Zaman: 02 Mar 2021, 11:27

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 7864 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 779, 780, 781, 782, 783, 784, 785 ... 787  Sonraki
Yazar Mesaj

centrocampista
 Mesaj Başlığı: Re: Fenerbahçe Tribünü
MesajGönderilme zamanı: 15 May 2020, 19:37 

viva1903 yazdı:
Hocam ümit dediğiniz parseller ümit'mi? Öyleyse, ki umarım o değildir, böyle bir adamın nesiyle övünüyorsunuz anlamadım?

Gayrımeşruya karışmış kirli işler yapmış yapıyor olabilir ama kendisi Fenerbahçe tribünleri için önemli bir isimdir.Cezaevinden çıktıktan sonra Maraton zamanı Çukur Hakan’la dönmüşlerdi tribüne daha sonra gelmemeye başladılar, bu saatten sonrada tribünle işi olmaz diye düşünüyorum.
Ayrıca karede şuan cezaevinde olan Aydın abide var.

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 16 May 2020, 03:13 

Hocam övebilirsiniz de benim yazışım biraz yanlış oldu, yanlış derken karışmamalıydım belki, sizin sevdanız sonuçta.
Bizim tribünde de eskilerden Erdal Kara ve gelecek olan Erdem Fora ve Erhan Küçükçavdar ve bunun gibi sadece zorla güce dayalı tipler çok sevilmez. Fakat zorunluluk halini aldı, o başka bir konu.
Misal efsaneniz Menderes bir benzin istasyonundan haraç alırken, benzin istasyonu sahiplerince vurulup, vefat etti. Bizim tribün efsanesi Hürriyet öz kardeşini kiralık katil tutup öldürdü para için. (Kiralık katil tribün liderimiz olacak.)
Bizlerin (Bizlerin derken koşulsuz, reklamsız, tuttuğu takımının peşinden giden, deplasmanını yapan tribüncülerin.) saf sevdasını gayrimeşru işlerine basamak yapan, bunun için kullanan tribüncüleri sevmiyorum genel olarak. Meramım oydu.
Eyvallah.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 16 May 2020, 13:22 

viva1903 yazdı:
Hocam övebilirsiniz de benim yazışım biraz yanlış oldu, yanlış derken karışmamalıydım belki, sizin sevdanız sonuçta.
Bizim tribünde de eskilerden Erdal Kara ve gelecek olan Erdem Fora ve Erhan Küçükçavdar ve bunun gibi sadece zorla güce dayalı tipler çok sevilmez. Fakat zorunluluk halini aldı, o başka bir konu.
Misal efsaneniz Menderes bir benzin istasyonundan haraç alırken, benzin istasyonu sahiplerince vurulup, vefat etti. Bizim tribün efsanesi Hürriyet öz kardeşini kiralık katil tutup öldürdü para için. (Kiralık katil tribün liderimiz olacak.)
Bizlerin (Bizlerin derken koşulsuz, reklamsız, tuttuğu takımının peşinden giden, deplasmanını yapan tribüncülerin.) saf sevdasını gayrimeşru işlerine basamak yapan, bunun için kullanan tribüncüleri sevmiyorum genel olarak. Meramım oydu.
Eyvallah.

Helal olsun, yıllardır yazmıyorum okuyorum da; "böyle merama can kurban" demek istedim. Gerçi bana söz düşmez, küskün tribüncüyüz nihayetinde, moda tabirle, "sen ne kovaladın , x abinin karşısına geçip bunu söylebilir misin" de denebilir.

Tribün dinamiklerinin o dönem ve uzunca gayrı meşru altyapısı sağlam olmadan kovalanamayacağını bilerek yazıyorum, onu da söyleyeyim.

Ancak, bunu sadece Fenerbahçelilikle, ki benim hayattaki en önemli en sevdiğim kimlik de olsa, ya da tribüncülükle, bu kimlikte çok güzeldir, sokulduğu hal farklı da olsa,söylemiyorum aslında.

Rakip tribünden, tribüne değil hayata dair net bir duruş gelmiş, verilen örneklerden tribün kültürüne hakim birinden (muhtemelen abimizden) geldiği belli üstelik.

Ama hep böyleydi be abi, bırak tribünde izinden gidilenleri, vatan için, hatta sümme haşa Allah yolunda bile izlendiği söylenenlere bak, buradan evliliklere bile girilir icabında:) Bizim genel olarak bir kimi öveceğini, kimin peşinden gitmeyeceğini bilememek gibi hatta birey olmakla ilgili sıkıntılarımız var, bari sevdamızla ilgili böyle olmasın diyorsun da , büyük sosyolojik problemler var orada,yine de böyle düşünenlerin olduğunu bilmek güzel,eyvallah

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 20 May 2020, 21:00 

Bhecfbs yazdı:
https://youtu.be/FkdtmhbLDvo

Ümit şekil aydın abi falan baya güzel kadro. Efsane bir video denk geldi

yanlış hatırlamıyosam karşıyakaya ilk deplasman yapan ekip.maç öncesi dışarda ksk lilerle baya olay çıkmıştı denir. videoda konuşan ümit abi(çingene ümit) bundan 1 yıl önce istanbulun çok büyük bi suç çetesinin lideri olarak içeri atıldı. videodakilerin alayı yürüyen tehlikeydi bi zamanlar.mavi adidas montlu sefa reisin yanındaydı sürekli ismini hatırlayamadım uzun zamandır yok. hey gidi

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 20 May 2020, 22:32 

seckin yazdı:
viva1903 yazdı:
Eyvallah.

Helal olsun, yıllardır yazmıyorum okuyorum da; "böyle merama can kurban" demek istedim. Gerçi bana söz düşmez, küskün tribüncüyüz nihayetinde, moda tabirle, "sen ne kovaladın , x abinin karşısına geçip bunu söylebilir misin" de denebilir.

Tribün dinamiklerinin o dönem ve uzunca gayrı meşru altyapısı sağlam olmadan kovalanamayacağını bilerek yazıyorum, onu da söyleyeyim.

Ancak, bunu sadece Fenerbahçelilikle, ki benim hayattaki en önemli en sevdiğim kimlik de olsa, ya da tribüncülükle, bu kimlikte çok güzeldir, sokulduğu hal farklı da olsa,söylemiyorum aslında.

Rakip tribünden, tribüne değil hayata dair net bir duruş gelmiş, verilen örneklerden tribün kültürüne hakim birinden (muhtemelen abimizden) geldiği belli üstelik.

Ama hep böyleydi be abi, bırak tribünde izinden gidilenleri, vatan için, hatta sümme haşa Allah yolunda bile izlendiği söylenenlere bak, buradan evliliklere bile girilir icabında:) Bizim genel olarak bir kimi öveceğini, kimin peşinden gitmeyeceğini bilememek gibi hatta birey olmakla ilgili sıkıntılarımız var, bari sevdamızla ilgili böyle olmasın diyorsun da , büyük sosyolojik problemler var orada,yine de böyle düşünenlerin olduğunu bilmek güzel,eyvallah

Kardeş ne güzel ifade etmişsin, daha güzel ifade etmişsin, çok saygılar. Sevdanın rengi ne olursa olsun güce tapanı, zulüm edene saygı duyanı, kısacası abicilik, reiscilik oynayanları hiç anlamayacağız biz, farkımız bu.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 27 May 2020, 00:07 

https://twitter.com/peacegalip/status/1 ... 23169?s=12

Başa Dön

rookie
MesajGönderilme zamanı: 09 Haz 2020, 15:42 
Kullanıcı avatarı

Tribunal yazdı:
https://twitter.com/peacegalip/status/1263507724748423169?s=12

Arabesk bestelerin çoğu Fenerbahçe tribünlerinde söyleniyor zaten diye biliyorum. Arabesk bestelerimiz çok zaten tribünü alevlendirecek bestelerimiz çok az neredeyse. Diğer tribünler beste yazıyor, pankart çıkartıyor Fenerbahçe tribün gruplarının böyle bir çalışması var mı? Bilgisi olan var mı? Stad boş kalmasın diye rakip tribün, pankart yapıp asıyor.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 09 Haz 2020, 19:22 

GroupCasual yazdı:
Tribunal yazdı:

Arabesk bestelerin çoğu Fenerbahçe tribünlerinde söyleniyor zaten diye biliyorum. Arabesk bestelerimiz çok zaten tribünü alevlendirecek bestelerimiz çok az neredeyse. Diğer tribünler beste yazıyor, pankart çıkartıyor Fenerbahçe tribün gruplarının böyle bir çalışması var mı? Bilgisi olan var mı? Stad boş kalmasın diye rakip tribün, pankart yapıp asıyor.

Hocam bir de ne demek istediğini anlatabilseydin çok iyi olacaktı...

Her halde beste çeşitliliği açısından Türkiye'de en son laf söylecek tribün bizimkidir...

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 10 Haz 2020, 13:11 

GroupCasual yazdı:
Tribunal yazdı:

Bence tam tersi.Bizim besteler zaten daha kısa sözlü sert besteler diğer tribünlere nazaran.Zaten deplasmanlarda iyi olmamızın sebebi bu.

Başa Dön

rookie
MesajGönderilme zamanı: 10 Haz 2020, 15:44 
Kullanıcı avatarı

Söylemek istediğim bestede söylenen sözlerle ilgiliydi. Örneğin bizim tribün bestelerinde şampiyonluk, kupa kelimeleri geçer. Anlatmak istediğim derin sözleri olan bestelerimiz kaç tane vardır, varsa da tribünde kaç tanesi söyleniyor? Örnek olarak ''sana fethedilmişiz'' bestesi sözleri derin ve tribünü ateşleyecek şekilde bir beste. Bizim bestelerimiz çeşitlik bakımından elbette çok belki de en fazla besteye sahip tribün biziz. Bizim de tribünde söylenen arabesk bestelerimiz var, '' Güneşimi kaybettim, çalmadı yine telefonlar, Mihriban'' bunlar zaten tribünde düşüren besteler. Bu tarz besteler tribünde söylenmemesi lazım. Bir grup olsun sadece derin anlamlı sözler içeren beste yazsın isterdim. Bestelerin çok olmasıyla ilgili bir şey değil yani yazdığım sözleri ile ilgili yazdım. Bunların yerine tribünü ve takımı hareketlendirecek besteler yapılmalı. Bizim tribünde olan bestelerin sözleri ve fonları birbirine yakın hatta fonları aynı. Farklı kelimeler ve farklı fonlar kullanılmalı. @Tribunal @Bhecfbs

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 7864 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 779, 780, 781, 782, 783, 784, 785 ... 787  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Bambino, Bhecfbs, Bing [Bot], BursasporArmy, cotanak, cubot, Google [Bot], Google Adsense [Bot], ozgurr, Pomak_1925, Spanksk, tombulşişe, Trakatyalı

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye