capcanli tertemiz, kafasi kirik yuregi zengin insanların oldugu buyuk bir camia.avrupada göğsümüzü kabartan Anadolunun bu buyuk camiasina 2000 de 3 adet 302 marka otobüsle yaptigimiz deplasmani ve detaylarını asla unutamam.Insallah kisa zamanda sampiyonluk görürler.Kisaca bu konuyi belirtmis olalım.
BURSASPOR:Tarbzon ile birlikte istanbula dur diyen en buyuk sehir.Kaldirimlarini yesil beyaza boyamaları ile Anadolu ya bu bilinci yayginlastiran, ulkemizin 4.buyuk sehri olmasına ragmen, milyonlari sadece bursaspor anlayisi ile aşılayan sehir olma olgusunu iliklerine kadar hisseden ve hissettirmeye calisan eskiden (2003 öncesi) deplasman yaparken cok saglam gittiğimiz tehlikeli bir camia.Keske sacma sapan rize muhabbeti olmasaydi da husumet 2003 oncesi gibi devam etseydi.Kulturparkta eski garajda ve özdilek in orada 90 li yillarda az kapışmadık yattik yatirildik orası ayri mesele.istanbula comak sokan 2. Anadolu sehri olmasi münasebetiyle son donem Anadolu takimlarina ilham vermesine ragmen ben Bursa yi Anadolu gibi göremiyorum.Cunku Bursa bir istanbul u asla aratmıyor. ibb pasa gibi takimlar yukariya oynayacagina Bursa sampiyon olsun daha iyi derim ve der bircok Besiktasli... Teror saldirisndan sonra yolda gordugum Bursaliya sarildigimi da itiraf edebilirim.O anki psikoloji iste...
ANKARAGÜCÜ:Rahmetli Optik baskanin anlatimiyla gormeden sevmistim delikanli dusman Ankaragücünü..Hatta bir seferinde Ankaragüçlulerin, Optik baskani Ankara dan Izmir e Göztepe maci icin deplasman yaptiklari otobuse bindirmeleri ve onlara misafir oluşu yoldaki muhabbetleri anlatisi halen hafizamdadir.Yalan yok Istanbul da bizle birlikte fener, anadolu da Ankaragucu taraftarı cok iyi emanet kullanirdi.Ankaragucluleri samuraya bule benzettigim olmustur otobusten mevzuya dogru inerken her zaman tedirgin olmusumdur ve o donem abilerin arkasinda durmusumdur. 3 kez karsilastim daha 17 yasindayken birinde kolumdan yara aldim bunu da belirteyim.Bize gariban halkçı emekci seyyar saticilarin takımı derler ama bence ankaraguclulerin de bizden farki yoktu o donemde...ayrica Usta birliginde badim Ankaragüclüydü.Daha cok yazarim ama uzar gider. En kisa zamanda donmeleri dilegiyle.
GÖZTEPE :Izmir in romasi ve karsiliksiz sevdaların en guzel örneği.Bircok tribunu iyi analiz eden beste ve mevzuda her zaman onde olan istanbul takimlarindan once avrupada gogsumuzu kabartan cok köklu bir camia.Super ligde cok denk geldik ancak mevzuda (2000-2001) ufak tefek heyecanlar haric buyuk bir olay Goztepe maclarinda basima denk gelmedi.Amatorden bile 10binlere oynayan bu cefakar camia her yönüyle saygıyı hak ediyor. Tekrardan hoşgeldiniz..
KARŞIYAKA:Istanbul da yasama şansımı elimden alsalardi nerede yasardin ve hangi takimi desteklerdin diye sorsalar cevabi kesinlikle İzmir ve Karsiyaka olurdu.Tribun yapıları da (karagumruk munasebetinden dolayi daha iyi tanima firsatimiz oldu) bizim camia ile bircok konuda benzer.Tribun olarak genel anlamda (istisnalar elbette ziyadesiyle var) kafa yapisi entellektüel bakis bazi konulara muhalefet kulturel duzey vs...bircok konuda örtüşür.Ancak bu camia İsranbul a olan mesafesini ve tepkisini her fırsatta kanitlamistir.90 li yillarda epey denk geldik ama basima gelen bir mevzulu mac hatırlamıyorum.Insallah yakin zamanda hakketiginiz yere donersiniz.
SAKARYASPOR:Istanbulda bohcaci diye tabir ettiğimiz komsularimizin hepsi Sakaryaliydi.Çocukları akranlarim da Sakaryasporluydu. Tatanga derlerdi cocuk kafamla tatarlar diye anlardım :D Turk futboluna nasil oyuncu yetistirdigi herkesce malum olan bu camianin,tribunleri ve taraftarları sehirlerine oylesine baglilar ki eski (depremden once) tren garinin orada ve otogar cevresinde ve bazi kafelerde istanbul atkılı eleman avina çıktıklarına denk geldim.Mevzu anlaminda da beste anlaminda da ulkeye etiketini yapmis bu tribun ile, patates hali denilen yerde 1 kez mevzu yaptık detayi hatirasi bende kalsın :wink: Tez zamanda hakkettiginiz yere gelmeniz dilegiyle.
KOCAELİSPOR : Yıllarca sakarya ile yaşadıkları efsane mevzuları duyduk. Inonu de 5 yediğimiz mac oncesinde karakoy istikametine doğru az ama öz bir mevzu olmuştu belki hatirlayan vardir.Polis gelince hepikiz kacistik.Ven kocaelili bir elemanla stat arkasindaki ormanlik alana bir agacin arkasina saklandık.Mevzuda tecrübeli olmama ragmen Elemandan epey tirstim tip cok kayik aga...Sessizce bekledik hayırdır restlesme vs derken konusmaya basladik kendisi pismaniye pazarliyormus bana da körfez semtindeki adresi verdi.Bir gun korfeze bastim gittim.Sayesinde ondan uyguna pismaniye aldim ve o sezon bitimi yazin adapazari ekspresinde pismaniye sattim.Gelecek sezon kombine param ve bir miktar param olmustu.Mevzudan nereye :wink: Sagolsun.Askerlikten sonra izini kaybettim.
En yakin zamanda sizin de aramiza donmeniz dilegiyle.
SAMSUNSPOR:Karadenizin kral insanlari...Bence bu camia ve sehrin degeri ulkemiz insani tarafindan yeterince bilinmiyor.Karadeniz in tek buyuksehri bence asayiş acisindan istanbul u aratmaz.Deplasmana giderken havzadan itibaren uyandirildigimiz ulan bir yerlerden cikarlar dedigimiz temkinli oldugumuz bir deplasman.Istanbuldaki maclrin hepsinde de deplasmani fule yakin doldurmuslardir.Sakarya Kocaeli ile birlikte ülke futboluna adam yetiştirmiş yegane camiadir.88 li 89 lu yillarim Samsun u cocuklugumun sempati camiasidir.Elim kazadan sonra durumlar degisti.Olenlere Rabbim tekrar rahmet eylesin...Hamburg a yenildigi bir mac vardi o maca cok uzulmustum.Bu arada ülkemize balkan kupasini kazandiran bir camiadir Samsun....Banazli diye amigoları vardi mevzuda karakolda tanışmıştık.Bir sure haberlestik.Sonra duyduk ki annesi tren altinda kalmis vefat etmis Allah rahmet eylesin :( Tribunden elini cekmis diye de duyduk.Samsun un zemini bozuk diye 2000 de oyanayacagimiz maci Ankaraya almıştı federasyon...Galiba 2-1 de yenilmistik.O gun mac onu ve sonrasi kan ter icinde kaldigim mevzulari yasadik.Rahmetli optik baskan tek kaldigi sirada uzagimizdaydi kendini korumak adina kemeriyle saldirmisti yaklasik 10 kisilik Samsunlulara...(not: onlarin kalani da kendi otobuslerindeydi bu 10 kisi o otobuse binmeyen tayfaydi mevzudan sonra araba çarpması neticesinde optik baskani ziyarete hastaneye gelen bazi ankaraguclu arkadaslar da vardi)Otobus destegi bizimkilerden gelince kora kor yumruk yumruga bir mevzu yaşandı.Bizden 3 arkadas biri agir olmak uzere (böbrekten dikine sekilde doneri yedi) yaralandi.Gazetelerden de baskentte savas alani diyerek o gun sonrası 4 de samsunlu yaralı diye yazıyordu.O gun bizim gözümüzden, Samsun un mevzuda ne kadar cok saglam oldugu bir kez daha tescillendi.Insallah tekrardan aramiza donersiniz...
Daha yazmakla bitirmedigim bircok saygideger camia var ama onlari da bir ara yazariz kendimizce...Birbirimizi sevsek de sevmesek de Tum tribunculeri seviyorum....Kendinize Ailenize sevdiklerinize ve camianiza imkanlariniz ölcusunde sahip cikin...Kendinize iyi bakin..Hoşcakalın...

En son triger tarafından 12 Ağu 2017, 15:49 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 12 Ağu 2017, 10:02 
Kullanıcı avatarı

ESKİŞEHİRSPOR: İstanbul da mahallemde ikamet eden, amigo Orhan ı da yakından tanımis Es Esli bir agabeyimiz, Anadoluda 3 istanbul takiminin basarilarina comak sokan nerden cikti bunlar da dedirten ilk sehir Biziz derdi.Cocuk yasta anlamamıştım bu agabey ne sacmaliyor diye. Dükkanina gidip geldikce mac muhabbetleri yaparken kendi cocuklugunda yaşamış olduğu tribun heyecanlarina mest olurdum.O dönemin sartlarinda abartkiyirum dedi en az 10 bin kisi deplasman yapardık deyince pek de inanasim gelmemisti. (Ulan biz 302 lerle zar zor 90larda giderken) ama şu tribun islerine iyice bulasinca anladık ki Es es bize az bile anlatılmış.Hele ki Amigo Orhan efsanesi...Bolu le inonu de play off maciniz vardi.Iki taraftan gelenleri de tebrik etmek lazim.Ancak es eslileri cok uzun süre belki de ilk defa toplu görünce saygi duyarak hosgeldiniz mekanımiza diyerek karsiladim.Tribun islerini 2004 e girmeden birakan ben, munferit olarak ara ara kritik deplasmanli ve cogu zaman 1-2 kafa arkadaşımla gizliden maclara gitmisligim var.2009 senesinde ekrem dağ in goluyle 1-0 kazandigimiz mac öncesinde, espark in oralarada bir bufeden sigara aldik.Para ustuyle beraber büfeci sigaramizi verirken bize tesekkur ederek uzatinca(ulan istanbulda boyle sadece bir sigara alsak bir de parayi bozuk vermesek ustune kufur etmedigi kaliyordu bazi esnaflarin) cok garibimize gitmişti ve dedik ki iste kültur insanlik değer boyle bir sey.... o gun bugün eskisehir ve izmir her zaman bu ulkede kulturel gelismislik anlaminda bende 1.siradadair. Adam gibi atkimizla gezdik porsuk cayi boyunca ilerlerken uyaran oldu eyvallah dedik bu yollari biliriz deyip atkmizi posete koyduk.Bunu gören porsuk cayinda mekan isleten bir (adini sonradan ogrendigimiz serkan isimli bir beyefendi) kafe sahibi bizi uyaranlari uyardi.(bu adamlarin bir yere salca oldugu yok satastigi yok kardrsim efendi efendi gelmişler diyerek cikisinca sagil eyvallah drdik yine de atkimiz kalsin arkadaslar haklidir deyince gelin bir cay icelim diye iceri davet etti. (Orada yedik ictik yani o anki misafirliği asacak derecede) hsbc kartimla odeme yaptim.O gun maca girdik ciktik eve donduk aradan 10 gun geçmiş kartim cuzdanimda yok.Aradim bankayı sordum beyan ettim gorevliye.O da bana kredi kartimin eskisehir den aranarak serkan isimli bir vatandas tarafindan iptal edildigini endise edilecek bir durumun olmadigini soyleyince nasil da mutlu oldum.Bir de üstüne güven ve insanlık... (baskasinin eline gecse sifresiz olan kredi kartimin halini düsunun artik) Allah razi olsun.Bu arada atesli cefakar taraftarinin yaninda bandoyu bize sevdiren bu guzel camiaya da ayri bir tesekkur etmek gerekiyor.Yeniden hakkettiginiz super lige donmeniz dileğiyle.
ADANADEMİRSPOR: Adana demirdir diye baslayalim lafa :wink: Anadolu da tribuncu camialar deyip kafamizi kaldiridigimizda cok dusunmeden hemen akla gelen ilk camialardan.Cubuklu formasi her zaman sempatik gelmistir bana.Halisaha maclarinda Adanali bir kirvemin hediye ettigi demir formasini da zaman zaman giymisimdir.Isin mevzu kisimlarina girmeyecegim Adanademir i dost dusman herkes bilir zaten.Adanadaki Besiktas Bursa macinda bazilarinin bizim munferitlere sahip ciktigi soylenir anlatilir ne kadar dogrudur bilemem.Adana ya Adanaspor deplasmanina gittiğimizde orda sırdan ve bici bici yemeden dönmezdik.En yakin tribuncu arkadasim Adana dan evlenince ve yengenin yakinlarindan Adanademirli akrabalarinin anlattiklari, gerek yasam uzerine gerekse kirve diyerek aramizda tribün ile alakali muhabbetler edilince onlari daha yakından tanima firsatim oldu.Bence ulkemizde halen daha enerjisini ve potansiyelini diri tutan birkac tribundur diye nitelendiriyorum.Yeriniz insallah tez zamanda super lig olur.Daha cok sey yazilir ama simdilik kisaca bu kadar.
Diger camialarla ilgili gozlemim veya gecmisimi musait oldukca ifade etmeye çalışırim.

En son triger tarafından 13 Ağu 2017, 13:34 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 12 Ağu 2017, 10:21 

@triger üsenmeden okudum ellerine sağlık.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 12 Ağu 2017, 10:28 
Kullanıcı avatarı

nefes yazdı:
@triger üsenmeden okudum ellerine sağlık.

Sağol hocam varol. Musait zamanda temasim olmus diger tribunlerden de bahsederiz.Biz tribun acisindan da cok buyuk potansiyeliz bu ulkede..
herkes rakibinin hasminin bile kiymetini bilsin derim.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 12 Ağu 2017, 15:03 
Kullanıcı avatarı

Bende yakın tarihten kısaca değerlenidiriyorum;
Anadolu -
İstanbul da Fenerbahçe digerlerinden bi tık önde gibi, şuan ki Beşiktaş ve Galatasarayı değerlendirmek zor, Görsel olarak bakarsak Galatasaray tribünü çok iyi ama herşeyiyle değerlendirirsek Fener önde,Beşiktaş tribünü de yeni stadla,gelen başarılarla,bilet fiyatlarıyla taraftar profili değişti gibi onlar da çok düşüşte. Bursaya İstanbuldan en sağlam hep Fener gelir, 3 4 yıl öncesine kadar GS tribünü de iyiydi meşaleler vs ama ses olarak Fener tribünü Bursa'da harbiden çok sağlam. aynı şekilde bizde kadıköyde hakkını veririz hem bursada hem istanbulda fenerbahçe maçları tribün adına güzel maçlar oluyor. Beşiktaşla deplasman yasakları olmasaydı değişebilirdi tabi.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 12 Ağu 2017, 15:42 
Kullanıcı avatarı

triger çok güzel yazmışsın. Üzücü olan Göztepe ve şampiyonlar haricinde verdiğin örneklerdeki takımların "süper" ligde olmaması. En yakın zamanda görürüz umarım hepsini.

Bence Anadolu tribünleri son yıllarda İstanbul'a kıyasla daha ağır basıyor. Endüstriyel futbol, pahalı bilet fiyatları, loca odaklı stadlar, başarı temelli kitle İstanbul tribünlerinin enerjisini çok düşürdü.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 231 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: asparagas63, Bing [Bot], Bozkurt1903, BüyükAltay1914, catoni, darkbluewhite, deniztarafı, gabari, Google [Bot], KAPALITUNALI06, LostForest, montevideo, Moskov1925, PMB10ALTI, Pringles, protokol, Pusula, seabiscuit, umud, Yahoo [Bot]

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network Site Meter

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye